ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Tojaaa 26 sty 2014, 23:33
elmopl79, to ciekawe co piszesz o esci, niby taki delikatny,tak dobrze sie wprowadza, a tu okazuje sie ze potrafi sponiewierac gorzej niż paro. Ciekawe czy mi dr zaproponuje zmianę na paro. Mam wizytę w połowie lutego,do tego czasu będę męczyć esci, jakndo tego czasu będzie takndalej, to wystarczy mojego poświęcenia. Jutro zaczynam 9 tydzen z es na 15 mg. Co do mojego przewrazliwiona, to nie od esci. Od esci właśnie ocżekuje spłycenia emocji, bo wszystko mega silńie na mnie działa, jestem dość empatyczna i wrażliwa, a od czasu, kiedy nerwica mńie dopadła, to juz w ogóle wszystkim sie przejmuje, biorę do siebie itp.

-- 26 sty 2014, 23:41 --

Mój mąż brał najpierw cital potem zaraz paro przez ok.pol roku, moze trochę dłużej. Nie miał problemów nerwicowych ani tez depresji, raczej obniżony nastrój, długotrwały stres i lekarz zdecydowal na take lecżenie. Odstawil bez problemu i wiecej nie brał. Z kolei moja przyjaciółka ze sklonnosciami depresyjńymi tez brała i cital i paro i nic jej nie pomogło. :(

przez nova_2013 26 sty 2014, 23:45
Kasienko przepraszam najmocniej, ze Cie pominelam. Wynika to z mojego roztrzepania. Teraz przeczytalam swoj post ponownie i widze, ze zabraklo mi Ciebie. Jestes zwyciezczyniå Kochana w tej naszej gonitwie po zdrowie ! Dzisiaj chyba tak naprawde poczulas sie jak 100%- procentowa zdrowa kobieta, ktorej nie dolega nic. Masz krzepe Kasienko i wszyscy Cie na forum podziwiamy. :great:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez elmopl79 26 sty 2014, 23:51
Nova
paro bralam w2010r.rok czasu,ale jak ja odstawilam to wszystko bardzo szybki wrócili z tym,ze umialam sobie radzić z tymi atakami....bylo raz lepiej,raz girzej-tak jak na paro.
Nie odstawie esci,no chyba,ze zmieni mi ja p.dr.Musze doprowadzic sie do"porządku",bo ciągle życie w lęku,to do niczego dobrego nie prowadzi,ciezko tak funkcjonować.Ja mając ataki,jezdzilam do pracy....tam okropnie sie meczykam,bo jak Np zkapal mnie atak w samochodzie w korku,to jak dohezdzalam do pracy ba8,to juz bylam rak wykonczona jakbym cala noc nie spala....W pracy tez mnie lapaly ataki...oj,to dopiero byla męczarnia.Ile trzeba bylo sie nagimnastykowac żeby to ukryć,bo u nas w pracy bylo pelno janer i podsluchow ...takze jak lapaly mnie duszności,to szefostwo wysluchuwalo mojego"sapania":)A czasami najprostrze zajecia sprawialy mu ogromna trudność i wysilek.No i po poltora roku pracy w tym....kolchozie stalam sie molo wydajna i dostalam zwolniona....ale nie plakalam z tego powodu,bo...najgorszemu wrogiwi nie zycze żeby dostal sie do takiego miejsca.No i badszedl czas ba esci....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gradrec 27 sty 2014, 00:32
No tak, jak zwykle pod gorke :D

Zabraklo mi fajek, na dworze mroz i pierwszy otwarty sklep ~1km od domu, wiec stwierdzilem ze jade samochodem, bo na spacery w ciemnie i mrozie nie mam ochoty. Wsiadlem do samochodu, odpalil bez problemu, pojechalem do sklepu, elegancko zaparkowalem, kupilem co chcialem, wracam... Klops. Akumulator sobie padl i nie bylo mocy na rozruch. Ciemno jak w dupie, zywego ducha do okola poza ekspedientka w sklepie. No coz, postalem na mrozie z 30 minut, oczywiscie nawet komorki ze soba nie wzialem, wiec nie mialem jak po kogokolwiek zadzwonic. Na szczescie przejzdzajacy samochod na moje machanie odpowiedzial i barzdo mila pani kierowca byla na tyle zyczliwa, zeby poswiecic mi te 3 minutki na szybkie podpiecie sie kablami pod nia i odpalenie auta. Chociaz tyle, ze zawsze mam ze soba kable w samochodzie... No i wyszlo na to, ze czasu zaoszczedzilem 0, a i jeszcze przy okazji zmarzlem bardziej, niz jakbym zmarzl idac na pieszo :D Super niedzielny wieczor!

przez elmopl79 27 sty 2014, 00:34
Uciekam spac,bo jutro szkolą....
Aż nie chce mi sie klasc spac,bo teraz czuje sie ok.
No ale cóż...trzeba jutro wstać o6Nie mam pojęcia jak to zrobie....
Trzymajcie sie cieplutko.
Spokojnej nocy.Pa.

-- 26 sty 2014, 23:39 --

Gradrec
Ale jaki moral z tego.....
Baba tez czlowiek.....:)
Nic sie nie dzieje bez przyczyny....:)

Teraz to juz uciekam.Pa.Pa.

przez Gradrec 27 sty 2014, 00:43
Wstaniesz, dasz rade. Bede trzymal kciuki za Ciebie. Branotz, elmo!

przez nova_2013 27 sty 2014, 00:46
Gradrec napisał(a):No tak, jak zwykle pod gorke :D

Zabraklo mi fajek, na dworze mroz i pierwszy otwarty sklep ~1km od domu, wiec stwierdzilem ze jade samochodem. No i wyszlo na to, ze czasu zaoszczedzilem 0, a i jeszcze przy okazji zmarzlem bardziej, niz jakbym zmarzl idac na pieszo :D Super niedzielny wieczor!

Co ja teraz zrobie jak autko nie odpali Obrazek Jak ja nie znosze zimy ! Nie znosze ciemnosci!

Gradrec :mrgreen: ano miales super niedzielny wieczor Obrazek

eeee.... olej to Obrazek

najwazniejsze, zes w domku juz i teraz mozesz sobie powspominac. Wziåles cieplutkå kåpiel z piankå ? Obrazek Oklady z mlodych i cieplych piersi najlepsze po stresujåcym dniu ! ;)

przez Katarzynka40 27 sty 2014, 01:15
nova_2013,
cześć:)
To może nie pracoholizm, a wizja przeprowadzki i zw. z nia stresów była przyczyna ataków paniki?
Kiedyś czytałam jakiś artykuł w którym wymienione były najbardziej stresogenne sytuacje...
na I miejscu była śmierci bliskiej osoby, ale z tego co pamiętam przeprowadzka też miała sporo punktów...

Nova, jaka ja krzepka kobieta, ja taka raczej delikatna jestem:)
Ale faktycznie czuję od kilku godzin niesamowity dopływ energii i optymizmu - takiej totalnej beztroski, takiego szczęścia i radości, optymizmu, że dam ze wszystkim radę :mrgreen: :mrgreen:
wcześniej była bardzo duża poprawa, mogłam normalnie, fajnie funkcjonować, ale nie było aż tyle energii, co mnie trochę denerwowało... ale teraz jest rewelacyjnie...
pytanie czy to taki jednodniowy zryw czy się utrzyma?
Mój doktorek wspominał, że przez najbliższy miesiąc jeszcze - do 12 tygodni mogę liczyć jeszcze na poprawę do stanu super:), potem już stabilizacja dobrego samopoczucia:)

pozdrawiam ciepło wszystkich:):)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 27 sty 2014, 01:38
"faktycznie czuję od kilku godzin niesamowity dopływ energii i optymizmu - takiej totalnej beztroski, takiego szczęścia i radości, optymizmu, że dam ze wszystkim rad"

ja na paro mam kompletnie wszystko gdzies ;p na razie nie ma super energii, ale w sumie lękow tez nie ma, takze o tyle dobrze. Czekam, az zachce mi sie cokolwiek. Chociaz wyjsc na spacer. Na razie totalny tumiwisizm.

przez nova_2013 27 sty 2014, 01:50
doczekasz sie i Ty Gradrec Na Ciebie tez przyjdzie pora na spacery i energie. Uszy do gory !!!! Obrazek

przez Katarzynka40 27 sty 2014, 01:59
Gradrec,
SSRI znieczulają, ale zbyt mocne spłycenie emocji i totalny tumiwisizm też na dłuższą metę nie jest dobry, bo człowiekowi nic się nie chce...
Mam nadzieję, że poczujesz duży dopływ energii:)
Ja jej miałam sporo przez esci, potem był ten koszmar, potem po bardzo dużej poprawie też na brak energii nie narzekałam, ale czułam, że wcześniej - zanim zaczęłam łykać antydepresant - miałam jej znacznie więcej...
Dzisiaj po południu nastąpiło jakby turbo doładowanie energetyczne :mrgreen: mam nadzieję, że nie zniknie rano:(

pozdrawiam...
A o której Ty dzisiaj zamierasz iść spać? 8)

-- 27 sty 2014, 01:04 --

ja lecę:)
Dobranoc:)

-- 27 sty 2014, 01:04 --

ja lecę:)
Dobranoc:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 27 sty 2014, 03:45
Oczywisice, ze nie jest dobry ale wole to, niz wieczne jej mac lęki.

-- 27 sty 2014, 03:51 --

No ludzie, nie spac, zwiedzac ;/

przez elmopl79 27 sty 2014, 09:36
Witam wszystkich
Jak sie spalo....jak samopoczucia?

przez Tojaaa 27 sty 2014, 09:53
Cześć tym co wstali. U mnie rano jak zwykle kijowo. Sra..ka i ogólne napięcie. Chyba wzmożone tym, ze muszę wrócić do pracy i mega mnie to stresuje. Cholera, boje sie jak będę sie czuła, czy tak złe jak wtedy, kiedy musiałam uciekać na zwolnienie. I powstaje błędne koło, stres przed stresem rodzi kolejne napięcie. O Jezuniu pomóż......

Sortuj wg