ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Topa 20 lut 2007, 19:32
Czesc!
Bralam CIpralex ponad 3 miesiace, nie pomaga w ogole, a na poczatku czulam sie okropnie - nie tylko objawy sie nasilily ale pojawily sie takie dziwne uczucia ciezkosci glowy, tak wiec ja nie polecam Cipralexu w ogole. ALe byc moze innym pomaga :(

przez lubuszanka 21 lut 2007, 22:22
mi juz nic nie pomaga po zolofcie umiaralam, zatrucie serotoinowe. juz mam dosyc wszystkiego, nie ma juz lekow ktore mi pomoga.nie mam sily ciagle probowac.

przez mist 02 maja 2007, 23:09
Ja biorę 10 od miesiąca. Tylko mam takie dziwne wrażenie, że może te leki nie działają na mnie? Bo naczytałam się o objawach niepożądanych, a ja żadnych nie mam... wiem, że to absurdalne :lol:

A czy biorąc Lexapro mogę pić alkohol? Słyszałam, że podobno w małych ilościach... tylko co to znaczy: "małe ilości"?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 06 maja 2007, 15:10
Ja od miesiąca biorę 20 mg i nie bardzo mi pomaga :cry: . Według mojej lekarki taka dawka daje bardzo dobre rezultaty. Mam nadzieję, że i mi pomoże... Narazie trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać. Tylko jak długo jeszcze...
Ramanujan

przez kasztan 10 maja 2007, 18:59
a co czujecie kiedy napijecie się alkoholu, czy zauważyliście że te doznania po spozyciu etanolu są o wele przyjemniejsze kiedy łączy się to z lekiem lexapro czy tylko mi sie tak wydaje....??
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...

przez koniuba 22 maja 2007, 13:38
ja od dwóch tygodni biorę ten specyfik
czekam na efekty
toleruje go bez żadnych problemów, więc już nie jest żle

przez math 30 maja 2007, 17:00
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.
Dzisiaj po raz pierwszy w życiu zarzuciłem psychotropa.
Przez 6 dni mam brać 0.5 tabletki. Jak na razie nie odczuwam żadnych efektów ubocznych, może z wyjątkiem zwiększonej senności. Nie podziałała np. mocna herbata i kawa. Od rana czuję zamułę, ale to standard od kilku lat. Jak narazie żadnych mdłości, bólu bani itp... pewnie te efekty pojawią się jutro albo pojutrze.
hop hop hop, psycho trop

przez cdn... 31 maja 2007, 13:54
trzeci dzień zażywania...żadnych efektów ubocznych....przynajmniej nie zauważyłam...stan po 6cio dniowej przerwie w zazywaniu rexetinu odrazu sie poprawił....przestałąm ryczec...przestałam mie zawroty głowy...

przez math 31 maja 2007, 19:59
Najpierw może napiszę dlaczego podjąłem się farmakoterapii.
Biorę ten lek, ponieważ bez żadnych większych powodów wpędzam się w dziwne doły psychiczne. Czasem tak głębokie, że mordęgą są zwykłe myśli, nic mi się nie chce itp. Do tego zacząłem olewać studia totalnie i ciągle towarzyszą mi dziwne lęki: głównie przed samotnością i przyszłością. Za dużo myślę.
Wczoraj wieczorem po treningu zaczął mnie dość mocno boleć brzuch, co mi się bardzo rzadko zdarza. Nie wiem czy to przez lexapro. Dzisiaj kolejna połówka tabletki poleciała do żołądka i znowu senność (chyba jednak zwiększona), i brak objawów takich jak suchość w ustach, nudności. Ogólnie dzień nie był zły. Czułem się bardziej zrelaksowany (mimo że od wczoraj nie biorę Valerinu (lek uspok. bez recepty)), ale ciągle pojawiąją się te pieprzone myśli: że jestem samotny, że w życiu nie dam rady itp. Czekam aż ta cholerna chemia choć trochę wspomoże moją chorą maszynę...
hop hop hop, psycho trop

alergia???

przez filson 10 cze 2007, 15:47
Witam wszystkich,
JA po roku prechodzenia przez piekło dostałem lexapro i 3 dni temu wzialem 10 mg na noc. Spalem fatalnie, rano obudzilem sie strasznie niespokojny i poddenerwowany, koszmar. Poniewaz wychode z leczenie xanaxem lekarz przepisal mi jednoczesnie xanax 0,5 SR i nie wiem czy to od samego lexaprolu czy od zmiksowania go z xanaxem powyskakiwały mi na ciele swedzace bable. Takie jak po ukaszeniu ale o wiele wieksze i uciazliwe. Starm sie ich pozbyc lekami na alergie ale nie dzialaja. Jutro skontaktuje sie oczywiscie ze swom psychiatra ale mam wrazenie, ze to jakis jednostkowy przypadek bo nikt z Was tu o niczym taki nie pisal.

cipralex

przez EwelinaTroll 24 cze 2007, 11:30
a ja biore cipralex!!!!mam bardzo ciezka depresje,bralam juz rozne mozliwe cuda,ale on jest najlepszy!!!po tygodniu widac rzeczywiscie poprawe.w pierwszych dniach mialam lekkie nudnosci,ale teraz jest ok.i to jest naprawde najlepszy lek na depresje ,ktory mialam .nie otepia tak jak inne i spokojnie biore go przed praca.polecam

moje lexapro

przez monika sunder 02 lip 2007, 12:53
Witam
ja biore lexapro od okolo dwu miesiecy.Poczatki byly koszmarne-adaptacja strasznie sie na mnei odbila ale poradzilam sobie!minelo to po okolo 14 dniach!Pozniej bylo juz coraz lepiej!Ani jednego ataku nocnego!Zdarzaly sie owszem jakies tam male w ciagu dnia (zazwyczaj w nowym miejscu )ale byly o niebo slabsze i spokojnie dawalam sobbie z nbimi rade!Ostatnio zdarzyl mi si ejednak atak nocny:/Nie byl mocny ani dlugi ale mialam trzy razowe kolatanie serca:/nienawidze tego!WIEM ZE TO TYLKO LEK! Jednak troche sie zalamalam bo w koncu juz tak dlugo bylao dobrze a tu....! Jednak pocieszam sie ze zdarzylo sie to tylko raz! I ze nei bylo tak mocne jak kiedys! Ostatnio duzo si dzialo-to oja reakcja:/
Ciagle walcze wiem ze bedzie dobrze.Lexapro pomaga chociaz chcialabym by pomoglo juz na zawsze!

odstawiam

przez suave 03 lip 2007, 14:33
Ja lexapro odstawiam od 6 tygodni, dziś jest słabo, siedzę w pracy (wczoraj wyszłam wcześniej, dziś już nie da rady), kręci mi się wszystko, mam te dziwne trzaski w głowie, i łzy same do oczu płyną. Dodam jeszcze, że mam przeuroczych kolegów, którzy nie pozwalają włączyć klimy, bo im zimno - mamy 32 stopnie w tej chwili, mam termometr.. Normalnie żyć się nie chce.

przez Janka 09 sie 2007, 13:28
Witam:) Jestem tu po raz pierwszy. Od dłuższego czasu leczę depresję i nerwicę lękową. Może tu nie będę rozpisywała się w szczgółach, tylko napiszę o lexapro. Otóż po wszystkich akcjach z alproxem, afobamem, xanaxem i asentrą, w pewnym momencie trafiłam do lekarza, który przepisał mi lexapro. Pierwsze jego dawki brałam łącznie z Xanaxem SR. Podobnie jak większość z was przez tydzień brałam go w dawce 0,5 mg, potem po tygodniu już 10 mg. W tym czasie odstawiałam powoli Xanax. Pierwszy miesiąc nie należał do najprostszych, ale...teraz minął już ponad rok i wiem, że mogę w miarę normalnie żyć! Dodam jeszcze, że w lutym tego roku odstawiłam wszystkie leki i było dobrze. Niestety moja sytuacja prywantna bardzo się zmieniła i od lipca biorę znowu lexapro, ale jest już dużo lepiej.
Mogę chyba śmiało powiedzieć, że m.in Lexapro pozwoliło mi na powrót do w miarę normalnego życia.

Sortuj wg