ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Gradrec 24 sty 2014, 18:30
No jak nie, jak tak! Nie smutaj sie. Ale na dobra sprawe co mam Ci powiedziec? Juz kilkukrotnie ludzie Ci mowili zmien psychiatre i leki, ewentualnie jesli uwazasz, ze gosc ktory Cie leczy jest kompetentny, to spotkaj sie z nim i... zmien leki. Tyle czasu i zero zmiany na lepsze, to anomalia wg mnie. No ale ja sie nie znam, wiec nie powinienem sie wypowiadac. Raczej patrze przez subiektywny pryzmat tego, co mnie spotkalo i bron boze nie zaluje, ze juz po 3.5 tygodnia i "poddalem" i zmienilem zarowno lekarza, jak i lek.

Gdybym mial sie dalej po 3.5 tygodnia bawic z lekiem, ktory mi nie pomaga, a wrecz zaszkodzil (nabawilem sie kurewskiej agorafobii!), chyba bym ocipial. Chromole esci po calosci. Jestes wytrwala, ale bez przesady. Tyle tygodni i ZERO poprawy to nie jest lek dla Ciebie.
Katarzynka jest idealnym przykladem wspanialego pacjenta. Ty jestes przykladem upartego :P Chyba, nie wiem. To subiektywna wypowiedz i na prawde nie sugeruj sie moja sraczka werbalna. Radzilbym raczej posluchac Dark'a, ktory jak mowi, czasem moze to trwac i 8-12 tygodni. Ale kurde... ZERO POPRAWY? Ja bym nie dal rady i podziwiam Cie.

Wiem natomiast, ze skoro tak dlugo wytrzymujesz, to na pewno dasz rade i bedzie z Toba lepiej. Nie pamietam natomiast wczesniejszych postow, bo przegladam to forum dosc doraznie i zwyklych rozmow po prostu nie pamietam, bo nie rejestruje w pamieci rzeczy, ktore mi sie w ogole w przyszlosci nie przydadza. Czy jest to Twoja pierwsza kuracja?

przez Tojaaa 24 sty 2014, 19:17
Tak, to mój pierwszy raz. Moja dr jest dobrym lekarzem i nie chće jej zmieniać. Byłam u dwóch innych i to była porażka. Ta chociaż pogadala ze mną jak człowiek. Kończę ósmy tydzien, niektórzy piszą, ze ok. 3 miesiąca poczuli sie normalnie. Niby jest troszkę lepiej, ale troszkę. Nie mogę pozbyć sie calodniowego ciągłego napięcia i to mne wykancza. Non stop w stresie. Zwariować mozna. Nic nie cieszy, nic sie ne chce. Wierze ze musi byc lepiej, choć brakuje mi sił, walcże od prąwie 2 lat

przez nova_2013 24 sty 2014, 19:32
Tojaaa 2 lata ??? Ty masz cierpliwosc !
Wspolczuje Tobie napiecia nerwowego, ja po 2 czy 3 tygodniach takiego napiecia bylam bliska obledu i zdecydowalam sie rozpoczåc kuracje i zaluje, ze nie rozpoczelam pol roku wczesniej kiedy mi lekarz zapisal tabletki. No ale ja taka Zosia-samosia , uparte babsko i wydawalo mi sie, ze sama sobie pomoge bo przeciez leki uzalezniajå wiec bronilam sie rekoma i nogami, zeby ich nie brac. Jaka ja glupia bylam ! Ech.... Dzisiaj pewnie nawet bym nie pamietala, ze jakies ataki paniki mnie dopadaly i na nowo cieszylabym sie zyciem. A teraz mam za swoje bo sie lekow obawialam !

Sluchajcie, tak odchodzåc od tematu.

Mam pytanko : czy ktos z Was ( zwlaszcza z atakami paniki) miewal wczesniej takie milisekundowe utraty swiadomosci ? Kilkakrotnie zdarzyly mi sie i nigdy nie stracilam przytomnosci. Natomiast jest to uczucie w ktorym kompletnie nie wiedzialam co sie ze mnå dzieje, taka sekundowa utrata kontroli nad sobå. Bardzo krotkotrwale oszolomienie i pozniej nagly strach ( ale nie panika). Strach spowodowany tym co wlasnie mnie spotkalo przez te ulamki sekund, strach o swoje zdrowie. Nigdzie na forum nie trafilam na podobny opis bo moze osoby pomijajå takie krotkotrwale symptomy. Spotkaliscie sie kiedys z takim przezyciem sekundowej utraty swiadomosci ? Bylabym wdzieczna za Wasze odpowiedzi.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radol 24 sty 2014, 19:34
witajcie

ja dotarłem z Poznania do dmou w którym mam 8 stopni ciepła i grzeje wszystkim na maxa !!! - kominek , grzejniki i siedzę okutany :) - myślicie że moge napić sie grzańca ;)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez nova_2013 24 sty 2014, 19:41
czesc Radol chcialoby sie powiedziec JAK NAJBARDZIEJ z grzancem ! Rozgrzewalam sie ubieglej zimy kieliszeczkiem koniaku ale teraz kiedy bierzemy leki .... troche to ryzykowne. A szkoda bo faktycznie grzaniec jak znalazl na zimnice.

przez Tojaaa 24 sty 2014, 19:45
Radol, :papa: ja tez teraz pod koldra grzeje sie po mega zimnej podróży naszymi kolejami, nie mogę dogrzac sie, ale za grzanca podziekuje na razie :lol: zaraz wciagne męża pod kolderke i pogrzejemy sie razem :mrgreen:
Nova, ja tak nigdy nie miałam, ale myśle, ze te Twoje utraty świadomości to tylko zludzenie, mega stres. Człowiek sam wkreca sie do granic możliwości, czemu natura w ogóle na to pozwala?

przez Radol 24 sty 2014, 20:24
Tojaaa,

przynajmniej masz kogo wciągnąć pod kołderkę , ja najwyżej moge wciągnąć grube gacie na tyłek :/ - ale cóż może kiedyś ...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez nova_2013 24 sty 2014, 20:47
sorki, ze tak odpowiadam po dlugiej przerwie ale przekopuje internet aby znalezc nazwe tego stanu, ktory mnie zaatakowal kilkakrotnie przed wyståpieniem atakow paniki. Tojaaa, te utraty swiadomosci (ulamki sekud ) to nie bylo zludzenie. Po kazdeym takim nieprzyjemnym incydencie potrzebowalam okolo 2-3 h na dojcie do siebie. Te ulamki sekund pozbawialy mnie totalnie energii i nie moglam funkcjonowac normalnie, poza tym pojawial sie u mnie problem z mowå i zebraniem mysli. Te sekundowe utraty swiadomosci napadaly mnie z jakies 1,5 roku zanim jeszcze pojawily sie ataki paniki. To znaczy w pozniejszym okresie w miejsce tych sekundowych udziwnien zaczely mnie dopadac ataki paniki.

przez lunatic 24 sty 2014, 21:41
Hellou :roll:
Dziewczyny
Do konca stycznia trwają zapisy na konkurs Miss Forum, moze się zgłosicie?

przez nova_2013 24 sty 2014, 21:49
Witaj lunatic Obrazek

eeee tam... Miss Forum ObrazekObrazek

Ja bym chciala wygrac konkurs na dobre zdrowie i wtedy skakalabym z radosci Obrazek
Ostatnio edytowano 24 sty 2014, 21:52 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 24 sty 2014, 21:51
na zdrowie chyba w tej chwili nie narzekasz, masz coś dla mnie?

-- 24 sty 2014, 20:51 --

i skąd Ty bierzesz takie buźki?

przez elmopl79 24 sty 2014, 21:52
Witajcie:)
Jak Wasze samopoczucie...?

Radku
Jeśli chcialbys zaczerpnac opinii u innego lekarza,to wez namiary od Katarzynki...

Gradrec
Jak sie czujesz po tych piwkach...?

Nova
Mialam kiedys takie ataki....wiec wiem o czym piszesz,bylam wtedy przerażona.Pamietam teraz dwa takie ataki.Alw po takim ataku reakcja organizmu w sensie "wymeczenia",to normalne,bo ile ten biedny organizm musi zużyć wtedy energii....

Lunatic
Jak po tych mixach,dalej jest dobry humor...?

Tojaaa
To w takim razie nie jest u Ciebie tak źle,ze pidrozujesz piciagiem...?!Oj,dla mnie to jak na razie nierealne...:)

przez nova_2013 24 sty 2014, 21:54
lunatic napisał(a):i skąd Ty bierzesz takie buźki?

jestem zdolna nieslychanie.... Obrazek

przez elmopl79 24 sty 2014, 21:57
Lunatic
Jakie Miss?!
Ja to za stara dupa jestem...:)

Sortuj wg