ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 23 sty 2014, 23:55
Ha,ha,ha....dobry pomyśl....wtedy to chociaz pies by mnie zrozumial....eh,to esci....Roznawialam ze znajoma,ktora jest pielęgniarka na dziennym oddziale psychiatrycznym.Mowi,ze esci to bardzo dobry lek,ze u nich wiekszosc pacjentow na tym jedzie...i są zadawalajace efekty.Esci ponic ma tez za zadanie lekko pobudzac.Chwalila tez wenlw,ale miqu,ze nie dla wszystkich ona jest dobra....nie dopytywalam o co chodzi.

przez Radol 24 sty 2014, 00:06
elmopl79,

ja też sie nasłuchałem o Wenli - może to powinienem żreć a nie esci !!!!
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez elmopl79 24 sty 2014, 00:14
Radku
Ja to juz nic nie wiem....ta dziewczyna miwi,ze esci jest dobre ale tam za zwyczaj dorzucają cos jeszcze w zależności z czym jest jeszcze problem,Np.daja dodatkowo jeszcze cos na sen,pobudzenie...Takze moze dr.cos dorzuci Ci jeszcze do tego,albo faktycznie zamieni na wenle...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 24 sty 2014, 00:15
Radol napisał(a):elmopl79,

ja też sie nasłuchałem o Wenli - może to powinienem żreć a nie esci !!!!

dorzucisz do esci Edronax i będziesz miał jeszcze lepszą wenle

przez Radol 24 sty 2014, 00:21
no ale jak tak se sam dorzucę???
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 24 sty 2014, 00:23
no wiadomo ze nie sam bo musisz miec recepte, ale pod wzgledem aktywizacyjnym miedzy Edronaxem a wenlą jest spora różnica na korzyść Edronaxu

-- 23 sty 2014, 23:24 --

działanie aktywizujace tego leku po prostu powala

-- 23 sty 2014, 23:30 --

mój lekarz go często przepisuje na poprawe energii wiec jak będzie Ci coś takiego potrzebne to jakbyś go odwiedził z pewnością by Ci dał, nie wiem jak inni lekarze, bo niektórzy nawet nie znają tego leku

przez nova_2013 24 sty 2014, 00:42
:mrgreen: juz wrocilam od såsiadki, tylko jeszcze spale fajeczke i skrobne wiecej

a propos PIES SIE UPODABNIA DO WLASCICIELA ;)
moje psiaki upodobnily sie do mojego meza, zwlaszcza jak sie porowna ich brody i przystrzyzenie :mrgreen:

no moje psiaki tez mialy jakås telepawke przez dwa dni. Pewnie mnie podpatrzyly :D

-- 24 sty 2014, 01:03 --

Lunatic Edronax posiada reboksetyne i znalazlam taki opis :

"Pochodna morfoliny, silny, wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny wykazujący działanie przeciwdepresyjne. W niewielkim stopniu wpływa na zwrotny wychwyt serotoniny, nie wpływa na wychwyt dopaminy. Nie ma znaczącego powinowactwa do receptorów adrenergicznych (a1, a2 i β) oraz muskarynowych. Działanie leku pojawia się po ok. 10–20 dniach stosowania. Stan stacjonarny zostaje osiągnięty w ciągu 5 dni.

Wskazania:
Depresja – leczenie początkowe i podtrzymujące.

Działania niepożądane:
Bardzo często: suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaparcia, bezsenność, nadmierne pocenie się. Często: zawroty głowy, zaburzenia smaku, akatyzja, zaburzenia akomodacji, tachykardia, kołatanie serca, rozszerzenie naczyń, niedociśnienie ortostatyczne, zmniejszenie lub brak łaknienia, zaburzenia oddawania moczu, zakażenia układu moczowego, zaburzenia erekcji, zaburzenia ze strony jąder, dreszcze. Po wprowadzeniu do obrotu bardzo często zgłaszano przypadki wystąpienia nudności; często – pobudzenia, lęku, parastezji, nadciśnienia tętniczego, wymiotów; z nieznaną częstością – hiponatremii, omamów, agresywnego zachowania, obwodowego oziębienia, zespołu Raynauda, bólu jąder, alergicznego zapalenia skóry, wysypki i drażliwości. W trakcie leczenia lub po jego zakończeniu obserwowano przypadki myśli lub prób samobójczych."
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 24 sty 2014, 01:07
no tak, to jest reboksetyna i jej opis

-- 24 sty 2014, 00:07 --

coś Cię w nim zaintrygowało ze go zamieściłaś?

przez nova_2013 24 sty 2014, 01:13
tak, pierwsze dwa wyrazy "Pochodna morfoliny" i dopiero teraz widze roznice, ze to nie morfina a morfolina :105:
Wystraszyla mnie morfina i zdziwilam sie jak to mozliwe, ze dziala na depresje w stadium poczåtkowym skoro to lek silnie niwelujåcy bol.

Ech...

przez lunatic 24 sty 2014, 01:16
czemu Cię wystraszyła skoro tego leku nie bierzesz?

-- 24 sty 2014, 00:17 --

chyba ze zamierzasz? i zobaczyć jak to jest poczuć się z silnikiem odrzutowym na plecach :D

przez Katarzynka40 24 sty 2014, 01:27
cześć:)
Wiecie, że niemal jestem niemal fanka wenli, bo bardzo często o niej wspominam - ja byłam z niej max zadowolona, szczególnie, że nie miałam żadnych strasznych uboków no i jej tempo działania - po 5 dniach byłam innym człowiekiem. Ale dr mnie mówił, że jest to dość silny lek i bardzo ciężko się go odstawia - trzeba powoli bo można mieć naprawdę nieciekawe skutki uboczne...
Faktem jest, że na mnie wenla zadziałała rewelacyjnie, ale czytam, że nie na wszystkich. Wiele osób miało po niej ostre jazdy i lądowało nawet w szpitalu z problemami krążenia, bo wenla może podnosi ciśnienie krwi dość mocno a i powodować tachykardię...
Esci jest wg mojego dr lekiem zdecydowanie delikatniejszym niż wenla, niemal o działaniu kosmetycznym, ma podobno o wiele mniej uboków i o wiele łatwiej się ja odstawia. To oczywiście teoria, bo na własnej skórze odczułam, że silna wenla nie potraktowała mnie tak druzgocąco w pierwszych dnia jak delikatna esci... która zrobiła ze nie3 tygodniowe zombi...

Pewnie wszystko zależy od organizmu.
niewątpliwie esci działa na mnie bardziej uspokajająco niż wenla, ale wenla działała słabiej uspokajająco, ale tak... beztrosko i aktywizująco...
Nie narzekałam na brak energii, motywacji i chęci działania, tylko na ataki paniki, stąd dostałam do konsumpcji tym razem esci:) a nie po raz drugi wenlę... :mrgreen:
Ale jakby ktoś chciał zmieniać esci, to ja polecam wenlę:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 24 sty 2014, 01:36
Nie, ja tylko sprawdzam kazdy lek, ktory wyståpi na forum. Poprostu im wiecej czytam tym wiecej wiem. I z przerazeniem przeczytalam tam, ze "zawiera morfine". Poprostu zbyt szybko czytam i ståd tez moj strach co Ty polecasz Radkowi. No ale sie wyjasnilo :yeah:

Wlasnie przypomnial mi sie tekst, ktory pokazuje jak potrafimy czytac nie analizujåc zbytnio literek w slowach.
Oto przyklad :
Obrazek

przez lunatic 24 sty 2014, 01:42
nova_2013 napisał(a): Poprostu zbyt szybko czytam i ståd tez moj strach co Ty polecasz Radkowi.

troskliwa kobieta z Ciebie :D

-- 24 sty 2014, 00:44 --

co do tekstu pominąłem tylko pierwszy wyraz myśląc ze jest poprawny :D

-- 24 sty 2014, 00:49 --

aa jak lubisz sprawdzać leki forumowe to poszukaj coś ciekawego o L-glutaminie w poprawie aktywizacji i funkcji poznawczych, bo mi sie nie chce szukać :roll:
Ostatnio edytowano 24 sty 2014, 01:49 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez nova_2013 24 sty 2014, 01:49
moze i troskliwa ale jesli chodzi o wszelkie leki to bardzo ostrozna

-- 24 sty 2014, 01:55 --

zajrze z ciekawosci aby blizej sie przyjrzec tej glutaminie ale nie obiecuje, ze streszcze Tobie jesli wyståpiå tam okreslenia jakich uzywa Dark, ze cos tam antagonizuje HTC2 a niweluje HTC5 ;) - to dla mnie czarna magia przy zalozeniu, ze determiznizm palatywny nie antycypuje sie w interdukcji aspektow retrospektywnych :mrgreen:

Sortuj wg