ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 23 sty 2014, 11:25
witajcie!!!

uhhhh ale sie tu działo jak mnie nie było :) - musiałem przewertować z 10 stron - ale to lunatic z Gradrecem narobili makulatury :) - u mnie standard samopoczuci niby Ok - szału ni ma , czasami mnie krótkie lęki dopadają ale do przejścia - i czasami jeszcze czarne myśli przyszłościowe ale juz rzadziej - hmmm z energia dalej fatalnie - nie mam potencjału ale na razie postanowiłam za radą mojego lekarza sie tym nie spinac bo i tak nic nie poradzę...

a co U Was???
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Re: Lexapro.

przez elmopl79 23 sty 2014, 11:32
isj napisał(a):Lexapro nie przyjęło się w szerszej skali w naszym kraju. Tak przynajmniej twierdzi mój psychiatra. Lek wcale nie był tani, a badania nad jego skutecznością nie były potwierdzane przez niezależne źródła, czyli takie, które nie są producentem leku. Gdzieś po internecie lata opracowanie o tym, jak to Lexapro przewyższa inne SSRI czy SNRI w zakresie lęczenie depresji czy fobii. Oczywiście sklecił to producent.

Nie pytałem więc o opracowania naukowe, ale o skuteczność, o której wiadomo lekarzowi z jego praktyki. Była wyjątkowo niska, za to większosc pacjentow zglaszal mnostwo objawów ubocznych.

Był to także lek o wiele mniej skuteczny niż citalopram i jakieś kilkanaście klas za wenlafaksyną czy paroksetyną (jego zdaniem najlepszymi).

Co sądzicie o tej wypowiedzi....?

przez lunatic 23 sty 2014, 11:34
elmopl79 napisał(a):A gdzie nad dj Lunatic,jeszcze spi?

ja musze sie za pracą rozglądać w terenie, niestety u mnie domownicy nie są na tyle wyrozumiali zebym sobie mógł spokojnie czekać az mi sie samopoczucie poprawi, a z poprzedniej przez to z hukiem wyleciałem :-|

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 23 sty 2014, 11:35
elmopl79, a mnie było trochę lepiej , ale troszeczkę. Nie zaliczylam ani jednego normalnego dnia. Wszystko przeżywam na 120%, potrzebuje czegoś na wyciszenie emocji, esci taki miał byc.teraz ponownie jest gorzej, cała w stresie. A czemu Twoja doktorka upiera sie przy esci? Czy to ma byc tak fantastyczny lek?? Czy moze potrzeba jeszcze czasu na rozkręcenie?,co Ci powiedziała?

przez Lord Kapucyn 23 sty 2014, 11:36
To wypowiedź z 2009, w dodatku to tylko subiektywna opinia lekarza.

Ecitalopram w USA zarejestrowano w 2002/2003, a generyki się zaczęły pojawiać w 2006. Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy w PL. Teraz już pojawiło się więcej opracowań i badań na temat tego leku(w tym wersji generycznych).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 23 sty 2014, 11:39
Witaj Radolku
No u mnie tez postawa"nic mi sie nie chce" i strasznie śpiąco...lęki tez występują,ale jakoś juz rzadziej,przynajmniej nie budzą mnie juz rano(tfu,tfu,tfu...)Rewelacji nie ma,jest wegetacja i dzymanie w fotelu...zero energii,motywacjii...wkurza mnie to przeokropnie....

przez Tojaaa 23 sty 2014, 11:40
elmopl79, ciekawe na ile to wiarygodna informacja, wiesz, ludzie rożne rzeczy piszą, nie zawsze prawdziwe. Czytalam na innych forach opinie i wilu osobom esci pomwigl..Zapytajmy Darka co o tym sadzi. Dark halo halo potrzebujemy Twojej opinii...

przez Radol 23 sty 2014, 11:53
elmopl79,

tak jestem ciekaw ile mi oszczędności wystarczy na takie wegetowanie ...i co będzie jak sie skończą :/
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez elmopl79 23 sty 2014, 12:13
Oj,opisalam sie tyle..i sjasowalo sie wszystko.No nic.

Dark
Ja rozumiem,ze dany lek na każdego dziala inaczej,ale ja slyszalam od wielu lekarzy,ze lepszy od esci jest choćby nawet paro....i to jego psychiatrzy jako pierwszy rzut stosują ....Czy tak jest rzeczywiście,paro jest lepsza od esci?

Radku
Ty radzisz sobie bardzo dobrze Idziesz do przodu,a to najwazniejsze.Pewnych rzeczy nie przeskoczymy...

przez Tojaaa 23 sty 2014, 12:15
elmopl79, halo halo prosiłam Cię,żebyś napisała czemu Twoja dr upiera sie przy esci , czy twierdzi, ze jeszcze trzeba czasu na rozkręcenie, czy to jest naprawdę dobry lek na nerwice lękowa?jak ona to argumentuje?

przez Gradrec 23 sty 2014, 12:18
Przyszedl Dark i nie bil nikogo po kasku na szcescie. Lunatic, jestesmy bezpieczni!

Co do sennosci - dzisiaj chyba po raz pierwszy mnie taka bezsennosc zlapala. Zazwyczaj, jak lykne sobie tabsa parogenu, tak za 2-3 godzint ziewam jak... ziewajacy czesto czlowiek. Niby poszedlbym w kimono, ale dalej duzo roboty, takze posiedze jeszcze "chwile" i sobie pojde w koncu. Po woli mnie zmaga, ale dalej nie jest to "ten moment", w ktorym chce isc spac :p

A w ogole to od kiedy biore parogen, to tak jak nigdy swoich snow nie pamietam (aka "nie snilo mi sie nic"), tak teraz te sny sa strasznie realne i po przebudzeniu sie jestem zdezorientowany pare chwil, dopoki nie wytlumacze sobie, ze to byl sen i to sie nie wydarzylo na zywo. Czasem na prawde zaraz po przebudzeniu nie jestem pewien, czy to sie wydarzylo na prawde, czy to byl tylko sen. Dziwne uczucie :p
Ostatnio edytowano 23 sty 2014, 12:21 przez Gradrec, łącznie edytowano 2 razy

przez elmopl79 23 sty 2014, 12:19
Tojaaa
Nie wiem czemu nie chce mi zmienić tego leku...Miwi,ze to naprawdę dobry lek,ze ona wielu pacjentom go przepisuje,nawet lekarzom i są z niego zadowoleni.I mówi na dodatek,ze przewaznie wystarcza wiekszosci5mg....dkatego mam różne myśli odnośnie tego leku.

przez Gradrec 23 sty 2014, 12:26
Wpadlem na genialny pomysl. Ide po piwo, to mnie uspi pewnie. Browar zawsze mnie usypial. Nie pilem jeszcze piwa bedac pod wplywem paroksetyny, takze czas najwyzszy :PP Jak mnie pobudzi, to sie zdenerwuje :C

przez elmopl79 23 sty 2014, 12:26
Ja na seroxacie pierwsze dwa tygodnie to rano bylam taka senna,ze szok.Musialam dwie godzinki po przebudzeniu zdrzemnąć sie bo nie wyrabialam....potem to mu przeszlo i chodzilam jakby mi ktoś motirek q tylek wsadzil....To na paro odwarzylam sie spowrotem jeździć samochodem,a robilam takie cudenja,ze jak sobie teraz pomysle,to aż mnie lęki lapia....

Sortuj wg