ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 22 sty 2014, 19:32
Tojaaa
kontaktowalas sie ze swoim lekarzem?

Kloss
Przykro mi,nic nie zalatwilam.Pytalam,ale p.dr.powiedziala,ze musze mieć zaswiadczenie od psychiatry,wtedy moglaby go wypisać.Musi mieć podkladke.Naprawde przykro mi,myslalam,ze nie będzie problemu...

przez Gradrec 22 sty 2014, 19:48
smieska1986 napisał(a):hej, biore esci od wrzesnia 2013 10mg najpier przez pare tygodni bralam 5 potem przeszlam na 10 i tak poki co jest do dzis.... na poczatku mialam masakre ataki lekowe byly etc ale potem przeszlo i jest w miare ok choc czasem lapie mnie przygnebienie i czasami plakac tez mi sie che... nie wiem od czego to zalezne, oprocz esci biore tez inne antydepresanty... poki co leki mi pomogly nie mam atakow czasem mega pikawa nawala a raczej mega czesto ale da sie przezyc za to pale fajki jak smok ;)

Hej! Hehe, no ja kiedys zamykalem sie w jednej paczce dziennie. Teraz schodzi mi na psychotropach poltora od kiedy biore :P

przez elmopl79 22 sty 2014, 19:51
Czesc Gradrec
Moze to większe nerwy....Albo za dużo wolnego czasu....:)
Jak dzisiaj samopoczucie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gradrec 22 sty 2014, 19:53
Witam,

Samopoczucie ok. Psychicznie. Fizycznie niestety dalej uboki. Niechec do jedzenia, lekki szum/pisk w uszach, rozwolnienie i drgawki :P Ale przynajmniej lęku nie ma, takze o tyle dobrze. Juz wole te uboki, niz lęki, na prawde.
A jak u Ciebie?

przez elmopl79 22 sty 2014, 19:55
Dark
Mam do Ciebie pytanie.
Dostalam dzisiaj antybiotyk Ceroxim,czy mogę go spokojnie brac przy esci?

przez nova_2013 22 sty 2014, 20:05
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH SMAKOSZY ESCI :mrgreen:

Tojaaa - juz nie moge patrzec jak sie meczysz bidulko :why:
Posty Katarzynki przez pierwsze 5 tygodni takze wprawialy mnie w zgroze, no bo ilez mozna czekac i wolac o pomoc bez zadnego odzewu ???
W naszym przypadku nawet kilka dni bez zmiany nastroju wykancza i pozbywa nadzieji na lepsze jutro. Tojaaa, nie probowalas skonsultowac sie z innym lekarzem ? No pamietam, ze jakis tam potwierdzil zalozenia Twojego lekarza ale nie bardzo rozumiem dlaczego kazå Tobie jechac na tej samej ilosci mg skoro zmiana dawki moglaby wiele wyjasnic. Hmm....

U mnie uwaga : ZNACZNA POPRAWA :great:
Po wczorajszej calej tabletce ustaly mi szumy w uszach, zawroty glowy i odzyskalam apetyt. Zamiast 6-8 filizanek kawy zeszlam do 4-5 dziennie i ponownie zaczelam pic wode mineralnå. Z tå roznicå, ze nawet sie nie zmuszam aby koniecznie pic mineralke, poprostu znow mam na niå ochote. Jesli powroce do 2 filizanek kawy porannej i zaprzestane tylko na tych dwoch przez caly dzien to bedzie oznaczalo, ze powracam do zdrowia. :yeah:

Samopoczucie o niebo lepsze i ochota na powrot do pracy. Ale nie dam sie juz namowic na przerwanie tabletek przez najblizsze 6 miesiecy. :nono:
No i koszmary nocne przestaly mnie dreczyc.

ooooo.... i witam naszå nowå kolezanke smieska1986
smieska1986 napisał(a):za to pale fajki jak smok ;)

Smoczyca ;)
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 20:07 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez elmopl79 22 sty 2014, 20:06
Gradrec
Uboki powinny juz niedlugo przejść...A u mnie....wiesz co....ciezko mi to określić,bo chwilami jest tak normalnie....a chwilami dopada mnie lęk i te chore myśli,ze zwariuje,ze rwn lek mi nie pomoże,ze tylko szkodzi....Ale bylam dzisiaj u internisty i nie zkapal mnie tam atak lęku ani paniki,a zazwyczaj tak wlasnie bywalo ...

przez Tojaaa 22 sty 2014, 20:06
Dopiero po 20.00 będę dzwonić. Sama nie wiem co robić, odpoczatku przechodzić katorge z ubokami nowego leku, to ja nie mam siły. Moze mocno wierzyć ze jeszcze esci u mnie potrzebuje czasu i dać go jej.

przez elmopl79 22 sty 2014, 20:19
Tojaaa
Poradź sie dr.bo Ty juz dlugo bierzesz ten lek.Moze za duza dawka...masz lęki?
A bierzesz cos doraźnie?Hydroxyzyna jest bezpieczna,nie uzależnia...jak chcesz jeszcze poczekac,to sprobuj sie czymś wesprzeć.Zapytaj dr.czy jak zmienisz lek,czy mozesz mieć jakieś uboki....chociaz tego to chyba nikt do końca nie wie....ale nie sadze.Ja tez czekam jeszcze do wizyty u swojej dr.jak nic mi sie do tego czasu nie polepszy,to tez będę chciala zmienić lek,pomimo,ze moja p.dr.nie chce zmienić mi leku.

-- 22 sty 2014, 19:25 --

Oooo....witaj iskierko Nova:)
Bardzo sie ciesze,ze juz o wiele lepiej.Teraz to juz będzie tylko lepiej!:)Brawo,brawo :brawo:

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 20:42
elmopl79, Tak, można.

A tak na przyszłość- fajna strona do sprawdzania interakcji pomiędzy lekami: http://www.drugs.com/drug_interactions.php

Na przykładzie dwóch leków Ceroxim i np. Lexapro(escitalopram). To są nazwy handlowe leków. Wchodzimy np. na doz.pl i sprawdzamy co w rzeczywistości zawierają te leki- dowiadujemy się, że Lexapro zawiera escitalopram, a Ceroxim zawiera cefuroksym. Wklepujemy te substancje na polskiej wikipedii i przełączamy się na angielską, żeby dowiedzieć się jaką tę substancję noszą nazwę międzynarodową w jez. angielskim. Escitalopram to po prostu escitalopram, a cefuroksym to cefuroxime. Wklepujemy te angielskie nazwy w stronkę, którą podałem wyżej i gdy już mamy wpisane wszystkie leki wciskamy "check for interactions"= no i baza nam wypluwa czy są interakcje czy ich nie ma.

-- 22 sty 2014, 20:43 --

Poza tym stronka posiada dwa tryby opisu interakcji- dla laików(pacjentów) zrozumiałym językiem i dla profesjonalistów fachowym językiem. W obu przypadkach wymagana znajomość jęz. angielskiego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 22 sty 2014, 20:48
Dark Passenger napisał(a):Poza tym stronka posiada dwa tryby opisu interakcji- dla laików(pacjentów) zrozumiałym językiem i dla profesjonalistów fachowym językiem. W obu przypadkach wymagana znajomość jęz. angielskiego.

WOW teraz bede sie bawila w lekowe konflikty :mrgreen: i wrzucala po 3 albo 5 roznych lekow do jednego worka.
Od razu sprawdze reakcje MAO z SSRI hihihih :lol:
Dzieki Dark :105:
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 20:49 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 20:49
Poza tym interakcje są poszeregowane pod kątem "istotności"- week/minor, moderate, strong, major itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez krista 22 sty 2014, 20:50
Hej ja hydro zaczęłam brac już w sierpniu bo lekarka do której trafiłam pierwszy raz zaczęła mnie własnie tym leczyc więc zmieniłam lekarza która przepisała mi Elicea a hydro kazała brac wspomagająco tak więc nie sądze ze hydro uzależnia nie miałam problemu z odstawieniem może tylko trudniej było mi zasnąc przez kilka nocy ale wszystko wróciło do normy po kilku dniach

przez lunatic 22 sty 2014, 20:51
Dark Passenger,
można też na tej stronie sprawdzać http://www.bil.aptek.pl/servlet/interak ... ho=patient
po polsku
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 20:52 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg