ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 22 sty 2014, 13:09
Kloss
Ja moge Ci podeslac receptę na eliceę ale5mg.,na escilopram aktivia,bo takie posiadam ale nie mam na nexpram....
A nie mozesz isc do lekarza i zapytac czy wypisze Ci receptę na nexpram?

przez kloss 22 sty 2014, 13:12
Sęk w tym, że dostałem receptę na Nexpram, ale nie było go w aptekach - dostałem w zamian Mozarin i jakoś się niezbyt czuje na tym leku. Wiem, że to to samo co Nexpram, ale mój organizm dziwnie zareagował na ten lek. Dzięki elmopl za chęci :)

-- 22 sty 2014, 12:28 --

A bierze ktoś może Mozarin 10mg? Jak myślicie, czy zmiana jednego leku na jego generyczny odpowiednik może powodować skutki odczuwalne dla organizmu????

przez elmopl79 22 sty 2014, 13:29
Kloss
Będę dzisiaj u internisty,zapytam czy mi wypisze receptę na Twój lek.Tylko nie wiem czy nie bede musiala mieć zaświadczenia od psychiatry...ale nie szkodzi sie zapytac:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kloss 22 sty 2014, 13:32
Dzięki wielkie:) Nexpram 10mg, dawkowanie: 1 tab dziennie rano :) byłoby super, bo ten Mozarin mnie męczy...

przez elmopl79 22 sty 2014, 13:39
Ok.zapytam napewno,bo przecież trzeba sobie pomagac....:)
Wizyte mam na godz17.30,czyli dam znac po18:)

-- 22 sty 2014, 12:46 --

A czy opakowanie to tez28szt?

przez Tojaaa 22 sty 2014, 14:59
Dziś wieczorem zadzwońie do mojego lekarza, zapytam o to ile qr...wa mam sie jeszcze katowac, albo niech mi daje coś innego, bo moje pokłady cierpliwości i oczekiwania na efekty juz sie skończyły. Dalej czuje jedna wielka beznadzieje, wszystkiego mi sie odechcialo, tylko ryczec mi sie nie odechcialo

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 15:03
Mozarin produkuje dobra firma farmaceutyczna Adamed, a Nexpram jakieś indyjskie Ranbaxy. Skład jest ten sam. Różnice to moga wynikać z tego co tkwi w głowie. To nie ma żadnego znaczenia. Zamiast skupiać się na faktycznym leczeniu to co po niektórzy skupiają się na pierdołach- pt. przeanalizuję po raz 100tny ulotkę, albo przeanalizuję czy ten czy tamten generyk lepszy.

-- 22 sty 2014, 15:09 --

kloss napisał(a):A bierze ktoś może Mozarin 10mg? Jak myślicie, czy zmiana jednego leku na jego generyczny odpowiednik może powodować skutki odczuwalne dla organizmu????

Piszę to chyba po raz tysięczny na tym forum-

Leki generyczne, aby mogły być wprowadzone do obrotu, muszą mieć udowodniony:

-ten sam skład, muszą zawierać tę samą ilość substancji aktywnej. Mogą zawierać jednak inne substancje pomocnicze, pod warunkiem, że nie zmieniają one właściwości leku i nie wpływają na skuteczność,
-tę samą postać,
-tę samą dostępność biologiczną (biodostępność),
-takie samo działanie farmakologiczne.

Przed wprowadzeniem na rynek leku generycznego poddaje się go badaniu dostępności farmaceutycznej, dostępności biologicznej oraz biorównoważności.

Niektórzy faktycznie mogą odczuwać pewne różnice przy zmianie na inny lek odtwórczy, bo to jednak inny proces produkcyjny, ale to się rzadko zdarza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez krista 22 sty 2014, 15:22
Witajcie Nova ja hydro brałam wspomagająco przy atakach lęku .Jego działanie polega na hamowaniu aktywnosci niektórych obszarów osrodkowego układu nerwowego. Zmniejsza stan napięcia wewnętrznego uczucie niepokoju,lęku,chwiejnosc emocjonalną oraz napięcie mięsniowe Działa przeciwbólowo oraz przeciwwymiotnie.

przez Tojaaa 22 sty 2014, 15:26
krista, napisałam Ci wczoraj maila a pw, zajrzysz?

przez mogio 22 sty 2014, 15:30
Melduję się i ja kochani,elmopl79 jestem pod wrażeniem Twojej chęci pomocy, świetnie że są na tym świecie jeszcze tacy ludzie.:)
Tojaaa koniecznie dzwoń, i daj znać co Ci odpowiedział lekarz.
Mi się przytrafiło dzisiaj coś dziwnego, nie wiem czy to skutek leku, ale mialam krwawienie z sutka, możliwe ze się zadrapalam po prostu i przy tym leku podobno jest slaba krezepliwość? tak? i mi poleciało. mial ktoś podobnie ?

-- 22 sty 2014, 14:33 --

aa bierze ktoś z Was może doraźnie afobam?
elicea 10 mg

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 15:35
SSRI szczególnie brane razem z NLPZ- aspiryna, ketoprofen(Ketonal), ibuprofen(Nutofen, Ibuprom) obniżają agregację płytek krwi i osłabiają krzepliwość. Ale równie dobrze to może być zwykłe zadrapanie, więc nie ma się co we wszystkim doszukiwać drugiego dna.

A chęć pomocy szczytna, ale niestety regulamin forum się jasno stosunkuje do tej kwestii-

"Uwaga!
Istnieje bezwzględny zakaz handlu(tyczy się to ofert sprzedaży, kupna, zamiany, odstąpienia darmo) lekami na naszym forum. Oferty tego typu będą kasowane a autor może otrzymać ostrzeżenie lub bana od administracji (podobnie ewentualni nabywcy)."

Także proszę to załatwiać tam gdzie "oczy moderatora nie widzą i sercu nie żal"- czyli kanały priv poza forum.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 22 sty 2014, 16:26
Oj,nie wiedzialam,ze to cos zlego...ok.rozumiem.zostalam przywolana do porządku.

przez Radol 22 sty 2014, 18:08
hej!

ja drugi dzień na 20 mg esci - jakoś zmian spektakularnych nie widać - uboków więcej nie ma - może trochę bardziej senny jestem , wczoraj próbowałem zasnąć bez wspomagacza ale średnio to wyglądało bo dopiero nad ranem koło 5.00 wpadłem w taki lekki letarg - troche się obawiam tego Apo=Zolpinu i dłuższej z nim przygody - może ktoś coś poleci mniej uzależniającego - biorę Apo od 3 tyg...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Tojaaa 22 sty 2014, 19:17
Radol, cżesc, ja nadal na 15 mg, dziś zaliczylam mega dół, sra..ka, zero jedzenia, telepawka, napięcie, ból głowy i tylko ryczec. Jezu daj mi sile na dalsza walke

Sortuj wg