ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 22 sty 2014, 01:19
Cześć,
A ja muszę jeszcze popracować:(

Nova,
No faktycznie wspominam często wenlę, bo ona mnie postawiła do pionu w 5 dni:) biorąc pod uwagę, że wcześniej przez 5 miesięcy wegetowałam, bo zawroty głowy niemiłosierne nie dawały mi normalnie funkcjonować, to chwale ją :D oj, chwalę... Miałam wrażenie, że lęki mi zabrała gdzieś daleko i dodała jeszcze mnóstwa energii...w ciągu kilku dni z osoby, która bała się iśc do łazienki, bo takie miałam zaburzenia równowagi stałam się pewna siebie i beztroska 0 a po tygodniu pojechałam nad morze:)
teraz byłam przekonana, że dostanę tez wenlę, skoro wtedy mi tak cudnie zadziałała, ale dr stwierdził (w sumie miał rację), ze wtedy byłam w zdecydowanie gorszym stanie, bo wyjść z domu się bałam, dlatego dostałam lek o szerszym spektrum, a teraz oprócz ataków paniki n ormalnie funkcjonowałam, nie bałam się chodzić na zakupy, biegać tam gdzie sa tłumy (galerie, czy kościół), na spotkania, uroczystości, nie narzekałam na brak energii, stąd słabszy lek - czyli esci - który miał mi tylko zlikwidował ataki paniki..
I owszem zlikwidował, ale wcześniej popadłam na nim w jakąś depresję... na efectinie tego nie maiłam, więc milej go wspominam:) siła rzeczy:)

Ale teraz też jest dobrze, ba! bardzo dobrze:):):) :D dokucza mi popołudniowa senność, ale tragedii nie ma, najważniejsze, że nie mam ataków paniki, lęku, i wewnętrznego niepokoju, o sieczce w głowie nie wspomnę, umysł mam jasny, może jestem zbyt mocno uspokojona, ale do flegmatycznej Katarzynki chyba mi jeszcze daleko... taka wyważona jestem, nie przejmuję się od razu problemami:)
ok, to wracam do pracki, dobranoc tym co mogą iść już spać - zazdroszczę:) ;) ;)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 22 sty 2014, 01:34
Dobranoc Katarzynko :papa:
Dobranoc elmopl :papa: ( choc przegapilam Twoje pozegnanie. Sorki Cie )

Katarzynko, a jakå przerwe mialas miedzy tå ostatniå chorobå kiedy bralas wenle a obecnå ? Kilka lat czy miesiecy ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Katarzynka40 22 sty 2014, 01:46
nova_2013,
To znowu ja:)
Efectin jadłam prawie rok (5,5 roku temu), więc od zakończenia zażywania wenli do ataków paniki minęło 4,5 roku...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 22 sty 2014, 10:25
Witam Wszystkich:)
Jak samopoczucia?

Kasia,mialas dluga przerwe miedzy jednym lekiem,a drugim....ale to jest bardzo indywidualna sprawa....na ktora wplywa wiele czynników typy,higiena życia...praca/brak pracy,stresy...itd.
Ja po odstawieniu seroxatu(bralam go rok),bardzo szybko wszystko wrócili...moze nie bylo to aż takie drastyczne,ale samopoczucie nie bylo najlepsze,ale nie wrocilam do lekow.Nauczylam sie radzić z tym sama i tak trwalam2lata.bylo raz lepiej,raz gorzej,ale zawsze do przodu,nawet niczym sie nie wspomagalam...lapaly mnie ataki paniki-kuedys zlapal mnie jak jechalam samochodem i stalam w korku...oj,to bylo okropne.Chcialam uciekac....ale uspokoilam sie sama,fakt potem czulam sie rak jakby mnie walcem ktoś przejechal....

Nova
Jak samopoczucie co nocy?Wzielas cala tabletkę?

przez Tojaaa 22 sty 2014, 10:47
Cześć u mnie dziś beznadzieja, pisać mi sie nie chce, nie mam juz siły, ryczec mi sie tylko chce. W nocy telepalo mną, teraz jest fatalnie, esci chyba nie dla mnie

przez junona 22 sty 2014, 10:59
mogio napisał(a):ja starsznie dużo przytyłam przez to ogromne łaknienie na słodkie, wkołko coś podjadam jem, i nadrobilam z 15 kg;/ musze się tego pozbyć, brak silnej woli i wogule wkolko mi sie chce czekolady

Słodycze,szczególnie czekolada podnoszą poziom serotoniny. Jej deficyt powoduje, że mamy ochotę na nie.
Przed leczeniem, kiedy byłam w bardzo złym stanie, słodycze były moją główną dietą.
Po dwóch miesiącach zażywania esci nieodparta ochota na słodkości minęła.

przez smieska1986 22 sty 2014, 11:28
hej, biore esci od wrzesnia 2013 10mg najpier przez pare tygodni bralam 5 potem przeszlam na 10 i tak poki co jest do dzis.... na poczatku mialam masakre ataki lekowe byly etc ale potem przeszlo i jest w miare ok choc czasem lapie mnie przygnebienie i czasami plakac tez mi sie che... nie wiem od czego to zalezne, oprocz esci biore tez inne antydepresanty... poki co leki mi pomogly nie mam atakow czasem mega pikawa nawala a raczej mega czesto ale da sie przezyc za to pale fajki jak smok ;)

przez junona 22 sty 2014, 11:34
smieska1986
U mnie jak antydepresant dobrze załapie to też bardziej chce mi się palić.

przez smieska1986 22 sty 2014, 11:41
wlasnie czemu tak jest ze pozera sie fajk ???pomijam kwestie slodyczy bombie jak glupia ;)

przez elmopl79 22 sty 2014, 11:48
Tojaaa
A co na Twój stan lekarz mówi?Moze masz faktycznie za duza ta dawke....

Smieska
A co jeszcze masz w składzie oprócz esci?
Mozesz opisac dokladnie jakie mialas skutki na początku wprowadzenia esci...?

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 12:02
Bupropion jest ciekawym LPD, ponieważ oprócz tego że jest inhibitorem wychw. zwrt. NE i DA to jest antagonistą cholinergicznych receptorów nikotynowych. Ten lek jest zarejestowany w dwóch preparatach produkcji tego samego wytwórcy- jako Zeniban do rzucania palenia i jako Wellbutrin- jako lek przeciwdepresyjny. Są chyba jednak lepsze sposoby na rzucenie palenia niż szprycowanie się bupropionem. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Rashid 22 sty 2014, 12:20
U mnie od dwóch tygodni naprawdę ok, lęków nie ma, samopoczucie dobre bez dużej przesady, energii do działania też mi nie brakuje. Czuję, że depresja powoli mnie opuszcza, ale nie chce zapeszać. Obecnie nadal jadę na 15mg.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez kloss 22 sty 2014, 12:56
Witajcie. Ponawiam pytanie, czy ktoś z obecnych na forum zażywa Nexpram???

przez junona 22 sty 2014, 13:06
Dark Passenger
Przecież rzucenie palenia jest bardzo łatwe, próbowałam ze 100 razy (żart).
A propos Zybanu to stosowałam go, ale...nie udało się :(

Sortuj wg