ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez fobia 23 cze 2010, 00:07
zaqzax, ja bym jednak radziła zacząć od połówki tak jak zalecał lekarz ;) zmniejszy to skutki uboczne a i tak na efekty brania tego leku poczekasz kilka tygodni...

przez tomek33 23 cze 2010, 08:50
Escitalopram działa najszybciej z wszystkich dostępnych SRRI, pod warunkiem, że zastosuje się od razu standardowa dawkę tj. 10mg. Skoro przyjmuje się poczatek dzialania innych SSRI po ok. 14dniach, a w badaniach udowodnili, że escitalopram działa o ok.6 dni wcześniej, to należy przyjąć, że zaczyna działać po ok tygodniu od zastosowania dawki 10mg.
Ja czułem sie fatalnie i nie miałem czasu na bawienie sie w ćwiartki, połówki. W zanadrzy miałem Zomiren i gdy byłem jakis bardziej zdenerwowany, to wrzucałem w siebie pół tabletki Zomirenu 0,25mg (czyli dawka żadna...), ewentualnie na noc brałem całą tabletkę. Zomiren nie uspokaja, nie usypia, a działa bardziej przeciwlękowo. Dobrym rozwiązaniem jest np. Cloranxen, który łykasz wieczorem i działa przez nastepny dzień...

przez fobia 23 cze 2010, 09:02
tomek33, no nie gadaj ,że zomiren nie usypia bo ja po nim śpie jak niemowle - jak tylko zaczyna działać oczy same się zamykają :lol:
i nie dawajcie ludzie rad tybu :bierz od razu całą! Skoro lekarz zalecił początkową dawkę 5 mg przez kilka dni to wiedział co robi :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaqzax 24 cze 2010, 20:31
wale to, przez 2 dni brałem 5mg, od dzis zwiekszylem do 10mg.
ciekaw jestem po ilu dniach poczuję wyraźną poprawę.
bo najgorszy jest dla mnie dzień, tak do godziny 20:00, potem
jestem juz spokojniejszy i czasem mogę nawet się czymś zająć
a nie tylko leżeć biernie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zdesper 24 cze 2010, 21:18
Dobrze ze nie masz jakis wiekszych przebojow w pierwszych dniach:).Ja np musialem ratowac sie uspokojaczami bo nie wytrzymywalem euforii przemieszanem z mega napięciem.Teraz zmniejszylem do 5 mg i docelowo do 2.5 mg.Niestety dawka 10 mg daje mi zbyt duzego kopa i adhd jak malowane;)
zdesper

przez zaqzax 24 cze 2010, 21:36
zdesper napisał(a):Dobrze ze nie masz jakis wiekszych przebojow w pierwszych dniach:).Ja np musialem ratowac sie uspokojaczami bo nie wytrzymywalem euforii przemieszanem z mega napięciem.Teraz zmniejszylem do 5 mg i docelowo do 2.5 mg.Niestety dawka 10 mg daje mi zbyt duzego kopa i adhd jak malowane;)

biore dopiero 3 dzien, ale znowu wracam do Xanaxu w malych dawkach bo na razie nie czuje dostatecznego
uspokojenia po Escitalopramie.
jestem cały czas taki jak byłem, cały czas leże, cały dzień, bo wszystko mnie przeraża, nie mam co ze sobą
zrobić - bo na nic nie mam ochoty, mega-smutek (mega depresja), taka stagnacja totalna, do tego łatwo
sie rozdrazniam i chce sie izolowac, bardzo latwo tez bym sie poruszyl smutna melodią (uruchamia mi sie płaczliwosc).

dziwią mnie negatywne komentarze nt. Escitalopramu, bo poprzedni Citalopram za dawnych czasów trochę mi pomagał.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zdesper 24 cze 2010, 22:56
Mi sie wydawalo ze esci to silniejszy citalopram ale po doswiadczeniach z jednym i drugiem lekiem wiem ze maja zupelnie inne dzialanie(przynajmniej na mnie).Na citalopramie lezalem jak trup ..nie mialem sil nawet umyc sie a na esci jestem nakręcony coroz jakies nowy dziwne pomysly przychodza do glowy ..wszystko wydaje sie pozytywne no ale jednak za silne to wszystko i robiac cos i przerzucajac sie na inna czynnosc dochodzi w koncu do tego ze nic nie potrafie zrobic :roll: .Do tego jestem potwornie nerwowy i agresywny w stosunku do ludzi.Na citalopramie to nie wiedzialem wlasciwie jak sie czulem bo lek ten stowrzyl ze mnie prawdziwe zombie.

Ah jaki ja teraz nakrecony jestem :roll:

Obserwuj zagzax swoj stan i wyciagaj wnioski:).W koncu znajdziesz lek ktory Ci podpasuje i zmieni Twoj pogląd na świat.Po sobie wiem ze różne leki róznie potrafia ukierunkowac nasze myslenie.

Pozdrawiam

Zapomnialbym ze praktycznie prawie wcale nie spie na esci a biore dodatkowo 100 mg pernazyny i 600mg kwasu walproinowego.Liczę na to że w koncu cos ruszy
zdesper

MOZARIN (Escitalopram-Elicea,Depralin,Lexapro)

przez jarosz 25 cze 2010, 10:00
Hej,możecie opisać swoje przygody z tym lekiem.Co to w ogóle jest za lek? Ja dostałam go wczoraj od psychiatry,ale mało jest na jego temat w necie nie wiem czy go w ogóle wykupować.Chciałam Efektin,a on dał mi jakiś nieznany lek.Dodam, że leczę się na depresje i nerwicę lękową i od 2 miesięcy biorę coaxil i tak średnio mi pomaga.

[Dodane po edycji:]

Naprawdę nie ma tu nikogo kto brał ten lek?Bardzo mi zalezy na opinii.

przez savior 25 cze 2010, 11:56
Mnie tak otepiał i usypiał esci ze odstawiłem po tygodniu..
savior

przez zdesper 25 cze 2010, 12:06
:shock: a mnie za mocno speedeuje.Nawet pernazyna na uspokojenie nie pomaga..

biore 5 mg ...moze 2.5 akurat bedzie gites?
zdesper

przez savior 25 cze 2010, 12:08
Ja brałem 10 mg i byłem senny ..bardzo senny w ciągu dnia... choc wyczuwałem poprawe nastroju juz po 4 dniach...
savior

przez zdesper 25 cze 2010, 12:10
No jak widac reakcje na leki sa bardzo skrajne.Taka niemozliwa do opanowania sennosc mialem wlasnie na citalopramie a na esci odwrotnosc.Rozumiem ze dziala antydepresyjnie ale zeby az tak? :roll:
zdesper

przez savior 25 cze 2010, 12:18
No cóz tak własnie esci na mnie działało.. wenla natomiast juz w dawce 19 mg powodowała potworne pobudzenie..wieksze jak bupro w dawce 300 mg czy sertra w dawce 100 mg...
savior

przez zdesper 25 cze 2010, 12:18
i co teraz bierzesz?
zdesper

Sortuj wg