ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 20 sty 2014, 20:31
nova_2013 napisał(a):widzisz lunatik I pewnie kontakt z lekarzem sie urwal co spowodowalo Twojå frustracje i kolejnå strate bliskiej Ci osoby. i niewazne czy ten kontakt byl spowodowany tym, ze lekarz zmienil miejsce pracy czy Ty swiadomie zaczåles go unikac aby nie wchodzic w glebsze relacje uczuciowe. Nie mam tutaj na mysli jakis doslownych relacji miedzy Tobå a lekarzem a relacje, ktore przypominajå troche milosc platonicznå czyli takå, ze ta druga osoba nawet sobie nie zdaje z tego sprawy, ze darzysz jå glebszym uczuciem niz zwyklego znajomego. Nie myle sie ?

Podejrzewam, ze w pewnym momencie zdales sobie sprawe, ze zaczynasz byc emocjonalnie uzalezniony od tego lekarza w ktorym upatrywales ojcowskie uczucia i dla Twego dobra psychicznego dales sobie spokoj unikajåc go. I dopiero wtedy zaczely sie Twoje problemy zdrowotne tzw. nieporadzenie sobie z emocjami.

było jeszcze gorzej, wtedy sobie nie zdawałem sprawy z niczego, to było jak narkotyk i mnie przyciągało, nie dałem rady tego przerwać nawet jakbym chciał, kontakt się zmniejszył z czasem przez to ze w koncu musiał nadejść czas kiedy zrobi mi wszystkie badania i będzie koniec,wszystko było w normie ale objawy miałem ciągle więc dostałem skierowanie od niego na oddział do innego bardziej specjalistycznego szpitala, w ogóle mi się tam nie chciało iść bo wiedziałem ze raczej nic mi nie jest, poszedem tylko dlatego ze wiedziałem ze będę mógł do niego wtedy wrócić z wynikami i znów się tak przez chwilę poczuje,

w szpitalu było dokładnie to samo tylko ze z inną osobą która się mną zajmowała, ponieważ byłem tam ciągle natężenie tego co odczuwałem było jeszcze większe, doszło do takiej chorobliwej sytuacji ze w szpitalnej kaplicy modliłem się o to zeby coś mi zdiagnozowali zebym mógł dłużej zostać,

ostatecznym momentem kulminacyjnym była informacja, ze osoba która się mną zajmowała poszła na urlop i jej juz nie będzie do konca mojego pobytu, wpadłem w taką niewiarygodną rozpacz ze na środku korytarzu zacząłem tak płakać jakby się nie wiadomo co stało
nie chciałem wracac do domu bo wiedziałem ze tam nie wytrzymam tej rozpaczy
w ten sposób na oddziele chorób wewnętrznych dostałem tam pierwszy antydepresant

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 20:32
Tojaaa, Jeżeli lek dał częściową poprawę to może warto zaczekać do 12 tygodni. Jeśli wtedy nie będzie poprawy-zmienić. Ale skonsultuj to z lekarzem.

Ogólnie uważam, że jak lekarze przepisują pacjentom SSRI to powinni im udzielić krótkiej i zwięzłej informacji= że te leki nie działają od razu/doraźnie i że wymagają regularnego stosowania co najmniej 6-8 tygodni. Tyle wystarczy. Nie trzeba nic ludziom tłumaczyć o żadnych NMDA, BDNF, downregulacji 5-HT1a i osi HPA= czyli o rzeczach, które jeszcze niezbyt dobrze poznali sami naukowcy, a co dopiero laicy.

-- 20 sty 2014, 20:33 --

nova_2013, Pozdrawiam. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 20 sty 2014, 20:37
po około 1,5 roku doszedłem dopiero do takiej stabilizacji, ze widok tego szpitala nie powodował u mnie juz wiekszych emocji i złych wspomnień
przypuszczam ze do tego mojego wczesniejszego lekarza ktoś zadzwonił zeby mu powiedzieć co i jak, bo później juz zachowywał się inaczej jak u niego byłem, nie był taki opiekuńczy,był juz bardziej obojętny, dzięki czemu było mi łatwiej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 20 sty 2014, 20:45
Dark Passenger, oczywiście, ze skonsultuje z lekarzem. Dwa tyg.temu zwiekszylam dawkę do 15-ki i dam jeszcze trochę czasu. Dzięki :D

przez nova_2013 20 sty 2014, 20:50
Dark Passenger :great: zaczynam ciulac zaskorniaki na proch Twojej produkcji. Jak Twoje poczynania na tym etapie ?
Zalatwilam juz wstepnie miejsce na Twojå cześć w wikipedii ;) ( cześć, nie część ! ) Prosze, nie zawiedz nas :lol:

A poki co, w oczekiwaniu na preznå produkcje pomykam do kuchni wziåc calego citala hehehee
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 20 sty 2014, 20:58
Lunatic moglbys mi przeslac nazwiska tych lekarzy z Gdyni?

przez Katarzynka40 20 sty 2014, 20:58
[quote="Dark Passenger"]Tojaaa, Ogólnie uważam, że jak lekarze przepisują pacjentom SSRI to powinni im udzielić krótkiej i zwięzłej informacji= że te leki nie działają od razu/doraźnie i że wymagają regularnego stosowania co najmniej 6-8 tygodni. Tyle wystarczy. Nie trzeba nic ludziom tłumaczyć o żadnych NMDA, BDNF, downregulacji 5-HT1a i osi HPA= czyli o rzeczach, które jeszcze niezbyt dobrze poznali sami naukowcy, a co dopiero laicy.

Dzięki Dark za informację :D :uklon:
Szkoda, że lekarze o tym nie mówią. Mi mój powiedział, że już po tygodniu pewną poprawę powinnam poczuć...więc jak głupia oczekiwałam, jak nie było poprawy tylko coraz gorzej, to wpadałam w jeszcze większy stres:(
Skoro efectin zadziałał po 5 dniach to myślałam, że esci po tygodniu:(
Jutro przeprowadzę dyskusję z doktorkiem 8)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 20 sty 2014, 21:01
Gradrec,
wysle Ci jak je znajde, to było sporo lat temu i nie pamiętam, ale miałem to gdzieś zapisane

przez Gradrec 20 sty 2014, 21:01
Dziekowac.

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 21:06
Katarzynka40, Wiesz, akurat escitalopram według opracowań jest najszybciej zaczynającym działać SSRI. Stężenie stacjonarne osiąga szybko- w 7 dni. Dlatego miał prawo sądzić, że szybko u Ciebie zadziała- dlatego powiedział, że powinnaś odczuć poprawę po tygodniu. No bo nie powiedział, że na 200% odczujesz poprawę za tydzień, prawda?

Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 20 sty 2014, 21:07
hehhee moj lekarz powiedzial, ze jak zaczne brac cital to za tydzien bede mu dziekowac !
No tak bylo faktycznie ale po tych 4 dniach przerwy powinnam mu nakopac w dupsko :mrgreen:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 21:08
No z tymi 4 dniami przerwy to faktycznie głupstwo= głowy Ci od tego nie urwie, ale sprawi że lek zadziała jak powinien dużo później. A citalopram pomimo jego głownego mechanizmu(blokowanie SERT) może przynosić doraźnie pewną ulgę, bo jest mniej selektywny od escitalopramu- i w umiarkowanym stopniu antagonizuje rec. histaminowy H1= co może dawać uspokojenie.

Moderator/ R2 - D2

przez Tojaaa 20 sty 2014, 21:13
Kurcze, skoro esci jest najszybciej działającym, to jak ma sie to do czekania na pełne działanie 6-8 do 12 tygodni

przez elmopl79 20 sty 2014, 21:24
Dark
A jak wygląda sytuacja brania leku odstawienia Np.na 4dni i spowrotem powrot do leku....czy to tak jakby od nowa zaczynalo sie leczenie? I znowu trzeba zaczynać od"zera"?

Sortuj wg