ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 20 sty 2014, 18:54
jeden ze śmieszniejszych przykładów to lekarz z Gdyni, doświadczony bo już miał swój wiek, pytam się go o jeden lek co on sądzi zebym go brał, lek nie miał żadnych zamienników bo akurat w Polsce jest tylko jeden preparat tej substancji w sprzedaży, mówię mu o nim a on wyciąga książke zeby sprawdzić co to za substancja bo on nie wie, a przecież nie pytałem o jakiś lek kardiologiczny którego mógł nie znać tylko o lek z jego specjalności

-- 20 sty 2014, 17:56 --

w tym mieście byłem chyba u 3 różnych w tym u jednego który był ordynatorem oddziału psychiatrii, nie wiem co tam z nimi jest nie tak ale poziom tamtych lekarzy był po prostu skandaliczny

przez elmopl79 20 sty 2014, 19:00
Ha,ha,ha...tez mialam podobny przypadek z jednym z psychiatrow...

przez lunatic 20 sty 2014, 19:00
aa i zeby było jeszcze śmieszniej to przepisał mi ten lek, ten którego nie znał, po prostu parodia na całego

-- 20 sty 2014, 18:05 --

ja się wtedy tez nie znałem i ten lek mi tylko pogorszył stan, takie oszołomy tam były

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nova_2013 20 sty 2014, 19:06
no straszne co Wy teraz piszecie ! Wlos sie jezy na glowie !

lunatic Ty z Gdyni ??? Powaznie ??? Ja kiedys mieszkalam na Witominie a potem na Dåbrowce ( za Karwinami).
Tos Ty ziomek !!!

Ja w ogole urodzilam sie w Katowicach i mieszkalam tam do 9 roku zycia ale po smierci mojego taty przenioslam sie z mamå do Gdyni bo tam miala calå swojå rodzine. Tak wiec i Slåsk i Pomorze så gleboko w moim sercu.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 20 sty 2014, 19:10
nie jestem z Gdyni, byłem kiedyś na Helu w pracy na kilka miesięcy w okresie wakacyjnym i cholera na całym Pomorzu nie znalazłem dobrego specjalisty, dopiero jak wróciłem do siebie to się doprowadziłem do lepszego stanu, ale przez to mój pobyt tam to był koszmar, praca 7 dni w tygodniu bez dnia wolnego z takim samopoczuciem i z bezsilnością tamtych lekarzy

przez Radol 20 sty 2014, 19:11
witajcie!!!

własnie dotarłem w ślizgawicy do swojej norki...moje samopoczucie tak jak kiedyś juz napisałem - TAKIE SE - ani to rewelacyjnie anie fatalnie - sam nie wiem - nie mam chęci takiej jak kiedyś - obecnie biorę 15 mg esci a od środy 20 mg - nie mam pojęcia w czym to coś ma zmienić - bardzo potrzebuję chyba leku jakiegoś aktywującego bo jestem taki jakby zrezygnowany - nie mam takich jazd jak w święta ale jakiś ogólny lęk że to wszystko nie idzie w dobrym kierunku - no ale zobaczymy - może jest coś co daje kopa do działania???!!!!

nova_2013,

dasz radę !!! wierzymy w Ciebie - pomyśl, że Ty masz wsparcie bliskich osób, kogoś masz koło siebie , ktoś Cie potrzyma za rękę - niektórzy tego nie mają , sami muszą sie zmagać z tym całym syfem - A leki???...Nie martw się , zadziałają - nie robią łaski - zawsze możesz nas męczyć po nocach jak Ci źle :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 20 sty 2014, 19:12
wróciłem w takim stanie ze od razu dostałem skierowanie na oddział w szpitalu

przez nova_2013 20 sty 2014, 19:13
bo pewnie ci lepsi lekarze wyjechali wlasnie na wakacje ;) wiec zostawili na dyzurach nieukow aby mogli przyjmowac turystow.
Ale mimo wszystko uwazam, ze to skandal, ze tacy lekarze decydujå o zdrowiu pancjenta i nadal posiadajå uprawnienia.

przez lunatic 20 sty 2014, 19:15
nova_2013,
u wszystkich byłem prywatnie, wyszukiwałem tych co byli ze szpitalnych oddziałów psychiatrii, teoretycznie powinni byc najbardziej kompetentni

-- 20 sty 2014, 18:17 --

i tych którzy mieli najlepsze opinie na internecie

-- 20 sty 2014, 18:22 --

nova_2013 napisał(a):Ja w ogole urodzilam sie w Katowicach i mieszkalam tam do 9 roku zycia ale po smierci mojego taty przenioslam sie z mamå do Gdyni bo tam miala calå swojå rodzine. Tak wiec i Slåsk i Pomorze så gleboko w moim sercu.

to też wcześnie straciłaś ojca tak jak ja

przez nova_2013 20 sty 2014, 19:26
to wola o pomste do nieba ! Widzisz Boze i nie grzmisz ???

Tos sie niezle przejechal lunatik szukales sepcjalistycznej pomocy i trafiales na idiotow po czym Twoj stan tak sie pogorszyl, ze wylådowales na oddziale. Musiales wiele przejsc. Nie zazdroszcze. Ja uwazam, ze jestem zbyt slaba psychicznie na takie przygody. I teraz jak przeczytalam co napisales lunatik to obawiam sie, ze gdybym nie trafila do psychiatry w czasie to moze tak samo bym wylådowala na oddziale. :105:

Czlowiek nigdy nie wie co lepsze : unikanie lekow i doprowadzenie siebie do stanu skrajnosci psychicznej, czy unikanie lekow i radzenie sobie samemu, czy branie lekow i coraz gorsze samopoczucie czy branie lekow i ostateczne zwyciestwo. Jedno wielkie pytanie bez odpowiedzi.

Mnie poprostu przeraza mysl, ze leki te nie leczå w pelni nerwicy tylko jå przytlumiajå. One nie dzialajå jak inne lekarstwa na inne dolegliwosci np. leki przeciwbolowe czy antybiotyki. Wtedy bierzesz lek i wiesz, ze Ci przejdzie. Choc czasem wraca i przeziebienie i bol glowy. No ale taka nerwica ??? Albo sie przyssie do czlowieka na kilka / kilkanascie lat albo sie odpierd.li w koncu na nastepne dziesieciolecie albo na 20 lat da o sobie zapomniec alboi znow walnie z silå wodospadu w najmniej oczekiwanym momencie. :105:

przez lunatic 20 sty 2014, 19:32
nova_2013,
byłem na oddziale kliniki Śląskiej Akademii Medycznej, jednym z najlepszych oddziałów psychiatrii w Polsce, to co się tam działo tez pozostawia wiele do zyczenia, myslisz ze mnie tam wyleczyli? heh nic bardziej mylnego, to był przełomowy moment, dotarło do mnie ze po prostu jezeli sam czegos nie wykombinuje to będę się męczył do konca zycia bo nie miałem siły szukać kolejnych lekarzy którzy nic nie potrafili sensownego poradzić, z kliniki wyszedłem po 2 miesiącach z objawami przedawkowania leku

-- 20 sty 2014, 18:34 --

jak zmieniłem ich chore dawkowanie które mi zaproponowali to dopiero mi się polepszyło

-- 20 sty 2014, 18:36 --

a poprawa była dopiero jakaś wyraźniejsza jak całkiem zmieniłem lek który mi tam dali, dlatego nie dziwie się osobom które tutaj na forum są tak obeznane z lekami, bo prawdopodobnie tez zostały zmuszone do samodzielnego leczenia

przez nova_2013 20 sty 2014, 19:37
tak, moj tata zmarl jak mialam dokladnie 10 lat. Wlasnie policzylam dokladnie, ze jeszcze 4 klase podstawowki konczylam w Katowicach. Moj tatko byl moim przyjacielem i najwiekszym autorytetm. Byl bardzo duzo starszy ode mnie bo gdy sie urodzilam to on mial juz 44 lata. Plakalam kiedy inne dzieci mnie z nim widzialy gdzies w miescie i potem mowily, ze widzialy mnie z dziadkiem. Bardzo go kochalam i potem jak mi go zabraklo nie moglam sie pogodzic z jego stratå. Pozniej w wieku doroslym zawsze oglådalam sie za starszymi i dojrzalymi mezczyznami i zawsze chcialam urodzic chlopca. Zresztå ja bylam takå chlopczarå ;) bo uwielbialam sie bawic z chlopakami w wojny, w rzucanie scyzorykiem, chodzilam po plotach i po drzewach. Ale te "meskie sprawy" to chyba wplynely z powodu mojego taty, bo on zawsze ubieral mnie jak chlopaka, robil mi łuki i uczyl strzelac, puszczalismy razem latawce, uczyl mnie majsterkowania ( sam byl elektronikiem), zwijania przewodow takich miedzianych, nauczyl mnie gwizdac i pluc, uwielbial jak chodzilam z dlonmi w kieszeniach i kroczylam jak uliczny lobuziak, kupowal mi zolnierzyki i samochody i robilismy wiele nieszkodliwych psikusow ludziom, zwlaszcza na wakacjach. Ach... te beztroskie lata, minely bezpowrotnie.
Ostatnio edytowano 20 sty 2014, 19:40 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz

przez elmopl79 20 sty 2014, 19:40
Oj,mój Boże....wykinczylu by czlowieka....dropsiw nadawali i mieli spokój....A to konowaly jedne....
A jak teraz sie czujesz lunatic?Masz w planach odstawic kiedys leki?
Pytam,bo zbajoma bierze juzXlat i nie zamierza odstawiać.

przez Katarzynka40 20 sty 2014, 19:41
Cześć Kochani,
U mnie ok, tylko coś rano głowa mnie pobolewała, ale jakoś teraz przeszło...
Radol, ale funkcjonujesz już normalnie, tylko po prostu nie masz energii, chęci?
Wiesz, ja mam porównanie z efectinem i faktycznie efectin mnie napędzał i pobudzał bardziej, esci natomiast widzę, że uspokaja, znieczula chyba te złe emocje, a przy okazji troszkę tez i te dobre...
Ja na esci nie fruwam tak jak na efectinie i pewnie nie miałabym nic przeciw większej liczbie energii, ale na razie jest ok:)
Tylko od czasu do czasu senna jestem:(
Ale za to lęków nie mam :mrgreen:

Nova,
Kurczę tak źle się czujesz? Dla mnie niepojęte jest to, że za 1 razem na citalu tak dobrze się czułaś i przez dr konowała teraz masz takie jazdy:(:(

Ja jutro jadę do mojego doktorka, bo esci mi się kończy, to jeszcze dopytam o jego działanie aktywizujące, czy działa typowo na leki, czy zabiera energie czy jest szansa, że troszkę doda....

Pytanie tylko uda mi się dojechać...
bo rajd przez cały Poznań jak mamy szklankę od wczoraj na ulicach to nie lada wyczyn:(:( :shock:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Sortuj wg