ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Evele 20 sty 2014, 15:30
chciałam się zapytać po jakim czasie esci znika z organizmu jak się je przestaje brać albo kiedy się zmienia stężenie jak się zmienia dawkę?

przez Radol 20 sty 2014, 15:30
elmopl79,

tyko wiesz , te kroczki moga sie okazać za małe i mi czasu braknie i utonę :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 15:33
Evele, Jego okres biologicznego półtrwania(eliminacji z organizmu) wynosi 27-32 godziny= po tym czasie stężenie leku we krwi/surowicy/osoczu zmniejsza się do połowy wartości początkowej. Natomiast stężenie stacjonarne(gdy zaczyna się go brać albo majstruje z dawką) osiąga w 7 dni.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evele 20 sty 2014, 15:37
Dark Passenger napisał(a):Evele, Jego okres biologicznego półtrwania(eliminacji z organizmu) wynosi 27-32 godziny= po tym czasie stężenie leku we krwi/surowicy/osoczu zmniejsza się do połowy wartości początkowej. Natomiast stężenie stacjonarne(gdy zaczyna się go brać albo majstruje z dawką) osiąga w 7 dni.

czyli tzn. że jeśli w zeszłą niedzielę zmniejszyłam dawkę esci to teraz w moim organiźmie jest tylko połowa dawki?

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 15:43
Nie do końca, to wymaga wgryzienia się w farmakokokinetykę- efekt pierwszego przejścia przez wątrobę, wiązanie leku z białkami osocza itp. To że się doustnie przyjmuje powiedzmy 10mg czy 20mg substancji nie oznacza, że tyle samo krąży po krwioobiegu i trafia do tkanek. Powiedz mi- po co Ci taka wiedza na temat stężeń leku?

Moderator/ R2 - D2

przez mogio 20 sty 2014, 15:45
Witam, witam Wszystkich !
Dzisiaj ciut lepsze samopoczucie, ale za to usta zrobily mi się tak suche i popękały bolą jak cholera;/,
Kiedy po esci poczuliscie ulgę i rzeczywiste działanie leku? moze być tak że poprawa bedzie zerowa?
elicea 10 mg

przez Evele 20 sty 2014, 15:54
Dark Passenger napisał(a):Nie do końca, to wymaga wgryzienia się w farmakokokinetykę- efekt pierwszego przejścia przez wątrobę, wiązanie leku z białkami osocza itp. To że się doustnie przyjmuje powiedzmy 10mg czy 20mg substancji nie oznacza, że tyle samo krąży po krwioobiegu i trafia do tkanek. Powiedz mi- po co Ci taka wiedza na temat stężeń leku?

jestem w trakcie odstawiania leku, brałam 5 mg a teraz biorę 2,5 mg, tak pytam z czystej ciekawości, bo chciałabym zobaczyć czy będzie u mnie jakaś róźnica w samopoczucie kiedy jestem bez leku

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 16:11
Jeżeli odstawiasz lek stopniowo redukując dawkę to nie powinnaś się spodziewać dużych sensacji odstawiennych.

Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 20 sty 2014, 17:00
Evele
Czemu odstawiasz esci?Jak dlugo bralas ten lek?

-- 20 sty 2014, 16:02 --

Dark
a jak to jest z ta dawka terapeutyczna?Czy5mg.esci moze byc dawka terapeutyczna,pomimo,ze producent zaleca10mg.najmniej....?

-- 20 sty 2014, 16:08 --

Radol
Ale czasami nie da sie przyspieszyc pewnych rzeczy.Wszystko ma swój rytm i choćby nie wiem co nie da się przeskoczyć....To jest wlasnie w tym wszystkim okrutne....I to slowo"czas"-to jest chyba najgorsze slowo jakie znam....

przez lunatic 20 sty 2014, 17:11
elmopl79 napisał(a):a jak to jest z ta dawka terapeutyczna?Czy5mg.esci moze byc dawka terapeutyczna,pomimo,ze producent zaleca10mg.najmniej....?

szkoda się bawić w takie dawki, niestety byłem na takiej ponad rok bo większej nie tolerowałem zamiast od razu zmienić na coś co moge brać w pełnej dawce, efekt był taki jakby go prawie nie było

przez elmopl79 20 sty 2014, 17:28
Lunatic
Jak wygladala ta nietolerancja na wyzsza dawke?
Pytam bo mnie tak męczą z esci.Bralam przez dluzszy czas ok8 tyg.5mg.q tym czasie(8tyg),dwa tygodnie bylam na ćwiartce i czulam sie przez jakiś czas ok.ale zaczelam sie znowu źle czuc wiec zwiekszylam na5mg.i tak jechalam przez jakiś czas,ale twz nie bylo rewelacji.W końcu p.dr.kazala idstawic.Odstawilam na cztery dni i myslalam,ze będę chodzic po ścianach.Pobieglam spowrotem do p.dr.Dala....zniwu esci.Ake jak zazylam ćwiartkę,poczulam sie lepiej.Na drugi dzien wzielam5mg.biore tak juz dwa tygodnie,ale nie mw rewelacji.Moja p.dr.nie chciala zmuenic mi leku i nie chciala zwiększyć dawki leku,bo stwierdzila,ze moze byc dla mnie za duza.Kazala czekac na tej dawce jeszcze dwa tygodnie.Ilez mozna jeszcze czekac na takiej dawce?

przez lunatic 20 sty 2014, 17:38
elmopl79,
byłęm senny i miałem bardzo mało energii na cokolwiek, po 4 dniach to były objawy odstawienne i nic wiecej, dlatego po zażyciu ćwiartki te objawy zniknęły

-- 20 sty 2014, 16:40 --

nie ma sensu brać półówki tabletki bo to po prostu nie działa tak jak ma działać, czytałem o tym badania i było tak u mnie, pewnie jakbym wcześniej o tym poczytał to bym szybciej zmianiał lek a nie rok czekał na nie wiadomo co

przez nova_2013 20 sty 2014, 17:41
witajcie Escizjadacze,

Evele szczesciaro !!! "Bralam 5 a teraz 2,5" Ja tez tak chce :why:

Od wczoraj jestem w zawieszeniu. Apatia, brak laknienia, nawet z pieskami jak wyszlam, przeszlam moze 400 metrow aby podniosly lape i zalatwily swoje potrzeby. Plakac mi sie chce ! Bezradnosc, drzåce dlonie, strach... chwiejna rownowaga, od rana mi niedobrze, czuje pustke w zolådku i nie moge sie zmusic aby cokolwiek zjesc. Opadam z sil i coraz czesciej ogarniajå mnie czarne mysli. O d.pe rozwalic takie leczenie. Czuje sie coraz gorzej od czasu kiedy zaczelam brac leki po raz drugi. 29 stycznia ide do lekarza po dalsze zwolnienie bo nie wyobrazam sobie powrotu do pracy w tym stanie. Mialam nadzieje, ze sie ustabilizuje i bedzie coraz lepiej. Jest odwrotnie i zaluje, ze w ogole zaczelam przygode z SSRI :(

Mogio i Tojaaa mam nadzieje, ze chociaz u Was lepiej. Nie meczycie sie tak.

Radol dzielnie maszeruje malymi kroczkami do przodu. Ciesze sie z Waszych sukcesow tj. Radola, Katarzynki i Gradrec (Adriana).

Nie wiem co jeszcze napisac.... mam takå pustke w glowie.... nastepny dzien stracony i powrot lęku przed nastepnym atakiem...
Strach przed wyjsciem nawet na klatke schodowå...

Boje sie, ze nie wytrwam w tej chorobie :hide: ona jest ponad moje sily
Po wczorajszym ataku czuje sie jak sponiewierany pies ze skulonymi uszami i podwinietym ogonem. Chce sobie znalezc jakies spokojne miejsce i wtulic sie tam ale nie potrafie ! Wszedzie czuje sie tak jakby ziemia drzala pode mnå. Nie potrafie zaznac spokoju...

Przepraszam....
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 20 sty 2014, 17:45
nova_2013,
ile Ty bierzesz ten Cital? on działa po ok. 2 tygodniach jak dobrze pójdzie a nie po paru dniach

Sortuj wg