ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Magdaa 14 cze 2010, 15:33
Ja też nie. Ale po Asertinie owszem.
Biorę Depralin już miesiąc i ciągle bez zmian. Zero pozytywnego działania. Idę w środę do psycha, zobaczymy co on na to...
Magdaa

przez zdesper 15 cze 2010, 10:07
Dzisiaj juz spokojniej:) aczkolwiek jakis taki dziwny lęk pojawil się.Mam nadzieje ze wszystko z czasem unormuje sie:).

4 dzien a wstalem taki szczesliwy jakbym jeszcze był malym dzieckiem:).Leki to potężna broń i naprawde potrafia zmienic czlowieka:)

[Dodane po edycji:]

6 dzien

No dzisiaj to juz wstałem czując sie jakbym byl kims kto osiagnie wszystko w zyciu.Wczoraj caly dzien jak szalony jezdzilem rowerem po lesie i musialem non stop hamowac swoje niecne zapedy w kierunku bycia czlowiekiem o nieograniczonych mozliwosciach.A te kolory trawy,drzew jak w jakies bajce. :105:

Jutro ide pogadac z doktorem bo to co mam to wyglada ma na głebsza sprawe.Może takie przejscie z glebokiej depresjii w taka niepohamowana niczym radosc swiadczy o tym ze jestem bipolar ? Albo nie daj Boże chad albo tez i bordeline.Wahania nastroju sa w moim przypadku conajmniej dziwne.

Pozdrawiam

p.s.
Trzeba korzystac z tego euforycznego stanu poki mozna:D
zdesper

przez Magdaa 18 cze 2010, 21:07
Depralin 10mg. Tydzień 5. Dwa dni temu już chcieliśmy z psychem odstawiać, bo miałam same skutki uboczne i do tego traciłam przytomność... Ale coś się dzieje :smile: Dziś mogę góry przenosić! Po prostu czuję się dobrze :D Fobia społeczna baaardzo mi się zmniejszyła! Lęku zero prawie że. Lęk przed podróżami... minimalny :smile: Codziennie wstaję o 7 rano i jadę załatwiać sprawy- na luzie! Więc w sumie jest zajebiście. Oby tak dalej. Zobaczymy jak będzie jutro.
p.s. Ale badania robię- krew itd, od czego te mdlenia? I nawet głowa dziś mnie nie boli :smile: Może od kawy? heh
Tylko natręctwa mnie męczą, czasem ćmienie głowy i bardzo realistyczne sny :?
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 18 cze 2010, 21:32
Magdaa, cieszę się ,że zaczyna coś się dziać w końcu, w dobrym kierunku ;)

przez Magdaa 18 cze 2010, 21:42
Nooo z godziny na godzinę dosłownie! Czuję się zajebiście! Chyba wpadam w jakąś manię :shock: Mam ochotę tańczyć i śpiewać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magdaa

przez zdesper 19 cze 2010, 15:20
To nie natręctwa Madziu tylko gonitwa myśli jaka towarzyszy takiemu podwyzszonemu stanowi nastroju:).Wiem cos o tym bo sam uswiadczylem niesamowitej euforii wręcz manii na tym leku i obecnie jest lepiej a wlasnie dzieki dolaczeniu stabilizatora nastroju i 100 mg pernanzyny(neuorleptyk).Nie mam juz tego choregu poczucia wyzszosci wlasnej osoby i przestałem myslec o sobie w kategoriach najpiekniejszego i najmądrzejszego chlopaka na świecie.. :mrgreen: .Ot zostal taki normalny stan z dobrym humorem i pozytywnym wglądem w przyszłość.:))

Swoja droga znalazlem fajny artykul na tem esci.Jednak przewyzsza sila dzialania citalopram a do tego wyczytalem ze w dawce 10 mg jest o wiele bardziej skuteczniejszy niz 225 mg wenly;d.Kwestia tego zeby znormalizowac swoj stan i nie popasc w jakos manie bo to tez nie jest zbyt dobre szczegolnie w dlugofalowej perspektywie.

Ten artykul

http://pl.lundbeck.com/pl/PDF/Lexapro%2 ... 202004.pdf

Aha chcialbym dodac ze len ten zlikwidowal u mnie wszystkie natręctwa a mam bardzo ostra postac NN.Zaczal dzialac juz 2 dnia wiec jak widac wszystko sie zgadza z badaniami naukowymi .W przypadku najciezszych postaci depresji lek ten zazcyna dzialac juz po kilku dniach.:))
zdesper

przez Magdaa 19 cze 2010, 15:25
Dziś już czuję się normalnie, pewnie przez okropny wczorajszy wieczór, który wyprał mnie totalnie emocjonalnie, przeżyłam ogromny stres i strach o ukochaną mi osobę.
Ja mam natręctwa nie myśli a ruchowe, to różnica.
Magdaa

przez zdesper 19 cze 2010, 15:30
Ja mam natręctwa nie myśli a ruchowe, to różnica.

Za cholere nic nie rozumiem:D.Mysli to obsesje a robienie czegos w sposob natretny to kompulsje.Wychodzi na to ze masz kompulsje ale termin ten odnosi sie glownie do nerwicy natręctw a nie natrectw ktore ma wiekszosc osob:).Masz stwierdzona NN przez lekarza?
zdesper

przez Magdaa 21 cze 2010, 11:41
O cholera :lol: Tak napisałam, że sama nic nie rozumiem :shock: :lol: :mrgreen: haha
Mam natręctwa ruchowe, nie myśli - o to mi chodziło :pirate:
Nie, nie mam NN stwierdzonej, tylko NL- ale może dlatego, że za bardzo mu nie wspominam o tych natręctwach... :mhm:
Magdaa

przez zdesper 21 cze 2010, 11:48
Komu nie wspominasz Madzia? lekarzowi?:P

Troszke chaotyczna zrobilas sie na lexapro ;) ;)
zdesper

przez Magdaa 21 cze 2010, 13:11
Też to zauważyłam... :bezradny: :roll:
Lekarzowi. Wspominałam mu, że mam kompulsje, ale on chyba odebrał to jako początkowy skutek uboczny brania Depralinu. Natomiast mnie to męczy od dłuższego czasu niż biorę SSRI... Ale co mogę zrobić. I tak jedynymi lekami na kompulsje są SSRI, a te już biorę, nic więcej nie zrobię :roll: Mam kolejną wizytę za miesiąc. Jutro zaczynam drugie opakowanie. Lekarz powiedział, że jeśli nie będę się czuć za miesiąc super, to zmieniamy leki.
Na razie widzę znacznie zmniejszoną fobię społeczną, miałam też jeden dzień z totalną euforią... A poza tym... hmm... tak różnie, nie idealnie ;)
Magdaa

przez zdesper 21 cze 2010, 13:57
To dobrze..ja czuje sie niby dobrze pod wzgledem nastroju ale jestem za bardzo nakręcony..:( nie moge w spokoju poczytac ksiązki,obejrzec filmu,ciagle mam gonitwe mysli i koncentracja uleciala ze mnie..;/.Lexapro robi ze mnie idiote..eh a do tego ta wrazliwosc na glosnie dzwięki (przestalem sluchac muzyki) i irytowanie sie byle pierdolami.Natręctwa myslowe zlikwidowal ale czemu az takim kosztem? Czy kiedys bedzie jeszcze dobrze?.

Ide jutro do lekarki bo nie moge zniesc tego psychicznego adhd..:(
zdesper

przez zaqzax 22 cze 2010, 21:28
czy warto branie tego leku zaczynać od brania połówki tabletki przez pare dni a potem całej (10mg),
czy może odrazu warto wziąć pełną dawkę ? psychiatra zasugerował by 5-6 dni brać połówkę a potem całą,
jak się na to zapatrujecie ? bo dziś pierwszy dzien wzialem polowke ale zastanawiam sie czy jutro juz nie wziac calej ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez savior 22 cze 2010, 21:31
Jak jestes twardy i masz czas na ewentualne "przecierpienie w spokoju nieporzadanych objawów" to bierz cała dawke jesli chcesz.. szybciej zadziała a czas to pieniądz ..
savior

Sortuj wg