ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nova_2013 17 sty 2014, 01:52
Jetodik naprawde wyglåda sympatycznie ! W takiej relaksacyjnej pozie Obrazek

DOBRANOC Kasiu Obrazek
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 17 sty 2014, 03:01
Ah ten brak checi do snu i jednoczesne ziewanie co 10 minut ^^

przez nova_2013 17 sty 2014, 03:27
przytul sie do podusi. Podrzucic Ci jakiegos milutkiego zwierzaczka do poczochrania ? Obrazek
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deus 17 sty 2014, 07:24
Hej,

zwiększyłam dawkę lexapro z 5mg do 10mg po kilku dniach zrobiłam się okropnie senna, ciągle bym spała. Nie można mnie dobudzić dosłownie.
Ktoś tak miał/miała i kiedy powinno się unormować?

przez czarnydiabeł 17 sty 2014, 08:50
nova_2013 napisał(a): Podrzucic Ci jakiegos milutkiego zwierzaczka do poczochrania ?

He,he... :evil: Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.
czarnydiabeł

przez elmopl79 17 sty 2014, 10:58
Witaj czarnydiabel:)
Jak samopoczucie?

Geadrec
ja te szumy,puski i zatykanie uszu,mialam po zwiększeniu dawki na cala tabletkę,to tak jakby cos z ciśnieniem....Utrzymywalo mi sie z miesiąc....Potem calkowicie zniknely....Strasznie wkurzające to bylo...Jesli masz ciśnieniomierz,to sprobuj zmierzyć sobie cisnienie jak masz te szumy,będziesz wiedzial,czy to wlasnie od tego,czy po prostu to jakiś efekt uboczny.

Nova
Jak samopoczucie...?Bo ja dzisiaj jestem jak flak...bez energii.

przez czarnydiabeł 17 sty 2014, 11:17
elmopl79 napisał(a):Witaj czarnydiabel:)
Jak samopoczucie?

Siema :D
U mnie w porządku, właśnie mija drugi miesiąc brania Esci ( 1miesiąc brałem 5 mg a drugi jadę na 10 mg). Generalnie stan się stabilizuje, wydaje mi się, że jest coraz lepiej, moje myślenie się zmienia, coraz mniej czarnych myśli, napady złości i agresji coraz rzadsze i mniej intensywne a jak już wystąpią to szybciej potrafię się opanować. Lek działa wielopłaszczyznowo, jestem z niego zadowolony. Branie leków pomogło mi też w walce z alkoholizmem, już drugi miesiąc nie piję w ogóle alkoholu, zapisałem się an terapię uzależnień, staram się wrócić do życia. Oby tak dalej się rozkręcał. Skutków ubocznych brak, jedynie zauważyłem większy apetyt na czekoladę i kakao.
Idę dzisiaj do lekarza psychiatry na wizytę i właśnie miałem napisać coś, jak będę już "po", ale ... ewentualnie dopisze jakby coś ważnego było. To tyle, w skrócie. Pozdrawiam.
czarnydiabeł

przez elmopl79 17 sty 2014, 11:24
Czarnydiabel
Brawo!!!Super.Ty pisales,ze juz na5mg.bylo dobrze,ze nie miales skutków ubocznych....Na10mgczujesz sie lepiej,czy porównywalnie?
Co do alkoholu,to jestem pelna podziwu:)Batdzo ladnie sobie z tym radzisz i terapia....ho,go,go...to bardzo duży i ważny krok.Chyle czola :great:

przez czarnydiabeł 17 sty 2014, 11:44
elmopl79 napisał(a):Czarnydiabel
Brawo!!!Super.Ty pisales,ze juz na5mg.bylo dobrze,ze nie miales skutków ubocznych....Na10mgczujesz sie lepiej,czy porównywalnie?

Na 10 mg efekt jest jakby pełniejszy, na pewno jest lepiej ( w sensie głębszych / większych efektów) niż było na 5 mg. Nie wiem jak to opisać, po prostu teraz lek działa jakby w ten sam sposób tylko mocniej.

elmopl79 napisał(a):Co do alkoholu,to jestem pelna podziwu:)Batdzo ladnie sobie z tym radzisz i terapia....ho,go,go...to bardzo duży i ważny krok.Chyle czola :great:

Dzięki za dobre słowo. Tak, nie ma co kryć, podjęcie walki z tym syfem to wielka rzecz, jestem na początku drogi i jeszcze wiele przede mną ale wystartowałem nieźle. Mam motywację, mam szczerą chęć, to ważne, samego siebie się nie oszuka. Im dalej idę w trzeźwość, im dłużej mój mózg funkcjonuje bez alkoholu, im więcej się dowiaduję o mechanizmach i przyczynach uzależnienia tym bardziej widzę jak człowiek uzależniony się myli, jak alkohol (podejrzewam ze inne uzależniające rzeczy tak samo) go oszukuje, jak wpływa na mózg, jak psychika płata figle i jak trudno to dostrzec osobie uzależnionej. To jest wg mnie główny problem w podjecie leczenia. Co do siebie, nie popadam w euforię, alkohol to wróg podstępny, walka trwa. Musze być czujny i uważny, ale dam radę jestem przekonany. Już zaczynam widzieć jak to jest "bez", a jest naprawdę fajnie.
czarnydiabeł

przez Lord Kapucyn 17 sty 2014, 11:59
Odnośnie tam pytania czy można brać witaminy, magnez, omegi itp -można. Z ziół głównie unikać dziurawca. Z preparatów na grypę/przeziębienie unikać złożonych, które zawierają desktrometorfan, kodeinę albo pseudoefedrynę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 17 sty 2014, 12:05
Czarny diabel
Naprawdę postawa godna naśladowania.Ja jestem pod wielkim wrażeniem.
Przyznac sie alkoholikiowi,ze ma problem to bardzo dużo...a podjecie decyzji o terapiAA to juz pól sukcesu na drodze do trzeźwości.Wierze,ze z takim nastawieniem,dasz sobie rade w tej kwestii.Tak trzymac. :brawo:

-- 17 sty 2014, 11:19 --

Witaj Dark
Powiedz mi,jak to jest odnośnie dawki terapeutycznej esci,czy trzeba sztywno trzymac sie regoly,ze10mg to wlasnie ta dawka terapeutyczna...?A co z5mg?

I mam jeszcze pytanie,czy po odstawieniu leku na parę dni a potem(po tych paru dniach),powrotu do niego,czy kuracja owym lekiem(esci)jest traktowana jakby od początku?Ze niby tamten czas przed przerwa sie nie liczy?

przez Katarzynka40 17 sty 2014, 12:21
czarnydiabeł,
Wreszcie się odezwałeś:):):)
Super, bardzo się cieszę, że u Ciebie tak dobrze :mrgreen: i fajnie, że z tym alkoholem dajesz radę!
A czy po 10 mg masz czasem napady senności, bo ja mam od czasu do czasu... nie jest to jakoś bardzo dokuczliwe, ale zawsze...
To już 2 miesiące jak jesteś na esci? Dobrze pamiętam?

-- 17 sty 2014, 11:22 --

Dark Passenger,
Dark, bardzo dziękuję za info:):) Jesteś nieoceniony :uklon:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 17 sty 2014, 12:34
Czesc Kasiu:)
Jak samopoczucie?
U mnie flakowate,nic mi sie nie chce....Ciekawe który to mój etap na Twojej skali samopoczucia na esci....Ba ja juz sie pogubilam....Caly czas mnie dręczy pytanie,czemu mi p.dr.nie zmienila leku,skoro widzi,ze to za dlugo trwa....

przez Radol 17 sty 2014, 13:53
ja dziś trzeci dzień na 15 mg i nie widzę na razie żadnej znaczącej różnicy - chęci średnie, motywacja średnia - w ogóle jest tak jakoś bezpłciowo - czyli średnio - ani dobrze ani źle - po prostu nijako - wegetatywnie - a le ile tak można...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Sortuj wg