ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez krista 14 sty 2014, 14:18
tojaaa juz ci malo brakuje by czuc sie dobrze ja znaczno poprawe odczulam okolo 9 tygodnia i to na 10 mg a tak jak pisalam niepokoj jaki odczuwam to nic takiego mysle ze z czasem i to odpusci dlatego bodz dobrej mysli

przez lolek90 14 sty 2014, 14:22
Myślicie że to pomaga ? Nie jestem pewny co do wyboru Elicea. Na skutecznienatradzik.pl można też wiele dowiedzieć się na temat tabletek.

przez Tojaaa 14 sty 2014, 14:28
krista, pocieszylas mnie :D , dziękuje. Będę dobrej myśli, na bieżąco pisze jak mi z esci

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krista 14 sty 2014, 14:47
tojaaa nie ma sprawy ja przed leczeniem czulam sie jak wrak czlowieka nawet podobnie w pierwszych tygodniach leczenia bylam pewna ze lek nie trafiony ale sie nie poddalam nie chcialam tez zmieniac leku mimo ogromnych lekow jakie mialam nie poddalam sie i jestem z siebie dumna ze wytrwalam tobie tez sie uda jestem tego pewna od 4 tygodni nie biore tez hidroxyzyny ktorej lykalam tez spore ilosci

przez Tojaaa 14 sty 2014, 15:35
krista, a co u Ciebie zdiagnozowano? Z czym miałas problemy? Czy brałas inne leki?

przez Katarzynka40 14 sty 2014, 15:47
krista,
Krista = fajnie, że się odezwałaś:):):)
widzę, że mnóstwo osób ma ciężkie boje z tym lekiem i że trwaja one sługo, a poprawa następuje bardzo powoli - ja miałam dokładnie tak samo....
Diametralnie poprawiło mi się po 5,5 tygodnia, a oczekiwałam poprawy po tygodniu - bo tak dr wspomniał, że już po tygodniu mogę odczuć poprawę... haha... dobre... w pierwszych tygodniach na esci czułam się 10 razy gorzej niż przed braniem... bo miała tylko od czasu do czasu ataki paniki, a jak zaczęłam jeść esci, to non stop lęk, przymulenie, odrealnienie, jakby ciężka depresja, czułam się jak naćpana, myśleć nie mogłam bo sieczkę zamiast mózgu miałam i straszne, przerażające i natrętne myśli....

Krista, dajesz innym nadzieję, że im tez się polepszy:) Tylko faktycznie esci rozkręca się wyjątkowo powoli i szkoda, że dr nie wspominają o tym....

PS. Krista bywasz czasami senna po esci?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez krista 14 sty 2014, 15:55
Tojaaa u mnie zdiagnozowano nerwice objawy to tylko silne lęki tabletek wczesniej nie brałam lecze się tylko elicea

przez Tojaaa 14 sty 2014, 15:56
krista, i czy jesteś na zwolnieniu czy pracujesz? Dajesz radę? Sorki za tyle pytań :D
Katarzynka40, ja jestem wciąż mega senna, śpię po 11 godzin i w dzień muszę z godzinie, bo padam

przez krista 14 sty 2014, 16:08
Katarzynko ja nie byłam spiąca po esci lekarka tez mi powiedziała ze po dwóch tygodniach będzie lepiej ale nie było przerazające mysli równiez miałam dlatego dodatkowo brałam hydroxyzyne a lęki miałam non stop

-- 14 sty 2014, 15:22 --

Tojaaa gdy zaczełam leczenie wziełam dwa tygodnie wolnego bezpłatnego u mnie jest tak ze pracuje na pół etatu czyli mam trzy nocki w tygodniu ale powiem ci ze praca mi pomaga zapominam o chorobie

przez Gradrec 14 sty 2014, 19:33
krista napisał(a):Katarzynko ja nie byłam spiąca po esci lekarka tez mi powiedziała ze po dwóch tygodniach będzie lepiej ale nie było przerazające mysli równiez miałam dlatego dodatkowo brałam hydroxyzyne a lęki miałam non stop

-- 14 sty 2014, 15:22 --

Tojaaa gdy zaczełam leczenie wziełam dwa tygodnie wolnego bezpłatnego u mnie jest tak ze pracuje na pół etatu czyli mam trzy nocki w tygodniu ale powiem ci ze praca mi pomaga zapominam o chorobie

Mialas lęki pomimo hydroxyzyny?

przez rysikowa 14 sty 2014, 19:34
Dzisiaj przeryczałam bite dwie godziny rano, ledwo podniosłam się z łóżka, bez szans na normalną pracę. 21 dni na esci, od wczoraj biorę aciprex 10 mg (kosztował 20 zł zamiast 40 jak elicea). Mam momenty, że czuję się dobrze, ale są ulotne. Głównie czuję się słaba, miękka, bez kontroli, i te wieczne ataki paniki - uczucie pieczenia rozchodzące się po całej klatce piersiowej jakby świat miał się skończyć. Cały czas twardo wierzę, że ten stan minie. Na razie 3 tygodnie i bez poprawy, nadal hula we mnie wieczny strach i uczucie paniki.

przez Tojaaa 14 sty 2014, 19:41
Gradrec, dla mnie 20-ka hydroxyzyny to jak tic taki. Średnio działa na mnie uspokajająco, bardziej nasennie
. rysikowa, ja zaczęłam 7tydz.esci, nadal nie jest normalnie, ale twardo,wierze w poprawę. Krista mnie pocieszyla,ze poczuła poprawę dopiero w 9 tyg i tegomsie trzymam. U Ciebie na pewno tez będzie lepiej, swoje musimy odpękać

przez Katarzynka40 14 sty 2014, 20:08
Tojaaa,
No ja aż 11 godzin nie śpię - chodzę spać koło 1.00-2.00, wstaję ok. 8.00, ale dostaje od kilku dni lekki napad senności około 12.00 i potem koło 16.00-17.00 - wczoraj nawet musiałam mała półgodzinną drzemkę uciąć:( nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, bo samopoczucie mam bardzo dobre, ale zastanawiam się czy owa senność to wynik esci... pewnie tak.
dzięki za odpowiedź:)

-- 14 sty 2014, 19:13 --

rysikowa,
Rysikowa, te 2-4 tygodnie, które są w ulotce, że po tym czasie nastąpi poprawa to nie do końca prawda. Czytałam wiele i najczęściej odczuwalną poprawę pacjenci mają po 6 tygodniu... Ja pierwszą kilkugodzinną poprawę odczułam w 9 dniu... ale taką poprawę bym mogła funkcjonować normalnie - diametralną poprawę, beztroskę :D odczułam dopiero gdzie w okolicach 34 dnia...

Esci działa niestety bardzo powoli...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 14 sty 2014, 20:56
U mnie jak zwykle w kratke. Wczoraj bylo nawet ok, dzisiaj masakryczne zawroty glowy i lęk. Eh.

-- 14 sty 2014, 19:59 --

Ok, cofam to, co napisalem. Wlasnie przyszedl ogromny lęk.

Sortuj wg