ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez gargul 12 sty 2014, 15:04
Ja dzisiaj już ładnie przespałem noc, ale po obudzeniu miałem lekkie lęki. W sumie nic strasznego, aje jednak. Teraz powoli odchodzą.
Za to wczoraj miałem super dzień. Porobiłem większość rzeczy, które gdzieś tam odkładałem od tygodni. Nic już kurde z tego nie rozumiem.
Chyba wybiorę się do psycha i poproszę o zamianę esci na coś bardziej aktywizującego. W sumie ataków paniki nie mam, więc nie powinno to się chyba negatywnie odbić. Chyba że za jakiś czas całkowicie odstawię esci i może ta werwa powróci.

Kasiu, gratulacje i oby tak dalej.

Radol, jak odczułeś poprawę już po 3 tygodniach, to ładnie zareagowałeś na lek. Można powiedzieć książkowo. Naprawdę dobra wróżba.

Gradrec, wygląda mi na to, że nowy lek zaczął Ci się wkręcać. Pisz co u Ciebie. Pomoże nam zrozumieć, czego można się spodziewać na innych lekach. Może one też wcale nie są takie cudowne i esci rzeczywiście wychodzi na ich tle dosyć dobrze.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Tojaaa 12 sty 2014, 15:21
A u mnie dalej bez zmian, jutro zaczynam 7 tydzien.na esci. Samopoczucie dalej takie sobie, weszła, na większa dawkę i dam jej jeszcze trochę czasu

przez Gradrec 12 sty 2014, 16:38
gargul napisał(a):Ja dzisiaj już ładnie przespałem noc, ale po obudzeniu miałem lekkie lęki. W sumie nic strasznego, aje jednak. Teraz powoli odchodzą.
Za to wczoraj miałem super dzień. Porobiłem większość rzeczy, które gdzieś tam odkładałem od tygodni. Nic już kurde z tego nie rozumiem.
Chyba wybiorę się do psycha i poproszę o zamianę esci na coś bardziej aktywizującego. W sumie ataków paniki nie mam, więc nie powinno to się chyba negatywnie odbić. Chyba że za jakiś czas całkowicie odstawię esci i może ta werwa powróci.

Kasiu, gratulacje i oby tak dalej.

Radol, jak odczułeś poprawę już po 3 tygodniach, to ładnie zareagowałeś na lek. Można powiedzieć książkowo. Naprawdę dobra wróżba.

Gradrec, wygląda mi na to, że nowy lek zaczął Ci się wkręcać. Pisz co u Ciebie. Pomoże nam zrozumieć, czego można się spodziewać na innych lekach. Może one też wcale nie są takie cudowne i esci rzeczywiście wychodzi na ich tle dosyć dobrze.

Spać nie mogę. Śpię po 2 godziny w nocy a potem dosypiam w ciągu dnia. Kręci się w głowie teraz i piszczy w uszach + lekki Lęk.

Mam nadzieje, ze zobaczę szybka poprawę, bo niby wcześniej ssri juz brałem 3,5 tyg

-- 12 sty 2014, 16:01 --

chyba biegunka doszla ;x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 12 sty 2014, 17:17
Cześć,
U mnie minęło 6 tygodni na esci...
Poprawa jest coraz większa, tzn. czuję się naprawdę bardzo dobrze, NORMALNIE :mrgreen: , tak jak przed zażyciem esci tylko to z czym poszłam do psychiatry czyli leki ataki paniki minęły.
Ranki są bardzo dobre - normalne. Minęło zamulenie, minęło odmóżdżenie, wrażenie odrealnienia, sieczki z głowie, naćpania.
Jestem sobą, czuje się sobą:)
Nie mam też znieczulenia emocjonalnego, mam sporo energii, chęci do działania, mimo fatalnej pogody za oknem.
Jestem aktywna cały dzień, czasami dopada mnie lekka senność, ale to nic dużego, poziewam troszkę i mija...

Czuję się już tak jak 5 lat temu na efectinie, z tym, że efectin zadziałał zdecydowanie szybciej, a tutaj trzeba było czekać bardzo długo, a poprawa nie nastąpiła z dnia na dzień (na efectinie miałam z dnia na dzień), tylko maleńkimi kroczkami...
Po ciężkich, naprawdę koszmarnych bojach z esci, (które już miałam zmienić, wyrzucić, które przeklinałam i niemal wyrzucała do kosza) na chwilę obecną jest supe 8) . Ale... boję się chwalić dzień przed zachodem słońca... bo czytam, że wielu po stabilizacji znowu odnotowali gorsze samopoczucie...

Życzę wszystkim walczącym by esci zadziałało....
A ja głupi pracoholik już cieszę się, że jutro do pracy i będę mogła dalej nadganiać zaległości:) :mrgreen:

Teraz tylko się modlic, by poprawa była stabilna
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 12 sty 2014, 18:21
Dobrze slyszec, ze Ci sie poprawia :)

przez mila1984 12 sty 2014, 18:44
U mnie też ostatnio dobrze ( w skali do 6 daje 5). Tylko żeby to było już stabilne. Pozdrawiam wszystkich

przez gargul 12 sty 2014, 21:12
Tojaaa napisał(a):A u mnie dalej bez zmian, jutro zaczynam 7 tydzien.na esci. Samopoczucie dalej takie sobie, weszła, na większa dawkę i dam jej jeszcze trochę czasu

Hej, sorki bo pewnie juz pisalas, czym sie objawia Twoje zle samopoczucie? Masz napady lękowe, czy to inne sprawy?
pozdr, gargul
----------

przez Tojaaa 12 sty 2014, 21:32
gargul, w moim przypadku jest to ciagłe napięcie od rana do wieczora, natrętne myśli, ciągła analiza swojego stanu, czy oby jeszcze nie zwariowalam itp. Ataki paniki raczej nie zdarzają sie, głównie permanentne napięcie lękowe :(

przez gargul 12 sty 2014, 23:07
No to gramy w tej samej druzynie, tylko mi powoli udaje sie z tego wyjsc. Przynajmniej mam dluzsze okresy normalnosci. Kwestia czasu i Tobie sie tez to uda. Moze inny lek bylby szybszy?
A jaka diagnoze wystawil Ci lekarz?
pozdr, gargul
----------

przez Tojaaa 12 sty 2014, 23:44
gargul, zaburzenia nerwicowe- tak stwierdził jeden, ale nie był zbyt rozmowny. Jak byłam u drugiego , to z wrazenia zapomniałam zapytać. Innego leku mi nie zaproponowali. Mówią, ze to mercedes wsród ssri, ale wiadomo, ze na każdego działa cosinnego. Ile czasu lykasz esci? Kiedy poczułes sie lepiej? Ja jeszcze dam esci trochę czasu na zwiększonej dawce

-- 13 sty 2014, 09:30 --

gargul, z byle powodu spinam sie, nawet przed wizyta u dr, potem to czuje lęk przed lękiem, nie wiem gdzie poczatek, gdzie koniec ii ciągła spirala lęku trwa. Dzis np.muszę odbyc podroz sama i juz mam stresa, ostatnio zemdlalam, mam nadzieje,ze nie przytrafi mi sie to znow. Czasem to mam siebie dosc i tego glupiego lba. Czy Chodzisz na psychoterapię?

-- 13 sty 2014, 12:33 --

Dziś zaczęłam 7 tydzien z esci. Moze jest troszkę troszkę lepiej. :smile:

-- 13 sty 2014, 12:34 --

Dziś zaczęłam 7 tydzien z esci. Moze jest troszkę troszkę lepiej. :smile:

przez Gradrec 13 sty 2014, 14:45
Ja 5ty dzien na paro i dzisiaj jest ok. W uszac nie piszczy ale problemy z brzuszkiem dalej od wczoraj ^.^ lęk o wiele mniejszy niz 5 dni temu. Lekko w glowie burczy tez. Jest w sumie ok.

przez Katarzynka40 13 sty 2014, 17:06
Tojaaa,
cześć, poczułaś poprawę? :D super!
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Tojaaa 13 sty 2014, 17:59
Katarzynka40, poprawa na godzinę, potem do d...y :(

-- 13 sty 2014, 18:00 --

Katarzynka40, poprawa na godzinę, potem do d...y :(

przez jetodik 13 sty 2014, 18:05
Katarzynka40, ładnie, dobrze, że nie odstawiłaś esci :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg