ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Evele 10 sty 2014, 22:56
nova_2013 napisał(a):hej Evele :D

a mozesz wyjasnic na czym polega terapia psychodynamiczna ? Masz takze ataki paniki czy agorafobie albo jakies inne dziwactwa, ktore uprzykrzajå Ci zycie ?

ataków paniki nie mam, agorafobii też nie, ale mam depresję i trochę lęku społecznego, tak spróbuję krótko to wytłumaczyć, terapia psychodynamiczna to terapia długoterminowa, nie ma reguły ile może trwać, ja na przykład chodzę już drugi rok. Poza tym na tej terapii terapeuta ma jakby dystans do pacjenta, to pacjent zaczyna rozmowę i on decyduje na jaki temat chce rozmawiać. W skrajnych przypadkach terapeuta może w ogóle nigdy nie zaczynać rozmwy. Terapia formę rozmowy i odwołuje się do podświadomości, do powtarzających się schematów. Mam nadzieje, że trochę przybliżyłam. Na forum powinen być gdzies wątek o tej terapii, chyba nawet założony przeze mnie:)

przez Rashid 10 sty 2014, 23:03
Miałem na początku tygodnia naprawdę dobre dni. Wczoraj i dzisiaj leki niepokój, nieuzasadnione obwinianie się, ale z doświadczenia wiem, że takie momenty powinienem przeczekać.

@nova_2013 świetnie, że ci się poprawia ;).
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez gargul 11 sty 2014, 10:07
nova Super ze jest juz lepiej i ze masz w sobie tyle samozaparcia, zeby z tego wyjsc.
Artykul tez juz kiedys czytalem. Podziwiam goscia, bo sam bym chyba tak nie dal rady.
Tak z ciekawosci, ty tak dobrze szprechen svenska, czy angielski?

Ja wracam juz na wlasciwe tory. Jednak (chyba) to byly objawy wkrecania wiekszej dawki, ktora chyba nie jest mi potrzebna skoro na 5mg czuje sie dobrze i w miare stabilnie. Tylko zeby tej energii bylo wiecej, ale moze to sie pojawi po calkowitym odstawieniu esci.

Tez sie zastanawiam nad moja diagnoza (nerwica lękowa). Ja nie zaobserwowalem u siebie atakow paniki, o ktorych Wy piszecie. Nic z obszaru agorafobii. Nawet jak mialem lęki to wolalem wyjsc z domu, bo to mi pomagalo. Nie wiem czy te obawy o przyszlosc, poczucie niskiej wartosci, niemoznosc zapanowania nad myslami, niemoznosc zmobilizowania sie do czegos, to bardziej nie depresja...
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez misiek_1 11 sty 2014, 19:13
bierze tu ktoś do tego leku triticco na sen? jak się czujecie na takim zestawie?

przez Martin81 11 sty 2014, 19:52
Ja brałem escitalopram 10mg i triticco.Bardzo fajnie na mnie dzialaly te leki.Escitalopram poprawial mi nastroj i redukowal lęk a triticco sprawial ze mialem lepszy sen i wyciszal wewnetrznie.Niestety po poltora roku zaczelo sie znowu pogarszac.Rano napiecie wewnetrzne lęk i rozdraznienie.I po jakims czasie zostala zmieniona diagnoza

przez Tojaaa 11 sty 2014, 20:35
Martin81, a czy zaczęło sie u Ciebie pogarszac podczas brania leków?czy po odstawieniu?

przez Martin81 11 sty 2014, 22:04
Podczas brania leków przy dawce 10 mg i 150 mg triticco z tego co pamietam

przez Gradrec 11 sty 2014, 22:37
Cos dzisiaj gorzej. Samopoczucie w kratke. Jednego dnia ok, drugiego gorzej, nastepnego ok i dzisiaj znowu gorzej :P Nie mam apetytu i lekkie zawroty glowy + lekki lęk i pocenie rąk. Przynajmniej w oparciu o czterodniowe doswiadczenie moge zalozyc, ze jutro bede sie dobrze czul :D

przez Wiktoria87 11 sty 2014, 23:25
Gradrec z pewnością będzie lepiej...Samopoczucie się ustabilizuje.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Gradrec 11 sty 2014, 23:35
hehe, oby :) W ogole, jesli biore teraz dawke 10mg, jest sens wskakiwac na 20mg, tak jak zalecil lekarz, skoro czuje sie relatywnie dobrze? Czy uboki przypadkiem nie beda wieksze, czy to sprawi ze znikna calkowicie, czy jest to nie do przewidzenia?

-- 12 sty 2014, 00:58 --

Bezsenna noc, a na forum sie nic kurde nie dzieje :P

przez Katarzynka40 12 sty 2014, 02:35
Gradrec,
Wszyscy się pewnie dobrze czuję więc wybyli na miasto i nie mają ochoty siedzieć przed kompkiem, a Ci co się źle czują to pewnie poszli spać...dlatego taka cisza..........
a u Ciebie lepiej, czy nadal zawroty?

U mnie od tygodnia stabilna poprawa...oby się ten stan utrzymał...

pozdrawiam:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 12 sty 2014, 02:39
Katarzynka40 napisał(a):Gradrec,
Wszyscy się pewnie dobrze czuję więc wybyli na miasto i nie mają ochoty siedzieć przed kompkiem, a Ci co się źle czują to pewnie poszli spać...dlatego taka cisza..........
a u Ciebie lepiej, czy nadal zawroty?

U mnie od tygodnia stabilna poprawa...oby się ten stan utrzymał...

pozdrawiam:)

Brak zawrotow na chwile obecna. Troche mi slabo jest i lekki niepokoj czuje. Troche mi tez niedobrze.
a no i dobrego humoru tez raczej nie mam.

-- 12 sty 2014, 08:47 --

Nie mogłem zasnąć do około 5 rano, bo zaczęło mi w uchu lewym piszczec, w końcu jednak padlem. Obudziłem się godzine temu i piszczy jeszcze bardziej, teraz w obydwu uszach i lekki bol w okolicach lewej skroni czuje :/ zaczynam się poważnie bać tych wszystkich psychotropow

przez Tojaaa 12 sty 2014, 11:03
Martin81, a jaka była nowa diagnoza? Jakie nowe leki dostałeś?

przez Radol 12 sty 2014, 12:10
dziś mijają 3 tyg na esci - nie wiem czy już czas na podsumowania - szału nima ale dramatu też nie - ale jestem jakby zobojętniały i nie mam werwy do działania i lekkie niepokoje oczywiście bardziej rankami...ciągle
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Sortuj wg