ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez gargul 10 sty 2014, 20:02
rysikowa, tojaaa
Skąd ja to znam... 100% trafione.
Jakbym chciał wiedzieć skąd to cholerstwo się bierze i jak to pokonać. Inni ludzie przecież żyją w takim samym stresowym środowisku, więc dlaczego akurat my? Wiem że głupie pytanie, ale chyba każdy z nas kiedyś je sobie zadał...

misiek_1 napisał(a):Czy na początku leczenia tym lekiem mieliście może bóle w klatce piersiowej jakby serca,ogólny niepokój nasilenie objawów depresji? ile to może trwać? czy biorąc do tego leku leki na sen od razu dobrze spaliście czy dopiero po jakimś czasie to się unormowało?

Ja to przechodziłem. Nawet robiłem sobie jakieś badania na serce. Już nie pamiętam jakie, ale wszystko wyszło dobrze. Tylko nadciśnienie mi zostało, które jest jednak powiązane z lękami, bo zazwyczaj mam je na poziomie 140/90, a teraz na powrót 170/110 i nie ważne że biorę leki na jego zbicie.
U mnie normą też było, to że widziałem na własne oczy jak mi cała koszulka skacze na piersiach od uderzeń serca, więc to nie było wkręcanie sobie tego. Po prostu serce tak napierdzielało.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Gradrec 10 sty 2014, 20:07
kloss napisał(a):Cześć Gradrec - jestem i żyje :)

Jak sie czujesz? Co u Ciebie?

przez gargul 10 sty 2014, 20:10
Gradrec napisał(a):Swoja droga, zdarza Ci sie pic piwo alkbo jakikolwiek alkohol?

Tak. Nie nałogowo, ale czasami po robocie piwko lubię sobie wypić. Ale na prawdę bez przesady. Ostatnio 6-pak poszedł mi w dwa tygodnie i to z pomocą żonki.
Czasami, raz na miesiąc, zdarzy mi się wypić trochę więcej. 0,5-0.7l literka pójdzie, ale nie mam po tym żadnych niespodzianek. Święta też spędziłem całkiem kulturalnie. Trochę wypiłem ale zdecydowanie poniżej ww. "normy".
pozdr, gargul
----------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gradrec 10 sty 2014, 20:12
Tojaaa napisał(a):Gradrec, esci lykam od 6 tyg.w dawce 15 mg. To mój pierwszy lek no i chyba średnio trafiony. Ja to cierpliwa jestem, mecze sie od wiosny 2012 r., dopiero w listopadzie zdecydowałam sie na wizytę u psychiatry. Teraz mecze sie 6 tyg.ale jeszcze trochę poczekam :smile:

Chce Ci sie? Nie wiem jak bardzo daja Ci sie we znaki uboki. Ja zmienilem lek i ciesze sie, ze to zrobilem. 6 tygodni to bardzo duzo czasu, a zmiana SSRI wcale nie sprawi, ze ten czas, ktory spedzilas na lykaniu tego, ktory teraz lykasz ze ten czas bedzie stracony.

przez gargul 10 sty 2014, 20:13
Gradrec napisał(a):Tak, zero ubokow. Sam dobry humor i chec do dzialania.
_
Dopiero 3 dzien na paro. Jak ktos jest wierzacy, prosze zeby sie pomodlil za mnie i, zeby taki nastroj juz mi pozostal ^_^
Albo to chwilowy wzlot, albo nowemu psychiatrze udalo sie idealnie trafic w leki. Sorry, ze sie tym chwale ale kurde tak bardzo tesknilem za takim stanem (no nie jest euforia, jestem po prostu pozytywnie nastawiony do zycia, czego od dawna mi brakowalo), ze musze sie tym z kims podzielic.

Super. I tak niech pozostanie. Z tej okazji się nawet pomodlę :)
pozdr, gargul
----------

przez kloss 10 sty 2014, 20:19
Gradrec, dzisiaj byłem 11 godzin poza domem. Pojechałem rano do pracy, potem zawiozłem do Warszawy koleżankę, odwiozłem moją siostrę na uczelnię, poszedłem na masaż i wróciłem do domu. Nie jest tragicznie, dzisiaj minął mi 9 tydzień na esci - jakaś stabilizacja chyba powoli wchodzi, ale bardzo bardzo powoli...

przez Gradrec 10 sty 2014, 20:20
gargul napisał(a):
Gradrec napisał(a):Swoja droga, zdarza Ci sie pic piwo alkbo jakikolwiek alkohol?

Tak. Nie nałogowo, ale czasami po robocie piwko lubię sobie wypić. Ale na prawdę bez przesady. Ostatnio 6-pak poszedł mi w dwa tygodnie i to z pomocą żonki.
Czasami, raz na miesiąc, zdarzy mi się wypić trochę więcej. 0,5-0.7l literka pójdzie, ale nie mam po tym żadnych niespodzianek. Święta też spędziłem całkiem kulturalnie. Trochę wypiłem ale zdecydowanie poniżej ww. "normy".

Raz ruszylem tylko piwo wieczorem bedac na esci tego samego dnia, lykajac rano. Wypilem 3 i czulem sie normalnie wieczorem, tzn podpity ale "normalnie". Rano jak wstalem, mialem chyba najgorszy poranek zycia. Nie ze wzgledu na kaca, ale uboki tak sie daly we znaki, jak nigdy. Dlatego pytalem :)

-- 10 sty 2014, 19:28 --

kloss napisał(a):Gradrec, dzisiaj byłem 11 godzin poza domem. Pojechałem rano do pracy, potem zawiozłem do Warszawy koleżankę, odwiozłem moją siostrę na uczelnię, poszedłem na masaż i wróciłem do domu. Nie jest tragicznie, dzisiaj minął mi 9 tydzień na esci - jakaś stabilizacja chyba powoli wchodzi, ale bardzo bardzo powoli...

Ciesze sie, ze widac poprawe i to w sumie znaczna. Szkoda, ze tak po woli.

przez Lord Kapucyn 10 sty 2014, 20:32
Gradrec, odp Ci w temacie o sulpirydzie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Gradrec 10 sty 2014, 20:38
Dark Passenger napisał(a):Gradrec, odp Ci w temacie o sulpirydzie.

Widzialem. Dziekuje. Nic nie odpisalem, bo wlasciwie nie mialem co:)

przez Lord Kapucyn 10 sty 2014, 20:40
Ogólnie własnie jedyne co bym się realnie obawiał po tym leku to wzrost prolaktyny. Żadnego wyginania(dyskinezy), polekowego parkinsonizmu, zzn, akatyzji i innych atrakcji raczej nie(choć ulotka oczywiście o tym wspomina i takie przypadki się zdarzają). Sulpiryd po prostu ma dodatkowo zaktywizować, zadziałać przeciwdepresyjnie.

Moderator/ R2 - D2

przez Gradrec 10 sty 2014, 20:42
Dark Passenger napisał(a):Ogólnie własnie jedyne co bym się realnie obawiał po tym leku to wzrost prolaktyny. Żadnego wyginania(dyskinezy), polekowego parkinsonizmu, zzn, akatyzji i innych atrakcji raczej nie(choć ulotka oczywiście o tym wspomina i takie przypadki się zdarzają). Sulpiryd po prostu ma dodatkowo zaktywizować, zadziałać przeciwdepresyjnie.

Mowisz, zebym sie nie bal tylko jednak dolozyl te 50mg sulpirydu wieczorami?
Tylko prosze Cie powiedz mi po co. Obecnie paro dziala na mnie, jak tabletka szczescia i... No wlasnie i co. Co mi da sulpiryd?
Obecnie paro dziala przeciwlekowo wspaniale (ale jak juz wspominalem wczesniej biore to dopiero 3dzien, takze jeszcze wiele sie moze zdarzyc). Po co dokladac cos?

przez gargul 10 sty 2014, 20:48
Gradrec napisał(a):Raz ruszylem tylko piwo wieczorem bedac na esci tego samego dnia, lykajac rano. Wypilem 3 i czulem sie normalnie wieczorem, tzn podpity ale "normalnie". Rano jak wstalem, mialem chyba najgorszy poranek zycia. Nie ze wzgledu na kaca, ale uboki tak sie daly we znaki, jak nigdy. Dlatego pytalem :)

Na samym początku też tak miałem. Podczas picia nic niepokojącego się nie działo, ale następne dwa dni to była masakra. Może nie miałem jakiegoś podłego nastroju, ale "rwało" się coś w moim środku. Miałem napady poczucia takiego ciśnienia w organizmie, że w myślach rozrywałem sobie ciało, żeby tylko miało czym ujść. Masakryczne przeżycie. Brrr....
pozdr, gargul
----------

przez Katarzynka40 10 sty 2014, 20:54
Witajcie w piątkowy wieczór:)

U mnie nadal bardzo dobrze, wróciłam do stanu normalności, tj. przed esci ale bez lęków więc jestem zachwycona:)
Nie czuję już sieczki w głowie, zamulenia, niepokoju, lęków, nie mam znieczulenia emocjonalnego, mam sporo energii i jeszcze więcej chęci do działania:)
Wróciłam do "żywych". :D :D :D Normalnie pracuję, biegam po kafejkach, spotykam się z ludźmi.
Esci w końcu zadziałało, tylko dlaczego tak długo musiałam na to czekać?

Boję się jednak cały czas, czy poprawa będzie stabilna, bo czytając posty osób zażywających esci już dłużej, z tymi poprawami różnie bywa, cieszę się więc ... ale z niepokojem co będzie za tydzień, czy dwa miesiące...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Lord Kapucyn 10 sty 2014, 21:10
Gradrec, Jeżeli paro faktycznie działa na Ciebie super to może nie ma sensu nic majstrować. Sulpiryd po prostu ma działanie aktywizujące, przeciwdepresyjne w małych dawkach. Pewnie Ci wypisał go w celu augmentacji- żeby wzmocnić działanie paro.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg