ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 08 sty 2014, 19:48
Czasem lekarze mają bezpłatne próbki leków i mogą dać pacjentom, w aptece za darmo nikt nie daje

przez Gradrec 08 sty 2014, 20:05
Katarzynka40 napisał(a):Od kiedy esci jest za darmo? To bzdura :(

Depralin jest do odebrania za 0zl 0gr, jesli masz wazne ubezpieczenie. Przynajmniej tak mnie poinformowal psychiatra. Bedac ubezpieczonym, ten lek jest calkowicie refundowany wg mojego pierwszego psychiatry. Ja nie jestem ubezpieczone, wiec nie wiem. Potwarzam to, co gosc powiedzial, aczkolwiek wydawal sie niekompetentny z czasem i mogl nie miec racji ;)

Za Parogen + Sulpiryd zaplacilem 11zl 70gr.

przez Lord Kapucyn 08 sty 2014, 20:28
Banialuki. Preparaty z escitalopramem w ogóle nie są refundowane przez NFZ. Nie ma znaczenia czy jesteś ubezpieczony czy nie- zawsze bulisz 100%. Jest to ujęte w bieżącej rozpisce leków refundowanych ministerstwa zdrowia. Lekarz co Ci takie rzeczy mówi powinien zmienić dealera.

Sulpiryd w niektórych wypadkach(w zależności od dawki) jest bezpłatny(a raczej trzeba dołożyć symboliczną kwotę). Bezpłatny jest też Anfranil- tutaj już naprawdę w aptece się "płaci" 0,00zł. A Parogen jak sprawdzałem w dużej sieciówce to na 100% kosztuje około 20zł, przy refundacji 30%-12 zł. Ale to już każda apteka sobie dyktuje ceny przy 100% odpłatności.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gradrec 08 sty 2014, 20:54
Dzieki za sprostowanie i utwierdzenie mnie w przekonaniu, ze moj pierwszy psychiatra to nieogar i jeszcze bardziej sie ciesze, ze go zmienilem.

Co do Paro + Sulpiryd, zaplacilem przyslowiowe "grosze". Smialem sie z tego "jaka taniocha", patrzac przez pryzmat tego, ze moja babcia za tabletki na zacme placi 70zl/30 tabletek.

przez Radol 08 sty 2014, 21:07
ja wcześniej brałem Pernazynę - to płaciłem chyba 1,20 za 30 tabletek a resztę musiałem bulić normalnie
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez gargul 08 sty 2014, 21:11
[quote="nova_2013"]
Ale martwi mnie jedno : pomimo dobrego ogolnego samopoczucia nie mam kompletnie motywacji do niczego :( [/ quote]
No to witamy w klubie. Tez bym wiele dal zeby odzyskac dawna energie. Esci chyba nam w tym za wiele nie pomoze.

-- 08 sty 2014, 21:45 --

dagda14 rysikowa
Ja niedawno po ponad 2 miesiacach na 5mg przesiadlem sie na 10 i uboki jakies tam byly ale w porownaniu z kiedys to takie mini mini i po 3 dniach ustapily. Co prawda teraz sie czuje slabowato ale to chyba z innego powodu.

Ja na samym poczatku zaczynalem od 10mg i uboki mialem, ze wrogom najgorszym nie zycze. Ale jakos wytrwalem. Pozniej z powodu konczacych sie lekow przeszedlem na 5mg i poczulem sie z dnia na dzien o niebo lepiej. Teraz jednak wrocilem do dawki podstawowej bo ponoc tylko taka przynosi efekty.
Jak bym teraz zaczynal z tym doswiadczeniem, to bym czekal na 5mg az w miare sytuacja sie ustabilizuje i dopiero wtedy wchodzil na 10.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez nova_2013 08 sty 2014, 22:12
gargul napisał(a):No to witamy w klubie. Tez bym wiele dal zeby odzyskac dawna energie. Esci chyba nam w tym za wiele nie pomoze.

Czesc Gargul i pozostali forumowicze :D
ja biore citalopram a nie esci. Dzis tj. po dwoch tygodniach zaczelam brac calå tabletke, jak to bedzie dalej, zobaczymy.
Po wzieciu calej tabletki ziewalam okrutnie i zmoglo mnie na 3 godziny snu. Wlasnie wstalam i zajrzalam do naszego "domu wariatow" :mrgreen:
Tak mi dobrze tutaj, ze dobrze mi tak !!!

Gradrec
moje gratulacje, ze przemogles sie i wziåles paro. Zobaczysz, bedzie dobrze.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 08 sty 2014, 22:18
nova_2013 napisał(a):ja biore citalopram a nie esci

a to Ty widze tak samo z doskoku w tym threadzie, jak ja, bioracy paro :P
chociaz ja zaczynalem od esci, wiec mam wymowke!

przez nova_2013 08 sty 2014, 22:25
ja sie chyba zakorzenilam na tym forum z esci, ale wypuszczam tez zaczepne odnöża na atakach i stanach lękowych :105:
Od czasu do czasu deptam po pietach naszemu Pasazerowi ( ciekawe czy on tak na gape czy z waznym biletem? )

przez Radol 08 sty 2014, 22:38
ja to juz czuje że jesteśmy jakby "połączeni" ;), bo często sprawdzam co tam u Was słychac , czy jest lepiej i każdemu kibicuję - troche chyba się zżyliśmy w tych naszych kłopotach :) , ale to chyba miłe i pozytywne - może kiedys jak do tego dojrzejemy to się spotkamy - może w takich problemach właśnie rodzą się największe przyjaźnie...ja w każdym razie cieszę się że jesteście...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez nova_2013 08 sty 2014, 22:47
ja rowniez czuje sie dobrze w naszym towarzystwie i jak mowisz Radol kazda chocby najmniejsza poprawa u ktoregokolwiek z Was przywoluje radosc i usmiech na moich ustach. Wczoraj nawet chcialam dopisac pod wypowiedziå Katarzynki40 - "widze, ze rodzå sie nowe uczucia" :mrgreen: tam gdzie po raz pierwszy uzyla "RADOLKU". To napewno bylo bardzo szczere i wcale sie nie dziwie, ze chcialaby na glos wykrzyczec swojå radosc z powodu powrotu do normalnosci. W takiej chwili kazdy chce byc uslyszanym ! To glos wolnosci, wyzwolenia sie z pęta otumanienia i szczescia, ze lęki to juz przeszlosc.

Naprawde Wasze dobre samopoczucie jest bardzo budujåce dla mnie i innych i mysle, ze dlatego tworzymy takå wirtualnå zgranå rodzine.

przez Gradrec 08 sty 2014, 23:05
nova_2013 napisał(a):ja sie chyba zakorzenilam na tym forum z esci, ale wypuszczam tez zaczepne odnöża na atakach i stanach lękowych :105:
Od czasu do czasu deptam po pietach naszemu Pasazerowi ( ciekawe czy on tak na gape czy z waznym biletem? )

Dark Passenger, to chyba odniesienie do dosc popularnego sierialu, Dexter. To byl taki gosc, ktory mial w sobie "dark passengera", ktory byl psychopata i mordowal ludzi seryjnie (ale tylko tych zlych! - serial wbrew pozorom dosc familijny) :P Miejmy nadzieje, ze nasz forumowy moderator nie morduje ludzi :(

Dark Passenger to bylo takie urojenie tego psychopaty, ktore mowilo mu, co ma robic i zawsze dzieki niemu postepowal "dobrze". Troche smieszne sie to wydaje, biorac pod uwage, ze Dark Passenger jest tutaj ogromnym autorytetem i kazdy bierze pod uwage to, co on mowi :P Smieszne w sensie pozytywnym, oczywisice.
http://www.youtube.com/watch?v=R6_qsTCBns8

przez nova_2013 08 sty 2014, 23:20
nie morduje ! Ale szybko ucisza tych co siejå herezje odnosnie lekow, przemawia do rozsådku forumowiczom i stoi na strazy porzådku.
Czasami kogos niefrasobliwego potarga za uszy, innego postraszy owczarkiem niemieckim albo walnie z buta upierdliwym :lol: by pozniej wziåc jakiegos tabsa i walnåc sie do wyra na kilka godzin. Przy ekstremalnych okolicznosciach moze dac bana albo wypierd.... z forum.

No to chyba tak pokrotce ujelam funkcje naszego moderatora zachowujåc styl wypowiedzi :mrgreen:

Co jak co ale musze przyznac, ze pomimo tych wulgaryzmow czuje ogromnå sympatie do Passengera. Zgodzicie sie ze mnå ?

przez Radol 08 sty 2014, 23:26
nova_2013,

podpisuje się pod tym w całej rozciągłości - ktoś nas musi trzymać w ryzach bo czasami bysmy się zadołowali - a przecież chodzi wręcz o coś odwrotnego a i wiedza czasami jest potrzebna choćby dla potrzeby oddzielenia np. dobrych lekarzy od "wypisywaczy recept" w 10 min wizyty

Sortuj wg