ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 07 sty 2014, 13:03
Katarzynka40,

no nie jest brylantowo ale dramatycznie też nie jest - jestem na nieco zwolnionych obrotach ale da się to ogarnąć - choć od 3 godzin siedzę i dumam jaki plan sobie ułożyć żeby sie racjonalnie w to wszystko wdrożyć na nowo - trochę pustki w głowie jest i nieco niepokoju ale mam nadzieję że z dnia na dzień będzie lepiej - zresztą musi być bo innego wyjścia jakby nie posiadam :/
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez nova_2013 07 sty 2014, 13:31
Witaj Dagda14 w naszym klubie :yeah:

rozgosc sie u nas i poczuj jak w domu.

Witajcie Moi Drodzy,
widze, ze humory dopisujå i naståpila dlugo wyczekiwana poprawa nastroju u Radola i Katarzynki. To cieszy nas wszystkich !
Czas dziala na naszå korzysc wiec przestrzegam nowicjuszy przed pochopnå ocenå dotyczåcå lekow.
Dajcie sobie czas bo cierpliwosc naprawde poplaca. Nerwica czy depresja w zyciu kazdego jest jak wrzod na d.... i nie znika za pomocå czarodziejskiej rozdzki :lol: Ale ten zwycieza, kto walczy i nie poddaje sie.

Katarzynko
zycze Tobie milej i owocnej pracy w dzisiejszym dniu. Mam nadzieje, ze w takim samym dobrym nastroju wrocisz do domu i spedzisz wieczor.
Obys z kazdym dniem czula sie lepiej !
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez czarnydiabeł 07 sty 2014, 13:44
nova_2013 napisał(a):Witajcie Moi Drodzy,
widze, ze humory dopisujå i naståpila dlugo wyczekiwana poprawa nastroju u Radola i Katarzynki. To cieszy nas wszystkich !

Prawda! Fajnie, że czujecie się lepiej. Pozdrawiam i trzymajcie się.
czarnydiabeł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dagda14 07 sty 2014, 13:56
Dziękuję Wam za ciepłe przyjęcie.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, jak wyciszająco działa na mnie esci. W moim życiu nastapiło naprawdę niezłe tąpnięcie i ogromny stres - a ja pozbyta jestem niszczącej hustawki emocji. Kompletnie wyciszona. Mogę normalnie funkcjonować, jestem w pracy, nie niepokoją mnie żadne niespokojne myśli, pracuję i jest mi z tym dobrze :-)
Nie jestem co prawda żadnym wulkanem energii, ale też nie jest tak, że nic mi się nie chce (jak bywało wcześniej przez te niespokojne myśli właśnie).

Nowy Rok sprzyja też postanowieniom, więc z zapałem je czynię. I podobnie jak Tojaaa wierzę, że będzie dobrze. A że ze wsparciem farmakologicznym? To żaden wstyd, gdy życie dopiecze, trzeba szukać pomocy.
------
Aciprex - na razie 5mg.

przez nova_2013 07 sty 2014, 14:06
Dagda14
Twoj powyzszy post powinnismy wzlozyc w zlotå ramke i zawiesic przy wejsciu do naszego forum.
Jestem Tobie bardzo wdzieczna za slowa, ktore ujelas w przepiekny sposob.
Tak trzymaj !!!
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Lord Kapucyn 07 sty 2014, 14:09
Ja osobiście nie lubię SSRI(nie będę rozwodził się nad tym dlaczego), ale pocieszę Was- bo gdybym kiedyś jeszcze musiał brać coś z tej grupy to pewnie byłby to escitalopram albo sertralina. Co mnie do tego skłania? Str. 364.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kloss 07 sty 2014, 14:29
Witajcie. Ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy po przerwie...czułem lęk i niepokój...teraz jest już trochę lepiej...chyba czas najwyższy zmienić lek, bo esci działa za słabo...

przez Tojaaa 07 sty 2014, 15:36
Ja po wizycie u dr. Kazała podwyższyć dawkę esci do 15 mg, bo 10-ka w zasadzie na mnie nie działa, po 5tyg żadnej zmiany na plus. Jak ja Wam zazdroszczę,ze czujecie sie po niej lepiej. Jestem do d.... :cry:

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 16:04
nova_2013,
Wróciłam z pracy :D Dokonałam oględzin wszystkiego co działo się podczas mojej nieobecności:) skontrolowałam wszystko, bo dość długo nie trzymałam - ze względu na mój stan - ręki na pulsie... co do mnie niepodobne, ale znaczyło też, że esci naprawdę nieźle dało mi popalić...jak praca była mi totalnie obojętna:(

Na początku lekki stresik, ale potem już górki, byłam w swoim żywiole, działo się dużo, a ja lubię taką ciekawą pracę:):):)
Chyba jednak jestem pracoholikiem:)
Oby tak dalej, bo czytam i pozytywne i niezbyt wiejące optymizmem informacje, co troszkę nie dołuje jednak:(
Nova - dziękuję za życzenia:):) :lol:
Radol - mam nadzieję, że im dalej, tym było lepiej!!!

Kloss - zaniepokoiłeś mnie mocno, szczerze zmartwiłam się :( przecież kilka tygodni było już dość dobrze i teraz dół z powrotem? Ale za pierwszym razem jak długo brałeś esci? Zapytaj się dr o efectin - jak do polecam bardziej niż esci...

Tojaaa - mam nadzieję, że na 15 mg poczujesz się znacznie lepiej!!! tego Ci z serca życzę!

pozdrawiam ciepło:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez kloss 07 sty 2014, 16:11
Dzisiaj dzwonie do mojego lekarza, postaram się jak najszybciej umówić na wizytę, może coś mi dołoży, bo szczerze żałowałbym tych 2 miesięcy na esci...zobaczymy...taki niepokój wewnętrzny mi się pojawił i to mnie drażni...

przez Tojaaa 07 sty 2014, 16:29
kloss, przypomnij jak długo bierzesz esci i w jakiej dawce? Ja zaczęłam 6 tydzień.10 mg i nic. Zeszło wprawdzie ze mnie mega napięcie jakie miałam cały listopad, jeść nie mogłam, w pracy udawalam ze jest ok, tylko ja wiem ile mnie to kosztowało, ale stan utrzymujacego sie permanentne napięcia wciąż mam. Lekarz polecił zwiększyć dawkę do 15 mg, jutro zaczynam wiecej. Czy Ty poczułem sie lepiej a potem zjazd czy wcale nie było lepiej??

przez Katarzynka40 07 sty 2014, 16:30
kloss,
Kloss, za pierwszym razem jak brałeś esci nie miałeś takich zniżkowych dni? Po 2 miesiącach wtedy było już super?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez kloss 07 sty 2014, 16:42
Biorę esci już 8,5 tygodnia - nie wiem, czy dalej brać ten lek, jest różnie - po okresie jakby 1,5 miesiąca było lepiej, teraz znowu gorzej...huśtawka...

przez kasienka123 07 sty 2014, 17:06
Dark !!!

Mam pytanko...w poscie z rankingiem lekow antydepresyjnych przoduje wenlafaksyna, we wrzesniu 2012 dzieki niej uzyskales pelny efekt antydepresyny-bynajmniej tak wtedy twierdziles, jaki to byl stan? czy wrociles do normalnosci?dostales energii?co sie zmienilo od tamtej pory?bylabym wdzieczna za odpowiedz :uklon:
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

Sortuj wg