ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez gargul 06 sty 2014, 17:03
Biorę 10mg z rana, bez rozbijania i chyba jednak przy tym zostanę. Te mini uboki już minęły, tylko jestem trochę śpiący. Dzisiaj i wczoraj niesamowicie dobrze się wyspałem (spałem prawie 12h :) ). Obudziłem się wyspany. Bez zmęczenia. Zobaczymy jak to będzie gdy do roboty będzie trzeba wstawać.

Co do paniki, to patrząc na wasze opisy, to ja takich przebojów nie miałem. Ograniczało się to do nagłego wzrostu tętna i niemożności "ogarnięcia" tego co się dzieje, ale bez żadnych głębszych objawów jak mdlenie, czy wymioty. Czasami miałem dziwne zawroty głowy, ale trwały one dosłownie sekundy.

-- 06 sty 2014, 17:14 --

roberto48 napisał(a):Witajcie,

Biorę Escitalopram Actavis od 2,5 miesięcy, na początku pół tabletki, dziś 2 dziennie.

Miewam przebłyski normalnego funkcjonowanie, jednak zawsze po jakimś czasie jest zjazd w dół. Wówczas, najprostsze sytuacje wyprowadzają mnie z równowagi, nie potrafię kontrolować emocji i bywa, że płaczę jak dziecko.

Cześć, z tego co piszesz, wnioskuję że bierzesz obecnie 20mg. To już nie mała dawka. Jak się czułeś jak brałeś mniejsze dawki? Może warto zejść z dawki? Jaką w ogóle masz diagnozę?
Jeżeli w przeciągu 2,5 miecha nie ma wyraźnej poprawy, to raczej zmieniał bym lek. Jest teraz tego jak w Moskwie rakiet. Jeden lek pasuje jednemu, a drugi innemu. Tu niestety czasami trzeba poeksperymentować, ale koniecznie pod opieką lekarza, żeby nie wybrać leków, które wchodzą ze sobą w reakcje, lub działają na to samo innymi drogami, bo ryzykujesz np. zespół serotoninowy.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez nova_2013 06 sty 2014, 17:21
sluchajcie, jak to jest z wysylaniem prywatnych wiadomosci na forum ?
Odpisuje ludkom ale pozniej jak zaglådam do skrzynki to widnieje informacja "do wyslania".
A nastepnego dnia widze swoje wszystkie listy jako "wyslane".

Czy to jakis techniczny blåd, ktory powinnam zbagatelizowac ?
Chodzi mi o to aby nie wysylac zdublowanych wiadomosci do tego samego adresata.

Wiki mam prosbe abys odpowiedziala czy dostalas moj list na priva ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez gargul 06 sty 2014, 17:38
czarnydiabeł napisał(a):Z tego co wiem to SSRI nie powodują zwiększonej produkcji serotoniny a jedynie zwiekszają jej dostępność ( w szczelinie synaptycznej ???), (...)

Do tego dochodzi jeszcze chyba down- czy up-regulacja receptorów, czyli ze względu na zbyt duże ilości serotoniny w szczelinie, receptory "ratują" się zmniejszając czułość na nią. Nie pamiętam tylko teraz, w którą stronę. Ale jest ponoć tak, że po odstawieniu leku, ilość serotoniny jest w sam raz.

-- 06 sty 2014, 17:40 --

lunatic napisał(a):SSRI poza wpływem na serotoninę aktywują pewne białko, które z kolei aktywuje odbudowę zniszczonych struktur OUN przez depresje.Według najnowszych ustaleń wpływ SSRI na serotoninę może nie być najważniejszy a wyleczenie z depresji następuje po odbudowie tego co zostało wcześniej zniszczone.

Ktoś tu kiedyś też wklejał link do artykułu, gdzie jest opisany efekt odbudowy struktur z użyciem elektrowstrząsów. Ponoć ma to bardzo dobre rokowania i jest postrzegane jako przyszłość psychiatrii.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wiktoria87 06 sty 2014, 17:46
Tak Nova,dostałam.Bardzo dziękuje za odpowiedz...Odpisałam.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez nova_2013 06 sty 2014, 18:07
Gradrec

a co bys powiedzial o tym zdjeciu ?
Tu przynajmniej moglbys potrzåsnåc grzywkå np. ze zdziwienia :105:

Obrazek

przez Lord Kapucyn 06 sty 2014, 18:09
nova_2013, Jak wyślesz wiadomość pw to ona trafia do folderu "Do wysłania" i jest tam dopóki adresat wiadomości jej nie otworzy/nie przeczyta. Wiadomość jest po odczytaniu automatycznie u Ciebie przenoszona do folderu "Wysłane". To nie błąd.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 06 sty 2014, 18:22
Kochani, znikam na jakis czas. Musze ostrzyc i potrymowac moje psiaki. To så sznaucerki miniaturki i nie gubiå siersci wiec co 2-3 miesiåce musze im poswiecic czas na kosmetyke. Przystrzyc futerko, rozczesac brodke, skrocic pazurki - jednym slowem nadac im taki ksztalt aby inne psiaki nie nasmiewaly sie z moich kiedy wychodzimy na spacer ;)

do uslyszenia :papa:

przez kasienka123 06 sty 2014, 19:53
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko, czy podczas rozkrecania sie Esci mialyscie takie doły wieczorne, odczuwalyscie smutek, zasnawialyscie sie nad sensem tego wszystkiego?????
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

przez Gradrec 06 sty 2014, 20:06
atak paniki mnie chwycil przed chwila aaa

przez Tojaaa 06 sty 2014, 20:08
Kasienko, moje samopoczucie cały dzień jest do d..y, więc nie lapalam wieczornych dodatkowych dołów. Pisałas, ze trzeba 6-8 tyg na rozkręcenie esci. Ja zaczęłam dziś 6 tydzień i jak na razie nic specjalnego. Owszem, minął stan mega napięcia, który trzymał mnie cały miesiąc i nie pozwalał żyć, tylko wegetowac, ale stan niepokoju i ciągłego napięcia wciąż trwa, no i te głupie myśli, które powodują często kolejne napięcia...kiedy będzie normalnie ?? Czekam jak na zbawienie. :(

Pytanko z innej beczki , jak wstawić zdjęcie profilowe?. :D coś mi nie wychodzi

przez Gradrec 06 sty 2014, 20:09
kasienka123 napisał(a):Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko, czy podczas rozkrecania sie Esci mialyscie takie doły wieczorne, odczuwalyscie smutek, zasnawialyscie sie nad sensem tego wszystkiego?????

co prawda dziewczyna nie jestem ale pozwole sobie odpowiedziec
ja tak mialem przez 3,5tyg brania esci. Odstawilem (z zalecenia lekarza) i przeszlo. Nic nie biore od 10 dni (ta, jeszcze nie wzialem paro) i czulem sie o wiele lepiej. Dzisiaj atak paniki, ktory wlasnie trwa i nie ma bata, jutro biore paro.

pierwszego dnia jak wzialem esci dostalem ataku paniki, dlatego tak sie boje brac nowy psychotrop. Zamkniete kolo, jak nie wezme to beda ataki paniki, a strach przed zazyciem jest i tak. Ja piernicze ><

-- 06 sty 2014, 19:13 --

no, chyba puszcza po woli
oczywisice musialo mnie zlapac poza domem, jak bylem w sklepie po fajki. Eh, typowe.

przez lunatic 06 sty 2014, 20:15
heh, ciekawy ten atak paniki, skoro potrafisz jednocześnie pisać na forum

przez kasienka123 06 sty 2014, 20:17
Pytanko z innej beczki , jak wstawić zdjęcie profilowe?. :D coś mi nie wychodzi

Jak sie zalogujesz klikasz na Panel Uzytkownika->Profil->Avatar, zdjecie musi miec odpowiednia wielkosc, zostaniesz poinformowana komunikatem :)
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

przez Gradrec 06 sty 2014, 20:40
lunatic napisał(a):heh, ciekawy ten atak paniki, skoro potrafisz jednocześnie pisać na forum

bo wiem, ze to jest atak paniki i wiem, ze nie umre, wiec zamiast sie poddawac temu usiadlem spokojnie i staram sie zachowywac normalnie.

Sortuj wg