ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mirunia 03 sty 2014, 16:58
pika30, wiem, że afobam pomaga dość szybko, ale staram się go nie brać... mam kategoryczny zakaz od lekarza, doradził hydroxizinę w razie lęku. Wystarczy, że czasami (prawie co drugą noc) biorę estazolam na sen. Wczoraj np. musiałam zażyć estazolam żeby spać,(też mam zakaz) bo bo popołudniowym ataku lęku/paniki byłam zbyt roztrzęsiona i nie usnęłabym.
Fajnie sobie radzisz z parestezjami. Mnie czasami boli/drętwieje ręka aż do łokcia... muszę ją masować.

Dzięki pika30 za wsparcie i porady... tak jakoś lepiej i raźniej jak ktoś na własnym przykładzie doradzi i pomoże drugiemu.

przez pika30 03 sty 2014, 17:14
ojej estazolan to jest bardzo silny lek, wzięłam go raz w życiu, chyba z 10 lat temu i od razu usnęłam... nie bierz tego...

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 17:32
Gradrec,
Mój chaos, to połączenie pewnego rodzaju odrealnienia z myślami, które non stop mi w głowie biegają. Ciężko się skupić, ciężko przestać myśleć o nerwicy, o samopoczuciu, podczas rozmowy uciekają mi słowa, "zawieszam" się. Takie uczucie kołomyi w głowie, jakby neurony goniły się ze sobą, a jednocześnie są takie ospałe, jakby ta głowa nie do końca była moja...:( nie wiem jak Ci to opisać..
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 03 sty 2014, 17:35
pika30, wiem, że dość silny i póki co biorę połówkę tabletki. Zostało mi już tylko 3 tabl. i będę zmuszona odzwyczaić się zupełnie od niego. Myślę, że parę nocy odcierpię na bezsenności zanim przyjdzie sen tylko na tisercinie (też silny lek). Oby mi się udało.

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 17:36
Radol,
Radol, akurat ranek nie był tragiczny, jakby ciut lepszy niż ostatnie dni... o 10.00 byłam dość kumata:) już się ucieszyłam, ż emoże idzie ku lepszemu...
ale cos za coś... z kolei teraz, mimo, że o tej godzinie się czułam zazwyczaj bardzo dobrze to dzisiaj czuję jakby odrealnienie, tak jakby głowa nie była moja:( taka jakaś jestem do niczego:(

przez Gradrec 03 sty 2014, 17:41
Wlasnie przytrafilo mi sie cos bardzo ciekawego. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym, lekko zakrecilo sie w glowie i jakby przestalem potrafic polykac sline. Trwalo to z 10 sekund (problemow z oddychaniem nie bylo). Co to Kur** bylo ?! :O

-- 03 sty 2014, 16:41 --

Katarzynka40 napisał(a):Radol,
Radol, akurat ranek nie był tragiczny, jakby ciut lepszy niż ostatnie dni... o 10.00 byłam dość kumata:) już się ucieszyłam, ż emoże idzie ku lepszemu...
ale cos za coś... z kolei teraz, mimo, że o tej godzinie się czułam zazwyczaj bardzo dobrze to dzisiaj czuję jakby odrealnienie, tak jakby głowa nie była moja:( taka jakaś jestem do niczego:(

Moze powinnas jednak odstawic to esci i jak najszybciej isc do psychiatry?

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 17:47
Gradrec,
Pojadę do psychiatry pod koniec przyszłego tygodnia. Zmienię esci na efectin, chyba, że w tej weekend zajdzie rewelacyjna, cudowna poprawa...
wątpię jednak, to już 5 tygodni na esci...

przez kloss 03 sty 2014, 17:48
Witajcie, ja dzisiaj tylko z samego rana miałem lekką senność, ale to po Trittico, dzisiaj drugi dzień bez porannego uczucia w mięśniach, natłoku myśli i chaosu...teraz też się czuje dobrze, miałem dzisiaj nawet dobry nastrój od rana, żartowałem i tak jakby mi się coś w głowie odetkało :)

przez nova_2013 03 sty 2014, 17:50
Katarzynko
a jak dzisiejsze poranne samopoczucie ? Pojechalas do pracy ?

-- 03 sty 2014, 18:00 --

Gradrec napisał(a):Wlasnie przytrafilo mi sie cos bardzo ciekawego. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym, lekko zakrecilo sie w glowie i jakby przestalem potrafic polykac sline. Trwalo to z 10 sekund (problemow z oddychaniem nie bylo). Co to Kur** bylo ?! :O

to powrot wspomnien z powitania Nowego Roku 2014 :mrgreen:

1. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym - odglos podpalanej petardy z lewej strony :mrgreen:
2. lekko zakrecilo sie w glowie - nie dziwie sie, skoro petarda okråzyla Cie trzykrotnie dookola :mrgreen:
3. przestalem potrafic polykac sline - to szok na zachowanie sie petardy :mrgreen:

buhahahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 18:01
nova_2013,
Nie, moja Mama ma od wczoraj bardzo wysokie ciśnienie i bała się zostać sama w domu:(
Dodatkowo napędzam się lękiem o Mamę...Mama się boi o mnie, a ja o Nią...rodzina nerwicowców...

Pracowałam w domu, pozałatwiałam trochę rzeczy, wykonałam sporo telefonów, ale we wtorek nieodwołalnie muszę być w pracy cały dzień, a w środę od 9.00 do 24.00...

Byłam też na zakupach i w kilku miejscach... Mam jednak wrażenie, że ponad tydzień temu czułam się o wiele lepiej, bardziej beztrosko:(

-- 03 sty 2014, 17:03 --

kloss,
O Kloss - fajnie, bardzo się cieszę:)
ja właśnie czekam na to - odetkanie - jak ładnie to ująłeś 8) , bo właśnie tak się czuję jakbym miała głowę zatkaną, zablokowana, zapchaną jak mi się "odtyka" to jestem beztroska, głowa jest wolna, a umysł jasny:)

myślisz, że to po tym Trittico?

przez Gradrec 03 sty 2014, 18:16
nova_2013 napisał(a):Katarzynko
a jak dzisiejsze poranne samopoczucie ? Pojechalas do pracy ?

-- 03 sty 2014, 18:00 --

Gradrec napisał(a):Wlasnie przytrafilo mi sie cos bardzo ciekawego. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym, lekko zakrecilo sie w glowie i jakby przestalem potrafic polykac sline. Trwalo to z 10 sekund (problemow z oddychaniem nie bylo). Co to Kur** bylo ?! :O

to powrot wspomnien z powitania Nowego Roku 2014 :mrgreen:

1. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym - odglos podpalanej petardy z lewej strony :mrgreen:
2. lekko zakrecilo sie w glowie - nie dziwie sie, skoro petarda okråzyla Cie trzykrotnie dookola :mrgreen:
3. przestalem potrafic polykac sline - to szok na zachowanie sie petardy :mrgreen:

buhahahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mgolby sie ktos do tego ustosunkowac w powazny sposob?

przez nova_2013 03 sty 2014, 18:23
Gradrec

Przystojniaku, wyluzuj :D

a po coz mialabym Cie obarczac dodatkowymi zmartwieniami na temat zdrowia ?

Przeciez to fair wzmacniac i tak juz sporo nadszarpniete Twoje obawy i zly nastroj.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Katarzynka40 03 sty 2014, 18:39
Gradrec,
Grandec, ja mam często piski w uszach - takie kilkusekundowe i zawroty głowy, ale z przełykaniem śliny nie miałam problemu.
Rozumiem, że to nie było uczucie tzw. kluchy w gardle tylko cos zupełnie innego?

przez Gradrec 03 sty 2014, 18:45
Katarzynka40 napisał(a):Gradrec,
Grandec, ja mam często piski w uszach - takie kilkusekundowe i zawroty głowy, ale z przełykaniem śliny nie miałam problemu.
Rozumiem, że to nie było uczucie tzw. kluchy w gardle tylko cos zupełnie innego?

ciezko okreslic, moze i klucha ;d

Sortuj wg