ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: DEPRALIN

przez NatNat 28 maja 2010, 18:02
Shadow Moja mama jest pielęgniarką, z miasteczka i o strasznie rzadkim nazwisku (z tego akurat jestem dumna bo jest nas mniej niż 40 osób w Polsce - moja próżność się kłania) - stąd ta łatwa rozpoznawalność. Jako pielęgniarka umawia spotkania i zawsze musi się przedstawić, a podczas jakiś zjazdów poznaje kadry lekarskie osobiście. No i ma obsesję, że nasza rodzina może być na językach. Moim zdaniem to przesada, ale już nie wiem jak jej to przetłumaczyć.

A co do leków - co będzie to będzie. Ja w ogóle jestem anty-lekowa, nawet jak jestem ciężko chora to wolę się przemęczyć niż wziąć antybiotyk. Już pary razy się okazywało, że to co brałam za przeziębienie było zapaleniem oskrzeli (córka pielęgniarki a unika leczenia jak ognia).

Magda ale ja jestem całkowicie przecina tej diagnozie à propos CHAD i mam nadzieję, że po prostu źle usłyszałam nazwę (bo tak szlochałam, że słyszałam coś o biegunach, zmianach nastroju i dwu-coś-tam ...mało zapamiętałam z tamtej wizyty. Przydałby mi si stenogram ze spotkania!)A na terapie z NFZ czekam .... od momentu zapisania 8 tygodni! Strasznie długo!

I w końcu zamilknę, bo za dużo piszę o sobie w temacie o leku.

Pozdrawiam!
NatNat

przez Magdaa 28 maja 2010, 18:29
To nic że piszesz o sobie. Jak Cię lepiej poznamy to lepiej nam będzie rozmawiać :smile:
Twoje objawy wskazują na CHAD- to jest tak że raz ma się doła, a raz mega dobry humor bez powodu- tak najogólniej mówiąc. Może przeważać depresja, a może i dobry humor. Nie łam się diagnozą, po prostu trzeba się leczyć i tyle. W dziale 'Depresja' jest temat 'CHAD'- poczytaj tam o tym.

Co do działania SSRI np na moją fobię społeczną- w marcu 2008 bałam się własnego odbicia w lustrze, a w lipcu chodziłam po scenie w bikini przed 15 tys osób (konkurs miss) i chciałam lecieć na dwa miesiące na Majorkę (nie poleciałam tylko dlatego, że zabrakło miejsc). Jak widać- te leki naprawdę są skuteczne.
Magdaa

przez zdesper 28 maja 2010, 19:13
aa.ja mam bpd.u mnie trzeba dlużej czekac na efekty,2-3 miesiące wlasnie.tak na wikipedii jest napisane

te bpd to teraz takie modne;) .W koncu 90% osob na oddziale nerwic to ma;p
zdesper

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NatNat 28 maja 2010, 19:39
zdesper napisał(a):te bpd to teraz takie modne;)

ooo jak takie modne to mam nadzieję, że mają w też czerwonym kolorze!

...naprawdę masz nieciekawe podejście. Po co ktoś miałby sobie znajdować jakieś choróbsko? Aby być trendy? Naprawdę?
NatNat

przez Magdaa 28 maja 2010, 19:42
Zdesper ma tutaj trochę racji. Wiele osób ostatnio diagnozuje sobie samemu ( :lol: ) bpd. Prawda jest taka, że te 90% nerwicowców to nie ma bpd, tylko sobie wmawia że ma. Bo to faktycznie 'trendy' :roll: Ja nie mam, ale wierzę że Shadowmere ma, no bo wszystko na to wskazuje, poza tym ma diagnozę lekarską :roll:
Magdaa

przez Shadowmere 28 maja 2010, 20:07
zdesper, +zajebiście modne.zajebiście modnie jest sobie przegryzać żyły:D
Zajebiście modnie jest być gwalconym i molestowanym w dzieciństwie.Zajebiście sie siedzialo w domu dziecka:D
Zajebiście być jęczydupą i mędzic jak ciota,bez wyrażnego powodu co?

Modne,bo moj drogi hipochondria to nerwicowy objaw i wszyscy nerwicowcy(do ktorych przez takich jak ty zaczynam tracic szacunek,bo robisz im opinie wylącznie hipochondryków i jęczydup) i pewnie wielu nerwicowcow co chwile ma raka,atak serca oraz wszystkie śmiertelne choroby.
Zapytaj się kogokolwiek z jakimikolwiek zaburzeniami osobowości skąd je ma,bo nie wszyscy są sfrustrowanymi histerykami,ktorzy siedzą na dupie i wkręcają sobie bog wie co i tylko kombinują jakim prochem by się naćpać.tyle.
Magdaa, wszystkie zaburzenia psychiczne Kociczko są modne,odkąd wyszla moda na "emo",zauważylas?
Shadowmere

przez Magdaa 28 maja 2010, 20:17
Shadowmere napisał(a): Magdaa, wszystkie zaburzenia psychiczne Kociczko są modne,odkąd wyszla moda na "emo",zauważylas?

Zauważyłam. Nie cierpię emo :P Wkręcają sobie a jakby to naprawdę mieli to by srali po gaciach z bólu psychicznego.
Mi jak zaczęło ryć beret (a stało się to z dnia na dzień) to nie szperałam w necie tylko poszłam do dwóch rodzinnych, a po ich diagnozie do psychiatry. Ja chyba nie mam hipochondrii :? Tak mi się wydaje.
Magdaa

przez Shadowmere 28 maja 2010, 21:53
Magdaa, Ale tak niestety jest.A w rzeczywistości wygląda to na wieczną samotność i pustkę szpitali psychiatrycznych.Dlatego wkurzają mnie osoby,"ktorym wydaje się,że maja bpd""wygląda na to","wszystko się zgadza","pasuje im tyle objawów".Psychiatrzy rzadko to diagnozują,bo to przykra diagnoza,leczy się to długo i mozolnie..Ale co to zmienia.I tak każdy diagnozuje to sobie sam.A w rzeczywistości to wygląda bardzo ekstremalnie,to wykracza poza czucie.To poprostu widać.Wariactwo :smile:
A Ty jesteś moim Ślicznym Czubkiem:):) I dobrze,że jesteś gdzies tam :105:
Shadowmere

przez zdesper 28 maja 2010, 22:49
i po co shadowmere te nerwy?:P.Tak się ma sytuacja w szpitalach .Co ja Ci na to poradze;P.
zdesper

przez Shadowmere 29 maja 2010, 09:24
zdesper, nie wiem w jakich szpitalach :roll: na oddzialach nerwic to na pewno siedzą nerwicowcy wkręcjaący sobie różne zaburzenia(no sama nazwa wskazuje dla kogo to jest szpital-osobny dla nich powstac musial,bo w ogolnopsychiatrycznym w Gdańsku ludzi z nerwicą się nie leczy-o czym przekonal sie nasz forumowy kolega MattFx).
jak bylam w szpitalu to nie bylo nikogo z nerwicą,tylko schizofrenia,psychozy i bpd.
a wiec czym się różnią bpd od nerwicowcow?:) Stanem swojej skóry :pirate: i tym,że zamiast rozpaczliwie bac sie śmierci,to z upodobaniem jej poszukują :D
W wielu szpitalach siedzialeś zdesper?i nic Ci nie pomogli?
Shadowmere

Re: Lexapro.

przez Shadowmere 29 maja 2010, 10:05
11 dzień.Moim błędem jest chyba czekanie na dzień,w ktorym obudzę się i nagle okaże się,że jestem szczęśliwa :lol: :roll: Mialam to przy pierwszym leku,pozniej nie,a teraz znowu...
Shadowmere

przez Magdaa 29 maja 2010, 11:40
Dzień 12 Depralinu. Bez zmian. Lęk w godzinach ok 14-17. Ćmienie głowy czasami. Fobia społeczna bez zmian.
Poza tym czuję się jakbym nic nie brała.
Ciągle jadę na 5mg + 0,5mg benzo i tak do wtorku. Od środy będę schodzić z benzo i wchodzę na 10mg esci. Zobaczymy...

[Dodane po edycji:]

Sorrki, dziś 11 dzień.
Magdaa

przez haryrama 31 maja 2010, 22:57
Witam

Wzięłam 5 połówel LEXAPRO i odstawiłam z powodu kłucia serca.

Dzisiaj byłam u kardiologa. Przepisał mi LORAFEN (na uspokojenie) + LOKREN 20 (na obniżenie pulsu)
Mam brać następujaco: LORAFEN 2 x 1 mg dziennie, LOKREN 20 - 1/2 tabletki rano.
Opakowanie LOREFAN ma 25 tabletek - kardiolog powiedział, ze mam to wziąć i powinno być dobrze.

Poczytałam sobie przed chwileczką o LORAFEN i aż się boję to brać :/
Wszyscy piszą, że strasznie uzależnia:/ Można się od tego uzależnić biorąc dwie tabletki 1mg dziennie przez 12dni?

Sama nie wiem co robić? Brać LORAFEN tylko w bardzo trudnych chwilach? Czy wrócić do LEXAPRO?

Pozdrawiam

przez rober6666 31 maja 2010, 23:17
...nie uzależnisz sie od Lorafenu przez 12 dni !!! nie ma takiej opcji. wiem co mówię.Możesz oczywiście poczuć dyskomfort po zaprzestaniu brania, ale to nie będzie efekt uzaleznienia, tylko objawy twoich dolegliwości, ktore to lorafen w trakcie brania zamaskuje skutecznie...Ja brałem 3 razy dziennie przez chyba 2 miesiące i nic sie nie stało....
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Sortuj wg