ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Rashid 02 sty 2014, 21:44
''nalezy oddychac dwutlenkiem" - Nie da się oddychać dwutlenkiem, ludzie mogą oddychać wyłącznie tlenem.

Ja gdy nie mam nic do roboty potrafię pogrążyć się w myślach co nie zawsze jest dobre. Z kolei zbyt dużo obowiązków wyczerpuje mnie, nie potrafię odpocząć, zatrzymać się, ciągle myślę czego jeszcze nie zrobiłem.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Popiół 02 sty 2014, 21:47
Co do tej aktywności fizycznej, sportu to oczywiste że dla ludzi z lękiem, osłabionym nastrojem taka aktywność będzie pomocna ale namawiać osobę pogrążaną w silnej depresji do uprawiania sportu nie ma raczej sensu, to tak jak by mobilizować kogoś ze złamaną nogą żeby poszedł pobiegać to będzie lepiej.

Tak samo słowa takie jak " a może to lenistwo" " weź się w garść" "zrób coś ze sobą" wymawiane w kierunku chorej osoby są nie na miejscu. Ludzie którzy nie przeżyli prawdziwej depresji nigdy tego nie zrozumieją. Potrzeba tu dużego wyczucia.
Ogólnie pojęcie "depresja" jest często nadużywane i mylone, bo spadki nastroju które towarzyszą chyba każdemu często określane są jako depresja, głownie w śród młodych ludzi czy nawet w mediach, jednak nie ma to nic wspólnego z kliniczną depresją.
Popiół

przez Lord Kapucyn 02 sty 2014, 21:59
''nalezy oddychac dwutlenkiem" - Nie da się oddychać dwutlenkiem, ludzie mogą oddychać wyłącznie tlenem.

To był zapewne taki skrót myślowy. W krwi ludzkiej musi zachodzić równowaga pomiędzy stężeniami tlenu a dwutlenku węgla, zarówno zbytni spadek prężności tlenu jak i wzrost prężności dwutlenku węgla jest sygnałem alarmującym. Ludzie podczas ataku paniki często dokonują hiperwentylacji- oddychają szybko, ale niekoniecznie głęboko- do pęcherzyków płucnych przedostaje się zbyt duża ilość powietrza i następuje zbyt duży wzrost prężności tlenu i spadek prężności dwutlenku węgla- to powoduje alkalozę krwi- podwyższony poziom zasad we krwi i uruchomienie wielu procesów, które nasilają lęk paniczny. Dlatego zaleca się, aby oddychać przez torbę papierową(!)- wydychasz powietrze pozbawione tlenu, a z wysoką zawartością dwutlenku węgla i ponownie wdychasz to samo powietrze z torby- w ten sposób wyrównają się stężenia O2 i CO2 we krwi.

(!)- torebka musi być papierowa(mieć mikrodziurki), nie może być foliowa bo się udusimy, a nie uspokoimy. :P

Przy lęku- spokojne, głębokie wdechy, aby się dotlenić.
Przy ataku paniki- oddychanie przez torbę papierową powietrzem wysyconym dużą ilością dwutlenku węgla. Tlen niewskazany.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 sty 2014, 22:04
ciekawe czy to cokolwiek pomaga, próbował to ktoś?

przez Lord Kapucyn 02 sty 2014, 22:05
Ja w sumie tylko raz byłem ostro zhiperwnetylowany to faktycznie oddychanie przez torbę pomaga.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez jetodik 02 sty 2014, 22:06
a ja czytałem, że dobre są długie wydechy i oddychanie przeponowe ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez lunatic 02 sty 2014, 22:07
tzn jak pomaga? coś takiego jest w stanie zlikwidować napad lęku czy tylko zmniejsza jego intensywność?

przez Radol 02 sty 2014, 22:07
Popiół,

w całej rozciągłości się z tobą zgadzam - ja miałem spadki nastrojów ale z takim czymś sie nie spotkałem co mnie teraz uderzyło - każdy gada : weź się za robotę , przestań sie użalać nad sobą , musisz sam sobie pomóc itd, itp, końca nie widać - a ja NAPRAWDE bym chciał to zrobić i pewnie się zmuszę tylko stan mojej psychiki mnie paraliżuje co przekłada się na objawy somatyczne i koło sie zamyka - i to mnie właśnie przeraża - jestem wściekły na to bo nie lubię jak coś jest niezależne ode mnie...tak samo było z papierosami - paliłem dość długo i trzy lata temu rzuciłem z dnia na dzień bo mnie to wkurzało że coś jest silniejsze ode mnie , że coś MUSZĘ - i po prostu przestałem palić w jednym dniu... - tutaj jednak nie jest tak różowo...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez pika30 02 sty 2014, 22:08
Katarzynka40, czyli warto było się przemęczyć i poczekać na działanie leku? czujesz różnicę pomiędzy wenlą a esci?
u mnie coraz gorzej, jestem bez leków, byłam u bioenergoterapeuty i od tamtego momentu zrobiło mi się jeszcze gorzej, nie wiem, może sama sobie tak wkręciłam, ale czuję się fatalnie. Jutro znowu mam bioenergoterapię. Jestem załamana bo zaczęłam się jeszcze fizycznie źle czuć, objawy psychosomatyczne... dziś w nocy łyknęłam afobam bo już nie dałam sobie rady, zaczął działać dopiero po 3 godzinach, ale i tak spać nie mogę, co zasnę to się wybudzam, jakbym miała drgawki. Jak tak dalej to ma wyglądać to chcę wrócić do leków i to obojętnie jakich... psychoterapię zaczynam od 7 stycznia ale czy mi to coś da to nie wiem :( JA CHCĘ ŻYĆ - NORMALNIE :((

przez lunatic 02 sty 2014, 22:10
pika30,
ile jesteś bez leków?

przez jetodik 02 sty 2014, 22:17
aha zapomniałem dopisać, że odstawiłem esci, tylko mi szkodził i mógł blokować terapię, ze względu na spowalnianie wykorzeniania lęków.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez pika30 02 sty 2014, 22:19
jetodik, ile już chodzisz na psychoterapię? jaka to terapia?

przez jetodik 02 sty 2014, 22:23
pika30, jak brałem lek to nie chodziłem, bo tylko czekałem aż mój stan się ustabilizuje, ale ile można czekać do diaska? :evil:
pisząc 'terapię' miałem na myśli z książką a nie z terapeutą ;)

przez mirunia 02 sty 2014, 22:36
pika30 napisał(a):Jestem załamana bo zaczęłam się jeszcze fizycznie źle czuć, objawy psychosomatyczne...

pika30, czy możesz opisać swoje objawy psychosomatyczne, co tak na prawdę Ci dolega, czy coś boli?

Pytam, bo i mnie dzisiaj dokuczają różne dolegliwości fizyczne... oprócz ataku paniki mam bóle mięśni, biegunkę... ogólne rozbicie jakbym miała ciężką grypę. Chyba też najlepiej pomogłoby mi benzo, ale mam zakaz brania... :(

Sortuj wg