ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 02 sty 2014, 00:27
Ale zamiast dodawania do SSRI kolejnego to może też czasem warto zmienić na taki, który działa na jedno i na drugie... o szerszym spektrum oddziaływania, bo im więcej leków tym opcja większej liczby uboków:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Wiktoria87 02 sty 2014, 00:29
To prawda Nova...
I nie dziękuj mi za odpowiedź.
Zadałaś mi pytanie więc odpowiedziałam.Osobiście uwarzam,że jeśli ktoś zadaje pytanie ma prawo i powinien zawsze uzyskać odpowiedź.
Tak więc,nie dziękuj mi,proszę :-)
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez lunatic 02 sty 2014, 00:30
Katarzynka40 napisał(a):Ale zamiast dodawania do SSRI kolejnego to może też czasem warto zmienić na taki, który działa na jedno i na drugie... o szerszym spektrum oddziaływania, bo im więcej leków tym opcja większej liczby uboków:(

niestety z nowszych leków które by działały na te wszystkie neuroprzekaźniki jest tylko jeden lek, dlatego często stosuje się SSRI+antydepresant aktywizujący

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 02 sty 2014, 00:34
mówisz o wenli?

przez lunatic 02 sty 2014, 00:37
Katarzynka40,
nie, wenla nie działa na dopamine, na noradrenaline niby działa ale ostatnio ktoś zamieścił info z artykułu ze dopiero w wyższych dawkach, ten lek nazywa sie moklobemid, dziala na serotonine, dopamine i noradrenaline, brałem go, dobry jest, ale u mnie jak wszystkie leki tylko do jakiegoś czasu

przez Wiktoria87 02 sty 2014, 00:40
Wenla wychwytuje seretonine i noradrenaline...Nie działa na dopamine.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Marek 1977 02 sty 2014, 00:44
Wenla działa na dopamine w max dawce,działa tez-o czym rzadko się pisze na endorfiny-receptor opioidowy mu.

przez lunatic 02 sty 2014, 00:46
Marek 1977 napisał(a):Wenla działa na dopamine w max dawce,działa tez-o czym rzadko się pisze na endorfiny-receptor opioidowy mu.

ale za słabo, zeby to miało jakieś istotne znaczenie

przez nova_2013 02 sty 2014, 00:47
wiecie, co najbardziej podoba mi sie na tym forum ? Akceptacja osob !

Bo ja taki dziwolåg zawsze balam sie zadawac pytania i dzieki temu wiele stracilam w swoim zyciu.
Wlasnie zadawanie pytan kojarzylo mi sie ze slabosciå i osmieszeniem. A tutaj niezaleznie od tematow forum kazdy odpowie.
Nikt nie zdoluje Cie pytaniem typu : co za glupie pytanie !

Przeczytalam kilka innych tematow na forum nerwica.com z innymi dziwakami :mrgreen: ale tam takze ludzi traktuje sie jak swoich. Nikt nie jest wyszydzany za to czy tamto, za swoje opinie, mysli czy dzialania. Na wielu z nich dochodzi do bardzo szczerej konfrontacji z samym sobå. Ba ! Nawet porownalabym niektore wypowiedzi do spowiedzi z zycia i ujawniania takich szczegolow, o ktorych ani najblizsi ani przyjaciele nie majå pojecia.

Na wielu wåtkach ludzie zaprzyjazniajå sie i wymieniajå swoje GG, adresy mailowe i nr telefonow. Kto wie, moze nawet na przelomie lat tego forum psychologicznego niektore osoby pobraly sie i dzis stanowiå szczesliwe malzenstwa.

Nie wiem czy gdybym nie trafila tutaj to poradzilabym sobie sama ze swoimi myslami i "stanem odchylenia".
Mam wrazenie, ze wszyscy tu sobie pomagamy i wspieramy sie.

Dziekuje, ze jestescie :-)
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 02 sty 2014, 00:48
tak samo jak paroksetyna działa tez na wychwyt noradrenaliny, no działa, ale tak słabo ze ani troche tego nie czuć

-- 01 sty 2014, 23:49 --

nova_2013,
to poczytaj ostatnie wpisy o paroksetynie i wenlafaksynie :D

przez Wiktoria87 02 sty 2014, 00:53
Marek,mnie uczono na studiach a później wielu psychiatrów to potwierdziło,że Wenla nie radzi sobie z wychwytew dopaminy.
Wiki

przez Katarzynka40 02 sty 2014, 00:57
A mnie wenla bardzo aktywizowała i dodawała mnóstwa energii.... nastawiała mnie bardzo pozytywnie, mimo, że brałam tylko 75 er...
Z kolei mój dobry kumpel brał mocloxil czyli jeśli się nie mylę moklobenid i odstawił go po 2 miesiącach bo kompletnie go zamulał... zero energii, aktywności...nic mu nie pomogło... co prawda zapisała mu go neurolog a nie psychiatra, więc może nie trafiła z diagnozą...

przez Marek 1977 02 sty 2014, 00:59
Wenla jest bliską kuzynką tramadolu,na DA oddziałuje subtelnie w max dawkach takze poprzez wychwyt NE który zwiększa pośrednio pule dopaminy w płacie czołowym.

przez lunatic 02 sty 2014, 01:00
Katarzynka40 napisał(a):Z kolei mój dobry kumpel brał mocloxil czyli jeśli się nie mylę moklobenid i odstawił go po 2 miesiącach bo kompletnie go zamulał... zero energii, aktywności...nic mu nie pomogło... co prawda zapisała mu go neurolog a nie psychiatra, więc może nie trafiła z diagnozą...

może zamulać, ale jest to bardzo bardzo rzadkie, zazwyczaj dość mocno pobudza, czasem az za bardzo

-- 02 sty 2014, 00:06 --

ja miałem do niego 3 podejścia i za każdym razem działał inaczej, za pierwszym razem nie pamiętam, więc nic szczególnego musiało nie być, za drugim razem zadziałał bardzo dobrze, szczególnie pod względem przypływu energii, a za trzecim zupełnie beznadziejnie bo powodował właśnie silne zamulenie i dużą senność, troche dziwny więc lek

Sortuj wg