ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Martka 15 mar 2006, 15:43
dzieki za odpowiedz.w sumie tyo mam zamiar iść do innego lekarza który mi doradzi.pozdrawiam
lalalalalal lalalalal lalalalalal alala alallalaal

przez kowboj 02 kwi 2006, 10:19
witam, jestem tu nowy:)
dostałem lexapro i przede wszystkim starałem sie za wszelka cene uwierzyc ze to zadziala. po 4 dniach (!) brania 5 mg odczulem diametralna poprawe, zwiekszylem dawke i poki co jest dobrze, nie mam zadnych wiekszych efektow ubocznych, choc moj psychiatra mowil ze moga byc 'efekty adaptacyjne'.
i am isolation

przez seba 31 lip 2006, 12:58
Ja 3 tygodnie temu udalem sie do innego psychiatry.
Pierwszy lekarz ktry mi naprawde przypasowal i wysluchal co mam do powiedzenia.Zmienil Seronil ktory bralem od 5 miesiecy w dawce 60 mg na dobe na 10 mg lexapro.Powiedzial,ze jakis niedoswiadczona losoba kazala mi brac tak duza dawke fluoksetyny widzac na dodatek,ze jest ona w moim przypadku nieskuteczna nawet po tylu miesiacach.
Po lexapro czuje sie naprawde o niebo lepiej.Powoli wszystko wraca do normy,a ja do zycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slawek1973 06 sie 2006, 21:51
witam mam na imie slawek jestem nowy na forum.od trzech misięcy biore lexapro 10mg raz dziennie gdyz miałem stany lekowe.czuje sie lepiej,nawet moje zycie seksualne wydawało sie lepsze niz teraz(mniejszy popęd).od czasu do czasu wypije pare piw(nawet do 10)i lepiej znoszę kaca niż przed lekami.
stąd moje pytanie czy lexapro ma wpływ na potencje i czy picie alkoholu ma duzy wpływ na leczenie.
pozdrawiam :)

L exapro (poczatek - derealizacja)

przez mala mi 29 wrz 2006, 22:57
Cierpie na nerwice lekowa od 3 miesiecy, od niedzieli biore lexapro, na razie 5mg. Wiem, ze moze byc gorzej na poczatku, ale juz prawie tydzuen, a nie widac zadnej poprawy. mam wieksze leki, jestem na maxa zdenerwowana i to nie przez godzine, ale np caly dzien w pracy, mam mdlosci, nie moge jesc, do tego mrowienie i bol uszu...

mam afobam 0,25, ale boje sie go brac w dniu pracy,zeby nie usnac.

potzebuje waszego wsparcia, wybaczcie, ze nie czytam wszystkiego na tym forum, ale to na razie pogarsza moj stan:((
Ostatnio edytowano 04 paź 2006, 22:12 przez mala mi, łącznie edytowano 1 raz

przez Magdalena Anna 02 paź 2006, 22:29
Lexapro zacznie działać dopiero po 3-4 tygodniacz przyjmowania. Także cierpliwości, będzie dobrze. Afobam na początku dobrze jest brać na noc, unikniesz wtedy senności w ciągu dnia. Wiem bo mnie leczą tak samo. Głowa do góry.Pozdrawiam

przez mala mi 04 paź 2006, 22:15
dzieki Magdaleno!:)
mam jeszcze takie pytanie - psychiatra kazala mi brac 5mg, jesli nie bedzie poprawy po jakis 10 dniach, to zwiekszyc do 10, ale w sugerowala, ze po 5 mg bedzie ok. Biore juz 11 dni te dawke i moze jest lepiej troche, nie mam juz takich depresyjnych nastrojow i mniej sie denrwuje, ale nadal dopada mnie derealizacja i to czasem na chwile, czasem na prawie caly dzien :/ nienawidze tego....

dlatego nie wiem, czy warto jeszcze poczekac i brac 5mg, czy zwiekszyc do 10 i sie nie bawic dluzej ?

przez mala mi 13 lis 2006, 23:25
Ja juz przeszlam przez pieklo przez pierwsze 3 tyg lexapro . najpierw 5, potem 10mg/, potem bylo lepiej, a teraz zznow mi sie pogaarsza... Psychiatra stwierdzila, ze to moze byc nawrot choroby, a skoro kilka objawow mojej nerwicy lekowej zniknelo, znaczy ze lek dziala i nie ma sensu go zmeniac i mam brac teraz po 15mg na dobe.

Bral ktos tyle?

jakos nie mam przekonania,ale moze sie pomyle :?

przez gusia 14 lis 2006, 01:46
Bral ktos tyle?

Ja przez 14 miesięcy brałam lexapro,poczatkowo 5 mg(przez pierwszy miesiąc),później 10 mg.Generalnie mój stan(patrząc na to co było przed podięciem leczenia)poprawił się,choc wspomagałam się czasem benzo.No ,ale powiedzmy że było lepiej,dożo lepiej. :smile:Jedno jeszcze co mnie cieszyło podczas brania Lexapro---zero efektów ubocznych--nie odczówałam nic. Niestety po 14 miesiącach zaczęło się znowu...nie tak nasilone lęki ale jednak.Zmieniłam lekarza i leki i nie wiem jak to do końca ze mna jest bo odkąd biorę stimuloton (3 miesiące)było można powiedziec super....ale od dwóch dni .....ech....zaczyna sie znowu. :? Mam nadzieję że to minie.mała mi ja myslę że może rzeczywiście ta 15-tka będzie skuteczniejsza ,później będziesz schodziła w dół...Tego Ci życzę.Trzymaj się :P
Pozdrawiam gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez mala mi 14 lis 2006, 23:09
dzis wzielam 15 mg i powiem, ze mimo ze sie balam, jak bedzie, jest ok:) ale jak sie ma nerwice, to naprawde trudno obiektywnie wyczuc, co jest zasluga leku, a co zwyklej sugestii i dobrego lub zlego humoru;)

nienawidze tej choroby!!!! :twisted:

moze chociaz teraz bede miec power wiekszy, bo poki co to przy tej pogodznie moglabym spac 15 godzin na dobe, ew ogladac tv i gadac o glupotach /i to nie tylko przez lenistwo...:D /

CIPRALEX (Izomer Citalopramu)

przez lubuszanka 11 lut 2007, 13:42
JESIENIA MIAL WEJSC DO POLSKI NOWY LEK CIPRALEX-WYCIAGA Z DEPRESJI W PRZECIAGU TYGODNIA. CZY KTOS BRAL Z WAS TAKI LEK LUB BIERZE? WIECEJ INFO NA TEMAT TEGO LEKU NA http://www.przychodnia.pl/psychiatria/i ... &d=24&t=20. PROSZE O ODZEW OSOBY KTORE BIORA TEN LEK LUB CZY TEN LEK JEST JUZ W POLSKICH APTEKACH.

Re: Cipralex

przez atrucha 11 lut 2007, 18:52
lubuszanka napisał(a):WYCIAGA Z DEPRESJI W PRZECIAGU TYGODNIA.

Niestety nie ma leku który ma aż tak świetne efekty..
Po tygodniu od pierwszej dawki można odczuć działanie tabletek.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez lubuszanka 12 lut 2007, 18:48
czy ten lek jest dostepny w polsce?czy ktos go zazywal? mysle o sciagnieciu go z zagranicy

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 5:48 pm ]
dzisiaj sie dowiedzialam ze CIPRALEXSU nie ma na polskim rynku. jestesmy za murzynami. w usa jest juz od kilku lat. tam ludzie maja dobrze, dzisiaj lekarz przepisal mi zoloft. zobacze co bedzie po nim

to pogorszenie, czy wplyw zwiekszenia dawki leku?

przez mala mi 17 lut 2007, 23:11
Kochani. Od wrzesnia biore Lexapro. Nie mam atakow leku, za to jestem senna, nic mi sie nie chce, czuje sie slaba, zmeczona... takie depresyjne objawy, ktore zaczely sie pojawiac sie, kiedy moje zycie mimo choroby calkiem sie ukladalo.

Moja psychiatra mowi, ze to objawy wychodzenia z choroby, ze bedzie dobrze, ze mam sie wziac za cos nowego a nie tylko marzyc o spokoju... Nie lubie jej, nie ufam. Kazala mi zwiekszyc dawke z 15mg, do 20mg lexapro na dobe /2 tabletki/. Nie czuje sie lepiej po tym, wrecz gorzej, troche jak na poczatku brania tego typu lekow.

Nie wiem, poradzic sie innego psychiatry, zmniejszyc dawke, przestac marudzic?????

Sortuj wg