ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 01 sty 2014, 18:08
lunatic,

no widzisz , setki leków , setki opinii , tak jak juz kiedyś pisałem czasu nam nie starczy żeby trafić na ten dobry dla każdego :/ - a tu wstać rano trzeba i funkcjonować - ja niestety nie mam roboty że przewegetuje se w biurze do 16.00 i jakoś to będzie tylko musze aktywnie walczyc o klientów , telefony , spotkania - miesiąc w miesiąc od początku - a z tkim samopoczuciem to se mogę najwyżej zadzwonić na 0-700 ...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Little Red Fox 01 sty 2014, 18:09
wszystko cacy, tylko czemu odkąd zwiększyłam dawkę nie potrafię uprawiać seksu? :bezradny:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez Gradrec 01 sty 2014, 18:11
lunatic widze doswiadczony zjadacz tabletek ;d

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 01 sty 2014, 18:13
Gradrec,
no niestety trafiałem na takich lekarzy, że czasem sam musiałem szukać dla siebie odpowiedniego leku

-- 01 sty 2014, 17:15 --

Radol napisał(a):lunatic,

no widzisz , setki leków , setki opinii , tak jak juz kiedyś pisałem czasu nam nie starczy żeby trafić na ten dobry dla każdego :/ - a tu wstać rano trzeba i funkcjonować - ja niestety nie mam roboty że przewegetuje se w biurze do 16.00 i jakoś to będzie tylko musze aktywnie walczyc o klientów , telefony , spotkania - miesiąc w miesiąc od początku - a z tkim samopoczuciem to se mogę najwyżej zadzwonić na 0-700 ...

niestety to rozumiem, bo sam byłem w dokładnie takiej sytuacji, teraz tez po czesci jestem ale juz nie jest tak zle jak kiedys

-- 01 sty 2014, 17:28 --

pamiętam jak kiedyś byłem taki wycieńczony atakami lęku, ze nie potrafiłem pracować, taki słaby byłem, w dodatku już byłem w trakcie uzależnienia od Xanaxu, wybrałem się do teoretycznie bardzo doswiadczonego lekarza, ordynatora oddzialu psychiatrii z dyplomem psychoterapeuty a ten stwierdzil ze moja reakcja na leki wskazuje na chorobe dwubiegunową, dał cos takiego co sia nazywa stabilizator nastroju (na napady lękowe!) i kazał dalej brać Xanax. Po prostu ręce opadają, wtedy tak zrobiłem bo nie byłem w tym w ogole zorientowany. Skonczylo sie jeszcze wiekszymi napadami, jeszcze wiekszym uzaleznieniem i kilka miesiecy mozna bylo uznac za stracone.
Dopiero jakis bardziej kumaty lekarz dal paroksetyne na napady lękowe, zamienil Xanax na Relanium i zalecil stopniowe odstawienie i całkowicie odrzucil hipoteze tamtego o rzekomej chorobie dwubiegunowej. Tacy sa lekarze i wez tu sie zdaj na ich leczenie.

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 18:29
Radol,
Radol, no ja też mam taki rodzaj pracy, że nie mogę wegetować w pracy za biurkiem, moja firma musi zdobywać nowe zlecenia, nowe projekty, bo inaczej zasilę grono bezrobotnych wraz z grupa moich współpracowników...
Musze się czuć w pełni dobrze, by organizować spotkania, podpisywać umowy... i dłużej już nie mogę czekać... w połowie grudnia była przekonana, że 2 stycznia jak pójdę do pracy będę na pełnych obrotach, a tymczasem....w tym miejsce chciałoby się napisać coś niecenzuralnego:(
Cholerka...

czarny diable esci działa chyba tylko na Ciebie dobrze!
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Rashid 01 sty 2014, 18:56
Mnie wczoraj wieczorem i dzisiaj z ran znów zaatakowały natrętne myśli i obawy co do przyszłości, na szczęście przeszło.

Kurde dobrze, że zostało mi kilka tabletek 15mg, bo 10mg już się skończyły, a wizytę u doktora mam dopiero w piątek.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 19:21
Rashid
A Ty od jak dawna konsumujesz esci?

przez Radol 01 sty 2014, 19:32
Katarzynka40,

ja własnie wracam 06.01 do Poznania i od 07.01 lece do roboty - mam nadzieję że bedziemy sie wspierać w Pyrlandii :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 19:44
Radol,
O, to masz jeszcze kilka dni na podkurowanie się:)

Ja jutro wybieram się do pracy... tzn. w tej chwili mam takie plany, a nie wiem, czy jutrzejszy dzień, a raczej ranek ich nie zweryfikuje:(
Bo to nigdy nic nie wiadomo:(

przez junona 01 sty 2014, 19:55
lunatic napisał(a):a jak chcecie lek który nie będzie tłumił emocji i zobojętniał i będzie działał przeciwlękowo to jest coś takiego co się nazywa tianeptyna, całkowicie inny mechanizm działania, przez co nie ma wpływu na spłycanie emocji

Tianeptynę stosowałam kiedyś 4 miesiące i nawet do placebo nie mogłam porównać, takie tic-taki.
A propos esci to naprawdę można dużo o nim powiedzieć po trzech miesiącach stosowania. To lek dla bardzo wytrwałych. Ja do nich nie należę, ale bardzo się zaparłam i warto było.
Za kilka dni, po dziewięciu miesiącach przerwy mam wizytę u lekarza i poproszę go o coś innego z powodu braku energii po esci, a ta będzie mi w tym roku bardzo potrzebna.

przez Rashid 01 sty 2014, 20:10
Co do pytania to kończę już drugi miesiąc na esci.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 20:15
junona,
Junona
czyli Ty generalnie jesteś zadowolona z działania esci? Ale czy dopiero po 3 miesiącach miałaś znacząca poprawę?
Sorry, że tak wypytuję, ale niewielu pomaga, stąd my - czyli ci, którzy obecnie się tym kurują - szukają wieści...
Czy ten brak energii był przez cały czas brania esci? mogłaś normalnie funkcjonować?

-- 01 sty 2014, 19:16 --

Rashid,
I generalnie jesteś zadowolony i odczułeś znacząca poprawę?

przez nova_2013 01 sty 2014, 20:17
lunatic napisał(a):Katarzynka40,
Ile razy Wam trzeba pisać ze SSRI tłumią wszystkie emocje i zobojętniają i ze to nie przechodzi z czasem?

Witajcie lunatic, Radol i Katarzynka40,
od jakiegos czasu sledze Wasze wypowiedzi na temat esci i zastanawiam sie czy to faktycznie trafiony lek na Wasze lęki i depresje.
Ja co prawda biore CITALOPRAM i jakos bardzo dobrze sie czuje ale decyzje o rozpoczeciu kuracji podjelam dopiero 2 miesiåce pozniej od czasu przepisania tego leku przez doktora. Z poczåtku myslalam, ze sama sobie poradze z problemem narastajåcych lękow. A to, ze wzielam pierwszå tabletke - pomogl mi "nieswiadomie" såsiad, ktory na tydzien przede mnå zaczål kuracje z esci. Dzieki jego odwadze sprobowalam i ja. Niestety, podobne objawy o ktorych wspominacie pojawily sie u niego i jego lekarz zalecil zmiane srri. Zapytam go w tygodniu jakie leki dostal. On zmienil z esci na inne po 3,5 tygodniach.

Odnosnie mojego citalopramu - brak efektow ubocznych, natomiast moj emocjonalny stan bardzo sie wyrownal. Nie mam juz wahan nastrojow i nie zgodze sie ze stwierdzeniem lunatica, ze srri tlumiå wszystkie emocje i zobojetniajå. U mnie wrecz poprawa olbrzyma juz po pierwszym tygodniu. Zaczelam dawke od 10mg i pomimo, ze po 8 dniu powinnam zwiekszyc do 20mg poprzestalam na tych 10mg bo poczulam poprawe.

10 stycznia mam wizyte u mojego psychiatry i tego dnia rozpoczynam tez terapie behawioralnå. Citalopram otrzymalam z powodu moich atakow paniki. Balam sie wychodzic sama z domu ale powoli pokonuje te bariere. Pozostal jeszcze strach przed prowadzeniem samochodu na dluzszych trasach ale mam nadzieje, ze tym problemem zajmie sie psychoterapia. Poza tym przed rozpoczeciem kuracji balam sie na zapas przed kolejnym atakiem paniki a teraz nie czuje ani napiecia ani strachu zwiåzanego z nadejsciem nowego ataku. Moje mysli, ktore kotlowaly mojå glowe przez 24h na dobe takze spowolnialy. Nie czuje juz natloku tych przerazajåcych mysli o nicosci zycia ani o bezsensownej przyszlosci. Zaczelam myslec racjonalnie i logicznie.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 01 sty 2014, 20:27
nova_2013,
A ile Ty bierzesz ten citalopram ze mozesz z cala pewnoscia stwierdzic ze nie dziala zobojetniajaco?
A po drugie mała dawka = słabsze dzialanie = słabsze zobojętnienie
A odnośnie dawek to w badania sugeruja ze dzialanie lekow w nizszej dawce niz minimalna lecznicza jest porownywalne z placebo
Dawka lecznicza citalopramu to 20 mg, dzialanie 10 mg to albo placebo albo masz zwolniony metabolizm i dziala jak 20 albo wyjątek od reguły i rzeczywiście 10 działa na Ciebie

Sortuj wg