ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez kloss 01 sty 2014, 14:00
Witajcie, zwiększyłem dzisiaj dawkę z 10mg do 15mg. Wczoraj dobrze się bawiłem, ale nie potrafiłem pozbyć się myślenia o lęku. Rano miałem niezbyt przyjemne doznania: dziwne uczucie w mięśniach, niepokój, natłok myśli. Poczekam jeszcze trochę na tej zwiększonej dawce i dorzucę dzisiaj na noc Trittico 75mg, może wyciszy te moje poranne stany...myślę też o jakiś małych dawkach benzo...

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 14:04
kloss,
Kloss, a jak u Ciebie z jasnością umysłu - chodzi mi o to, czy masz - szczególnie poranne zamulenie, chaos w głowie, bo ja miewam cały czas odczucie robotyzmu i tak jakbym była lekko naćpana i przymulona...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez kloss 01 sty 2014, 14:11
Mam poranny chaos w głowie i nie potrafię czasami zająć głowy czymś innym, wydaje mi się, że czas na zmianę leku...daje mu ostatnią szansę ....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 16:11
kloss,
ech:(
No ja też daję esci ostatni tydzień... Jest poprawa, ale to nie jest stan normalności...Tak można funkcjonować przez 2-3 tygodnie ale dążę do innego stanu... generalnie lęków mam coraz mniej, ale za to samopoczucie przez esci miałam lepsze mimo lęków... teraz jestem osowiała, zamulona, mam chaos w głowie...taka jestem... jakby inna, jakby na jakiś relanium cały czas...

przez Radol 01 sty 2014, 16:12
mnie też te ranki wk...ją ! już jestem 10 dni na Esci - wieczorami jest OK - pojawiają sie pozytywne myśli natomiast ranki i do południa są fatalne - dokładnie tak samo - natłok myśli , czarne scenariusze, obawa, strach...ehhh sam już niewiem...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez kloss 01 sty 2014, 16:16
Ja rano mam największą tragedię :( dostaje jakiś drgawek wewnętrznych, niepokoju, chaosu w głowie....

przez Radol 01 sty 2014, 16:27
kloss,

mam podobnie - wieczorkiem jest Ok - myślę że sobie poradze , że nie ma takich sytuacji aby z nich nie wyjść - a rano znowu dół ...:/ - Dark to kiedyś tłumaczył - jakieś inne działanie neuroprzekaźników rankiem gdy sie śpi - podobno jest lepiej jak sie zarwie noc i na następny dzień się kłądzie bardzo wcześnie i znowu końca nocy sie nie śpi - odszukaj sobie ten post sprzed kilku dni - miałem juz nawet tak zaeksperymentować ale zawsze padnę koło 2..00 - 3.00 i dupa
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez kloss 01 sty 2014, 16:30
Ja daje sobie tydzień na zwiększonej dawce + dorzucam dzisiaj 75mg Trittico na noc - zobaczymy jak się to spisze, może trittico wyciszy mi te poranki :P

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 16:31
Ja ranki miałam koszmarne przez ponad 3 tygodnie, nie wiedziałam prawie jak się nazywam, chaos kompletny w głowie, ciężko było ruszyć się z łóżka, ja na narkotykach:( i te chaotyczne straszne myśli, natrętne...:( myśli, że zwariuję, że zostaną w takim stanie letargu:( za to im bliżej popołudnia, wieczora tym następowała diametralna różnica, pojawiała się beztroska, jakieś przebłyski radości, energii, chęci... natomiast teraz widzę, że ranki są ciut lepsze niż 2 tygodnie temu, ale nadal jest chaos, ale za to wieczory są gorsze:(
podsumowując cały dzień to nadal nie jest stan normalny:(
naprawdę zaczęłam powątpiewać w esci, czytam Forum chyba 95% ludzi piszących zmieniała go po kilku tygodniach na inny specyfik... grupa ludzi, którym esci pomogło jest naprawdę wąska:(

ja miałam 5 dni w zeszłym tygodniu naprawdę dobrych, myślałam, że jestem już na prostej i będzie tylko lepiej, tymczasem od 4 dni znowu pogorszenie, stany jakby depresyjne, niemoc, senność, uczucie strasznego zobojętnienia, jak zombie...

czekam tydzień i zmieniam na efectin...bo już ma dosyć tego stanu, chcę normalnie żyć a nie wegetować:(

przez Radol 01 sty 2014, 16:47
Katarzynka40,

ja jutro zadzwonię do lekarza i zapytam sie o takie działanie, czy to normalne - ale pewnie każe mi jeszcze brać bo ja chyba te 10 dni to troche mało

przez kloss 01 sty 2014, 17:13
Radol, lekarz na pewno powie Ci, że 10 dni to zdecydowanie za mało, żeby oceniać efekty leczenia. Ja biorę już 53 dzień esci, i mogę powiedzieć, że jest średnio....nie jest całkiem fatalnie, ale to nie jest to, o co mi chodzi...Pamiętam jak za pierwszym razem esci też się długo wkręcało i nie dawało odpowiedzi, ale po 2 miesiącach widziałem światełko w tunelu i wtedy mi pomogło...nie powiem, że od razu było super, ale po tej kuracji mogłem pojechać na dwa tygodnie w podróż do Rosji, 2500 km od domu. Nie powiem - bałem się, ale tam na miejscu byłem jak w innym świecie, żadnego ataku, żadnego lęku....powiem Wam, że za pierwszym razem, lekarz dorzucił mi pod koniec pierwszego miesiąca Trittico 75mg i ten lek wspomógł esci...Mam nadzieje, że jeśli dorzuce znowu Trittico na noc, to może spotencjalizuje ono działanie esci...

przez Katarzynka40 01 sty 2014, 17:22
kloss,
Aaaa, zapomniałam Kloss, że Ty z esci romansujesz już drugi raz:)
czyli za pierwszym razem też tak długo się wkręcało? to po co dr mówią, że po 2 tygodniach się poprawi i będzie wielka różnica?

Radol,
Ja się pytałam mojego dr, to mówił, że mogą wystąpić stany przygnębienia i apatii na początku, bo lek musi stłumić lęki, a więc tłumi negatywne, złe emocje, a przy okazji i te pozytywne... ale miałam nadzieje, że to jest stan przejściowy, krótki... efectin tez troszkę stłumiał mi emocje, ale za to dawał dużo energii i chęci do działania... więc owy tumiwisizm łatwiej było przetrawić... teraz esci zrobotyzowało mnie, a w zamian nie mam nic... pozorny brak lęków, ale wolałabym już stan przez esci - normalność i ataki paniki od czasu do czasu....

przez lunatic 01 sty 2014, 17:24
Katarzynka40,
Ile razy Wam trzeba pisać ze SSRI tłumią wszystkie emocje i zobojętniają i ze to nie przechodzi z czasem?

przez kloss 01 sty 2014, 17:27
No romansuje, romansuje i tym razem romans chyba zakończy się niepowodzeniem...nie mam ochoty męczyć się tak dalej, z drugiej strony 53 dni na jednym leku pójdą jak krew w piach....szkoda mi tego...zobaczymy jak będzie...najgorsze jest to, że od 7 stycznia wracam do pracy po przerwie świątecznej....

Sortuj wg