ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez kloss 30 gru 2013, 16:02
U mnie mija 7 tydzień na esci, a wizytę mam w połowie stycznia. Nie chciałbym wchodzić w nowy lek, bo to wszystko zacznie się od nowa - czekanie, uboki, pogorszenie stanu obecnego. Zastanawiam się jak inni się czują, bo lekarze chwalą esci, a tu na forum widzę, że 90% jest odmiennego zdania. Katarzynko, ja też miałem kilka dni ok, a dzisiaj znowu złapał mnie jakiś stres od środka, szczególnie nasilone jest to rano...ech...ciężko....

przez Gradrec 30 gru 2013, 16:14
kloss napisał(a):Na miejscu Twojego lekarza dorzuciłbym Ci do esci jakieś benzo, np. Tranxene lub Cloranxen, ewentualnie małe dawki Afobamu. Benzo - to benzodiazepiny, środki o działaniach przeciwlękowych, rozluźniających itp. Można je brać przez krótki okres czasu i w małych dawkach, gdyż możliwe jest wystąpienie uzależnienia.

W życiu tego nie łykne. To juz wole te lęki, niż cos, od czego sie moge uzależnić. Pale fajki, wiec jestem jakby nie było podatny na uzależnienia.
No i pewnie skoro to pomaga na lęki, to pewnie lykałbym jak cukierki codziennie, gdyż lęk mi towarzyszy np. dzisiaj dosłownie cały czas od kiedy sie obudziłem, także ehhh.. No lepiej nie. Chociaż, kurde, fajnie byloby tak bez wiecznego niepokoju, strachu przed niczym.

przez Katarzynka40 30 gru 2013, 16:31
kloss napisał(a):U mnie mija 7 tydzień na esci, a wizytę mam w połowie stycznia. Nie chciałbym wchodzić w nowy lek, bo to wszystko zacznie się od nowa - czekanie, uboki, pogorszenie stanu obecnego. Zastanawiam się jak inni się czują, bo lekarze chwalą esci, a tu na forum widzę, że 90% jest odmiennego zdania. Katarzynko, ja też miałem kilka dni ok, a dzisiaj znowu złapał mnie jakiś stres od środka, szczególnie nasilone jest to rano...ech...ciężko....

No właśnie Kloss dokładnie mam to samo zdanie... z jednej strony efectin mi bardzo pomogł 5 lat temu, ale teraz boję się, że będę miała uboki jak przy esci - tyle przeszłam przez ten lek, że powinien wynagrodzić mi znaczna poprawą!!! a tymczasem? g... powiem brzydko... nie wiem ile osób chwali esci, ale tutaj większość i to zdecydowana jest niezadowolona z niego...:( może jest tak bardzo łagodny, że za słaby? chociaż jego skutki uboczne na mnie akurat słabe nie były...
ponad miesiąc czekania i... nie wiem co dalej... a w końcu musze zacząc po nowym roku normalnie chodzić do pracy.... pewnie dam radę, ale czuję się taka....niepełnowartościowa, czuje, że to jeszcze nie jest moja "normalność"... jak długo jeszcze mam czekać???
Myślałam, że choć u Ciebie jest lepiej...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gradrec 30 gru 2013, 17:14
Katarzynka40 napisał(a):
kloss napisał(a):U mnie mija 7 tydzień na esci, a wizytę mam w połowie stycznia. Nie chciałbym wchodzić w nowy lek, bo to wszystko zacznie się od nowa - czekanie, uboki, pogorszenie stanu obecnego. Zastanawiam się jak inni się czują, bo lekarze chwalą esci, a tu na forum widzę, że 90% jest odmiennego zdania. Katarzynko, ja też miałem kilka dni ok, a dzisiaj znowu złapał mnie jakiś stres od środka, szczególnie nasilone jest to rano...ech...ciężko....

No właśnie Kloss dokładnie mam to samo zdanie... z jednej strony efectin mi bardzo pomogł 5 lat temu, ale teraz boję się, że będę miała uboki jak przy esci - tyle przeszłam przez ten lek, że powinien wynagrodzić mi znaczna poprawą!!! a tymczasem? g... powiem brzydko... nie wiem ile osób chwali esci, ale tutaj większość i to zdecydowana jest niezadowolona z niego...:( może jest tak bardzo łagodny, że za słaby? chociaż jego skutki uboczne na mnie akurat słabe nie były...
ponad miesiąc czekania i... nie wiem co dalej... a w końcu musze zacząc po nowym roku normalnie chodzić do pracy.... pewnie dam radę, ale czuję się taka....niepełnowartościowa, czuje, że to jeszcze nie jest moja "normalność"... jak długo jeszcze mam czekać???
Myślałam, że choć u Ciebie jest lepiej...:(

Wiem, że to nie do mnie ta wypowiedź jest kierowana, ale pozwole się wtrącić. Smutne, że po raz drugi się już leczysz. Ja mam nadzieje, że jak wyjdę z depresji, już nigdy do niej nie powrócę. Oczywiście wpierw musi lekarstwo zacząć działać chociaż w najmniejszym stopniu :P

przez junona 30 gru 2013, 17:23
Katarzynka40, kloss, takie spadki działania terapeutycznego w pierwszych tygodniach mogą wystąpić. I nie trzeba od razu biec do lekarz po zmianę leku. Huśtawki nastroju coraz rzadziej będą występować.

przez lunatic 30 gru 2013, 18:24
Ja tam nie mialem zadnych spadkow,jak lek mial dzialac to dzialal w miare szybko,a na ataki paniki najskuteczniejszym lekiem jest paroksetyna

przez pingwin1975 30 gru 2013, 18:44
Witam.Biorę Escitil od 13 miesięcy doszedłem do 30 mg .Depresja ustąpiła , pozostały lekkie natręctwa (boję się np : ,, noży '' ) .Zastanawiam się czy może przejeść na Wenle skoro twierdzicie że jest silniejsza ?Może warto ?Pozostaje mi Anafranil ale jak pomyśle o obokach to trwam przy escitilu .Czekam na opinie nerwicowców .

-- 30 gru 2013, 18:58 --

Tutaj macie ciekawy link : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3181958/

przez Rashid 30 gru 2013, 20:32
Jak się unormuje problemy psychiczne to przez jaki jeszcze okres czasu powinno się brać esci ?
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Gradrec 30 gru 2013, 21:24
I po wizycie. Kazał całkowicie odstawic ten lek.
Przepisał mi Parogen 20mg rano i Sulpiryd 50mg wieczorem.

No to jedziemy dalej. 3,5 tygodnia zmarnowane :-)
Ostatnio edytowano 30 gru 2013, 21:34 przez Gradrec, łącznie edytowano 2 razy

przez lunatic 30 gru 2013, 21:26
Gradrec napisał(a):I po wizycie. Kazał całkowicie odstawic ten lek.

nie do końca zmarnowane, masz mieć jakąś przerwę między esci a Parogenem i na co masz leki, na napady lękowe?

przez Radol 30 gru 2013, 21:32
znowu kolejny wieczór i ulga - jutro 9-ty dzień Esci - nie wiem czy to placebo ale chyba lekka poprawa jest - nie mam juz takiego ścisku żołądkowego i gonitwa myśli też nie taka wielka - oczywiście do "normalności" jeszcze daleko albo mi sie wydaje albo sobie wmówiłem :) - choć to też jakiś sposób !
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Gradrec 30 gru 2013, 21:37
lunatic napisał(a):
Gradrec napisał(a):I po wizycie. Kazał całkowicie odstawic ten lek.

nie do końca zmarnowane, masz mieć jakąś przerwę między esci a Parogenem i na co masz leki, na napady lękowe?

Mam mieć jeden dzień przerwy. Parogen mam wziąć dopiero pojutrze rano. Sulpiryd już jutro wieczorem.
Boję się to brać -.- Ciekawe jak mnie dawka 20mg pozamiata, jesli 5mg czegos innego taka jazde mi robi...

Zaburzenia nerwicowo lękowe.

Obecnie sie czuję, jakbym miał zaraz odejść od zdrowych zmysłów.
Ostatnio edytowano 30 gru 2013, 21:40 przez Gradrec, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 30 gru 2013, 21:40
ciekawi mnie czemu lekarz dał Ci Sulpiryd do Parogenu a nie dał go do esci
no to na nerwice i lęki paroksetyna jest najlepsza, gorzej z dzialaniem p/depresyjnym, przynajmniej u mnie

przez Gradrec 30 gru 2013, 21:42
lunatic napisał(a):ciekawi mnie czemu lekarz dał Ci Sulpiryd do Parogenu a nie dał go do esci

Do esci dal Depakine Chrono 300mg, ktorego mialem nie brac, jesli bede sie zle czul. Czułem się źle, więc nie brałem :x

Ladnie mnie moze pozamiatac, jak bralem escitalopram 3 tygodnie ponad, a teraz sie przerzuce na paroksetyne? W dodatku dlaczego taka duza dawka, 20mg? Czy to tylko wyglada na "duzo", bo to zupelnie inny lek niz esci i inaczej sie dawkuje?
Ostatnio edytowano 30 gru 2013, 21:43 przez Gradrec, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg