ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Elissa 29 gru 2013, 20:46
Dark Passenger,
Zanteresował mnie wątek dotyczycący deprywacji snu. To bardzo ciekawe, bo od dawna zauważyłam, że w tygodniu kiedy chodzę do pracy i bardzo mało śpię ( późno zasypiam i zwykle spię jakies 4ry, 5ięć godz. ) czuję się b.dobrze, kompletnie nie odczuwam depresji (poza sennością , ale to zrozumiałe i kawa daje radę), natomiast weekendy, swięta( m.in. ostatnie) to masakra. zwyklę śpię do 13stej,potem gdy się budzę czuję się jak w masakrycznym śnie, zwykle do wieczora kiedy jest w miarę ok, a następnego dnia znowu to samo itd. Potem wracam do pracy i jak ręką odjął, cały tydzień normalny . I znowu to samo. Wiem,że to błędne koło i ze powinnam w wolne dni wstawać wcześniej, to może byłoby w porządku, ale nie daję rady, jestem masakrycznie senna, po prostu MUSZĘ odespać. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć, mój psychiatra też, ale może faktycznie zbyt duża ilość snu, zwłaszcza rano, nasila depresję,coś w tym jest.... Dodam ,że od 2, 5 roku jestem na 75 mg wenli i szczerze mówiąc myślałam o zmianie , głównie ze względu na te wolne dni,które zamiast dawać mi upragnione wytchnienie , meczą mnie niemiłosiernie, Zaznaczam,że nie jestem pracoholikiem, kocham swój wolny czas poza pracą i zawsze mam masę planów na ten czas, ale potem niestety nic z tego wychodzi.... Tylko jak to zrobić, żeby wstawać wczesniej, baaaaa.
znalazłąm cos na temat deprywacj snu, do poczytania :

http://neuroskoki.pl/nowy-lek-na-depresje-brak-snu/;

przez mila1984 29 gru 2013, 22:22
Elissa napisał(a):Dark Passenger,
Zanteresował mnie wątek dotyczycący deprywacji snu. To bardzo ciekawe, bo od dawna zauważyłam, że w tygodniu kiedy chodzę do pracy i bardzo mało śpię ( późno zasypiam i zwykle spię jakies 4ry, 5ięć godz. ) czuję się b.dobrze, kompletnie nie odczuwam depresji (poza sennością , ale to zrozumiałe i kawa daje radę), natomiast weekendy, swięta( m.in. ostatnie) to masakra. zwyklę śpię do 13stej,potem gdy się budzę czuję się jak w masakrycznym śnie, zwykle do wieczora kiedy jest w miarę ok, a następnego dnia znowu to samo itd. Potem wracam do pracy i jak ręką odjął, cały tydzień normalny . I znowu to samo. Wiem,że to błędne koło i ze powinnam w wolne dni wstawać wcześniej, to może byłoby w porządku, ale nie daję rady, jestem masakrycznie senna, po prostu MUSZĘ odespać. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć, mój psychiatra też, ale może faktycznie zbyt duża ilość snu, zwłaszcza rano, nasila depresję,coś w tym jest.... Dodam ,że od 2, 5 roku jestem na 75 mg wenli i szczerze mówiąc myślałam o zmianie , głównie ze względu na te wolne dni,które zamiast dawać mi upragnione wytchnienie , meczą mnie niemiłosiernie, Zaznaczam,że nie jestem pracoholikiem, kocham swój wolny czas poza pracą i zawsze mam masę planów na ten czas, ale potem niestety nic z tego wychodzi.... Tylko jak to zrobić, żeby wstawać wczesniej, baaaaa.
znalazłąm cos na temat deprywacj snu, do poczytania :

http://neuroskoki.pl/nowy-lek-na-depresje-brak-snu/;

To samo zauważyłem u siebie. Do tej pory myślałem ,że na to mogło wpłynąć za dużo czasu wolnego który przeznaczałem na rozmyślanie(w tygodniu każdą minute mam zajętą).

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 22:49
Radol,
Radol efectin czyli wenlę brałam 5 lat temu przez rok, po czym odstawiłam. Przez 4 lata było super, mimo bardzo traumatycznych przeżyć (prawie 3 - letnia walką z nowotworem Taty i Jego śmierć). W listopadzie zaczęłam dostawać ataki paniki, dr jednak nie chciał mi dać efectinu tylko esci, bo stwierdził, że wystarczy mi łagodniejszy lek czyli esci, a wenla jest o wiele silniejsza...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radol 29 gru 2013, 23:26
Katarzynka40,

powiem Ci że podpisałbym nawet cyrograf z diobłem żeby funkcjonowac normalnie - a przynajmniej tak jak wieczorami - wiem że jestem niecierpliwy ale musze sie zmobilizowac i działac bo mam dla kogo...może potrzebuję coś mocniejszego - nie wiem już sam
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 23:33
Radol,
Mi dr powiedział, że esci jest bardzo dobrym lekiem właśnie na ataki paniki, lęków... ja nie miałam depresji - przynajmniej tak mi się wydawało i dr też... dlatego stwierdził, że wystarczy esci... czym dał mi do zrozumienia, że esci jest lepszy na lęki niż depresje...
Byłam przekonana, że dostane efectin, ale skoro dr stwierdził, że tym razem tak silny lek nie jest mi potrzebny, to nie molestowałam go i posłuchałam... ale efectin/wenlafaksynę polecam ogólnie, bo mnie postawiła na nogi w ciągu tygodnia...

Radol, jeszcze poczekaj, z dnia na dzień małymi kroczkami powinno być lepiej... po 3 tygodniu zapewne poprawi się... nie jest to diametralna poprawa, ale stopniowa... ja przetrzymałam, a uwierz jestem straszna panikarą i wielokrotnie - podczas tych 3 okropnych tygodni - myślałam, ze zwariuję, że nie dam rady...

przez Gradrec 30 gru 2013, 12:44
24 dzien dzisiaj
ręce mi się pocą jak diabli, gorąco mi, gorączka się utrzymuje. Dzisiaj wizyta u psycha o 20:00, ciekawe co powie!

przez Katarzynka40 30 gru 2013, 13:53
Gradrec,
no jestem ciekawa, czy każe Ci poczekać jeszcze tydzień, czy zmieni na inny lek...

A od samego początku bierzesz 10 mg, czy najpierw 5 mg a potem dopiero 10 mg?
Nie odczuwasz kompletnie żadnej poprawy?

przez Gradrec 30 gru 2013, 14:28
Od samego początku 10mg.
Nie odczuwam poprawy, jest gorzej niż było przed rozpoczęciem leczenia wg mnie. Jak mnie napadały lęki, to raczej sporadycznie, a teraz nie ma dnia bez tego. Oprócz tego ciągłe zawroty głowy. Wczoraj doszła gorączka, która się utrzymuję po dziś dzień, a dzisiaj jeszcze coś zatokami jakby, bo czuje jakby mi katar spływał do gardła, nos mam za to pusty.

Być może to przeziębienie się jakieś przyplątało, tylko że raczej nie miało skąd. Jestem z tych, co nigdy nie chorują, nawet jak sobie wyjde na krótkim rękawku przy padającym sniegu w srodku zimy.

przez kloss 30 gru 2013, 14:36
Katarzynko, a Ty pozostajesz na esci, czy zmieniasz na coś innego?
Gradrec - pewnie lekarz coś Ci dołoży i powie, żebyś poczekał jeszcze ze 2, 3 tygodnie. Esci to powolny lek i różnie u ludzi się rozkręca.

przez Gradrec 30 gru 2013, 15:05
kloss napisał(a):Katarzynko, a Ty pozostajesz na esci, czy zmieniasz na coś innego?
Gradrec - pewnie lekarz coś Ci dołoży i powie, żebyś poczekał jeszcze ze 2, 3 tygodnie. Esci to powolny lek i różnie u ludzi się rozkręca.

Czekać jeszcze 2-3 tygodnie, jak już teraz mam ochote wyjść z samego siebie? Nieźle. Psychiatra mi mowil, ze już po tygodniu powinny zniknąć te stany lękowe, a Ty mowisz, że możliwe że będę musiał czekać jeszcze kolejne 2-3 tygodnie. Lipa.

Tzn co może mi jeszcze przepisać? Nie chce brać jakiegos uzależniającego badziewia. Już jedno biore, a skutków póki co żadnych, wręcz na odwrót. Obstawiam, że nie trafił mi w lek za pierwszym razem i pewnie zmieni.

"Anxiety disorder
There may be a significant improvement in GAD symptoms as early as the first week and the majority of patients respond by week eight with a significant improvement in functioning."
(...)
"Escitalopram and citalopram appear equally effective in panic disorder"

Już od pierwszego tygodnia powinna występować poprawa, zaś od ósmego znaczie zauważalny powrót do życia codziennego, do funkcjonowania jak "zza dawnych czasów".
Jest tydzien czwarty, a poprawy zero ;d null, nada, wręcz odwrotnie.

Jeszcze najlepsze
"Uncommon (0.1-1% incidence) adverse effects include:
Weight loss
Bruxism (teeth grinding)
Agitation
Nervousness
Panic attack
Confusional state
Taste disturbance
Sleep disorder
Syncope (fainting)
Mydriasis
Visual disturbance
Tinnitus (hearing ringing in the ears)
Tachycardia (high heart rate)
Epistaxis (nosebleed)
Gastrointestinal haemorrhages (including rectal haemorrhage)
Urticaria (hives)
Alopecia (hair loss)
Rash
Pruritus (itching)
Metrorrhagia
Menorrhagia (excessive menstrual bleeding)
Oedema (accumulation of fluids in the tissues of the body)"

Skoro uncommon to kurde jaki ja wyjatkowy jestem :D
Połowa z tego mnie dotyczy, drugiej połowy nie rozumiem i nie wiem co oznacza ale skoro tak sobie właśnie czytam o dzialaniach nieporządanych escitalopramu i mniej niż 1% ludzi ma takie objawy, to coś tu chyba nie tak :D
Ostatnio edytowano 30 gru 2013, 15:13 przez Gradrec, łącznie edytowano 2 razy

przez kloss 30 gru 2013, 15:11
Na jednego esci działa po tygodniu, na innego po 8 tygodniach a na jeszcze innego w ogóle. Możliwe, że lek jest źle dobrany, ale może szkoda tracić 4 tygodni na esci. Może lekarz da Ci inny SSRI i dorzuci jakąś benzo na czas wkręcania się leku. Napisz po wizycie dzisiaj jak było i co mówił lekarz.

przez Gradrec 30 gru 2013, 15:25
kloss napisał(a):Na jednego esci działa po tygodniu, na innego po 8 tygodniach a na jeszcze innego w ogóle. Możliwe, że lek jest źle dobrany, ale może szkoda tracić 4 tygodni na esci. Może lekarz da Ci inny SSRI i dorzuci jakąś benzo na czas wkręcania się leku. Napisz po wizycie dzisiaj jak było i co mówił lekarz.

Co to jest benzo?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepiny o tym mowa rozumiem?

przez kloss 30 gru 2013, 15:34
Na miejscu Twojego lekarza dorzuciłbym Ci do esci jakieś benzo, np. Tranxene lub Cloranxen, ewentualnie małe dawki Afobamu. Benzo - to benzodiazepiny, środki o działaniach przeciwlękowych, rozluźniających itp. Można je brać przez krótki okres czasu i w małych dawkach, gdyż możliwe jest wystąpienie uzależnienia.

przez Katarzynka40 30 gru 2013, 15:55
kloss,
Kloss ja nie wiem co robić. Od zeszłej niedzieli do czwartku była już znaczna poprawa... cieszyłam się jak głupia, że esci wreszcie zaczęło działać i z dnia na dzień jest lepiej... tymczasem od piątku ogarnęła manie straszna senność, taka jakas melancholia... kompletnie nic mi się nie chce, tylko bym spała:( taka jestem mocno zobojętniała:(:( nie czuję się tak fatalnie jak dwa tygodnie temu, ale po kilku dniach znacznej poprawy zdołowało mnie, że znowu jest gorzej... kompletny brak chęci do działania, zero napędu:(
Nie wiem co robić... biora lek od prawie od 4,5 tygodnia... dr mi mówił 9 dni temu gdy byłam na wizycie, że jeżeli przez tydzień nie odczuje poprawy to zmienimy... no w piątek u niego byłam w niedzielę, po 2 dniach odczułam poprawę... piekłam, gotowałam, śmigałam po galeriach handlowych itp... miałam więcej energii, chęci, motywacja, tymczasem święta minęły a ja znowu jakaś kaput...

-- 30 gru 2013, 14:59 --

Gradrec,
Od pierwszego tygodnia poprawa to chyba przesada... Wenlafaksyna działa zdecydowanie szybciej niż esci, ale jak powiedziałam dr, że u mnie 5 dnia się poprawiło, to nie wierzył... ja pierwsza poprawę odczułam 9 dnia - ale to było tylko kilka dni wieczorem, a nastepnego dnia był powrót do fatalnego samopoczucia... i tak przez kolejne dni - fatalne poranki, lepsze wieczory... teraz ranki sa lepsze, a wieczory jakby gorsze - tzn. jest chyba stabilizacja bardziej całodniowa...
Rozumiem co czujesz bo ja do 25 dnia czułam się gorzej niż przed esci:(

Sortuj wg