ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 14:04
Poza tym trzeba pamiętać, że dawki wenlafaksyny do 150mg/dobę nie wykazują zauważalnego wpływu na noradrenalinę. Dlatego np. porównywanie 20mg escitalopramu i 75mg wenlafaksyny nie ma sensu. Ale tam w tych badaniach co podałem chyba dobili do max dawek obu leków.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez krista 29 gru 2013, 14:04
witam ja zaczelam czwarty miesioc z elicea i przyznam ze ostatni tydzien byl okey nie odczuwalam zadnych lekow esci zaczelam brac od 5mg po miesiocu co drugi dzien 10mg a od tygodnia codziennie 10mg nawet nie wspomagam sie hydroxyzyno mam nadzieje ze bedzie juz z gorki

przez lunatic 29 gru 2013, 14:07
Dark Passenger napisał(a):Lek który wpływa dodatkowo na noradrenalinę znajdzie zastosowanie u pacjentów z depresją, którzy mają obniżony napęd/spowolnienie psychoruchowe. Przy obniżonym nastroju główne znaczenie ma serotonina.

zgadza się i teraz jest pytanie czy w badaniach które umieściłeś escitalopram okazał się tak samo skuteczny jak wenlafaksyna u pacjentów z obniżonym napędem psychoruchowym czy byli to pacjenci głównie z obniżonym samopoczuciem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 14:14
Otóż to. :D Ja nie mam porównania, bo przez większość czasu brałem wenlę w dawce nie wpływającej na NE.

"Daily doses of Venlafaxine of 150 mg or less, do not exert any effect on
noradrenaline re-uptake and so acts in a similar manner to an SSRI. Daily doses of Venlafaxine greater than 150 mg
inhibits re-uptake of both serotonin and noradrenaline."

http://www.comingoff.com/index2.php?opt ... df=1&id=26
http://www.merckmanuals.com/professiona ... axine.html

Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 14:36
Ja brałam tylko 75 mg efectinu, ale mnie mocno aktywował, mimo, że energii mi nie brakowało, to on ja zwiększał moim skromnym zdaniem. Biegałam jak z motorkiem... chyba, że to był efekt pozbycia się zawrotów głowy - mogłam normalnie funkcjonować, więc pojawiła się dodatkowa radość, szczęście i energia...

-- 29 gru 2013, 13:37 --

Mam jeszcze pytanko, czy biorąc esci można brać jakieś suplementy z magnezem czy żelazem?
Nic nie koliduje?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 29 gru 2013, 14:42
ja brałem 150 mg i miałem taki charakterystyczny objaw że budziłem się codziennie o 6 rano już wyspany, tez mi sie wydaje ze mialem wiecej energii niz po SSRI, ale moze to efekt placebo, bo lekarz powiedzial ze to dziala na noradrenaline, na ulotce tez pisze inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, a nigdzie nie pisze ze to zalezy od dawki, chodzi mi o ulotke leku

-- 29 gru 2013, 13:53 --

Mam jeszcze pytanko, czy biorąc esci można brać jakieś suplementy z magnezem czy żelazem?
Nic nie koliduje?

Mozna brać tylko tak jak było pisane w innym wątku, magnezu nie ma sensu brać w formie tlenku albo węglanu, ma bardzo niską wchłanialność w tych postaciach

przez Gradrec 29 gru 2013, 15:01
Katarzynka40 napisał(a):Gradrec,
Generalnie tydzień jeszcze bym poczekałam, bo czytałam, że wielu osobom poprawia się dopiero po miesiącu... inna sprawa, że uważam, że esci jest dziwnym lekiem... na pewno działa powoli...
a wieczorem czujesz się trochę lepiej? czy cały dzień fatalnie?

Caly czas sie czuje do dupy. W sumie jak sie budze czuje sie nawet lepiej, dopiero tak z dwie-trzy godzinki pozniej zaczyna sie wszystko.

A jakaś infekcja Cię nie chwyta i stąd ta gorączka?

Nic oprocz goraczki nie ma. Zero kataru, kaszlu, nic kompletnie. W kosciach nie lupie, na grype to nie wyglada. Po prostu goraczka. Chociaz teraz spadla do 37,1.

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 15:17
Gradrec,
Pytałam, bo dużo osób na esci z rana czuje się fatalnie, a pod wieczór lepiej...
To ta gorączka to może jednak skutek uboczny - Dark napisał, że może występować...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 29 gru 2013, 15:33
Pytałam, bo dużo osób na esci z rana czuje się fatalnie, a pod wieczór lepiej...
To ta gorączka to może jednak skutek uboczny - Dark napisał, że może występować...

Ulotka też tak napisała :-D

przez Radol 29 gru 2013, 16:46
gargul,

dzięki za te słowa- to pozwala wierzyc w szczęśliwe zakończenie :)

Strasznie zaawansowane medycznie prowadzicie tu te rozmowy :/ - ja tylko po prostu chciałbym sie dowiedzieć tego dziwnego zjawiska że wieczorem normalnie odpuszcza mnie wszystko i czuję optymizm że wszystko sie ułoży że jakoś sobie poradzę - że mam jeszcze przyjaciół - że jak nie tak to tak - a od rana agian od nowa - jestem 7-my dzień na Esci - dzisiaj w tej chwili czuję jak by mnie odpuszczało - od rana nic nie jadłem - a teraz zaczynam juz o tym myśleć

może Dark Passenger mi to wytłumaczy bo nie kumam...

Katarzynka40,

a jak byłaś tak radosna i szczęśliwa z zajebistym kopem do działania po tym chyba jak pamiętam efectinie - to co się stało???? - czemu nie było kontunuacji??? - Kurcze może ja tego potrzebuję - już jestem tak skołowany że zaczynam sie gubić - jedne takie leki , drugie , piąte , dziesiąte, mixy - i jak tu trafić w swoje - TOŻ TO JAK LOTTO - CZASU NAM BRAKNIE NA TESTOWANIE!!! :/
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez nova_2013 29 gru 2013, 17:14
"już jestem tak skołowany że zaczynam sie gubić - jedne takie leki , drugie , piąte , dziesiąte, mixy - i jak tu trafić w swoje - TOŻ TO JAK LOTTO - CZASU NAM BRAKNIE NA TESTOWANIE!!! :/"

Czesc Radol,

mysle, ze nadal jestes pod dzialaniem szoku. Tak czesto bywa na poczåtku leczenia zanim zaakceptujesz swoj stan i ståd te ponaglajåce Twoje posty.
Wyluzuj. Pokuruj sie troche i odczekaj minimum 3 tygodnie. Daj sobie czas i nie wpadaj w panike. Twoj organizm dzieki tabletkom musi sie dostroic i ståd tez Twoje wahania nastrojow. Ja takze mam gorsze samopoczucie do poludnia a pozniej i wieczorem jest OK. Pociesz sie sugestiå, ze za 3 dni odejdzie stary rok i czesc Twoich dolegliwosci pojdzie w niepamiec razem z nim. Czas spojrzec w przyszlosc, te niedalekå i napawac sie nadziejå na lepsze.

Ja obralam zupelnie innå metode od pozostalych osob, otoz zamiast opisywac moje samopoczucie kazdego dnia i tym samym zle wplywac na innych - stosuje czesto taktyke odwrocenia uwagi od choroby. Lepiej komus dodawac otuchy i zartowac niz wyrazac wspolczucie i przytakiwac.

Pierwszy krok jaki uczyniles to pojcie do specjalisty, kolejnym krokiem bylo Twoje zarejestrowanie sie na tym forum i rozmowa z nami. Podejmij wiec trzeci krok jakim jest ucieczka od mysli i skupianiu sie na chorobie. Dasz rade Radol ! Wierze w to tak samo jak w to, ze dzisiaj mamy niedziele 29 grudnia.

Glowa do gory !!!!!
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Radol 29 gru 2013, 17:29
nova_2013,

Twój optymizm jest zajebisty! :) - pozwala wierzyć że będzie Ok - i TAK MUSI BYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - może ja się tak niecierpliwię bo pierwszy raz w życiu spotkała mnie taka sytuacja a tu ludzie męczą się latami - a ja bym już chciał tą depresję czy lęki czy nie wiem jak to w końcu nazwać wywalić z siebie i zacząć funkcjonować bo bez tego jeszcze bardziej się pogrążę - nie tylko psychicznie ale i finansowo
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 17:39
Radol, Jest to zwiazane z rytmami dobowymi i wzmożonym wyrzutem neuroprzekaźników i hormonów o określonych porach. Zrób sobie świadomie jedną nieprzespaną dobę(bez ani chwili drzemki) to mimo ogólnego zmęczenia rano będziesz się psychicznie czuł zdecydowanie lepiej(tzw. deprywacja snu).

Moderator/ R2 - D2

przez Radol 29 gru 2013, 17:51
Dark Passenger,

czy to jakoś się ustabilizuje??? - bo powiem że nie miałbym nic przeciwko żeby czuć się odwrotnie - ponieważ do południa i wczesnym popołudniem trzeba pracować a w takich stanach będzie to dość ciężkie...

Sortuj wg