ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez PJT 29 gru 2013, 13:27
co sądzisz o zmianie klomipraminy 300mg na wenlafaxyne w podobnej dawce lub wlasnie escitalopram ?
Priorytetem jest działanie przeciwlękowe i zwalczające natęctwa
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 13:33
Moim zdaniem zmiana klomipraminy na ekwiwalent wenlafaksyny nie ma sensu jeżeli chodzi o działanie antynatręctwowe. Jeżeli chodzi o działanie przeciwlękowe to największe wśród SSRI wykazuje escitalopram, paroksetyna i sertralina. Na natręctwa wszystkie działają dość podobnie- ale ja bym wybrał paro, esci albo fluwoksaminę. Niestety mówię z teorii- bo mi te leki nie pomogły tak jakbym chciał.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 13:34
Dark Passenger,
Zgadza się Dark. Też zastanawiałam się czy nie miałam przypadkiem depresji, mimo, że energii i napędu miałam bardzo dużo...
Akurat zaburzenia równowagi, zawroty głowy miałam 5 lat temu i na nie dostałam efectin i mi jak ręka odjął...

Na mnie wenla zadziałała super wtedy, ale teraz dr uznał, że aż tak silnego leku mi nie trzeba...bo poza atakami paniki na nic innego się nie skarżyłam teraz...
Dobrze, że przytoczyłeś informacje, że esci jest równie dobre jak wenlafaksyna, może mi to pomoże uwierzyć, że zadziała na mnie tak w 100%.. bo na razie po 4 dniach bardzo dobrych mam zniżkę - senność, palcem nie mam siy kiwnąc.. faktem jednak jest to, że niepokój i lęki zniknęły... jestem spokojna, może nawet zbyt spokojna, bo aż do tego stopnia spokojna, że nie mam siły na nic...
Minął miesiąc brania esci, pytanie czy powinnam jeszcze zaczekać czy zmienić na efectin?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wintersunset 29 gru 2013, 13:40
Czuję się tragicznie. Wyjście na spacer to heroiczny wysiłek, nie tyle ze względu na lęk, co na mocno nasilone objawy depresji. Dobija mnie kontrast pomiędzy tym, co powinnam, a tym, że mam ochotę schować się pod kocem. Powoli osiągam stan, w którym nie umiem już płakać i czuję, że to nie jest dobre. Nie wiem, czy w tym momencie dawka jest za mała, czy za duża :/. Mam zatkane zatoki, ale z tym mam problemy od lat, więc nie wiem, czy zwalać na esci, czy po prostu tak jest, podobnie z temperaturą - może lek, może przeziębienie. I jestem cholernie senna cały ranek i przedpołudnie, na nic nie mam siły i zero motywacji, trochę lepiej jest, jak się zaczyna robić ciemno, ale na dłuższą metę tak się nie da. Podsumowując - po tych 3 tygodniach lęk trochę zredukowany, depresja na poziomie Mount Everestu. Jak tak dalej pójdzie, zostanę alkoholikiem, bo tylko to pozwala mi zapomnieć, jak źle się czuję

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 13:46
Wintersunset,
Ja też się poranki mam średnie:( jestem miesiąc na esci... Lęki zredukowane, zlikwidowane, ale za to nastrój depresyjny i straszna senność, że palcem człowiek nie ma siły kiwnąć:(
A przed rozpoczęciem brania esci miałam depresje czy tylko lęki?

przez lunatic 29 gru 2013, 13:49
Widziałem badanie porównujące escitalopram i wenlafaksynę(Efectin)- wynik był taki, że escitalopram jest co najmniej tak samo skuteczny jak wenlafaksyna, a przy tym jest lepiej tolerowany przez pacjentów

Masz link do tego badania?

przez kloss 29 gru 2013, 13:50
Witajcie, u mnie mija dzisiaj 7 tydzień na esci, co u was?

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 13:51

Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 13:55
kloss,
cześć Kloss:)
No ja miałam 5 dni bardzo dobrych:) ale od wczoraj straszna senność i takie nadmierne uspokojenie, że nie mam siły nic robić... troszkę czuje się jak robocik... nic mi się nie chce, zero chęci i motywacji:(
A co u Ciebie? Jak Ty się czujesz?

przez lunatic 29 gru 2013, 13:59
Dark Passenger,
ciekawe, są też inne badania, które sugerują ze zadzialanie dodatkowo na noradrenalinę daje lepszy efekt niż wybiórcze działanie na serotonine, tu piszą że różnicy nie ma

przez kloss 29 gru 2013, 13:59
U mnie 4 dni były dobre - mam na myśli dobre poranki, po popołudnia i wieczory są ok, czuje się uspokojony, ale czasami mam takie napięcie w środku, może się to wszystko ustabilizuje. Wizytę u lekarza mam dopiero w połowie stycznia.

przez gargul 29 gru 2013, 14:01
Radol napisał(a):ale rankiem mam objawy trzęsących sie łap, prawie fizycznego bólu w całym organizmie - o umyśle nie wspomnę....i jak pomyślę że cały dzień przede mną to mam dość...

Wiem ze to nic przyjemnego, ale trzeba sie zwlec z wyra i zaczac cos robic, bo inaczej, uwierz mi, stan jeszcze sie pogorszy. Najgorsze w naszej przypadlosci to nie miec czym zajac glowy. Jak nie bedzie miala zajecia to sama sobie znajdzie, a to bedzie bolalo.
Niektorym pomaga ukladanie planu dnia i jego egzekwowanie. Z twoja robota nie powinno to byc trudne. A nagroda niech bedzie spokojny wieczor.
Trzymaj sie Radol. Jest nas wielu i wielu sobie z tym poradzilo, wiec dlaczego ty mialbys sobie nie poradzic? To tylko kwestia czasu.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 14:01
Lek który wpływa dodatkowo na noradrenalinę znajdzie zastosowanie u pacjentów z depresją, którzy mają obniżony napęd/spowolnienie psychoruchowe. Przy obniżonym nastroju główne znaczenie ma serotonina.

Moderator/ R2 - D2

przez Wintersunset 29 gru 2013, 14:02
Katarzynka40,
Jedno i drugie, plus kilka innych. Na razie pomogło trochę na jedno, ale zwiększyło inne. Nasiliły mi się też myśli samobójcze, a ryzyko zwiększenia masy ciała sprawia, że zaczynam przestawać kontrolować opanowany jakoś ed. Słowem: efektów ubocznych stricte fizycznych typu nudności itp. brak, z drugiej to co mam może być efektem ubocznym, ale wcale nie musi.

Sortuj wg