ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 28 gru 2013, 23:23
tak, w Sosnowcu - czytałem wcześniej opinie i same dobre - Albert Mieczyński
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 28 gru 2013, 23:25
Radol,
Radol, wierz mi - przez 2 tygodnie czekałam na wieczory jak na wybawienie, bo rano czułam się jakbym miała ciężką depresje... to chyba jakiś znak rozpoznawczy esci, bo sporo osób rano czuje się paskudnie, a wieczorami zdecydowanie lepiej... mi dopiero od kilku dni jest rano lepiej, a biorę już... miesiąc... nie wiem, ale mam ciągle mieszane uczucia co do escitalopramu i jago oddziaływania... minął miesiąc, jest poprawa, ale bez szału...pytanie czy się poprawi, czy już tak zostanie?

ja rano nie mogła nic zjeść, bo miałam ciężar na żołądku i odruch wymiotny - jadłam po południu, bo mi odblokowywało żołądek... 5 kg schudłam przez 3 tygodnie, bo wchodził mi tylko suchy chleb i jabłka...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Radol 28 gru 2013, 23:32
Katarzynka40,

mam dokładnie to samo - wmuszam coś w siebie rano do tabletki a potem nic nie muszę jeśc , wieczorem zjadłem grejfruta - ja już spadłem 7 kg od tych jazd...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 28 gru 2013, 23:42
Radol,
To jak wieczorem będziesz czul się lepiej to staraj się jak najwięcej zjeść, bo ja fizycznie opadłam z sił od tego niejedzenia i robiło mi się słabo... dlatego jadłam wieczorami tyle ile mogłam żeby więcej nie chudnąc, bo nie dosyć, że psychicznie to jeszcze fizycznie byłabym kaput:( i sił mi normalnie brakowało :(

przez Radol 28 gru 2013, 23:47
Katarzynka40,

wiesz , ja do chuderlaków nie należę - do grubasów też nie - nawet chciałem zgubić parę kilo - to chyba jedyny pozytywny aspekt tej choroby :)

przez lunatic 29 gru 2013, 00:32
Radol,
nie znam akurat tego lekarza

przez Radol 29 gru 2013, 00:52
lunatic,

przyjmuje też w Kato , tu masz linki z opiniami

http://www.znanylekarz.pl/albert-mieczy ... c-katowice

przez Gradrec 29 gru 2013, 08:08
Katarzynka40 napisał(a):Gradrec,
Rozumiem Cię, bo u mnie jakaś większa poprawa nasępiła dopiero w okolicach 4 tygodnia - 24-25 dzień... tez się denerwowałam, że trzy tygodnie biorąc esci a czuję się jak zombie... ranki były koszmarne, wieczory lepsze...
Teraz mija miesiąc jak biorę, jest poprawa, ale nie jeszcze taka na 100%...
Moim zdaniem esci działa bardzo powoli...

-- 28 gru 2013, 12:45 --

Radol,
Ranki podczas brania esci sa koszmarne - człowiek czuje się jak przymulony, naćpany, chaos w głowie, odrealnienie, przygnębienie, gonitwa myśli, niepokój, pocenie się... poprawia się wieczorem...pocieszę cię, że ranki będą coraz lepsze, ale u mnie ranki sa trochę lepsze dopiero od 4 tygodnia:( wcześniej każdego ranka myślałam, że zwariuję:(

U mnie niestety nie ma żadnej poprawy, jest wrecz gorzej. Zanim zacząłem brać lekarstwa, byłem w stanie jeszcze jakotako funkcjonować. Teraz nie jestem w stanie nawet wyjść z domu. Dzisiaj jest 23 dzień.

-- 29 gru 2013, 07:32 --

Dzisiaj w ogóle nie dość, że jestem jakiś spięty i boli mnie lewy bark, to w dodatku czuje sie rozpalony, a po zmierzeniu temperatury wychodzi, że mam 37,6...

-- 29 gru 2013, 07:58 --

Jeszcze doszedł ból głowy i szum w uszach :)

-- 29 gru 2013, 08:21 --

37,7 i rośnie.

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 11:51
Gradrec,
Grandec,
Rozumiem Cię doskonale, bo ja przed esci też funkcjonowałam prawie normalnie - prawie, bo dostawałam ataków paniki... ale pracowałam, biegałam po galeriach handlowych itp. po rozpoczęciu kuracji esci dostałam jakby depresji, czułam się tak fatalnie, że do pracy chodzić nie mogłam, bałam się wychodzić z domu, byłam jak zombie... najpierw wieczory były lepsze, potem po 3 tygodniach zaczęłam wychodzić z domu... teraz jest lepiej, ale do pełnej poprawy i normalności jeszcze daleko...
Nie wiem dlaczego ten lek tak działa, ale przez 3 tygodnie było koszmarnie i gorzej niż przed esci... a wszyscy wmawiają, ze to łagodny lek o łagodnych skutkach ubocznych... jak dla mnie zniwelował lęki, ale spowodował jakby depresję...:( przygnębienie, obojętnośc i niechęc do wszystkiego...
Obecnie mam miesiąc stażu na esci... lęków i niepokoju nie ma, ale za to senność i kiepska energię... nic mi się nie chce, trzeba się zmuszać do wszystkiego, 3 dni było lepiej, od wczoraj znowu jakby gorzej...:(

przez Gradrec 29 gru 2013, 12:00
Katarzynka40 napisał(a):Gradrec,
Grandec,
Rozumiem Cię doskonale, bo ja przed esci też funkcjonowałam prawie normalnie - prawie, bo dostawałam ataków paniki... ale pracowałam, biegałam po galeriach handlowych itp. po rozpoczęciu kuracji esci dostałam jakby depresji, czułam się tak fatalnie, że do pracy chodzić nie mogłam, bałam się wychodzić z domu, byłam jak zombie... najpierw wieczory były lepsze, potem po 3 tygodniach zaczęłam wychodzić z domu... teraz jest lepiej, ale do pełnej poprawy i normalności jeszcze daleko...
Nie wiem dlaczego ten lek tak działa, ale przez 3 tygodnie było koszmarnie i gorzej niż przed esci... a wszyscy wmawiają, ze to łagodny lek o łagodnych skutkach ubocznych... jak dla mnie zniwelował lęki, ale spowodował jakby depresję...:( przygnębienie, obojętnośc i niechęc do wszystkiego...
Obecnie mam miesiąc stażu na esci... lęków i niepokoju nie ma, ale za to senność i kiepska energię... nic mi się nie chce, trzeba się zmuszać do wszystkiego, 3 dni było lepiej, od wczoraj znowu jakby gorzej...:(

U mnie stwierdził psychiatra objawy depresyjno nerwicowe. Jutro mam umowiona wizyte u psychiatry. Zero zmian i pogorszenie samopoczucia po takim czasie kłóci sie z tym, co ludzie tutaj pisza. Nie chce dłuzej czekać, pewnie zmieni mi lekarstwa. No chyba, że mnie wyśmieje i każe dalej czekać. Nie wiem. Wiem, ze chce te objawy skonsultować z innym psychiatra.

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 12:39
Gradrec,
Generalnie tydzień jeszcze bym poczekałam, bo czytałam, że wielu osobom poprawia się dopiero po miesiącu... inna sprawa, że uważam, że esci jest dziwnym lekiem... na pewno działa powoli...
a wieczorem czujesz się trochę lepiej? czy cały dzień fatalnie?

przez lunatic 29 gru 2013, 13:06
Dzisiaj w ogóle nie dość, że jestem jakiś spięty i boli mnie lewy bark, to w dodatku czuje sie rozpalony, a po zmierzeniu temperatury wychodzi, że mam 37,6...

-- 29 gru 2013, 07:58 --

Jeszcze doszedł ból głowy i szum w uszach :)

-- 29 gru 2013, 08:21 --

37,7 i rośnie.

Jeżeli to jest od leku to prawdopodobnie konieczna będzie zmiana, miałem coś takiego po jednym SSRI, nie przechodziło dopóki nie odstawiłem

przez Katarzynka40 29 gru 2013, 13:07
Gradrec,
A jakaś infekcja Cię nie chwyta i stąd ta gorączka?

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 13:16
Katarzynka40,
Spokojnie, nikt Ci niczego nie wmawia. Po prostu według badań escitalopram jest najszybciej zaczynającym działać SSRI- stężenie stacjonarne w osoczu krwi osiąga w ~7 dni, podczas gdy innym SSRI potrzeba na to 2 tygodni, a fluoksetynie 30-60 dni. Skutki uboczne są typowe dla innych leków z grupy SSRI, a ze względu na największą selektywność jest dobrze tolerowany i posiada wyraźne działanie przeciwlękowe. Widziałem badanie porównujące escitalopram i wenlafaksynę(Efectin)- wynik był taki, że escitalopram jest co najmniej tak samo skuteczny jak wenlafaksyna, a przy tym jest lepiej tolerowany przez pacjentów. I to nie są banialuki zaczerpnięte z książek tylko wyniki badań na żywych ludziach, którzy zażywali ten lek i relacjonowali badaczom swoje odczucia związane z jego zażywaniem(skutecznością, skutkami ubocznymi itp.). Dlatego nie dziw się lekarzowi, że Ci nie dowierza, bo to wydaje się nieco nieprawdopodobne.

Depresja często idzie w parze z zaburzeniami lękowymi. Pisałaś, że cierpiałaś na zaburzenia równowagi, zawroty głowy, bóle głowy nieznanego pochodzenia, żyjesz na pełnych obrotach, załatwiasz mnóstwo spraw, prowadzisz działalność gospodarczą, opiekowałaś się przez 3 lata tatą w stanie terminalnym(który zmarł rok temu) nie zważając przez ten czas na swoje zdrowie. Takie wydarzenia pozostawiają piętno na psychice. Równie dobrze może to być tzw. depresja maskowana, która nie daje typowych objawów obniżenia nastroju czy napędu, a w początkowych stadium manifestuje się właśnie w postaci dziwnej, uciążliwej "choroby somatycznej". Człowiek biega po różnych lekarzach, wykonuje badania, żeby dociec przyczyny a tu zonk- to tylko psychika płata figle. W depresjach nerwicowych też na pierwszy plan wysuwa się przewlekłość tego zaburzenia i różne manifestacje lękowe(np. w postaci ataków paniki). Depresja reaktywna- odpowiedź na silny stres, tragiczne, traumatyczne wydarzenie. Koń by nie wytrzymał takiego trybu życia, a co dopiero człowiek.

Co do gorączki to escitalopram u 1-10% może podnosić temperaturę. Ale równie dobrze moze to być objaw przeziębienie/grypy. Mamy sezon jesienno-zimowy, nie można popadać w paranoję.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg