ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nova_2013 25 gru 2013, 14:55
niestety, latwo nie jest. Ale z czasem przechodzi i wowczas czlowiek nabiera dystansu do spraw przeszlych. Szkoda, ze to wszystko siedzi w nas tak dlugo i nie potrafi odpuscic na zawolanie. Podobnie jak stwierdzenie "przestan myslec". Mysle, ze najlepszym lekarstwem jest oddanie sie jakies pasji, np. granie na instrumencie, gra w tenisa, jazda na lyzwach albo czytanie fascynujåcej lektury - bo kiedy jestesmy skupieni na czyms co sprawia nam przyjemnosc to mysli o problemach odchodzå. Przynajmniej ja tak mam. Chocby rozmowa z Wami kieruje mojå uwage na inne tory niz zamartwianie sie swoimi atakami i czekaniem na nastepny.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Radol 25 gru 2013, 19:42
no witajcie! jak tam samopoczucie w dzisiejszy wieczór - ja niestety musiałem się wspomóc Zomirenem bo po prostu nie mam już siły na moje czarne myśli - czekam juz z niecierpliwości czy w końcu zacznie działać Esci - bo tak długo nie pociągnę - może jednak dorażnie potrzebuje czegoś mocniejszego - nie wiem - najlepiej jest mi po Apo-Zolpinie bo zasypiam i nie myślę...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez jetodik 25 gru 2013, 20:05
u mnie esci tak jakby nie działał, to znaczy, nie czuje efektu terapeutycznego i uboki mniejsze troche - tyle na plus.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 25 gru 2013, 20:36
Witajcie,
U mnie już 27 dzień zażywania esci, czyli efekt powinien być.
I jest. Porównując jak czułam się jeszcze dwa tygodnie temu, to jest duża poprawa, poprawa jest w stosunku do tego co było tydzień temu, poprawa jest w stosunku do tego co było trzy dni temu....nie budzę się zlana wiadrem potu, nie mam rannych ataków paniki, lęku i niepokoju, mam już apetyt, mogę normalnie jeść...mogę w miar e normalnie spać... uboki więc powoli mijają...

Jednak pomarudzę, bo do stanu normalności jeszcze sporo mi brakuje... Mam nadzieję, że stan jeszcze się sporo poprawi, bo po efectinie czułam się zdecydowanie lepiej...
Teraz lęki i niepokoje ustąpiły, ale ranki sa jeszcze takie ciężkie, mam często - szczególnie pod wieczór ataki senności i zmęczenia... napęd nieciekawy, dość mocne stłumienie emocjonalne, taki tumiwisizm... po efectinie miałam tyle energii i werwy, że szok, a teraz czuję się gorzej niż przez esci (za wyjątkiem lęków).
Ale mam nadzieje, że efekt terapeutyczny jeszcze się rozwinie... bo o prawie 4 tygodnie zażywania....

pozdrawiam wszystkich ciepło i świątecznie:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Radol 25 gru 2013, 20:42
ja pokładam duże nadzieje w leczeniu choc mam mega problemy osobiste i finansowy które wpędziły mnie w depresję i nerwicę - wyobrażam sobie najczarniejsze scenariusze - ehhhh...gdyby można cofnąć czas - a powiedzcie czy jakaś terapia w moim przypadku też jest wskazana i jeśłi tak to gdzie można takie wiadomości otrzymać - na śląsku albo w Poznaniu...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez jetodik 25 gru 2013, 20:44
Katarzynka40, no ja też się mniej już pocę i jest lepiej niz było tydzien temu np.
ale nie specjalnie jest lepiej niż było przed braniem leku, a może są jakieś subtelne zmiany tylko tak lekkie że ich nie widzę, moze troche spokojniejszy jestem.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Wiktoria87 25 gru 2013, 20:48
Fajnie Katarzynko,że już znacznie lepiej...
pozdrawiam odświętnie
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez lunatic 25 gru 2013, 21:19
Radol napisał(a):no witajcie! jak tam samopoczucie w dzisiejszy wieczór - ja niestety musiałem się wspomóc Zomirenem bo po prostu nie mam już siły na moje czarne myśli - czekam juz z niecierpliwości czy w końcu zacznie działać Esci - bo tak długo nie pociągnę - może jednak dorażnie potrzebuje czegoś mocniejszego - nie wiem - najlepiej jest mi po Apo-Zolpinie bo zasypiam i nie myślę...

To o tyle dobrze ze w nocy masz spokój, mnie koszmary o tym co się dzieje w rzeczywistości nawet w nocy męczą

przez mila1984 25 gru 2013, 21:19
Cześć,
ja już 42 dzień na nexpramie, między 16 a 28 dniem co dzień było lepiej później nastąpiła stagnacja a tak od tygodnia nastąpiło pogorszenie.
Może nie jest tak źle jak na początku ale znowu muszę walczyć z lękiem. Nie wiem co o tym myśleć. Myślałem, że cały czas będzie do przodu a tu krok w tył.Czy to normalne podczas brania esci czy może lek przestał działać?

przez lunatic 25 gru 2013, 21:22
mila1984 napisał(a):Cześć,
ja już 42 dzień na nexpramie, między 16 a 28 dniem co dzień było lepiej później nastąpiła stagnacja a tak od tygodnia nastąpiło pogorszenie.
Może nie jest tak źle jak na początku ale znowu muszę walczyć z lękiem. Nie wiem co o tym myśleć. Myślałem, że cały czas będzie do przodu a tu krok w tył.Czy to normalne podczas brania esci czy może lek przestał działać?

Zwiększasz troche dawke i patrzysz czy sie poprawi, jezeli tak tzn ze potrzebna była większa, jezeli nie tzn ze nie w tym problem

przez mila1984 25 gru 2013, 21:36
lunatic napisał(a):Zwiększasz troche dawke i patrzysz czy sie poprawi, jezeli tak tzn ze potrzebna była większa, jezeli nie tzn ze nie w tym problem

Też się nad tym zastanawiam ale czy to nie jest za wcześnie? Chciałbym zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświadczonego. Czy takie zjazdy są normalne podczas brania czy to oznaka za małej dawki.

przez lunatic 25 gru 2013, 21:40
no to inaczej nie sprawdzisz, zalezy jakie zjazdy, jezeli w trakcie brania leku zaczynaja sie pojawiac znow jakies stany lękowe prawdopodobnie moze chodzic o dawke leku

-- 25 gru 2013, 20:53 --

podam na przykładzie paroksetyny, brałem jakis czas jakas dawke na której było w miare ale po jakims czasie częściowo objawy zaczęły się pojawiać, zwiększyłem niewiele dawke i zniknęły, potem wróciłem do tej którą brałem wcześniej, ale wiedziałem dzięki temu co jest powodem ze nastąpiło to pogorszenie

przez mila1984 25 gru 2013, 22:02
Po jakim czasie powinienem odczuć różnice po zwiększeniu dawki? Czy przy zwiększeniu też występują efekty uboczne?

przez Radol 25 gru 2013, 22:04
Lunatic! - to czemu nie zaaplikujesz czegoś nasennego? nic już nie działa? - chyba niemożliwe - ja mam problem z dziennym egzystencjonowaniem bo problemy w jakich sie znalazłem wywołują u mnie taki lęk przed przyszłością że z moimi wyobrażeniami mógłbym zostać chyba najlepszym scenarzystą od thrillerów bez happy endu...

Sortuj wg