ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Magdaa 24 maja 2010, 14:42
Shadowmere- mnie też brzuch boli, ale to chyba dlatego że mam okres? O rewolucjach gastrycznych nie wspominam, bo owszem są, ale to chyba dlatego że prawie nic nie jem...
A jak potrzebujesz benzo to daj znać mi na pw. Mnie już kiedyś ratowano to i ja mogę poratować :smile:

paradoksy napisał(a):mnie odrzuca po ssri od słodkiego. czasami mam smaka, owszem, ale nie takiego jak kiedyś...
teraz już trochę wrócił mi apetyt.
kiedyś potrafiłam wsunąć czekoladę w dosłownie 2 minuty, a teraz bym ją jadła 3 dni conajmniej.

To tego mogę Ci zazdrościć. Jednak trochę zdrowiej jeść warzywa niż samą czekoladę :-| Ale znowu sprawdza się myśl- każdy reaguje indywidualnie. Ja po raz kolejny parciem na słodkie.

Zenonek- nigdy nie miałeś lęków? To co Ci jest? Zazdroszczę...

[Dodane po edycji:]

p.s. Każdy potrzebuje 3 miesięcy aby zobaczyć czy lek działa!!! Ja też. A nie mam bpd.
Magdaa

przez Shadowmere 24 maja 2010, 15:02
Magdaa, a nie jest tak,że przy nerwicy i depresji te leki zaczynają dzialac po 2 tygodniach?bo tak bodajże w ulotkach jest napisane.
Czyli Madziu u Ciebie też na razie pozywywow brak?
Shadowmere

przez Magdaa 24 maja 2010, 15:09
Na razie Kochanie pozytywów brak, może leciutko fobię społeczną mniej czuję- minimalnie, ale tak to same negatywy, ale ja nie oczekuję cudów. Przy Asertinie (SSRI) pełne działanie czułam po ok. 3 miesiącach. Tak się mówi, że 2-3 tygodnie i już... Ale mi każdy psychiatra powtarza, że leki potrzebują 3 miesięcy aby się rozhulać na dobre i u mnie to się potwierdza. Oczywiście wcześniej już są efekty, ale nie takie pełne. To nie Apap ;) A przecież ja mam tylko nerwicę lękową z fobią społeczną i lękiem napadowym, więc powinno działać wcześniej wg tej teorii, i owszem jakieś tam zmiany już wcześniej widać, ale pełne po ok 3 miesiącach. Tak mi się przynajmniej wydaje i tak mi mówią lekarze ( i to nie byle jacy, mój ex psychiatra jest Prezesem Związku Polskich Psychiatrów Sądowych itd itp)
Dlatego myślę, że i ja i Ty powinnyśmy poczekać minimum 3 miesiące zanim cokolwiek spuścimy w kiblu ;) :P
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 24 maja 2010, 15:16
Ojj Madzia,to długa droga nas widzę czeka...zaluję,żę bez xanaxu jestem,tym bardziej,że stresujący okres mam-ten wypadek,szczurek po operacji,koleżanka w więzieniu...no i ciągle nie jestem w domu,tylko w tej paskudnej malej klitce przejściowo.
Shadowmere

przez Magdaa 24 maja 2010, 15:18
Mała- priv ;) Będzie dobrze, nie pękaj!
Magdaa

przez Zenonek 24 maja 2010, 17:12
Magdaa Ja mam umiarkowanie lekka depre reaktywna plus leciutka nerwice.

I u mnie tez sie to sprawdza, ze po 2 tygodniach to sie mozna poczuc....ale gorzej.

Teraz biore juz 2 miechy 50 mg Sertraliny i czuje sie troche lepiej. I czuje , ze minimum jeszcze ten 1-2 miechy musze poczekac na pelne dzialanie. Taka prawda.

Nigdy nie mialem lęków, hmmm w sumie nie wiem jak to jest.

przez aree1987 24 maja 2010, 17:13
Zenonek napisał(a):Nigdy nie mialem lęków, hmmm w sumie nie wiem jak to jest.

Przejebane. Przez moją FS moje życie towarzyskie nie istnieje.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowmere 24 maja 2010, 17:18
Podpisuję się pod tym.Chyba założę topic z ofertą :poszukuję przyjaciół z fobią społeczną,mile widziana osobowosc nieprawidłowa :D
Nie potrafię gadac z "normalnymi" ludzmi.
Inaczej-potrafię,oczywiscie,że tak,ale wspaniale gram,manipuluję rozmową,etc,ale co z tego skoro szczęścia mi to nie daje.Nic z tego nie mam.
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 17:21
Tzn. jak kazdy czlowiek mialem czasami strach w oczach przed np. operacja czy cos, ale w normie.

Nie boje sie ludzi i nie mam napadow lękowych pomimo tego, ze mialem przez rok niski potas i magnez.

Shadowmere Nie ma co jak Lex zacznie dzialac to zapomnisz co to fobia spoleczna.

przez Shadowmere 24 maja 2010, 17:23
Zenonek, myslisz? :pirate:
szczerze mowiąc nie wierzę.o ile depresje i nerwice to te leki jako tako ogarniają,to na fs w zasadzie nic nie dziala z lekow dostepnych na rynku..
Shadowmere

przez Magdaa 24 maja 2010, 17:30
Shadowmere napisał(a):Zenonek, myslisz? :pirate:
szczerze mowiąc nie wierzę.o ile depresje i nerwice to te leki jako tako ogarniają,to na fs w zasadzie nic nie dziala z lekow dostepnych na rynku..

Myszko, mi Asertin 'wyleczył' fobię społeczną w 3 tygodnie ! Nawet chciałam na Majorkę lecieć na 2 miesiące :pirate:
Magdaa

przez Shadowmere 24 maja 2010, 17:34
Magdaa, ale ja sie nie boje latac w egzotyczne miejsca,tylko czuje ból i trudność w relacjach z innymi ludzmi :P
Shadowmere

przez Magdaa 24 maja 2010, 17:36
Shadowmere napisał(a):Magdaa, ale ja sie nie boje latac w egzotyczne miejsca,tylko czuje ból i trudność w relacjach z innymi ludzmi :P

No ja też, ja też. Strach przed podróżami to tak na marginesie napisałam ;) Ja czuję lęk przed ludzmi, przed spotkaniami z nimi itd- kończy się to u mnie lękiem, wymiotami z nerwów, bólem brzucha itd- na Asertinie szybko mi to przeszło i wszystkie problemy w kontaktach z ludzmi minęły. Zobaczysz ;)
Magdaa

przez Zenonek 24 maja 2010, 17:41
Shadowmere Ale FS u Ciebie wynika pewnie z bordera, wiec jak border sie uspokoi to FS tez.

Sortuj wg