ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mila1984 24 gru 2013, 01:01
lunatic napisał(a):nie ma znaczenia czy gorzej niz na poczatku czy gorzej niz po ktoryms tygodniu, moga zmieniac swoje dzialanie i tyle, ten sam lek brany drugi raz po jakims czasie przerwy moze zadzialac inaczej niz za pierwszym razem, ale akurat SSRI maja dosc stabilne dzialanie po kilku tygodniach, z reguły jakichs nagłych skokow czy zalaman nie daja

Tylko, że to mój pierwszy raz z antydepresantami.
Biorę już 6 tygodni a od ok 8 dni zamiast dalszej poprawy następuje zjazd.

przez lunatic 24 gru 2013, 01:05
Ciężko powiedzieć, ten lek w ogóle jakiś dziwny jest, mozesz zrobic to co gdzies wczesniej pisalem, jest zbadane ze potencjalizacja SSRI kwasami omega 3 przynosi dobre rezultaty, poprawia dzialanie p/depresyjne i moze zmniejszac dzialania uboczne leku

przez Radol 24 gru 2013, 12:12
witajcie w ten wigilijny dzień - kolejny mój dzien zmagań - wziąłem 2 - gą juz tabletke Esci ( pierwszą wczoraj) - i Zomiren (czuję się nieco spowolniony)co by nie powrócić n a święta do stanu sprzed kliku dni...a nie było wesoło....mnie przede wszystkim chodzi o to aby ustabilizować sie psychicznie bo wracam do swojej pracy od 06.01 i polega na ciągłym zdobywaniu klientów bo to sprzedaż a że mam spore długi to nie moge się poddać i właśnie z tego zrodziły sie moje lęki i napady że nie dam rady, pozabierają mi dom i wszystko i skończę na bruku - do tego jeszcze porzucenie przez kochana osobę...- muszę mieć po prostu czystą głowę do pracy i walki - może to cos pomoże...jak nie to juz nie mam pomysłu:(

miejmy nadzieje że przez ten okres 10 dni Esci zacznie już trochę działać...bo nie zamierzam lecieć na Zomirenie zbyt długo...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 24 gru 2013, 12:15
Radol,
moge Ci zadac osobiste pytanie?a raczej chodzi mi o rade

przez Radol 24 gru 2013, 12:22
oczywiście lunatic - wal bez ogródek!
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 24 gru 2013, 12:24
Jak sobie poradzic z odejsciem drugiej osoby?

przez Radol 24 gru 2013, 12:46
wiesz Lunatic - to zawsze boli , ja przez kilka miesięcy chodziłem jak poparzony i przez to wszystko sie zaczęło w zasadzie - kochałem ja bardzo i myślałem że nic nie jest w stanie nas złamać - ona tez tak twierdziła - jeszcze do tego wspólna firma - i nagle dostałem obuchem z dnia na dzień zostałem z palcem w dupie - niemowie juz o sferze finansowej - bo to też się odbiło - lipiec i sierpień miałem przesrany - wrzesień też lekko zacząłem sie podnośnic jesienią ale ciągle to nie było to bo nie byłem w stanie nic robic - ale w końcu zdałem sobie sprawę (chyba) że mam dla kogo żyć i walczyć bo to moja córeczka (Z ŻONA MAM ROZWÓD WZIĘTY WŁASNIE DLA TEJ OSTATNIEJ - ALE TO NIE ONA BYŁA PRZYCZYNĄ BO WCZEŚNIEJ JUZ NIE MIESZKALIŚMY ZE SOBĄ ).

na razie póbuje się sam poskładać - ona gdzieś tam z tyłu głowy jeszcze jest ale mniej - bardziej myślę teraz jak sie wydobyć z tego szamba finansowego (pół roku bez zarobku) i psychicznego - myślę LUNATIC , że czas , czas i jeszcze raz czas - nic innego tu nie wymyślimy - otwarcie nan owe znajomości - może sie jeszcze cos wydarzy byle nie szukać na siłę bo to nie zdaje egzaminu...:) - znam to :)

przez Lord Kapucyn 24 gru 2013, 13:02
Odnośnie pytania o trittico- to jest inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i antagonista pewnych rec. serotoninowych(SARI). W wyższych dawkach dziala bardziej antydepresyjnie, a w niższych reguluje sen. Mozna brać solo ale lepiej sie sprawdza w mixach.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 24 gru 2013, 13:42
Radol,
mi czas nie pomaga

przez gargul 24 gru 2013, 13:49
Heja.
A mnie coś od wczoraj zaczyna łamać. Zaczynam się kiepsko czuć i fizycznie i psychicznie. Wszystko mnie boli i mam doła. Chyba grypka się o m nie upomniała. Akurat na święta.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez lunatic 24 gru 2013, 14:07
Dark Passenger,
jakie znaczenie moze mieć zwiększenie gęstości receptorów 5HT2?

przez Radol 24 gru 2013, 14:18
Lunatic , a może cos blizej bo ciezko mi cos porównywac , wiem po sobie że czas na pewno zagoi - mnie to jeszcze kosztowało wpadke w depresję i nerwicę - na razie trzeba porządek zrobic ze soba - bo ja tez jeszcze nie zapomniałem choc mineło już pół roku - ale musze stanąć na nogi bo przez kilka miesięcy żyłem jak w matni, teraz musze z tego wyjść za wszelką cenę - ja dodatkowo mam jeszcze kupe kłopotów i długów i to jest dopiero dół ... - ale staram sie myślec ozytywnie - i do tego potrzebne mi są leki aby znaleźć motywację - wiem że to boli...jak każdy zastrzyk - boli - ale pomaga...

przez lunatic 24 gru 2013, 14:21
Radol,
no chodzi o to ze mi upływ czasu w ogole nie pomaga, wiadomo ze nie jest to stan zaraz po tym jak ktos kogos zostawia, bo wtedy jest totalna rozpacz i organizm nie ma szans wydolic w takim stanie jakos długo wiec rozpacz przechodzi, ale tesknota, smutek, zal pozostaje mimo upływu czasu

przez Radol 24 gru 2013, 14:34
Lunatic ja mam 38 lat nie jedno przeżyłem,powinienem juz byc ustabilizownaym facetem a jestem w totalnej rozsypce - także sie próbuję ratować - też zakochałem sie kiedys 10 lat temu , tez myślałem że to jest na zawsze i tez z tego wyszła dupa - teraz mam troche więcej problemów bo myślałem że mam stabilizację - a musze w wieku takim zaczynać wszystko od nowa i do tego jeszcze z tyłami i masakrycznym garbem - ale podobno na nowy początek nigdy nie jest za późno - byle sie zmienic - i JA TO MUSZĘ ZROBIĆ - dla siebie, mojej córki i osób które jeszcze przy nie zostały mimo wszystko i podały mi rękę

pewnie jestes młodszy ode mnie - i jak to mówi moja mama najlepszym lekarstwem na kobiete jest inna :) - to tylko żart :) - moja mama jest mega silna osobą która bardzo mnie wspiera i zazdroszcze jej tego i wcale sie nie wstydze że w tym wieku kiedy powinienem juz byc biznesmenem trzepiącym karierę i kase ja jestem w czarnej dupie - musze po prostu sie pozzbierać...

-- 24 gru 2013, 13:35 --

pozatym widzisz - była rozpacz a pozostał sumtek , żal i tesknota więc już lepiej - ale i to przejdzie - uwierz mi

Sortuj wg