ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez czarnydiabeł 23 gru 2013, 21:52
[quote="Radol"]choc nie piję za dużo alko - tak normalnie weekendowo - to ostatnio sie ratowałem i potem było jeszcze gorzej quote]

Człowieku, musisz wybrać albo leki albo chlanie. Polecam całkowicie odstawić alko na czas przyjmowania leków, zobaczysz że efekty będą dużo lepsze. Niby można trochę pić przy Esci ale wg mnie to jest nieporozumienie. Sam widzisz że alko pogarsza sprawę, a przy lekach to już wogóle nie wiadomo co może być, w najlepszym wypadku branie lekow nic nie da.
czarnydiabeł

przez Radol 23 gru 2013, 23:16
czarnydiable!!! oczywiście że nie mam zamiaru raczyć sie alkoholem bo nie mam problemu żeby bez niego egzystować - tylko mówiłem że te dni przed wizytą u lekarza próbowałem sie ratować w stanie totalnego doła i oczywiście następnego dnia było gorzej - silne wola przed sylwestrem ale mam taki stan psychiczny że jak by mi złota rybka powiedziała że wszystko będzie OK ale do końca życia nie mogę wypić kropli alko - wchodzę w deala w ciemno
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez mila1984 23 gru 2013, 23:56
Cześć,
od 6 tygodni biorę nexpram 10mg na depresje. Od 3 tygodnia z dnia na dzień obserwowałem poprawę lecz w ostatnim tygodniu nastąpiło pogorszenie( pierwotnie myślałem, że chwilowe ale utrzymuje się cały tydzień). Czy to jest normalne, że w trakcie leczenia występuje pogorszenie czy może lek przestał działać?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kloss 24 gru 2013, 00:00
Mila1984, widzę, że stosujesz ten sam lek, co ja i w takiej samej dawce. Ja też już mam za sobą 6 tygodni zażywania Nexpramu i też zauważyłem u siebie obniżkę formy. Wydaje mi się, że to się ustabilizuje i jest tylko czasowe.

przez mila1984 24 gru 2013, 00:07
Był moment, że prawie wszystko było ok poza wewnętrzną "telepawką". Teraz się zastanawiam czy ten zjazd jest tymczasowy czy może trzeba zwiększyć dawkę? Przesz ten okres świąteczny ciężko będzie o konsultacje z lekarzem:(

przez Katarzynka40 24 gru 2013, 00:08
Kloss,
a to pogorszenie oznacza, że ponownym pojawieniem lęków, czy jakiś stanów depresyjnych?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez kloss 24 gru 2013, 00:09
Ja bym na razie postarał się trochę wytrzymać, jeśli nie będzie poprawy, to trzeba się będzie skonsultować z lekarzem.
Powiedz, jakie miałaś uboki przy wchodzeniu na Nexpram?

przez mila1984 24 gru 2013, 00:10
Rano raczej był obniżenie nastroju a teraz bardziej chyba lęk

przez kloss 24 gru 2013, 00:12
Chodziło mi o uboki przy rozpoczynaniu kuracji Nexpramem.

przez mila1984 24 gru 2013, 00:14
Ostatnio spało mi się idealnie(szybko zasypiałem oraz ciągły sen) a teraz znowu problem.
W tygodniu zacząłem brać antybiotyk oraz zwiększono mi dawkę Eutyroxu na tarczyce może to jest problem, ciężko samemu stwierdzić.

-- 23 gru 2013, 23:17 --

Przez pierwsze 18 dni silne lęki a potem zaczęła się widoczna stabilizacja do ostatniego tygodnia i teraz dół,

-- 23 gru 2013, 23:18 --

A jak wygląda twoje branie leku?

przez Radol 24 gru 2013, 00:29
Pierwszy strzał Apo-Zolpin i chyba działa bo wstałem sobie zrobic herbatę to chodziłem jak pijany na miękkich nogach...no i zaczynam być nieco znurzony...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 24 gru 2013, 00:36
mila1984 napisał(a):Cześć,
od 6 tygodni biorę nexpram 10mg na depresje. Od 3 tygodnia z dnia na dzień obserwowałem poprawę lecz w ostatnim tygodniu nastąpiło pogorszenie( pierwotnie myślałem, że chwilowe ale utrzymuje się cały tydzień). Czy to jest normalne, że w trakcie leczenia występuje pogorszenie czy może lek przestał działać?

Jest mozliwe ze lek zmienia dzialanie na gorsze, ale po 6 tygodniach raczej to malo prawdopodobne

przez mila1984 24 gru 2013, 00:48
lunatic napisał(a):
mila1984 napisał(a):Cześć,

Jest mozliwe ze lek zmienia dzialanie na gorsze, ale po 6 tygodniach raczej to malo prawdopodobne

Nie chodziło mi oto że jest gorzej niż na początku ale tylko niż w 4 i 5 tygodniu bo w tedy już było spoko.

przez lunatic 24 gru 2013, 00:56
nie ma znaczenia czy gorzej niz na poczatku czy gorzej niz po ktoryms tygodniu, moga zmieniac swoje dzialanie i tyle, ten sam lek brany drugi raz po jakims czasie przerwy moze zadzialac inaczej niz za pierwszym razem, ale akurat SSRI maja dosc stabilne dzialanie po kilku tygodniach, z reguły jakichs nagłych skokow czy zalaman nie daja

Sortuj wg