ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 23 gru 2013, 09:42
Bardzo wam dziękuję za tak szybkie odpowiedzi - to tez pozwala wierzyc że nie jesteśmy sami :) - Dostałem MOZARIN 10mg - pani powiedziała że kosztuje chyba 54 pln ale jest zamiennik - nie jestem w stanie teraz podać nazwy bo dzisiaj go odbiorę i napiszę jaki to - mówiła że skład identyczny i jest chyba produkowany przez Pharmę czy cos podobnego - na pewno polskiego - mniej więcej na pewno połowę tańszy
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 09:50
Z racji tego że esci występuje w różnych wariantach(5,10,15,20mg) to wszystko co podaję dotyczy 10mg z mojej apteki-

Symescital(Symphar) -18zł
Servenon(Glenmark) -34zł
Pramatis(Sandoz) -41zł
Nexpram(Ranbaxy) -27zł
Mozarin(Adamed) -25zł
Lexapro(Lundbeck)- 93zł
Lenuxin(Gedeon Richter) -45zł
Escitil(Egis) -39zł
Escitalopram Actavis(Actavis) -34zł
Elicea(Krk) -39zł
Depralin(Polpharma) -42zł
Aciprex(Biofarm) -35zł
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Radol 23 gru 2013, 10:22
dzięki za info - dzisiaj lecę do apteki i zaczynam leczenie, napisze co to za zamiennik - będę Was także informował o postępach - bo mam nadzieję że będą...

-- 23 gru 2013, 09:32 --

a czy Apo-Zolpin jest uzależniający???
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 10:46
Pisałem wcześniej-

Apo-Zolpin zawiera zolpidem- to typowy lek nasenny, raczej lek też do stosowania tylko doraźnego(max. 4-6 tygodni i to nie codziennie), ponieważ też istnieje ryzyko rozwoju uzależnienia.

Wpływa na ten sam receptor co benzodiazepiny tylko dużo bardziej selektywnie(benzodiazepiny na trzy podjednostki, a on tylko na jedną), uzależnia mniej niż one, ale mimo wszystko tak.

Takie leki się stosuje raczej krótko i tylko w razie potrzeby. Najpierw próbuj zasnąć bez niego, dopiero jak się nie uda to zażyj.

Moderator/ R2 - D2

przez Radol 23 gru 2013, 10:49
wcześniej miałem Triticco - podobno nie uzależnia - tak mówiła psychiatra i po tym dobrze mi się zasypiało...

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 11:00
Trittico nie uzależnia, perazyna(pernazyna) też nie.

Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 23 gru 2013, 11:09
Ja w piątek kupowałam Escitalopram Actavis 10 mg - u mnie w aptece zapłaciłam 26,50 zł.
Wszystko zależy jakie marże apteki sobie narzucają...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez junona 23 gru 2013, 11:42
Jeżeli w waszym mieście są apteki sieci Kwiaty Polskie to polecam. Leki bywają naprawdę tańsze
niż gdzie indziej, np. Elicea 10 mg bywała w promocji- 18 zł. (39 zł) Oczywiście chodzi o leki na receptę, ale nierefundowane.

przez elmopl79 23 gru 2013, 14:50
Dark Passenger
Czy sam Trittico pomoże na nerwice lękową?
Pytam bo p.dr.dala mi do wyboru lek,który stiosuje sie na noc i wymienila trittico,czy cos co moge brac w dzien,czyli esci...Niektorzy widzę,ze biora obydwa leki,ale jak one sie maja osobno?Czy w pojedynkę nie są za slabe?

przez Radol 23 gru 2013, 17:51
witam Was po kilku godzinach.

a więc Dark! - dostałem w zamian Mozarinu - Escitalopram PharmaSwiss

wziąłem już rano Zomiren i Esci - chyba nieco lepiej ale juz czuję że chyba lekko wróciła ta zwała sytuacyjna - wiec wziąłem drugą - wiem że nie można przesadzać i nie będę tego nadużywał ale w tej chwili jestem w takiej rozsypce , że muszę sie czymś ratować

Apo-Zolpin spróbuje na noć - choc jak mówisz zastanawia mnie czemu lekarz dał mi nastepny uzależniający lek skoro wiedział bo mu mówiłem , że po Tritticco było ok:/ - nie mam pojęcia

czekam na Wasze komentarze i ewentualne uwagi

-- 23 gru 2013, 16:55 --

dodam , że Esci - 10 mg

Zomiran - 0,5 mg

Apo-zolpin - 10 mg

przez nova_2013 23 gru 2013, 18:32
Witaj Radol :lol:

fajnie, ze sie przelamales i dolåczyles do nas. W grupie razniej ! A jak czlowiek wie, ze nie jest sam ze swojå chorobå - to podswiadomie daje sile do walki.
Przeczytalam wszystkie Twoje posty i szkoda, ze po miesiåcu leczenia sam na swojå reke podjåles decyzje o przerwaniu kuracji. " Z usmiechem na ustach".... taaaa, ja doskonale rozumiem, poczules sie pewny i przekonany, ze Twoj stan sie poprawil wiec po co dluzej faszerowac sie chemiå.
Szkoda ale dzis juz wiesz, ze byla to decyzja pochopna.

Odnosnie Twojego powyzszego wpisu (okolo godz.16.56) bylabym sceptyczna jesli chodzi o wziecie dodatkowej dawki Esci.
Nie odwazylabym sie wziåc wyzszej dawki niz tej, ktorej zalecil mi lekarz. Przygotuj sie na jazde, bo uboki mogå byc dzis niemilosierne.
Mam nadzieje, ze przetrwasz bez wiekszych sensacji i tego Tobie z calego serca zycze.

Dark Passenger - to facet, ktoremu mozna zaufac, wierz mi Radol. On takze jako pierwszy odpowiedzial na moj post i mam wrazenie, ze w bardzo wielu tematach na poziomie psychiatrii i lekow jest udzielic fachowej informacji. Ciesze sie, ze ktos taki jak Dark wspiera nas dobrym slowem, faktami i wiedzå. To bardzo cenne zwlaszcza dla nas laikow i poczåtkujåcych.

Jestem ciekawa jak sie bedziesz czul po dzisiejszym zazyciu lekow. I napewno dasz znac. Jutro juz wigilia i swieta bozego narodzenia wiec nie wiem czy tu zajrze. Ale pragne zlozyc Wam wszystkim zyczenia z tej okazji, ZDROWIA i wytrwalosci. Aby Wasze najskrytsze marzenia sie spelnily. Abyscie te swieta spedzili w radosci i w spokoju i w nadziei na lepszy przyszly rok !!!
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Radol 23 gru 2013, 19:37
dziękuje nova za miłe słowa - ale ja nie wziąłem drugiej Esci - tylko Zomiren - lek doraźny na wysokie stany nerwicowo-lękowe w danym dniu - a że dopiero zacząłem leczenie to powiem Ci że te 7-10 dni do chwili pójścia do lekarza były dla mnie horrorem, choc nie piję za dużo alko - tak normalnie weekendowo - to ostatnio sie ratowałem i potem było jeszcze gorzej więc sie puknąłem w łeb - mam 39 lat, dużo w życiu przeszedłem i widziałem miałem tłuste lata i chude ale to co się ze mną zaczęło dziać od kilku miesięcy to było nie do ogarnięcia - przestraszyłem sie sam siebie i swoich myśli i pomyślałem że jeśli nic z tym nie zrobie to będzie katastrofa - a mam dla kogo funkcjonować - bo to moja kochana 8-mio letniacórka:).

Powiem że od dzisiaj zacząłem na nowo i poratowałem się Zomirenem i jest w miarę OK no i zacząłem długotrwałą kurację Esci - zobaczymy - mam nadzieję że to pomoże powrócić do stanu równowagi - bo jak nie będę miał zdrowej głowy - to nie ogarnę tego szamba w które sie władowałem ...

P.s
może ktoś ma juz doświadczenie w braniu tych leków które mam - prosze o jakieś komentarze :)

przez junona 23 gru 2013, 20:01
Radol, 0,5 Zomirenu to dość dużo. Taką dawkę to ja biorę na sen. Spróbuj na dzień brać 0,25 mg. lub połowę tego 2Xdziennie.
Gdybym dzisiaj miała wybierać to Trittico. Niestety trochę uzależniłam się od Alprazolu, ale to inny temat :(
Zolpidem również bardzo uzależnia !!!

przez Radol 23 gru 2013, 21:27
wziąłem dzisiaj 10 mg Esci i 2 x 0,5 Zomirenu i jest w miarę Ok - chyba po Zomirenie :) - żadnych dziwnych reakcji, może pare razy ziewnąłem ale to jest stan daleki od spania i senności - na mnie chyba nasennie nie działa - zobaczę Apo-Zolpin na sen...

Sortuj wg