ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez kloss 22 gru 2013, 23:18
10mg od początku brania

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 00:08
hanails, w czasie jak brałem esci brałem chyba 4 zamienniki- Lexapro(oryginał)- cena zabija, więc dzięki, Lenuxin, Mozarin i chyba Depralin. Różnic specjalnie nie było.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 23 gru 2013, 00:09
kloss,
Super, że widzisz dużą poprawę:):)
U mnie nadal średnio, jest oczywiście lepiej niż było, ale do normalności to mi jeszcze daleko:(
Dr mi mówił, że po 3 tygodniach już powinien działać i jeśli jeszcze przez tydzień - 10 dni nie odczuję dużej poprawy trzeba będzie zmienić jednak...
Teraz jestem na etapie dużego zmęczenia wieczorem, dzisiaj piekłam ale wykonywałam wszystko jak robot...
esci strasznie jakoś stłumia emocje, znieczula:( tak jakbym żyła na pół gwizdka.... nie do końca jestem sobą... dziwne uczucie...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radol 23 gru 2013, 00:21
Witajcie Kochani!

jestem tu nowy lecz jakis czas juz Was podgladam - mój prpoblem jest taki - rozsypało mi się życie kilka miesięcy temu - partnerka która bardzo kochałem odeszła, firma i związane z tym długi - popadłem w totalnego doła , chodzę jak neptyk - nie chce mi się pracować (a muszę bo kredyty)cały czas mam czarne wizje że nie dam rady m chodzę że ściśnietym żołądkiem cały czas mam stany lękowe, drżenie rąk, pocenie się - nie mogę funkcjonować - mam cały czas czarniejsze myśli że skończe na bruku - o bezsenności nie wspomnę - a mam kochana 8 letnią córeczkę która bardzo mnie kocha i to mnie jescze trzyma przy tym aby nie zwariować...Dzisaj już nie mogę np. usiedzieć na miejscu - łoże po pokoju w tą i z powrotem> Byłem we wrześniu i psychiatra przepisła mi Mozarin, + pernazynę + Trittico ale przerwałem po miesiącu - wróciło - teraz mam Mozarin+Apo-Zolpin+Zomiren...

porszę napiszcie co tym sądzicie i czy jest szansa na wyjście z tego bagna...bo czasami sam się boję siebie
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 23 gru 2013, 00:34
Radol,
Witaj Radol,
Tak jest niestety, że permanentny stres prowadzi do silnej nerwicy i lęków. Przekracza się pewną granicę i nawet jak bardzo się chce, ciężko sobie samemu poradzić. Piszesz, że już brałeś i po miesiącu przerwałeś... ale czułeś się lepiej i przerwałeś czy po prostu tak fatalnie, że nie chciałeś dalej brać...
Sporo masz tych leków - aż 4 nie wiem czy nie za dużo...

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 00:35
Ale jak 4? 3 ma(z czego 2 do stosowania doraźnego). czy to ja jestem ślepy?

Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 23 gru 2013, 00:44
Tak, zgadza się 3, ja ślepa już jestem o tej godzinie...

przez lunatic 23 gru 2013, 01:05
Radol,
Pod względem znieczulenia emocjonalnego i wygaszania stanów lękowych najlepsza jest paroksetyna, jest to jedna z niewielu rzeczy co do ktróej przynajmniej sporo lekarzy się zgadza, po jakims czasie powoduje totalne znieczulenie na cokolwiek, koniec swiata moglby sie zblizac a Ciebie to by malo co obchodzilo, moznaby to troche porownac do tarczy ochronnej ktora odbija wszystko co Cie bobmarduje i dzieki temu nie ma Twojej reakcji w formie odczuwanych emocji, czujesz sie tak samo czy sie dzieje dobrze w Twoim zyciu czy źle, tylko nie wiem czy chcialbys się tak czuć

przez Radol 23 gru 2013, 08:55
jak brałem miesiąc wydaje mi sie że było lepiej i sobie ze śpiewem na ustach przerwałem - teraz wiem , ze nie tędy droga - będę leczył się aż do skutku - -mam nadzieję że leki które opisałem sa skuteczne - ponieważ Mozarin jest dość drogi pani mi zaproponowała identyczny zamiennik - nie wiem czy sie decydować czy jednak wyskubac na oryginał - mówiłą że nie ma różnicy bo skład jest taki sam. - poradźcie proszę!

Zazdroszczę Wam , którzy już w jakis sposób sobie z tym poradzili - ja czuję że jeśli mi to nie pomoże to chyba zwariuję - tak nie da sie funkcjonować, pracować żyć. Lekarz na tai stan dła mi doraźnie Zomiren - czy może ktoś przybliżyć mi z autopsji ten lek - wiadomo na internecie też czytałem ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie. natomiast nasenny to Apo-Zolpin - dawek mam na dwa miesiące...oby sie udało...:(
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez czarnydiabeł 23 gru 2013, 09:06
Radol napisał(a):jak brałem miesiąc wydaje mi sie że było lepiej i sobie ze śpiewem na ustach przerwałem - teraz wiem , ze nie tędy droga - będę leczył się aż do skutku - -mam nadzieję że leki które opisałem sa skuteczne - ponieważ Mozarin jest dość drogi pani mi zaproponowała identyczny zamiennik - nie wiem czy sie decydować czy jednak wyskubac na oryginał - mówiłą że nie ma różnicy bo skład jest taki sam. - poradźcie proszę!

Oryginał Escilatopramu to lek o nazwie Lexapro firmy Lundbeck. Inne, w tym Mozarin to tzw. generyki czyli leki produkowane prze inne firmy niż oryginał ale z uzyciem tej samej substancji czynnej (Escilatopram). BTW u mnie Mozarin 10 mg kosztuje 26 zł, jeśli możesz napisz jaka jest u Ciebie cena i jaki to jest ten tańszy zamiennik i ile kosztuje.
czarnydiabeł

przez Radol 23 gru 2013, 09:24
u mnie w aptece - i miesiąc wcześniej też oryginalny Mozarin kosztuje ponad 50 pln - pani zaproponowała zamiennik za około 28 pln - mam dzisiaj odebrać bo nie mieli na stanie - napiszę po południu co to jest - hmmm...a może lepiej wziąc ten oryginał - sam juz nie wiem...- byleby cos mi pomogło ...:(

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 09:29
Radol napisał(a):Lekarz na tai stan dła mi doraźnie Zomiren - czy może ktoś przybliżyć mi z autopsji ten lek - wiadomo na internecie też czytałem ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie. natomiast nasenny to Apo-Zolpin - dawek mam na dwa miesiące...oby sie udało...:(

Zomiren zawiera substancję czynną alprazolam należącą do grupy benzodiazepin- wykazuje działanie przeciwlękowe, uspokajające. Lek do stosowania tylko doraźnego(przy dłuższym stosowaniu i w wyższych dawkach ryzyko rozwoju uzależnienia charakterystyczne dla leków z tej grupy).

Apo-Zolpin zawiera zolpidem- to typowy lek nasenny, raczej lek też do stosowania tylko doraźnego(max. 4-6 tygodni i to nie codziennie), ponieważ też istnieje ryzyko rozwoju uzależnienia.

Mozarin(escitalopram) to Twój podstawowy antydepresant, tamte są dołożone tylko jako wspomagacze do niego i pewnie w niedalekiej przyszłości pójdą w odstawkę.

Co do tego czy kupować oryginał czy zamiennik- moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Mi lekarz dawał próbki Lexapro i Lenuxinu, a potem wykupiłem Mozarin i raz Depralin(wszystkie zawierają escitalopram)- jak pisałem wyżej różnicy specjalnej nie było.

W niektórych jednostkach chorobowych i w przypadku niektórych leków jechanie na jednym leku(najczęściej oryginale) bez skakania po zamiennikach faktycznie może mieć sens, ale w większości pospolitych przypadków to tylko fanaberia klientów.

Moderator/ R2 - D2

przez czarnydiabeł 23 gru 2013, 09:31
Radol napisał(a):u mnie w aptece - i miesiąc wcześniej też oryginalny Mozarin kosztuje ponad 50 pln - pani zaproponowała zamiennik za około 28 pln - mam dzisiaj odebrać bo nie mieli na stanie - napiszę po południu co to jest - hmmm...a może lepiej wziąc ten oryginał - sam juz nie wiem...- byleby cos mi pomogło ...:(

Jeśteś pewien, że Mozarin 50 zł? Moze proponowała Ci Lexapro za 50 (mogła użyć słowa "oryginalny") albo właśnie Mozarin (jako zaminnik) za 28, to by się zgadzało. Kup tańszy, z tego co ludzie piszą nie ma różnicy w działaniu.
czarnydiabeł

przez Lord Kapucyn 23 gru 2013, 09:33
Lexapro kosztuje coś koło 80-90zł w zależności czy 5mg czy 10mg, Mozarin od 24 przez 40- do nawet ponad 70zł w zależności czy tabletki 10,15 czy 20mg.

-- 23 gru 2013, 09:35 --

Najtaniej z tego co widzę wychodzi Symescital firmy Symphar- polecam tę firmę. Robią bardzo dobre generyki różnych leków w bardzo przystępnych cenach.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg