ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Wiktoria87 21 gru 2013, 20:40
Przeczytaj coś z Junga czy z Alfreda- przeczytaj....A jeśli nie z nich to chociaż bardziej współczesnego Kępińskiego.

A jeśli twierdzisz, że o trzech najważniejszych substancjach odpowiedzialnych za tak zwane szczęście czyli; DOPAMINY, SERATONINY i MORFINY, Freud nie miał pojęcia chociaż sam zadowalał się kokainą, to nie mamy o czym rozmawiać.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez sylvek 21 gru 2013, 20:45
dopamina ma pewne znaczenie przy zaburzeniach lękowych chociaz nie jest to wykorzystywane w praktyce. Większość badan opiera się na modelach zwierzęcych

np. wplyw MPH na warunkowanie i oduczanie reakcji lekowej

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3262973/

wynik - MPH pomógł wyzbyć się reakcji lękowej. Było to zalezne od dawki i chwili podania leku. Autorzy sugerują ze w sumie fajnie byłoby go użyć jako dodatek do terapi behawioralnej u ludzi ale wątpie zeby to przeszło. MPH potrafi być lękotwórczy ze wzgledu na swój wpływ na NA. Efekt terapeutyczny powiazano z aktywacją D1 dlatego rozwiazaniem mogliby być agonisci d1, którymi na obecną chwilę są jedynie rotygotyna i kabergolina.

ci standardowi agonisci dopaminy czyli d2/d3 tez maja jakiś potencjał

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14978196

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 20:49
Przykro mi złotko- serotoninę zsyntetyzowano/odkryto po śmierci Freuda (w roku 48-52, a w oun wykryto ją w 53, Freud zmarł parę lat wcześniej), właściwości dopaminy jako neuroprzekaźnika odkryto także po jego śmierci, a morfina to już w ogóle nie wiem co tutaj robi? Opioid/opiat pozyskiwany z makówek jest Twoim zdaniem neuroprzekaźnikiem? Chyba się z makówkami na mózg zamieniłaś. O tym że Freud raczył siebie i swoje pacjentki kokainą wie każde dziecko, ale Freud na pewno w roku 1939 wiedział, że mechanizm działania kokainy opiera się na blokowaniu wychwytu zwrotnego dopaminy/noradrenaliny czy działaniu jak ich realesing agent. Rozbawiłaś mnie do łez. A teraz wróć do swoich lektur z podstawówki i naucz się najpierw pisać poprawnie w języku polskim, bo nie znam siły Twojej "persFazji" i nic nie wiem o Twej "uczÓciowości", stosując się do zasad ortografii i interpunkcji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wiktoria87 21 gru 2013, 20:58
Dobrze, Dark...Dobrze...Postaw na swoim....Mnie to i tak totalnie obojętnie...Każdy sam ocenia Twoje Wypowiedzi...
Jedyne czego sobie nie życzę, to nigdy więcej nie pisz do mnie "złotko"...

Szkoda mi jedynie niektórych ludzi z tego forum....Ale nie martw się, Ci co chcą, sprawdzą i upewnią się u swojego psychiatry co Jung czy Adler-pupilek Freuda , pisali w swoich dziełach o dopaminie...

-- 21 gru 2013, 20:01 --

A co do interpunkcji czy też wypowiedzi Twoich
"Przykro mi złotko- serotoninę zsyntetyzowano/odkryto po śmierci Freuda (w roku 48-52, a w oun wykryto ją w 53, Freud zmarł parę lat wcześniej), właściwości dopaminy jako neuroprzekaźnika odkryto także po jego śmierci, a morfina to już w ogóle nie wiem co tutaj robi? Opioid/opiat pozyskiwany z makówek jest Twoim zdaniem neuroprzekaźnikiem? Chyba się z makówkami na mózg zamieniłaś. O tym że Freud raczył siebie i swoje pacjentki kokainą wie każde dziecko, ale Freud na pewno w roku 1939 wiedział, że mechanizm działania kokainy opiera się na blokowaniu wychwytu zwrotnego dopaminy/noradrenaliny czy działaniu jak ich realesing agent. Rozbawiłaś mnie do łez. A teraz wróć do swoich lektur z podstawówki i naucz się najpierw pisać poprawnie w języku polskim, bo nie znam siły Twojej "persFazji" i nic nie wiem o Twej "uczÓciowości", stosując się do zasad ortografii i interpunkcji."

Przykro mi,że w swoich wypowiedziach błędów nie zauważasz...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 21:05
Nie mogli pisać o czymś co zostało odkryte dopiero kilka lat po ich śmierci, aż tak nie wyprzedzali swojej epoki. Ci ludzie byli wielkimi humanistami, wizjonerami, upatrywali źródła zaburzeń psychicznych w czynnikach psychologicznych, społecznych, kulturowych, w dzieciństwie, nie w neurobiologii i neurotransmiterach, o których nie wiedziano nic za ich życia. Nigdy w życiu nie miałaś w ręku żadnej książki żadnego z tych wielkich ludzi i w obrzydliwy sposób próbujesz manipulować ludźmi na podparcie swoich wyssanych z palca tez. Chyba sama się zadowalasz kokainą, bo człowiek na trzeźwo nie jest w stanie wymyślić takich bredni.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 21 gru 2013, 21:13
Czytając to przypomniała mi się pewna rzecz. Kto wie po czym poznać dobrego lekarza?

przez Wiktoria87 21 gru 2013, 21:18
A Freud był neurologiem, dark....I wierz mi, choć nie potrafił nazwać do końca niektórych neuroprzekaźników, miał o nich pojęcie...

A odchodząc od Freuda czy Junga...Kępiński i Horney- to pewnie według Ciebie również nie mieli pojęcia o neuroprzekaźnikach i żyli pewnie w średniowieczu?

Książki Kępińskiego, na Twoje nieszczęście, są ogólnie dostępne....Wystarczy sięgnąć...

-- 21 gru 2013, 20:23 --

Tak Dark, Kokainą....

Wypowiadasz się praktycznie na każdym wątku z tego forum...Dyskutujesz na temat ogromnej ilości leków...Wszystko wiesz...Wybacz, to ja się mylę...Kłaniam się nad Twoją wszystkowiedzącą inteligencją...Tacy ludzie jak Ty są niezwykli i wyjątkowi...Takich ludzi świat potrzebuje.
Wiki

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 21:25
Kępiński zmarł w 1972, a za jego życia psychofarmacja dopiero wyrosła z pieluch. W latach 50' odkryto pierwsze klasyczne neuroleptyki a niektóre z atypowych wprowadzono do lecznictwa w latach 70'. Kępiński nie miał wtedy dostępnych narzędzi, które umożliwiłyby mu dogłębne zbadanie neurobiologicznych mechanizmów zab. psychicznych. Zresztą Kępińskiego interesowało co innego, bo był humanistą i upatrywał przyczyn nerwic zupełnie gdzie indziej. To samo Horney- w ogóle nie ta działka. Na pewno w ich książkach znajdziesz informacje o roli dopaminy w etiologii zaburzeń lękowych. Ta. To jest jakaś farsa.

Masz rację- na Twoje nieszczęście książki Kępińskiego są ogólnie dostępne.

Aha- nie dyskutuję z próżnymi kłamczuchami.

Moderator/ R2 - D2

przez Wiktoria87 21 gru 2013, 21:31
Jednak od Ciebie chyba za daleko....

Dark, nie będę z Tobą więcej dyskutować...By wejść z kimś w dyskusję na jakikolwiek temat, trzeba chociaż mieć podstawy...Nie zauważaj, proszę, moich ewentualnych postów...Przyznałam Tobie rację.To ja się mylę.Jestem na kokainie i nie bardzo wiem o czym piszę...

Życzę Ci miłego wieczoru.Ja uciekam z forum, by Ci go nie popsuć ...

-- 21 gru 2013, 20:35 --

PS.
Dark,
Dzięki Tobie dziś się pomodlę...
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem jakim jest Dark z forum: http://www.nerwica.com

-- 21 gru 2013, 20:48 --

Oj, jeśli pozwolisz, jeszcze kilka słów ode mnie dla Ciebie...Faktycznie teraz w tym miejscu ogarnął mnie lęk i zwątpienie...Bo może jednak ktoś myśli troszkę inaczej niż Ty i czyta moje posty, poświęcając mi tym samym swój cenny czas. To dla mnie ogromne wyróżnienie jest. Nie ma nic bardziej cennego nisz czas, który nam poświęcają inni. Swój własny, tylko raz dany im czas, którego nie można ani cofnąć ani powtórzyć. Przecież mogliby w tym czasie robić tyle innych znacznie ciekawszych rzeczy, na przykład czytać Twoje posty...

A każdy kto mnie zna, wie, jak bardzo pogardzam pychą, arogancją i zarozumialstwem oraz chamstwem w wypowiedziach...

-- 21 gru 2013, 20:51 --

"nisz"- przepraszam- niż
Wiki

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 22:03
Kępiński owszem- był naukowcem i zajmował się zaburzeniami zarówno od strony biologicznej i psychospołecznej, ale był humanistą, terapeutą, chciał do pacjentów podchodzić ze zrozumieniem i empatią, jako przyczyn zaburzeń psychicznych upatrywał zaburzonych interakcji pomiędzy jednostką ,a środowiskiem w jakim oscyluje. Walczył o odhumanizowanie medycyny- jakieś neuroprzekaźniki będące zdobyczą postępu i technologii były ostatnią rzeczą, która mogła go interesować. Kępiński się w grobie przewraca na te Twoje brednie. Nie masz żadnego pojęcia o tym człowieku i założę się, że nigdy nie miałaś w ręku ani jednej jego książki bo byś się tak nie kompromitowała wypisując banialuki. To tak jakbym twierdził, że Tomasz Terlikowski jest zagorzałym ateistą i antyklerykałem.

Może teraz skoro borykasz się m.in. z lękami(a one są według Ciebie bardzo silnie związane z dopaminą) weź sobie "najsilniejszy neuroleptyk na światowym rynku", który bardzo skutecznie tę dopaminę OBNIŻA- a który to "lekarz wypisał Ci aby celowo wywołać długotrwałą "śpiączkę" " dzięki Twojej zdumiewającej sile persFazji- i bajkami nakarm krasnoludki.

Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 21 gru 2013, 22:50
buahahaha :great:

a tak sobie przeglådam rozne fora i wlasnie trafilam na wåtek komiczny :-)
Ciekawe to co piszecie i wiele moge sie dowiedziec, tylko blagam nie kloccie sie.
Poki co Wasz dyskurs nie przekracza granic niesmaku choc miedzy wierszami mozna odczytac to i owo.

Natomiast moge smialo powiedziec : dzieki Waszym wywodom zdobyliscie obydwoje mojå sympatie !

Jak wspomnialam w innym wåtku nerwica.com to ogromna kopalnia wiedzy, mam tylko problem z odroznieniem co jest prawdå a co "naciåganiem".

Pozdrawiam serdecznie !
Nova from october 2013
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez gargul 21 gru 2013, 23:37
Katarzynka40 napisał(a): No tylko jak przez 3 tygodnia brania esci nie miałam takiego skutku ubocznego, dlatego się zdziwiłam, że teraz jak uboki się powoli kończą to mi twarz dretwieje:(

Zawsze do usług :P

Nie pamiętam dokładnie, ale było to już w lepszym okresie i trwało 2...3 dni.
Ja miałem tą przypadłość na łydce.

-- 21 gru 2013, 23:40 --

freitag20 napisał(a):No cóż, z beznadziejnymi porankami na Esci trzeba sie po prostu pogodzić. Odkąd biorę wszystkie poranki są beznadziejne, ale zawsze sobie wmawiam, że za parę godzin to minie i zazywczaj tak jest. (...)

Nie zgodzę się. Z biegiem czasu to mija, tylko fakt, faktem, że ciągnie się to długimi tygodniami.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Katarzynka40 22 gru 2013, 00:05
gargul,
Gargul, a ja już Ciebie wypytałam szczegółowo kiedy odczułeś poprawę?
Bo ja daje tydzień, max 10 dni esci i jak nie będzie diametralnej różnicy to wchodzę na efectin... dzisiaj 25 dzień i niby jest lepiej, bo zaczęłam wychodzić z domu, a tydzień temu jeszcze się bałam, ale... to nie jest jeszcze normalność... ranki są fatalne, senne, jest oszołomienie, zmęczenie, nie ma za bardzo chęci i napędu... taki czuję automatyzm, trochę jak robot - wykonuje pewne czynności, ale jest mi wszystko w sumie jedno, przy efectinie czułam jednak dopływ energii , a na esci taki... marazm... Miałeś podobnie???
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez gargul 22 gru 2013, 00:44
Oj widzę na forum nowy ognisty wątek się rozwiną. Może przejdziecie na priv, bo takie publiczne potyczki to nic dobrego nie wnoszą, a my Waszych rozterek na pewno nie rozstrzygniemy.
Ale jest też plus. Zacząłem uważać na orty :)

Katarzynko
Po ~miesiącu poczułem się lepiej, ale wydaje mi się że było to związane z przejściem na 5mg. Choć "lepiej" nie oznacza, że wszystkie uboki minęły. Pozostały poranki i poty. Pamiętam, że po zmniejszeniu dawki, ustąpił ten denerwujący robotyczny efekt.
Nie wiem czy Wy też to może zauważacie, ale pomimo tego że wrzesień nie jest strasznie dawno, nie pamiętam dokładnie szczegółów, chociaż przecież bardzo mi dopiekły, więc powinny się gdzieś mocno zapisać w głowie. Chyba tak działa pamięć długoterminowa.
Aaa i do tej pory mam jeszcze jedną niefajną przypadłość. Nie pamiętam snów. Wiem że coś tam mi się śniło, ale co, to nie wiem. Wcześniej, co noc miałem sny i b.dobrze je pamiętałem. Z sennych pozytywów to mogę wspomnieć, że chrapanie minęło :)
A jak u ciebie ze snami?

czarny
Obiecaj że napiszesz jak się czujesz na 10mg. Ja chyba też zaryzykuje i wrócę na dychę.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

Sortuj wg