ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Shadowmere 24 maja 2010, 09:21
Tak wiem o tym.Fluo niby na napęd (spalam po niej jak dzidziuś calymi dniami),sertra niby na dopaminę (btw-żaden lekarz o tym nigdy nie slyszal,ale na wiki można znalezc takie informacje ;p) z dużym potencjalem przeciwlękowym (po żasdnym leku histeria i mysli samobojcze nie byly silniejsze),fluwo w złożonych zaburzeniach osobowości(i to sie nawet zgdaza--stabilizuje super),itd,itp.Wenla najlepsza (wyłączając trojpierscieniowce) w endogennych(kompleksowość dzialania rzekoma),paro statystycznie bardzo dobra w leczeniu lęku i zaburzen lęko0wych(ocd,sad,gad).Profil dzialania każdej z tych substancji jest inny...ale ja bym sie tam nie przywiązywala do tej teorii,bo i tak każdemu inaczej robi :twisted:
Shadowmere

przez paradoksy 24 maja 2010, 10:03
Magdaa, Ty zemdlałaś, bo nic nie jesz.
Też nie mam apetytu po ssri, ale trzeba w siebie WMUSIĆ chociaż te 2 kromki z warzywem... Inaczej będzie Ci ciągle słabo. Chyba wiesz, jak to działa.. ;)
Właściwe działanie ssri zaczyna się po 6-8 tygodniach.
paradoksy

przez Magdaa 24 maja 2010, 12:26
paradoksy napisał(a):Magdaa, Ty zemdlałaś, bo nic nie jesz.
Też nie mam apetytu po ssri, ale trzeba w siebie WMUSIĆ chociaż te 2 kromki z warzywem... Inaczej będzie Ci ciągle słabo. Chyba wiesz, jak to działa.. ;)
Właściwe działanie ssri zaczyna się po 6-8 tygodniach.

Masz rację. Wmuszam w siebie ale po prostu na wymioty mnie bierze jak wkładam jedzenie do ust :shock:

Powiedzcie mi, czy Wy też na SSRI macie takie parcie na czekoladę i słodkie?
Czy to przez to, że teraz mi brakuje serotoniny?

Pamiętam, że jak poprzednim razem jechałam na SSRI to tylko czekoladę jadłam przez te kilka miesięcy a i tak schudłam 7kg.

Nic nie chcę jeść poza czekoladą. Też tak macie???

[Dodane po edycji:]

p.s. Ja też dzisiaj 6 dzień, ale jem połówkę przez pierwsze 14 dni i wspomagam się benzo tak jak psych kazał- co rano 0,5mg benzo SR.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 24 maja 2010, 13:00
mnie odrzuca po ssri od słodkiego. czasami mam smaka, owszem, ale nie takiego jak kiedyś...
teraz już trochę wrócił mi apetyt.
kiedyś potrafiłam wsunąć czekoladę w dosłownie 2 minuty, a teraz bym ją jadła 3 dni conajmniej.
paradoksy

przez Shadowmere 24 maja 2010, 13:02
Magdaa, a mnie brzuch boli i sraczkę mam.Do tego trzęsiawka.Nie wiem czy to po lexapro,czy nie.Żałuję,że moj psychiatra nie uznaje benzo,bo lęki mam koszmarne.Wczoraj marzyłam o afobamku i dzisiaj także.
Co do parcia na słodkie to chyba zawsze mam...a teraz może nawet mniej?więc reakcja indywidualna organizmu chyba.
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 13:10
SHadowmere Podeslac Ci Afobamik :mrgreen: ? Mam cale opakowanie i nie wiem co z nim zrobic. Bo ja lękow nigdy w zyciu nie mialem jeszcze :pirate: .

To jest wlasnie ciekawe w tych lekach, bo profile profilami, ale jak na kogos zadziala nie wiadomo. Tak jak pisalas, ze Fluoksetyna Cie nie napedzila hmmm.

Pamietaj, ze dawka 10 mg Esci to jak 50-60 mg Citalopramu.

przez Shadowmere 24 maja 2010, 13:15
Zenonek, powiem Ci,że bralam 50-60 citalopramu i nijak sie to ma do tego jak sie czuje po escitalopramie.Naprawdę nijak.
Afobam by sie przydal,może bym dala rade książkę poczytać.
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 13:17
Shadowmere Tzn dzialanie calkiem inne ? Ktory lepszy ?

przez Shadowmere 24 maja 2010, 13:23
citalopram bralam po próbie s w szpitalu.napędza,trochę otępiia,ale nie znosi lękow wcale i nie podnosi nastroju.Bralam go poltora miecha wiec chyba dostatecznie dlugo by uwolnil pelnie dzialania ter.
Escitalopram biorę 6 dzień,więc nie mogę naprawdę nic na jego temat powiedzieć.Na pewno nie pobudza tak jak cital.Się dlugo.A po citalu spalam tylko do 3-4 rano.
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 13:26
1,5 miecha to za malo na pelne dzialanie raczej. Ja biore Sertraline 2 miechy i dopiero teraz widze, ze naprawde zaczyna sie cos dziac naprawde pozytywnego.

Dobrze, ze zdecydowalas sie brac cos, bez przerywania. :8):

przez Shadowmere 24 maja 2010, 13:33
Zenonek, bo ja wiem..seroxat zadzialal na mnie po 10 dniach,a po miesiącu już byla bomba.ale cholera wie czy to byl seroxat czy zwykle wymarzone szczęście.jako pogranicznik muszę wytrzymac 3 mce na leku żeby wiedziec dziala czy nie dziala?leczenie stanow depresyjnych w bpd jest ponoc trudniejsze niz w klasycznej depresji.
Psych mowi,że nie umiem wytrzymac na jednym leku,tak jak nie umiem wytrzymac z jednym terapeutą,bo boję sie zależności no i nie umiem przyjmowac dobrych rzeczy.porzucam wszystkich,nawet piguly.
Niby powinnam sie już czego nauczyc,ale dopadl mnie znowu syndrom 6 dnia-jestem zla,że nie jest dobrze i mam ochote spuścic prochy w klozecie,a potem ulżyc sobie w wiadomy sposób.
Możesz pozyczyc mi na troche swoj mozg?tylko na tyle bym mogla wytrzymac z jednym prochem dluzej niz tydzien?Proszę..
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 13:40
Shadowmere Lajt , przesle mozg priorytetem. Gdzies za 3 dni powinien dojsc. :mrgreen:

Powiem tak ja po 2 tygach czulem sie gorzej. Od 3 cos ruszylo. Teraz jest coraz lepiej.

przez Shadowmere 24 maja 2010, 14:01
Zenonek, :D .
Czekam na mózg z utęsknieniem.3 tygodnie???do tego czasu to ja tu jajo zniosę. :cry:
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 14:08
Shadowmere

:D Wytrzymasz, wytrzymasz :nono: nie proboj zaprzestac leczenia.

I uwazaj na jajo, bo jeszcze rolnicy Cie pozwa o nielegalna konkurencje i brak licencji.

Sortuj wg