ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 21 gru 2013, 15:06
jetodik napisał(a):lunatic, a tak jest? bo u mnie wywołał cholernie silne objawy początkowe.

można po czymś takim przypuszczać pewne rzeczy, ale nie jest to nic co można stwierdzić na 100%, lekarz mi kiedys mowil i to juz chyba pisalem wczesniej, jezeli organizmowi brakuje czegos nie powinien zle reagowac w momencie gdy to dostanie, niby jest ta cała downregulacja receptorow itd. i te objawy uboczne moga sie unormowac po jakims czasie ale jednak cos w tym jest, zauwazylem to tez na sobie

-- 21 gru 2013, 14:08 --

Dark Passenger napisał(a):
lunatic napisał(a):czarnydiabeł,
Czy to Tobie pisałem kiedyś ze jezeli lek nie wywołuje silnych objawow poczatkowych tzn ze mozna przypuszczac ze jest dobrze trafiony i ze zadziala dobrze?

U mnie ta reguła się kompletnie nie sprawdza(albo sprawdza- zależy jak na to patrzeć). Bo praktycznie przy każdym leku nie miałem skutków ubocznych, a większość nie działała. Przy moklo też nie miałem działań niepożądanych- no ale ten akurat zadziałał. :P

Wiem, że jeden gość(nie będę z nicka wspominał bo już go nie ma na forum) miał doświadczenia z lekami większe niz kierowca tira z tirówkami i jak zaczął brać moklo to ten lek mu pomógł w bardzo wielu kwestiach, też go wychwalał. Ale miał jeden skutek uboczny=nudności, wymioty. Ogólnie zauważyłem, że dużo osób na wejściu na moklo ma nudności i czasami wymiotuje. Mnie tam moklo nawet po żołądku nie połaskotało.

Jezeli u Ciebie zaden lek nie powoduje skutków ubocznych to chyba nie mozna Cie brać pod uwagę w takim razie w ocenianiu tej reguły :D

przez czarnydiabeł 21 gru 2013, 15:09
lunatic napisał(a):lekarz mi kiedys mowil i to juz chyba pisalem wczesniej, jezeli organizmowi brakuje czegos nie powinien zle reagowac w momencie gdy to dostanie

W podobnym tonie wypowiedziała się wczoraj moja lekarka choc trochę od drugiej strony. tzn. że jak źle reaguje tzn. że prawdopodobnie tego nie potrzebuje.
czarnydiabeł

przez lunatic 21 gru 2013, 15:15
czarnydiabeł napisał(a):
lunatic napisał(a):lekarz mi kiedys mowil i to juz chyba pisalem wczesniej, jezeli organizmowi brakuje czegos nie powinien zle reagowac w momencie gdy to dostanie

W podobnym tonie wypowiedziała się wczoraj moja lekarka choc trochę od drugiej strony. tzn. że jak źle reaguje tzn. że prawdopodobnie tego nie potrzebuje.

No dokładnie, już z tego pierwszego moznaby to wywnioskować ze tak samo powinno być w drugą stronę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 21 gru 2013, 17:03
Czyli co,to lek nie dla nas?
To jaki lek jest dobry na nerwice lękowa....?
Czy esci jest tylko na stany depresyjne,bo dziala na serotonine....

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 17:05
U mnie czasami występują tylko skutki uboczne typu A- czyli te które logicznie wynikają z mechanizmu działania farmakologicznego leku. Np. franek jest antagonistą cholinergicznych rec. muskarynowych- no to po nim zaparcia, przyspieszona praca serca, nadpotliwość, suchość w ustach, nieostre widzenie z bliska, problemy z oddawanie moczu są czymś przewidywalnym, bo bo rec. muskarynowe znajdują się w oku(gdzie wpływają na akomodację), jelitach i ogólnie przewodzie pokarmowym(gdzie odpowiadają za perystaltykę), w gruczołach (gdzie odpowiadają za wydzielanie np. śliny), w sercu (gdzie odpowiadają za tempo jego pracy), w pęcherzu moczowym(gdzie odpowiadają wiadomo za co). Czyli można się spodziewać takich skutków ubocznych.

Tak samo jak ktoś ma problemy z kontrolą popędów i impulsów czy ogólnie jakieś fiksacje żywieniowe, a dostanie lek będący antagonistą rec. H1/5-HT2c=taki który zwiększa apetyt, no to zacznie się obżerać i przytyje.

Czy dajmy na to lek, który wpływa na rec. 5-HT1a, 5-HT2a/c, które odgrywają rolę w spółkowaniu, albo takie które powodują wzrost prolaktyny, obniżenie syntezy tlenku azotu- no to wiadomo, że będą problemy ze sferą seksualną.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 21 gru 2013, 17:20
Dark Passenger napisał(a):U mnie czasami występują tylko skutki uboczne typu A- czyli te które logicznie wynikają z mechanizmu działania farmakologicznego leku. Np. franek jest antagonistą cholinergicznych rec. muskarynowych- no to po nim zaparcia, przyspieszona praca serca, nadpotliwość, suchość w ustach, nieostre widzenie z bliska, problemy z oddawanie moczu są czymś przewidywalnym, bo bo rec. muskarynowe znajdują się w oku(gdzie wpływają na akomodację), jelitach i ogólnie przewodzie pokarmowym(gdzie odpowiadają za perystaltykę), w gruczołach (gdzie odpowiadają za wydzielanie np. śliny), w sercu (gdzie odpowiadają za tempo jego pracy), w pęcherzu moczowym(gdzie odpowiadają wiadomo za co). Czyli można się spodziewać takich skutków ubocznych.

Tak samo jak ktoś ma problemy z kontrolą popędów i impulsów czy ogólnie jakieś fiksacje żywieniowe, a dostanie lek będący antagonistą rec. H1/5-HT2c=taki który zwiększa apetyt, no to zacznie się obżerać i przytyje.

Czy dajmy na to lek, który wpływa na rec. 5-HT1a, 5-HT2a/c, które odgrywają rolę w spółkowaniu, albo takie które powodują wzrost prolaktyny, obniżenie syntezy tlenku azotu- no to wiadomo, że będą problemy ze sferą seksualną.
To by znaczylo,ze esci w naszym przypadku jest lekiem nietrafonym skoro nas sponiewieral okrutnie...
Biore ten lek,w malej dawce,bo5mg od6tygodni i od pięciu dni czuje w dobie potworne poddenerwowanie i pobudzenie...wiem,ze powinnam zwiększyć dawke,ale jak czytam,ze prawdopodobnie moze to byc lek nietrafony,to zastanawiam sie czy jest sens brania esci dalej....

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 17:23
Te skutki uboczne u Was to z całą pewnością nie są skutki wynikające logicznie z mechanizmu działania farmakologicznego. Blokada wychwytu zwrotnego 5-HT nie robi aż takiej sieki z mózgu. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 21 gru 2013, 17:28
elmopl79,
ale skoro esci działa na stany depresyjne to obecnie powinien mi pomóc..
ja widzę, że mi zlikwidował jednak lęki, bo nie wpadam w stany paniki, za to czuję przygnębienie... idąc tym torem jak esci jest niby głównie na depresje to obecnie powinien mi pomóc, bo czuje się depresyjnie:(
ech
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 21 gru 2013, 17:37
Dark Passenger napisał(a):Te skutki uboczne u Was to z całą pewnością nie są skutki wynikające logicznie z mechanizmu działania farmakologicznego. Blokada wychwytu zwrotnego 5-HT nie robi aż takiej sieki z mózgu. :P
No i o to mi chodzili:)Czyli żadnego kuku nam nie zrobi,tak?To my same sobie to kuku robimy:)
Czy zadziala esci na stany lękowe i wyciszy organizm?

przez Rashid 21 gru 2013, 17:43
U mnie dzisiaj średnio, trochę natrętnych myśli, poddenerwowanie i problemy z koncentracją. Prawdopodobnie na początku stycznia kolejna wizyta u psychiatry, zobaczymy co mi powie.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez elmopl79 21 gru 2013, 17:44
Dark Passenger
Czy esci poradzi sobie z lękiem uogolnionym,czy dziala bardziej przecuwdepresyjnie?A na lęk uogólniony przydaloby sie cos na dopamine?

przez Wiktoria87 21 gru 2013, 18:42
Empol,
Dopamina jest niezwykle ważnym i swoją drogą jednym z najbardziej nieodgadnionym neuroprzekaźnikiem ośrodkowego uładu nerwowego,który odgrywa jedną z najważniejszych ról w naszym mózgu,doładnie w układzie limbicznym.Jest w tym układzie odpowiedzialna za procesy psychiczne i emocjonalne.Czyli za to,co i jak robimy i jak odczówamy.
Jej nadmierne wydzielanie prowadzi do,między innymi,nadmiernej euforii,dużej potliwości czy też stałej podwyższonej temp ciała. Natomiast jej niedobór powoduje bardzo dużą nerwowość,sztywność mięśni oraz poczucie lęku.Najczęściej jest to lęk społecyny oraz lęk stały-wolnopłynący.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Katarzynka40 21 gru 2013, 18:54
Wiktoria87,
O cześć Wiki, jak u doktorka? Byłaś? jak byłam:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Wiktoria87 21 gru 2013, 19:01
Cześć Katarzynko...
Byłam...Nie dogadaliśmy się za bardzo...Jednak postawiłam na swoim i uzyskałam lek jaki chciałam.Esci już nie biorę.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

Sortuj wg