ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 19 gru 2013, 00:09
Wiktoria87 napisał(a):Witaj Elmopl:-)
Katarzynko,nastrój nijaki...
Witaj Wiki,jak samopoczucie?Bo ja od dwóch dni czuje sie tak jak przed braniem lekow w atakach nerwicy...To jest zupełnie inne uczucie,niż to do tej pory...Teraz czuje,ze to jest typowo nerwicowe.

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 00:10
lunatic,
wiem, jak mam coś bardzo ważnego to zapomne i jest lepiej, ale jak mi sie przypomni, to jest koniec, czuwam cały czas:(

-- 18 gru 2013, 23:12 --

elmopl79,
A nastrój depresyjny jest, czy zniknął?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 19 gru 2013, 00:12
Katarzynko,ja Cię rozumiem doskonale...:)Wiesz oczym piszesz:)

-- 18 gru 2013, 23:18 --

Katarzynka40 napisał(a):lunatic,
wiem, jak mam coś bardzo ważnego to zapomne i jest lepiej, ale jak mi sie przypomni, to jest koniec, czuwam cały czas:(

-- 18 gru 2013, 23:12 --

elmopl79,
A nastrój depresyjny jest, czy zniknął?

Tak,to juz nie jest ten wstrętny nastrój,gdzie nie chcialo sie ruszyc palcem...Teraz predzej apatia,zniechęcenie,znużenie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 00:46
elmopl79,
O, to ja mam tradycyjnie tez podobnie, juz nie depresyjnie, ale zmeczenie, znużenie, zniechęcenie i tak... jakbym była w jakims zawieszeniu i tak jakoś sztucznie sie czuję:(

-- 19 gru 2013, 00:18 --

Lecę spać,
dobranoc:)

przez elmopl79 19 gru 2013, 01:20
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
O, to ja mam tradycyjnie tez podobnie, juz nie depresyjnie, ale zmeczenie, znużenie, zniechęcenie i tak... jakbym była w jakims zawieszeniu i tak jakoś sztucznie sie czuję:(
No widzisz,czyli to nie my sobie wmowilysmy.Po prostu to zależy od organizmu i od poziomu serotoniny jak to wszystko zadziala.Nie mowie,ze dodatkowo sie nie nakrecilysmy/przerazilysmy tym co sie z nami dzieje,ale tamto uczucie bylo zupelnie inne obce,nie moje....nie zrozumiale...okropne,straszne...Tetaz jest zupełnie inaczej-nie mowie,ze dobrze,czy normalnie...Ale teraz to czuje,ze to co teraz mnie trzyma,to nerwica daje o sobie znać.To zupelnie inne odczucia.Coraz częściej sie zastanawiam czy te leki byly mi tak naprawdę potrzebne?Tego raczej juz sie nie dowiem.Podjelam taka decyzje,wiec idę dalej...Chociaz od momentu zazycia esci wydaje mi sie jakbym sie cofnela...powtocila znowu centralnie do początku"walki"z nerwica.Takie da moje odczucia.Mam nadzieje,ze je szybko rozwieje wiatr i esci naprawdę zadziala...

-- 19 gru 2013, 00:26 --

Dobrej i spokojnej nocy:)
Trzymajcie sie cieplutko:)Pa.

-- 19 gru 2013, 09:13 --

Witam wszystkich...:)
Jak porankowe samopoczucie?Mnie to sie nie chce z lozka zwlec....leze od8...ale trzeba wstawać,cos zjesc....

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 11:15
Cześć,
no ranki są fatalne, straszne ale tez nie moge się zwlec z łóżka, obudziłam sie o 8.30 a dopiero chwile temu wyszłam z wyrka,
mam wrażenie, że czuje sie troszkę jak... robot...

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 11:29
Witaj,Katarzynko:-)
U mnie też ranki najgorsze,później jakoś idzie...
Miłego dzionka :-)
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 11:32
no ranki są fatalne, jakbym wracała z zaświatów, zanim mózg jako tako zacznie funkcjonować to mijają ze dwie godziny, wcześniej jestem taka zamulona i totalnie wszystko mi "zwisa", nie mam chęci, ba! nie mam siły fizycznej i psychicznej by się wydostać z łóżka... ta obojętność jest mocno przytłaczająca...

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 11:36
U mnie to samo...Obojętność...A gonią terminy...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 19 gru 2013, 11:51
Katarzynka,a nie masz czasem wrazenia,ze nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu....?Ze za szybko popedzilysmy do psychiatry?Ja coraz częściej odnosze takowe wrażenie...No ale czlowiek nie mog tego przewidziec....U mnie siedzi takie wewnętrzne napięcie i pod denerwowanie i czuje sie jak glupek.Mam jakieś zaniki pamięci.Wczoraj szukalam kluczy od samochodu,a okazali sie,ze polozylam na stoliku.Wystarczylo,ze zrobilam cos czego zazwyczaj nie robie i juz sie pogubilam...To jest potwornie dziwne uczucie.W ogóle tak mi dziwnie niby obojetnie ale tak przerażająco...Jedyne co,to wczoraj bylam na wywiadówce i tak mnie pewna sprawa pod...wkurzyla,ze zabralam glos i zrabalam pania wychowawczynie...bylam z jednej strony zaskoczona,bo wcześniej wolalam sie nie wychylać i nie zabierać glosu...

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 12:08
Elmopl,wiem,że Twój post nie był skierowany do mnie...Jednak tak sobie myślę i wiem to też z własnego dużego doświadczenia,że nie każda wizyta u psychiatry kończy się na wypisaniu recepty.
Wiki

przez elmopl79 19 gru 2013, 12:21
Wiktoria87 napisał(a):Elmopl,wiem,że Twój post nie był skierowany do mnie...Jednak tak sobie myślę i wiem to też z własnego dużego doświadczenia,że nie każda wizyta u psychiatry kończy się na wypisaniu recepty.
Wiki,ja bylam u dwóch.Najpierw prywatnie i to nie bylam w zlym stanie,widzial to lekarz,ale wypisal mi od razu cital i cos tam jeszcze.Mowil żeby nie bac sie lekow,żeby brać jak jest cos nie tak...po co sie meczyc-to są jego slowa.Drugi lekarz od esci powiedział,ze na stany lękowe lepiej dobry antydeoresant niż doraźnie benzo,po którym w dluzszym okresie można stać sie cpunem...Kazdy z nich od razu bach i receptę...bo po co sie męczyć....ja nie chcialam tych lekow,czcialam cos doraźnie...Moj stan naprawdę nie byl tragiczny nie taki jak za pierwszym leczeniem,bo wtedy byly mi potrzebne leki,bo ja kuz z domu balam sie wychodzic,nie tolerowalam gorących dni,itd.A tym razem esci mial byc lekiem"kismetycznym"o znikomych skutkach ubocznych....wiec uwierzylam.Skoro specjalusta tak mówi....No,to ta kosmetyka wygląda tak,ze czuje sie teraz jak przyglup,a o początkowej razie brania esci to juz nie wspomne...

przez Wiktoria87 19 gru 2013, 12:27
Widocznie faktycznie nie masz szczęścia do lekarzy...Szkoda,że nie jesteś z Poznania...
Wiki

przez lunatic 19 gru 2013, 12:31
te leki to jest cholerstwo takie ze zaluje ze to zacząłem brać, ostatnie czasy nic nie robie tylko biore kolejne leki na efekty uboczne poprzednich, najpierw Wellbutrin co wywołał napady lękowe, trzeba było dać Parogen, żeby się wyleczyć z tego co narobił, teraz Parogen który totalnie otumania i trzeba znów szukać innego leku który by znów wyleczył z tego co robi Parogen, błędne koło, coraz bardziej dochodzę do wniosku że jedynym sposobem poczucia się normalnie będzie odstawienie wszystkiego, co znowu nie jest takie proste po tak długim czasie brania tego
A zanim zacząłęm brać jakikolwiek lek nigdy nie miałem żadnych napadów lękowych ani żadnego osłabienia, sennosci czy otumanienia w ciągu dnia, to sie po prostu w głowie nie mieści zeby leczyć sie kolejnymi lekami na efekty uboczne wczesniejszych leków

Sortuj wg