ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 18 gru 2013, 21:04
Dark Passenger napisał(a):Nie, nie o to chodzi, po prostu się stosuje taki mix, żeby zwiększyć efektywność leczenia. SSRI blokują wych. zwrot. serotoniny, wellbutrin blokuje wych. zwrotny. noradrenaliny i dopaminy= wspólnie mamy namiastkę SNDRI.

czyli co, nie ma możliwości wyeliminowania po nim lęków jeżeli u kogoś wywołuje?
no chyba ze wywołał mi te napady dlatego ze brałem wtedy dodatkowo inne substancje pobudzające, a sam by nie wywołał moze

przez Lord Kapucyn 18 gru 2013, 21:08
Po prostu bupropion może nasilać lęk i tyle. Lęk występuje u 1-10% osób biorących bupropion. Osoby predysponowane nie powinny tykać psychostymulantów i tyle. Chociaż z bupropionu taki stymulant jak z koziej dupy trąba, no ale jednak.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 18 gru 2013, 21:12
za to cenę ma taką jakby to jakieś super cudo było

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 18 gru 2013, 21:14
Cenę ma taką, bo producentem zarówno Zybanu jak i Wellbutrin jest GSK- tylko Zyban jest zarejestrowany do leczenia nikotynizmu a Wellbutrin depresji. A skoro nie ma generyków(w każdym razie na rynku polskim) to cenę mogą sobie dyktować jaką chcą.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 18 gru 2013, 21:17
troche z nią przeginają, jak go brałem jakieś 2-3 lata temu kosztował o połowę mniej, Edronax tez nie ma zamienników a taki drogi nie jest

przez gargul 18 gru 2013, 21:44
elmopl79 napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):(...) w odpowiedzi następuje zmniejszenie wrażliwości(downregulacja) rec. 5-HT1a. Poza tym SSRI też powoduję downregulację postsynaptycznych rec. 5-HT2a/c. Ogólnie tak można by o tym pisać i pisać- w każdym razie te adaptacyjne procesy zachodzą stopniowo i powoli- dlatego potrzeba właśnie kilku tygodni nieprzerwanego stosowania SSRI, aby w pełni zadziałały i właśnie dlatego mogą na początku powodować u niektórych ludzi nasilone lęki. Rec. 5-HT1a, 5-HT2a/c odgrywają też rolę w zab. lękowych.

Ok.rozumuem, (...)

Zazdroszcze, bo ja nic :P
Dark Passenger jesteś wielki :uklon:

-- 18 gru 2013, 22:26 --

Katarzynka40 napisał(a):gargul,
dziekuję gargul, ale na razie mam lepsze dni co dwa dni... sobota była taka sobie, niedziela zdecydowanie lepsza, poniedziałek katastrofa - byłam wczoraj jak w depresji i malignie jakieś, dzisiaj po południu znowu jakby mi się przejaśniło w mózgu:) i czuje jak stres ze mnie spłynął...
Pytanie tylko kiedy to bedzie stabilne, bo na razie taka sinusoida:(

Ale to już duża zmiana. Pomyśl ile na początku dałabyś za jeden normalny dzień :P
Muszę powiedzieć że masz dokładną kopię tego co sam przechodziłem. Zarówno z ubokami jak i wkręcaniem się leku.
Gdzieś za tydzień możesz spodziewać się stabilizacji. Poza porankami, które mogą być cięższe, ale nie tak jak teraz. Zresztą ja po prostu sprawę olałem i nie wysilałem się aby coś z tym zrobić. Np. nie leżeć w wyrze jak się nie chce spać, od razu wstawać. Przygotowywać sobie plan poranka i go egzekwować. Starać się zająć czym myśli. Jak uda Ci się to wprowadzić, temat załatwisz dużo szybciej.

-- 18 gru 2013, 22:29 --

elmopl79 napisał(a):O matko,co to sie Katarzynko dzieje....i to po esci...i jej lagodnych skutkach ubocznych?Moze to chodzili o to,ze esci jest owszem i lagodne ale w skutkach....ale nie ubocznych.

O ty złośnico ... :brawo:
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez jetodik 18 gru 2013, 22:38
Dark Passenger, no a w przypadku osób predysponowanych, które mają dodatkowo apatie od leków ssri i psychostymulantów nie mogą, to jakie jest rozwiązanie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez gargul 18 gru 2013, 22:41
A powiedzcie czy tymi psychostymulantami, jeżeli ktoś okaże się osobą podatną, można zrobić sobie duże i trwałe kuku, czy raczej po odstawieniu leku, wróci to do normy? Wiem że to trochę wróżenie z fusów, ale może czytaliście jakieś raporty...
pozdr, gargul
----------

przez Lord Kapucyn 18 gru 2013, 22:56
gargul, Pobierz parę lat amfetaminę to się dowiesz.

jetodik, Wiesz na SSRI i bupropionie świat się jeszcze nie kończy, są inne alternatywy.

Moderator/ R2 - D2

przez gargul 18 gru 2013, 23:06
Dark Passenger napisał(a):gargul, Pobierz parę lat amfetaminę to się dowiesz.

To już wiem czemu tu jestem :angel:
pozdr, gargul
----------

przez elmopl79 18 gru 2013, 23:40
Gargul,no szlag mnie trafia jak ktoś chce mi na sile wmówić,ze esci to lagodny w sktkach ubocznych lek.To lek jak kazdy z ssri,wiec daje podobne objawy uboczne do większości lekow z tej grupy.Caly czas jestem przekonań,ze to jest tylko chwyt marketingowy...I zadne badania nie przekonana mnie,ze tak wlasnie jest.Moze i sie myle...ale takie jest moje zdanie.A to jak zadziwia dany lek tego nie wie nikt...

-- 18 gru 2013, 22:46 --

Gargul,no szlag mnie trafia jak ktoś chce mi na sile wmówić,ze esci to lagodny w sktkach ubocznych lek.To lek jak kazdy z ssri,wiec daje podobne objawy uboczne do większości lekow z tej grupy.Caly czas jestem przekonań,ze to jest tylko chwyt marketingowy...I zadne badania nie przekonana mnie,ze tak wlasnie jest.Moze i sie myle...ale takie jest moje zdanie.A to jak zadziwia dany lek tego nie wie nikt...

przez Wiktoria87 18 gru 2013, 23:59
Witaj Elmopl:-)
Katarzynko,nastrój nijaki...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 00:03
Witajcie,
Wróciłam z pracy. Dzisiaj było jednak znacznie lepiej niz tydzien temu - wówczas czułam cały czas niepokój, dzisiaj tylko na początku, a potem juz mi przeszło. Aczkowiek, daleko jeszcze do normalności. Zauwazyłam, że ciężko mi sie wyluzować - cały czas jestem na kontroli i czuwaniu - obserwuję swój organizm, to takie specyficzne uczucie...troszkę tak robot jakiś, wykonuję zadania, ale wszystko jest takie zmechanizowane, pod kontrolą, jakbym nie do końca była sobą...:(
Ktos rozumie o czym mówię?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 19 gru 2013, 00:05
Katarzynka40 napisał(a):Witajcie,
Wróciłam z pracy. Dzisiaj było jednak znacznie lepiej niz tydzien temu - wówczas czułam cały czas niepokój, dzisiaj tylko na początku, a potem juz mi przeszło. Aczkowiek, daleko jeszcze do normalności. Zauwazyłam, że ciężko mi sie wyluzować - cały czas jestem na kontroli i czuwaniu - obserwuję swój organizm, to takie specyficzne uczucie...troszkę tak robot jakiś, wykonuję zadania, ale wszystko jest takie zmechanizowane, pod kontrolą, jakbym nie do końca była sobą...:(
Ktos rozumie o czym mówię?

to sie nazywa zbytnie skupianie uwagi na sobie, lekarz mnie kiedys ochrzanil za cos taiego

Sortuj wg