ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez jetodik 18 gru 2013, 14:14
Katarzynka40, apatia to może po prostu efekt tego przygnębienia i obojętności sam już nie wiem :p
esci stłumia emocjonalność, u ludzi w depresji jest to na plus, bo mniej czują, a u lękowców bez depresji poza lękami jest na minus bo mniej czują tej radości, ja tak to widzę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elmopl79 18 gru 2013, 14:26
Oj opisalam sie tyle...Przez ten zamulony Internet... :evil: Nie wszystkie wiadomosci mi wysyla...Pisalam,ze moze ta pogoda tez nad przygnębia...ksiezyc a pelni,zmiana ciśnienia.
no i esci...:)

przez Katarzynka40 18 gru 2013, 15:19
Jadę do pracy, czuje jakis niepokój do razu przed wyjściem z domu:( Boże co sie z człowiekiem porobiło:(

Odezwę się z pracy, mam nadzieję, że jazd nie bedzie:(
papa
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 18 gru 2013, 15:36
Katarzynka40 napisał(a):Jadę do pracy, czuje jakis niepokój do razu przed wyjściem z domu:( Boże co sie z człowiekiem porobiło:(

Odezwę się z pracy, mam nadzieję, że jazd nie bedzie:(
papa
Trzymaj sie Katarzynka...Ja tez jak mam wyjsc gdzieś to dostaje od razu"miękkich"nog.Ale po mimo wszystko trzeba,na sile....Choc wiem,ze ciezko.

przez Wiktoria87 18 gru 2013, 17:48
Cześć :-)
I jak tam mija dzień?
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Katarzynka40 18 gru 2013, 18:17
Cześć,
Ja w pracy. Jestem troszkę niespokojna, ale jest lepiej niz tydzień temu w pracy...
Sennie troszkę, wszyscy ziewają, ja najbardziej:(
Może tu posiedzę do 23.00:(

Co u Was?
Elmopl, Wiktoria jak sie dzisiaj czujecie?

przez Wiktoria87 18 gru 2013, 18:31
Cześć Katarzynko...
U mnie dziś też bardzo śpiąco...Poza tym ok...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Katarzynka40 18 gru 2013, 19:49
Wiktoria87,
A jest coś lepiej niż kilka dni temu, czy nadal takie straszne przygnebienie?

przez lunatic 18 gru 2013, 20:11
Dark Passenger napisał(a):
lunatic napisał(a):Dark Passenger
Tez to ale nie tylko.Jaki jest mechanizm napadu lekowego?jak sie ma do tego serotonina?

Jeżeli pytasz ogólnie o "atak lękowy/napad paniki" to może być wywołany przez różne przyczyny- genetyka, nadużywanie alkoholu, narkotyki(psychostymulanty), palenie tytoniu, kofeina(nadużywanie kawy), wiele czynników psychologicznych, nadczynność tarczycy, wypadania płatka zastawki mitralnej, hipoglikemia, zapalenie błędnika.

Jeżeli zaś pytasz o zespół lęku napadowego/nerwicę lękową jako zaburzenie psychiczne to według neurobiologów przyczyną jest nieprawidłowa praca jądra migdałowatego i zaburzenia w transmisji GABAergicznej. Serotonina też bierze udział w regulacji lęku- ale to jest nieco inny rodzaj lęku niż ten spowodowany perturbacjami w obrębie rec. GABA-A.

Dobra, a jak wytłumaczyć to że Wellbutrin wywołuje napady lęku? Chodzi o to że wywołuje nadmierne pobudzenie ukłądu noradrenergicznego i dopaminergicznego? Z tego co zauważyłem przepisują lekarze do Wellbutrinu SSRI ale w połówce dawki czasem, i teraz czy taka połówka wystarczy żeby zapobiec tym napadom, które on może wywoływać?

przez elmopl79 18 gru 2013, 20:32
Katarzynka,wczoraj i dzisiaj czuje sie rak,jak przed braniem esci,przy ataku nerwicy.Jestem spięta,chodze i wykonuje czynności na wstrzymanym oddech,czuje sie taka nieporadna.Lekkie duszności,emocjonalność na choroby,nieszczęścia innych,taka nadwrażliwość...No i senność...

przez Lord Kapucyn 18 gru 2013, 20:50
Wellbutrin pobudza układ współczulny(związany z noradrenaliną), poza tym na początku powoduje tzw. przewagę napędu nad hamowaniem(noradrenalina, dopamina) przez co powoduje pobudzenie psychoruchowe i u osób predysponowanych nasilenie lęków. W szerszej perspektywie(zażywany kilka/naście tygodni) wykazuje działanie odwrotne- może redukować lęki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 18 gru 2013, 20:57
Dark passager,czy w nerwicy lękowej o średnim nasileniu lekow,czy nie lepiej stosować doraźnie leki typu hydroxyzyne,benzo,czy warto brać leki przeciwdepresyjne,żeby wyciszyć organizm?

-- 18 gru 2013, 20:01 --

Przepraszam za blad...Dark Passenger

przez lunatic 18 gru 2013, 21:01
Dark Passenger napisał(a):Wellbutrin pobudza układ współczulny(związany z noradrenaliną), poza tym na początku powoduje tzw. przewagę napędu nad hamowaniem(noradrenalina, dopamina) przez co powoduje pobudzenie psychoruchowe i u osób predysponowanych nasilenie lęków. W szerszej perspektywie(zażywany kilka/naście tygodni) wykazuje działanie odwrotne- może redukować lęki.

no u mnie zadziałał tak ze właśnie po kilku miesiącach zaczął wywoływać napady lęku,albo miało na to wpływ to ze zacząłęm pić kawę i napoje pobudzające z kofeiną i tauryną, ale jak to jest z tymi ssri dodanymi do niego, mają hamować zbytnie pobudzenie tego układu i w efekcie nie dopuścić do napadów czy to nie o to chodzi?
Ostatnio edytowano 18 gru 2013, 21:04 przez lunatic, łącznie edytowano 2 razy

przez Lord Kapucyn 18 gru 2013, 21:02
Nie, nie o to chodzi, po prostu się stosuje taki mix, żeby zwiększyć efektywność leczenia. SSRI blokują wych. zwrot. serotoniny, wellbutrin blokuje wych. zwrotny. noradrenaliny i dopaminy= wspólnie mamy namiastkę SNDRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg