ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 17 gru 2013, 18:42
To byłoby zbyt duże uproszczenie. Jak to skomentowało FDA(amerykański odpowiednik urzędu ds. rejestracji leków i wyrobów medycznych) frazesami o obniżonej serotoninie i podnoszeniu jej przez leki to można karmić niezbyt rozgarniętą część społeczeństwa. Gdyby się w temat wgryźć głębiej to się okaże, że SSRI radykalnie zwiększają poziom serotoniny w synapsach już pierwszego dnia po zażyciu. Ale efekt terapeutyczny objawia się znacznie później(po paru tygodniach).
-- 17 gru 2013, 17:54 --

No tak, ale efekt ich dzialania widać dlatego ze wlasnie tą serotonine zwiększają, a to ze sama bezposrednio nie daje efektow poprawy samopoczucia od razu to inna sprawa. W tym wszystkim zmierzałem do jednej rzeczy. Jak zareaguje organizm który nie potrzebuje zwiększenia poziomu serotoniny bo ma wystarczający a mu się go zwiększy? Moze wlasnie nasilonymi objawami ubocznymi, moze dlatego duzo osob bez depresji a z napadami lękowymi zle reaguje na podniesienie poziomu serotoniny bo nie ma depresji i moze u nich serotonina jest w normie i organizm jej wiecej nie potrzebuje

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 18:49
Dopóki nie ma wiarygodnego badania pozwalającego oznaczyć stężenie serotoniny w cns i przede wszystkim wyznaczenie referencyjnego zakresu wartości(który pewnie ludzie mają różny) to można tylko sobie gdybać.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 17 gru 2013, 18:50
lunatic napisał(a):
To byłoby zbyt duże uproszczenie. Jak to skomentowało FDA(amerykański odpowiednik urzędu ds. rejestracji leków i wyrobów medycznych) frazesami o obniżonej serotoninie i podnoszeniu jej przez leki to można karmić niezbyt rozgarniętą część społeczeństwa. Gdyby się w temat wgryźć głębiej to się okaże, że SSRI radykalnie zwiększają poziom serotoniny w synapsach już pierwszego dnia po zażyciu. Ale efekt terapeutyczny objawia się znacznie później(po paru tygodniach).
-- 17 gru 2013, 17:54 --

No tak, ale efekt ich dzialania widać dlatego ze wlasnie tą serotonine zwiększają, a to ze sama bezposrednio nie daje efektow poprawy samopoczucia od razu to inna sprawa. W tym wszystkim zmierzałem do jednej rzeczy. Jak zareaguje organizm który nie potrzebuje zwiększenia poziomu serotoniny bo ma wystarczający a mu się go zwiększy? Moze wlasnie nasilonymi objawami ubocznymi, moze dlatego duzo osob bez depresji a z napadami lękowymi zle reaguje na podniesienie poziomu serotoniny bo nie ma depresji i moze u nich serotonina jest w normie i organizm jej wiecej nie potrzebuje
Tez tak myslalam o tej serotoninue,dlatego zapytalam lekarza,z kadwiadomi,ze akurat brakuje nam serotoniny.Powiedzia,ze po objawach jakie mu opisuje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 19:00
Takie objawy daje milion pinscet sto dziwinscet innych przypadłości- pierwsza rzecz z brzegu: choroby tarczycy. Przecież niedoczynność tarczycy daje piękny obraz kliniczny depresji atypowej, a nadczynność zaburzeń depresyjno-lękowych mieszanych.

Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 17 gru 2013, 19:11
Dark Passenger napisał(a):Takie objawy daje milion pinscet sto dziwinscet innych przypadłości- pierwsza rzecz z brzegu: choroby tarczycy. Przecież niedoczynność tarczycy daje piękny obraz kliniczny depresji atypowej, a nadczynność zaburzeń depresyjno-lękowych mieszanych.
Tak,wiem,ale on pewnie tego akurat nie brak pod uwagę.Tylko widzial tam swoja dzialke jako psychiatra.

przez miko84 17 gru 2013, 19:33
elmopl79 nie wiem co powinnaś dostać, napisałem czysto hipotetycznie. Decyzję o Twoim leczeniu podejmuje Twój lekarz.
miko84

przez elmopl79 17 gru 2013, 19:48
miko84 napisał(a):elmopl79 nie wiem co powinnaś dostać, napisałem czysto hipotetycznie. Decyzję o Twoim leczeniu podejmuje Twój lekarz.
Tak,tak...Moj lekarz nie chce nic dodawać,bo twierdzi,ze esci jest bardzo dobrym lekiem.

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 20:39
Mój też tak stwierdził. -"Lek bardzo dobry, o łagodnych skutkach ubocznych. Efectin nie jest mi potrzebny, bo jest za silny, tego w ogóle nie poczuje, że biorę, bo skoro efectin (lek cięższy), nie wywołal u mnie praktycznie żadnych skutków ubocznych, to przy esci napewno nic takiego nie bedę miała... co najwyżej pewne problemy z jedzeniem i snem, ale lajcik"...

Fajny ten lajcik, nie ma co. W piątek jade do doktorka, to mu dopadnę do żyły chyba... Zadam mu setki pytań...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 20:55
Elmopl,nie denerwuj się...Esci zadziała.
Zobaczysz zadziała...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 20:57
A za co chcesz mu konkretnie dopaść do żył?

Skutki uboczne są opisane w ulotce- powyżej 10%: ból głowy, nudności, 1-10%: bezsenność, senność, parastezje, drżenie, zmniejszony apetyt, zwiększony apetyt, przyrost masy ciała, lęk, niepokój, koszmary senne, zmniejszone libido, brak orgazmu, ziewanie, biegunka, zaparcia, wymioty, suchość w jamie ustnej, nadmierne pocenie się, bóle stawowe, bóle mięśniowe, zmęczenie, gorączka.

I to nie są jakieś straszne skutki uboczne wzięte z kosmosu, są raczej typowe dla SSRI i mają łagodny przebieg. Według badań esci ma łagodny profil skutków ubocznych. Ja brałem esci do 20mg i praktycznie nie miałem powyższych skutków ubocznych. Chcesz ganić lekarza za indywidualną reakcję swojego organizmu?

Leki w badaniach się przeciwstawia placebo- jednej grupie ludzi podaje się faktyczny lek, a drugiej grupie ludzi podaje się pastylki z cukrem(czyli wielkie NIC) przy czym osoby poddawane badaniu nie wiedzą kto, co bierze(czasami nawet sami badacze oprócz rewizora tego nie wiedzą- podwójnie ślepa próba). No i się zapisuje- Kowalski bierze faktyczny lek i mu się poprawiło, a skutki uboczne ma- ból głowy, nudności, bezsenność, Nowak bierze faktyczny lek i mu się pogorszyło, a skutki uboczne ma- ból głowy, niepokój, ma koszmary senne, a Kot bierze cukier i mu się pogorszyło, skarży się na skutki uboczne- kołatanie serca, sraczka, halucynacje, kisiel z mózgu itp. Czasami wychodzi, że Ci co biorą "nic" mają gorsze skutki uboczne niż Ci to co biorą faktyczny lek, a czasami to nawet Ci co biorą "nic" zdrowieją lepiej niż ci co biorą faktyczny lek. no ale wtedy testowany lek może wyrzucić do śmietnika. ;)

Siła umysłu potrafi zdziałać cuda, ale też potrafi wykreować objawy, które w rzeczywistości nie pochodzą z ciała tylko z psychiki zawładniętej lękiem.

Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 17 gru 2013, 21:03
Katarzynka40 napisał(a):Mój też tak stwierdził. -"Lek bardzo dobry, o łagodnych skutkach ubocznych. Efectin nie jest mi potrzebny, bo jest za silny, tego w ogóle nie poczuje, że biorę, bo skoro efectin (lek cięższy), nie wywołal u mnie praktycznie żadnych skutków ubocznych, to przy esci napewno nic takiego nie bedę miała... co najwyżej pewne problemy z jedzeniem i snem, ale lajcik"...

Fajny ten lajcik, nie ma co. W piątek jade do doktorka, to mu dopadnę do żyły chyba... Zadam mu setki pytań...

Katarzynka za to cierpienie i kase jaka bierze,to lepiej zaloz zeszyt z pytaniami żeby nic Ci nie umknelo...:)Ja tez jak dopadnę do swojej,to tak szybko nie wyjdę.A jak dzisiejszy dzien?Bo umnie nie dobrze,cos straszny niepokój i pod denerwowanie u mnie zawitalo i lęki.A rano tak sie zapowiadalo fajnie...

-- 17 gru 2013, 20:07 --

Wiktoria87 napisał(a):Elmopl,nie denerwuj się...Esci zadziała.
Zobaczysz zadziała...

Wiki,ale kiedy....ja juz tracę cierpliwość...i wiare w ten lek.

przez lunatic 17 gru 2013, 21:10
Dark Passenger,
Hehe, w tych antydepresantach fajny jest ten objaw uboczny zmęczenie, antydepresant ma eliminowac zmeczenie a nie je powodowac, i teraz masz po takim leku np. anhedonie i zmeczenie, i jak rozpoznasz czy to objaw uboczny leku czy objaw depresji? skoro i choroba i lek mogą dawać podobne objawy

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 21:12
Dark Passenger,
Po pierwsze: wiem, że nie chciał mnie denerwować, dlatego wmówił mi, że po tygodniu (sic!) poczuję poprawę. Więc jak głupia czekałam, że zadziała jak efectin.
Po drugie: wmówił mi, że skoro brałam efectin i nie miałam żadnych jazd, to esci jest o niebo lagodniejszym lekiem, dlatego bede mogła normalnie funkcjonować. Ja głupia nawet zwolnienia nie wzięłam, a gdyby mnie lekko uprzedził, że nigdy nie wiadomo jak moj organizm zareaguje na lek, to mając kilkunastosobową firmę i swojego zastepcę w szpitalu, powzięłabym inne decyzje. Nie było mnie w pracy od 3 tygodni (za wyjatkiem jednego dnia), straciłam ważnych kilka projektów:(
Po trzecie: nie chciał mi wierzyć, że czuję się po esci jak w cięzkiej depresji. Skutki uboczne w postaci pocenia, suchości czy spadku libido mnie nie przerażają, przerażal mnie mój mózg, ktory produkował dziwne, natretne myśli, uczucie nierealności, zamroczenia, totalnej slabości, wrażenia jakbym stała się kims innym, osobę zobojetniałą na świat. Robiło mi się non stop słabo, nie jadłam, zwlekałam się z łóżka o 12.00 w południe, było mi obojetne czy sie ubiore, czy zrobie toaletę, wszytsko...czy będę dalej żyła, czy nie... takie mysli mnie przerażały, bo ataków paniki dostaję w obawie o swoje życie... teraz po esci życie nagle straciło dla mnie wartość... i to było przerażające mysli. I chyba skutki esci, bo inaczej nie potrafię tego pojąć.

-- 17 gru 2013, 20:13 --

Ale tak generalnie to lubię sobie z doktorkiem podyskutować:):):)

-- 17 gru 2013, 20:15 --

elmopl79,
A ja teraz nagle rewelacyjne. Od razu beztroska sie pojawiła i jakas chęć:):):) :D Ciekawe na jak długo:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 21:16
Niebawem...W momencie kiedy będziesz się tego najmniej spodziewać.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

Sortuj wg