ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 02:08
papa
Oby kolejny dzień był lepszy...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 17 gru 2013, 02:28
elmopl79 napisał(a):
lunatic napisał(a):na ulotce jest tez senność i zmęczenie, ale to jest prawie na kazdym antydepresancie napisane

-- 17 gru 2013, 00:55 --

elmopl79,
jezeli to co teraz czujesz jest objawem ubocznym to zwiekszenie dawki nie spowoduje ze to przejdzie, co najwyzej moze sie nasilic, ale jezeli to jest objaw choroby a nie efekt uboczny to zwiekszenie dawki jest wskazane i moze to wyeliminowac, trzebaby to rozroznic jakos i wtedy mozna cos pomyslec dalej
Ale ja nie mialam depresji przed esci...To esci wywolalo to uczucie i wydaje mi sie,ze teraz w obecnej sytuacji,to od tego depresyjnego stanu jestem taka slaba,oslabiona.

No to jeżeli lek wywołuje objawy których wcześniej nie było to jakim cudem może to minąć po zwiększeniu dawki, jezeli minie to minie dzięki upływowi czasu o ile w ogole minie a nie dzieki zwiekszeniu dawki, jezeli lek daje efekt uboczny to im wyzsza dawka tym bedzie to silniejsze, przerabiałem to wiele razy, to nie jest nic odkrywczego, jezeli nie chcesz zmieniac leku to sa dwie opcje: zmniejszyc dawke do minimum, zobaczyc czy jest zmniejszenie tych objawów i ewentualnie bardzo pomału zwiekszac albo jak masz cierpliwosc to nic nie robic i czekac az moze to minie.

Ja bym jeszcze sprobowal z tymi Omega, kiedys mi to pomagało przy tych dzialaniach ubocznych sertraliny, jak jeszcze nie wiedzialem ze to od niej.Jest zbadane ze zwiększają skuteczność ssri i dodatkowo zmniejszają ich działania uboczne
http://biotechnologia.pl/farmacja/artyk ... czne,12453
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 02:35 przez lunatic, łącznie edytowano 2 razy

przez xmarcinx92 17 gru 2013, 02:32
Jak tam ludzie na escitalopramie ? czy moze ktos to porównac z paroksetyna ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 17 gru 2013, 09:32
Witam wszystkich:)
Lunatic,bardzo Ci dziekuje za tak cenne rady.Nie chcialabym zmieniać tego leku,ale jaki sens jest sie tak męczyć?Nie wiem sama co mam o tym myslec.Bo przez ten czas pojawilo sie parę dni przeblysko lepszego samopoczucia,a wraz z tym nadzieja,ze moze ten stan sie ustabilizuje...Nie wiem co mam o tym myslec.A Tobie który lek najbardziej pomogl,postawil Cię na nogi?

przez lunatic 17 gru 2013, 09:52
elmopl79 napisał(a):Witam wszystkich:)
Lunatic,bardzo Ci dziekuje za tak cenne rady.Nie chcialabym zmieniać tego leku,ale jaki sens jest sie tak męczyć?Nie wiem sama co mam o tym myslec.Bo przez ten czas pojawilo sie parę dni przeblysko lepszego samopoczucia,a wraz z tym nadzieja,ze moze ten stan sie ustabilizuje...Nie wiem co mam o tym myslec.A Tobie który lek najbardziej pomogl,postawil Cię na nogi?

nie ma za co, mnie najbardziej pomogła wspomniana wcześniej sertralina, przez pierwszych kilka miesięcy zanim spowodowała to co napisałem działała idealnie, żaden lek juz tak dobrze nie zadziałał nigdy, dlatego tak długo zajęło mi dojście do tego że to przez nią, nie przypuszczałem że lek który tak bardzo pomógł może za chwile tak szkodzić

przez elmopl79 17 gru 2013, 10:36
lunatic napisał(a):
elmopl79 napisał(a):Witam wszystkich:)

nie ma za co, mnie najbardziej pomogła wspomniana wcześniej sertralina, przez pierwszych kilka miesięcy zanim spowodowała to co napisałem działała idealnie, żaden lek juz tak dobrze nie zadziałał nigdy, dlatego tak długo zajęło mi dojście do tego że to przez nią, nie przypuszczałem że lek który tak bardzo pomógł może za chwile tak szkodzić
No,powiem Ci ze jest to niesamowite i zdumiewjace,ze tak to sie dzieje przy tych lekach.Zastanawia mnie,czy to jest w ogóle sens diegac po nie w umiarkowanej depresji,bądź lękach.Widzisz,ja przed esci funkcjonowalam prawie normalnie.Zdarzaly mi sie leki,ale jakoś tam bylo.Nastroj różny,raz lepiej raz gorzej....W czym widzialam największy problem,to to,ze balam sie wyjeżdżać gdzieś dalej,bo na sama myśl dostawalam potwornych lekow.No a przesadzil o braniu lekow atak paniki i uczucie,ze zaraz zwariuje Tego wystraszylam sie najbardziej...No i pobieglam do lekarza...Ale jak sobie przypomnę początku...oj,masakra.Jak poszlam do lekarza i kazali mi wypelnic formularz,to ja nawet nie potrafilam tego przeczytać.Pokazywaly mi panie gdzie i ci mam wpisywać....nic do mnie nie docieralo.

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 10:47
Cześć,
A więc u mnie wybiło dzisiaj oczko:) 21 dzień zażywania esci, w tym 9 dni na 5 mg, 10 dni na 10 mg, i 2 dni tak troszke na zmniejszonej dawce 8mg. W sobotę było w miarę, w niedzielę było dobrze, wczoraj było koszmarnie - jak w cięzkiej depresji cały dzień... jak będzie dzisiaj?
Czekami czekam na poprawę, taka stabilną, a nie dwugodzinną...Ciagle mam w pamięci efekt efectinu - wstałam 5 dnia i poczułam sie jak mlody Bóg, beztrosko, lekkko i jakby mi ktoś płachte z głowy zdjął i nagle zaczęłabym widzieć... czekam na taki efekt z esci... Mam nadzieję, że sie doczekam w końcu:):)

przez elmopl79 17 gru 2013, 10:50
Katarzynka,co u Ciebie?Jak sie spali?Ja dzisiaj wstalam nawet dość szybko i nie jestem aż tak śpiąca jak wczoraj.Reszta sie okaze w ciągu dnia...

przez monapayne 17 gru 2013, 11:02
Czuję się bardzo źle, nie mam pojęcia czemu. 11 dzień chyba to jest 10 mg esci. Nie mogę wstać.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 11:11
elmopl79,
No tez sie okaże w ciagu dnia, ale chyba ciut lepiej niż wczoraj, bo wczoraj miałam normalnie ciężką depresję i natlok natręnych glupich mysli, myślalam, że zwariuję:(

Robotnica,
ech, no może masz tak jak my - ranki sa koszmarne:(:(:( cięzko wstać, cięzko sie umyć, cięzko ubrać:(

przez elmopl79 17 gru 2013, 11:28
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
No tez sie okaże w ciagu dnia, ale chyba ciut lepiej niż wczoraj, bo wczoraj miałam normalnie ciężką depresję i natlok natręnych glupich mysli, myślalam, że zwariuję:(

Robotnica,
ech, no może masz tak jak my - ranki sa koszmarne:(:(:( cięzko wstać, cięzko sie umyć, cięzko ubrać:(
U mnie w porównaniu z wczorajszym porankiem zdecydowanie lepiej.Wczoraj to w ogóle nie moglam sie dobudzić.A powiedz mi Katarzynka,czy Np.wczoraj w ciągu dnia mialas jakieś przeblyski dobrego samopoczucia?

-- 17 gru 2013, 10:41 --

A,bo bym zapomniała.Pytalam znajomego tego od esci.On mial taki niestabilny nastrój do3miesiecy!Potem podobno bylo rewelacyjnie.I powiem Ci Katarzynko,ze ja na seroxacie tez tak mialam.Skutki uboczne trwaly u mnie do dwóch tygodni,a potem to bylam w takim zawieszeniu ni to dobrze ni źle...Wczoraj dorwalam kalendarz w którym zapisywalam ta kuracje seroxatem.Tez nie bylo kolorowo.Dlatego wczoraj zaczelam sie zastanawiac nad sensem"trucia"sie tymi lekami.Jeszcze to co pisal Lunatic....Czy to leczenie tymi lekami jest warte tego cierpienia.Przeciez ja w najglebszej razie nerwicy nie mialam takich jazd jak pi esci....Ale co dalej,odstawić lek?Brać dalej i czekac na poprawe?Ile czasu w takiej męczarni?

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 11:49
elmopl79,
Nie wczoraj cały dzień było jakoś koszmarnie, nawet wieczorem się nie poczułam beztrosko, a zazwyczaj wieczorem było lepiej... byc może jest to zwiazane z miesiączką (?) dzisiaj troszkę lepiej, ale jakaś taka mocno slaba jestem:(

przez elmopl79 17 gru 2013, 11:49
Katarzynka,a jak z jedzeniem?Ba ja dzisiaj nawet zrobilam sama śniadanie....:)a to nie lada osiągnięcie.Tylko,ze dzisiaj jest mi strasznie nidobrze pi tym śniadaniu...Ale przed esci tez tak miewalam.

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 11:50
Wiesz ja czasami na efectinie miałam też jakieś zachwiania samopoczucia, ale to była kwestia popoludnia, czy wieczornego zmeczenia, ale nie takich dołów jak teraz, ze ja z chaty boje się wyjśc... :evil:

Sortuj wg