ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 01:28
Esci moim zdaniem nie pomógł...Żadne skutki uboczne nie trwają przecież 5 tygodni...Wcześniej potrafiłam wstać, umyć się, biegać, malować, pisać...Po 5 tygodniach z tym lekiem nie potrafię nic. Jakbym zamiast mózgu miała kawał zamrożonego mięcha...
Z tego co wywnioskowałam z pierwszej wizyty, najbardziej miałł mi pomóc na ataki lęku
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez lunatic 17 gru 2013, 01:30
elmopl79 napisał(a):
lunatic napisał(a):elmopl79,
napisz jakie masz te skutki uboczne i od jak dawna bierzesz ten lek

Oj,u mnie to cala roszada z tym lekiem byla,bo chcialam juz go odstawić ale pani dr.prosila zebym wytrwala i wtedy zmniejszyla mi dawke,zebym sie przekonala czy chce naprawdę go odstawić.A wiec bylo to mniej wiecej tak...3tygidnie5mg,potem to zmniejszenie-2tygna2,5mg i teraz od 5 dni znowu5mg.Na początku byly straszne,potworne lęki,panika,oslabienie,brak koncentracji,wstręt do jedzenia,odrealnienie i uczucie ze wariuje od tego stanu i myśli,które mnie nachodzily.Ja nie funkcjonowalam....Potem jak zmniejszylam do tej cwiarteczki bylo lepiej.Zostal ten stan depresyjny i te natrętne myśli.Ale co to jest cwiartka tabletki...wiec wjechalam na 5 mg i...no i dalej deprecha,mize nie aż taka,bo wykonuje juz codzienna toaletę:)

Jeżeli ktoś ma silne objawy uboczne połowa tabletki na początek to za duża dawka, roznica miedzy polowka a cała tabletka przy SSRI jest stosunkowo niewielka jezeli chodzi o sile dzialania na serotonine (ok.10-20% różnicy), wiec tez niewielka bedzie roznica w skutkach ubocznych. Na napady lęku Xanax dopoki nie przejdą, gorzej z tym osłabieniem. Jedyną możliwością zmniejszenia tego jest powolne zwiększanie dawki, nie za bardzo jest jakaś inna opcja, wtedy jest to łagodniejsze ale moze byc dluzej rozciagniete w czasie, bo kazde zwiekszenie moze dawac znow to samo, ale mniej nasilone.Jezeli przy 5 mg sa objawy depresji po takim czasie nie ma sensu byc na tej dawce, albo zmieniasz na inny lek albo zwiekszasz stopniowo do 10 mg. Jezeli chodzi o mniejsze dawki od minimalnych zalecanych leczniczych to w badaniach wychodzily one na poziomie placebo, wiec jezeli 5 mg nie pomaga nie ma co przy tym zostawac.

Aha, zapomniałem, można dodać mocną suplementację kwasami Omega 3, minimum 1 gram dziennie, ale jakieś porządne, zwiększają tolerancje SSRI przez organizm i wzmacniają efekt p/depresyjny
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 01:36 przez lunatic, łącznie edytowano 2 razy

przez elmopl79 17 gru 2013, 01:32
Katarzynka40 napisał(a):Wiktoria87,
Efectin tez zaliczyłam i mi super pomogł akurat... 4 lata nie miałam lęków...
Ale esci tez Ci nie pomogł? Wiesz, ja go dostałam na ataki paniki. Natomiast czytałam, że w przypadku depresji - ale nie wiemy czy ja masz - poprawa zauważalna może być dopiero po 2 meisiącach, a przez pierwsze tygodnie może być tragedia...
My się z elmopl denerwujemy, bo dostałysmy esci typowo na lęki/panikę, a mamy wrażenie, że po esci jesteśmy otumanione, otepiałe, depresyjne z natrętnymi myslami...

Katarzynka,to na pewno nie wrażenie,bo tak jest.Kazdego dnia sie zmuszam do czegokolwiek,robue cos malymi kroczkami,wszystko pi to żeby tylko moje dziecko nie widzialo co sie ze mna dzieje.Oj,juz nie ogarniam tego...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 gru 2013, 01:33
Wiktoria87 napisał(a):Esci moim zdaniem nie pomógł...Żadne skutki uboczne nie trwają przecież 5 tygodni...Wcześniej potrafiłam wstać, umyć się, biegać, malować, pisać...Po 5 tygodniach z tym lekiem nie potrafię nic. Jakbym zamiast mózgu miała kawał zamrożonego mięcha...
Z tego co wywnioskowałam z pierwszej wizyty, najbardziej miałł mi pomóc na ataki lęku

mogą, przy paroksetynie senność trwała 2 miesiące, dopóki nie obniżyłem dawki, wiec pewnie by w ogole nie przeszła, tak jak pisałem wcześniej z tego co zauważyłem jezeli lek daje powyzej miesiaca jakis skutek uboczny to sa marne szanse ze przejdzie

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 01:36
lunatic,
A ja biorę 10 mg i tez mamy podobne objawy. Ten lek jakos przymula, znieczula totalnie, człowiek obojetnieje, wpada w dziwne stany odretwienia... chociaż nie powiem, wczoraj juz czułam się znacznie lepiej, ale dzis dół i depresja:(
Dr mówił, że może troszkę zobojętnic, rozumiem - musi stłumić negatywne emocje więc gasi przy okazji i te pozytywne, ale żeby az tak, że robi z człowieka zombie?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 17 gru 2013, 01:39
Katarzynka40 napisał(a):lunatic,
A ja biorę 10 mg i tez mamy podobne objawy. Ten lek jakos przymula, znieczula totalnie, człowiek obojetnieje, wpada w dziwne stany odretwienia... chociaż nie powiem, wczoraj juz czułam się znacznie lepiej, ale dzis dół i depresja:(
Dr mówił, że może troszkę zobojętnic, rozumiem - musi stłumić negatywne emocje więc gasi przy okazji i te pozytywne, ale żeby az tak, że robi z człowieka zombie?

ale jakie? bo zobojętnienie to nie jest objaw uboczny który przechodzi, te leki tak dzialaja po prostu jezeli chodzi o zobojetnienie, niektorzy pisza ze nic takiego nie czuja ale to jest raczej mniejszosc
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 01:39 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez elmopl79 17 gru 2013, 01:39
lunatic napisał(a):
elmopl79 napisał(a):
lunatic napisał(a):elmopl79,
napisz jakie masz te skutki uboczne i od jak dawna bierzesz ten lek

Oj,u mnie to cala roszada z tym lekiem byla,bo chcialam juz go odstawić ale pani dr.prosila zebym wytrwala i wtedy zmniejszyla mi dawke,zebym sie przekonala czy chce naprawdę go odstawić.A wiec bylo to mniej wiecej tak...3tygidnie5mg,potem to zmniejszenie-2tygna2,5mg i teraz od 5 dni znowu5mg.Na początku byly straszne,potworne lęki,panika,oslabienie,brak koncentracji,wstręt do jedzenia,odrealnienie i uczucie ze wariuje od tego stanu i myśli,które mnie nachodzily.Ja nie funkcjonowalam....Potem jak zmniejszylam do tej cwiarteczki bylo lepiej.Zostal ten stan depresyjny i te natrętne myśli.Ale co to jest cwiartka tabletki...wiec wjechalam na 5 mg i...no i dalej deprecha,mize nie aż taka,bo wykonuje juz codzienna toaletę:)

Jeżeli ktoś ma silne objawy uboczne połowa tabletki na początek to za duża dawka, roznica miedzy polowka a cała tabletka przy SSRI jest stosunkowo niewielka jezeli chodzi o sile dzialania na serotonine (ok.10-20% różnicy), wiec tez niewielka bedzie roznica w skutkach ubocznych. Na napady lęku Xanax dopoki nie przejdą, gorzej z tym osłabieniem. Jedyną możliwością zmniejszenia tego jest powolne zwiększanie dawki, nie za bardzo jest jakaś inna opcja, wtedy jest to łagodniejsze ale moze byc dluzej rozciagniete w czasie, bo kazde zwiekszenie moze dawac znow to samo, ale mniej nasilone.Jezeli przy 5 mg sa objawy depresji po takim czasie nie ma sensu byc na tej dawce, albo zmieniasz na inny lek albo zwiekszasz stopniowo do 10 mg. Jezeli chodzi o mniejsze dawki od minimalnych zalecanych leczniczych to w badaniach wychodzily one na poziomie placebo, wiec jezeli 5 mg nie pomaga nie ma co przy tym zostawac.

Rozumiem,ale jak tu teraz wjechc na10mg?oto jest pytanie.Jak czlowiek teraz to juz wszystkiego sie boi.Miales cos podobnego z jalims lekiem?Nie chce zmieniać leku,chce żeby zadzialal ten.Nie chce juz eksperymentować,nie mam juz do tego sily...Myslisz ze jak zwieksze dawke,to ten nastrój depresyjny przejdzie?

-- 17 gru 2013, 00:40 --

Czemu lek przeciwdepresyjny wywolal depresje?!

przez lunatic 17 gru 2013, 01:43
Rozumiem,ale jak tu teraz wjechc na10mg?oto jest pytanie.Jak czlowiek teraz to juz wszystkiego sie boi.Miales cos podobnego z jalims lekiem?Nie chce zmieniać leku,chce żeby zadzialal ten.Nie chce juz eksperymentować,nie mam juz do tego sily...Myslisz ze jak zwieksze dawke,to ten nastrój depresyjny przejdzie?

no ja bym zmienił, efekty uboczne nie powinny byc od nowa jezeli bylby to tez ssri,ale nie bede namawiał
Oczywiście ze miałem, a myslisz ze na jakiej podstawie to wszystko pisze?:) Teraz przy 5 masz osłabienie jako efekt uboczny czy objawt depresji niezwiązanej z objawami ubocznymi leku, umiesz to odroznic na obecna chwile?

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 01:44
Może nasilić istniejąca depresję, chyba, że miałysmy depresję:( Chociaż sam dr jak mnie obejrzał to stwierdził, że nie ma mowy o depresji, zresztą miałam mnóstwo energi, chęci i zapału... a teraz wegetacja:(:(:(

-- 17 gru 2013, 00:46 --

W sumie na ulotce esci jest jak wół skutki uboczne: apatia i anhedonia...ja bym dopisała jeszcze skutek uboczny: depresja

przez lunatic 17 gru 2013, 01:51
na ulotce jest tez senność i zmęczenie, ale to jest prawie na kazdym antydepresancie napisane

-- 17 gru 2013, 00:55 --

elmopl79,
jezeli to co teraz czujesz jest objawem ubocznym to zwiekszenie dawki nie spowoduje ze to przejdzie, co najwyzej moze sie nasilic, ale jezeli to jest objaw choroby a nie efekt uboczny to zwiekszenie dawki jest wskazane i moze to wyeliminowac, trzebaby to rozroznic jakos i wtedy mozna cos pomyslec dalej

przez elmopl79 17 gru 2013, 01:59
lunatic napisał(a):na ulotce jest tez senność i zmęczenie, ale to jest prawie na kazdym antydepresancie napisane

-- 17 gru 2013, 00:55 --

elmopl79,
jezeli to co teraz czujesz jest objawem ubocznym to zwiekszenie dawki nie spowoduje ze to przejdzie, co najwyzej moze sie nasilic, ale jezeli to jest objaw choroby a nie efekt uboczny to zwiekszenie dawki jest wskazane i moze to wyeliminowac, trzebaby to rozroznic jakos i wtedy mozna cos pomyslec dalej
Ale ja nie mialam depresji przed esci...To esci wywolalo to uczucie i wydaje mi sie,ze teraz w obecnej sytuacji,to od tego depresyjnego stanu jestem taka slaba,oslabiona.

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 02:04
lecę spać, bo rano znowu będę nieprzytomna.
dzisiaj był zły dzień, nawet wieczór nie był lepszy... natłok natrętnych mysli, coraz większe obawy kiedy poprawa... ech:(

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 02:04
dzisiaj był zły dzień, nawet wieczór nie był lepszy... natłok natrętnych mysli, coraz większe obawy kiedy poprawa... ech:(

-- 17 gru 2013, 01:04 --

przez elmopl79 17 gru 2013, 02:06
Czyli powinnam juz dawno odstawi to esci...Tylko czemu lekarze każą to przetrwać i wmawiają ze to dobry lek i nie spotkali sie żeby esci wywolywsl takie stany,ze to moje nakręcenie sie do leku i psychika spowogiwaly to wszystko
Ja również uciekam spac.Spokojnej nocy.Pa.

Sortuj wg