ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 17 gru 2013, 00:44
Myslalam,ze jak juz odstawiles sertaline,to miales takie jazdy...I po tych dwóch tygodniach wrocil stan taki jak przed braniem lekow?

Nie pamiętam dokładnie jak się wtedy czułem zaraz po odstawieniu, dawno temu to było, pamietam ze po odstawieniu sertraliny zniknęły wszystkie te objawy o których pisałem, po jakims czasie brałem juz inny lek, tyle tego bylo ze nawet nie pamietam juz jaki

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:48
Jak to przy lękach, no nie...Najbardziej nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie boje się śmierci a totalnie lękam się zasypiania....Zresztą, ja jestem ciężki przypadek. Mało kto potrafi mnie jeszcze w miarę ogarnąć...Cóż, bywa w życiu i tak...Przepraszam, w "wegetacji". Bo życie, które nie przekłada się już u mnie prawie na żadne emocje, życiem nazwać nie mogę...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez lunatic 17 gru 2013, 00:48
Tak ze 3 tygodnie skutkow ubocznych to nie jakas tragedia, chociaz moim zdaniem po tym czasie powinno byc juz zauwazalne ich zmniejszanie sie, z mojego doswiadczenia z lekow ktore brałem jezeli lek dawal skutki uboczne powyzej miesiaca to juz nie przeszły, jak mialy przejsc to po 2-3 tygodniach gora, ale u innych moze to trwa dluzej, nie mialem jeszcze ani razu takiej sytuacji zeby lek dawal np. miesiac jakis skutek uboczny i zeby on potem przeszedł, jezeli juz to sie nasilal, tak to jest z tymi lekami czasem, dlatego trzeba miec czasem troche szczescia zeby trafic na odpowiedni dla siebie
Ale nie sugerujcie sie tym za bardzo, ja do tego troche inaczej podchodze bo juz sporo tych lekow bralem i mam ich juz ich serdecznie dosc, teraz jak biore jakis nowy to jak po kilku dniach widze ze daje silne objawy uboczne to go odstawiam, czego nie powinno sie robic, ale mnie juz to wszystko wkurza i nie mam sily sie meczyc z tymi ubokami kolejne nie wiadomo ile dni czy tygodni
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 00:55 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:54
Katarzynko:Święta już od dawna nie mają dla mnie znaczenia...Gdyż 10 lat temu zmarł mój tata. 7 lat temu mama...2 lata temu brat....

Jednak jakoś przetrwałam być może faktycznie w depresji...Jednak po esci jest totalnie inaczej.Nie potrafię nawet zwlec się z łózka.Nie potrafię nic zrobić.Przed lekiem, nie było czegoś takiego...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:56
Wiktoria87 napisał(a):Jak to przy lękach, no nie...Najbardziej nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie boje się śmierci a totalnie lękam się zasypiania....Zresztą, ja jestem ciężki przypadek. Mało kto potrafi mnie jeszcze w miarę ogarnąć...Cóż, bywa w życiu i tak...Przepraszam, w "wegetacji". Bo życie, które nie przekłada się już u mnie prawie na żadne emocje, życiem nazwać nie mogę...
No ja ze śmiercią mam to samo odczucie....dziwnie tak,przeraza mnie to wręcz...A co lekarz na Twój stan?Tez twierdzi,ze sobie wmawiasz taki stan-bo mój tak wlasnie twierdzi,tak jak i dwóch innych z ktorymi konsultowalam ten lek.

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 01:00
Elmopl,
Psychiatra stwierdził,że pogadamy w piątek...Wobec tego niech tak będzie. Piątek już ponoć niedaleko...
Wiki

przez lunatic 17 gru 2013, 01:04
elmopl79,
napisz jakie masz te skutki uboczne i od jak dawna bierzesz ten lek

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 01:07
Wiktoria87,
Wiktorio, straszne tragedie Cię dotknęły:( Czasami człowiek trzyma się, ale dopiero po jakims czasie "wybucha"...
Dawno zaczęłaś chodzic do psychiatry? Stwierdził depresję, czy stany lękowe?
A przed esci brałaś coś?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 17 gru 2013, 01:08
lunatic napisał(a):Tak ze 3 tygodnie skutkow ubocznych to nie jakas tragedia, chociaz moim zdaniem po tym czasie powinno byc juz zauwazalne ich zmniejszanie sie, z mojego doswiadczenia z lekow ktore brałem jezeli lek dawal skutki uboczne powyzej miesiaca to juz nie przeszły, jak mialy przejsc to po 2-3 tygodniach gora, ale u innych moze to trwa dluzej, nie mialem jeszcze ani razu takiej sytuacji zeby lek dawal np. miesiac jakis skutek uboczny i zeby on potem przeszedł, jezeli juz to sie nasilal, tak to jest z tymi lekami czasem, dlatego trzeba miec czasem troche szczescia zeby trafic na odpowiedni dla siebie
Ale nie sugerujcie sie tym za bardzo, ja do tego troche inaczej podchodze bo juz sporo tych lekow bralem i mam ich juz ich serdecznie dosc, teraz jak biore jakis nowy to jak po kilku dniach widze ze daje silne objawy uboczne to go odstawiam, czego nie powinno sie robic, ale mnie juz to wszystko wkurza i nie mam sily sie meczyc z tymi ubokami kolejne nie wiadomo ile dni czy tygodni

Widzisz ,chodzi o to,ze esci eywolala u mnie depresje,której nie mialam.Takie stany depresyjne,ze nie chcialo mi sie wstać z wyrka,jesc,chodzic oddychać,a o codziennej toalecie to juz nie wspomne.Bylo mi obojetne co na siebie wloze,co bylo pod reka to ubieralam...No i te natrętne myśli...to jest do tej pory u to najbardziej meczy...Juz nawet nie zwracam uwagi czy mam lęki,czy ich nie mam.Zaluje,ze wcześniej nie odstawilam tego leku,ale kazdy wbijam mi do Glowy,ze to ha sie tak nakręcam,ze ten lek siedzi mi w gliwie,bo ja nie chce brać lekow,itd.Wiec pomyslalam,ze mize maja racje...A ty g....prawda.Szkoda mi tylko tego cierpienia,które kisztiwal mnie ten lek.

przez lunatic 17 gru 2013, 01:10
ale co jest na chwile obecna i od kiedy go bierzesz i jaka dawka? bo piszesz o depresji w czasie przeszłym, czyli ze minela?

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 01:16
Katarzynko....
Chodziłam przez rok do psychiatry....Te wizyty bardzo dużo mi dały...Pomogły...Zaczęłam odzyskiwać wiarę w człowieka...Brałam efektin,asertin, tisercin...Nie pomogło nic. Pomogły natomiast długie z nim rozmowy.

Przed miesiącem zmieniłam psychiatrę, błagam, nie pytajcie dlaczego...
Ten zapisał zestaw poniżej...W ten piątek minie piaty tydzień, i będzie to moja druga wizyta u niego. On jeszcze nie może się wypowiadać na temat stanu mego zdrowia.Tak powiedział na pierwszym spotkaniu...
Wiki

przez elmopl79 17 gru 2013, 01:20
lunatic napisał(a):elmopl79,
napisz jakie masz te skutki uboczne i od jak dawna bierzesz ten lek

Oj,u mnie to cala roszada z tym lekiem byla,bo chcialam juz go odstawić ale pani dr.prosila zebym wytrwala i wtedy zmniejszyla mi dawke,zebym sie przekonala czy chce naprawdę go odstawić.A wiec bylo to mniej wiecej tak...3tygidnie5mg,potem to zmniejszenie-2tygna2,5mg i teraz od 5 dni znowu5mg.Na początku byly straszne,potworne lęki,panika,oslabienie,brak koncentracji,wstręt do jedzenia,odrealnienie i uczucie ze wariuje od tego stanu i myśli,które mnie nachodzily.Ja nie funkcjonowalam....Potem jak zmniejszylam do tej cwiarteczki bylo lepiej.Zostal ten stan depresyjny i te natrętne myśli.Ale co to jest cwiartka tabletki...wiec wjechalam na 5 mg i...no i dalej deprecha,mize nie aż taka,bo wykonuje juz codzienna toaletę:)

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 01:21
Wiktoria87,
Efectin tez zaliczyłam i mi super pomogł akurat... 4 lata nie miałam lęków...
Ale esci tez Ci nie pomogł? Wiesz, ja go dostałam na ataki paniki. Natomiast czytałam, że w przypadku depresji - ale nie wiemy czy ja masz - poprawa zauważalna może być dopiero po 2 meisiącach, a przez pierwsze tygodnie może być tragedia...
My się z elmopl denerwujemy, bo dostałysmy esci typowo na lęki/panikę, a mamy wrażenie, że po esci jesteśmy otumanione, otepiałe, depresyjne z natrętnymi myslami...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 17 gru 2013, 01:27
Katarzynka,ja to jestem ciekawa co nam dorzuca na te stany depresyjne....Nie miala baba klopoty,to wziela sobie esci...

Sortuj wg