ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 17 gru 2013, 00:06
omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

a co mają powiedzieć osoby których to omija miesiącami a nawet latami? ja po sertralinie włoczyłem się 1,5 roku po lekarzach:gastrologach, onkologach, endokrynologach,internistach,laryngologach,kardiologach,alergologach, dermatologach, miałem w tym czasie wiecej badań niz niejedna osoba w całym swoim życiu,3 razy byłem w szpitalu na roznych oddzialach, wszystko przez silne dzialania uboczne sertraliny, których zaden lekarz nie potrafil zdiagnozować, mozna powiedziec ze 1,5 roku wyciete z zycia, wiec nie dramatyzujcie tak z powodu paru tygodni skutkow ubocznych, skoro wiecie ze to od leku, ja nie wiedzialem co mi jest i to bylo najgorsze
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 00:08 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:08
Dokładnie tak...Wpędziła mnie jedynie w stan nieogarniętej przeze mnie depresji...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:11
lunatic napisał(a):
omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

a co mają powiedzieć osoby których to omija miesiącami a nawet latami? ja po sertralinie włoczyłem się 1,5 roku po lakarzach:gastrologach, onkologach, endokrynologach,internistach,laryngologach,kardiologach,alergologach, dermatologach, miałem w tym czasie wiecej badań niz niejedna osoba w całym swoim życiu,3 razy byłem w szpitalu na roznych oddzialach, wszystko przez silne dzialania uboczne sertraliny, których zaden lekarz nie potrafil zdiagnozować, mozna powiedziec ze 1,5 roku wyciete z zycia, wiec nie dramatyzujcie tak z powodu paru tygodni skutkow ubocznych, skoro wiecie ze to od leku, ja nie wiedzialem co mi jest i to bylo najgorsze
Oj,nie mów tak,bo to nie dramatyzowanie,ze boli Glowa,albo krzywo sie pierdnie.Jestesmy przerażone tym stanem depresyjnym i okropnymi myslami,a to nie blahostka,bynajmnie dla mnie.
A co Ci bylo po tej sertralinie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:21
"omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa "
Mnie również te święta nie cieszę...Nie wiem nawet jak je przeżyję...Chociaż, mnie nie cieszą już od lat...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:22
Wiktoria87 napisał(a):Dokładnie tak...Wpędziła mnie jedynie w stan nieogarniętej przeze mnie depresji...

Ale widzę,ze nadal ja bierzesz.Mozesz opowiedzieć od jak dawna ja bierzesz i jakie skutki uboczne wywolala i Ciebie,na cos pomogla...?

przez lunatic 17 gru 2013, 00:22
gwarantuje Ci ze poczatkowe efekty uboczne ktore mozna złagodzic roznymi sposobami sa niczym w porownaniu z tym jak i na jak długo mnie urzadzila sertralina, co mi było? nagle po paru miesiącach pojawiły się niespodziewanie skutki uboczne, najgorszy to totalne otumanienie i zmęczenie, coś podobnego co teraz odczuwacie na esci, oprocz tego stany podgorączkowe ok 37,5 stopnia, wysypka, bole stawow i jeszcze pare mniej istotnych. Najgorsze było to ze po pierwsze nie wiedziałem co się stało i co to jest, w zyciu by mi do głowy nie przyszło ze to po leku, bo objawy uboczne powinny być na początku a nie po 4 miesiącach, a po drugie to w ogole nie przechodziło, mijał tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i każdy lekarz rozkłądał ręce.Już nawet nie chce liczyć ile wydałem na rozna mase prywatnych badań laboratoryjnych. Leczono mnie mylnie na zapalenie jelita, przewlekła infekcje drog oddechowych, nawet mialem zalecone usuniecie migdałów, atopowe zapalenie skóry, alergie, reumatoidalne zapalenie stawów a przez kilka miesięcy podejrzewano chłoniaka złośliwego. I pewnie by tak to trwało dalej jakbym się sam nie kapnął w pewnym momencie ze przyczyną jest sertralina.Z tym że zanim się zorientowałem musiało minąć 1,5 roku w takim stanie
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 00:27 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:27
lunatic napisał(a):gwarantuje Ci ze poczatkowe efekty uboczne ktore mozna złagodzic roznymi sposobami sa niczym w porownaniu z tym jak i na jak długo mnie urzadzila sertralina, co mi było? nagle po paru miesiącach pojawiły się niespodziewanie skutki uboczne, najgorszy to totalne otumanienie i zmęczenie, coś podobnego co teraz odczuwacie na esci, oprocz tego stany podgorączkowe ok 37,5 stopnia, wysypka, bole stawow i jeszcze pare mniej istotnych. Najgorsze było to ze po pierwsze nie wiedziałem co się stało i co to jest, w zyciu by mi do głowy nie przyszło ze to po leku, bo objawy uboczne powinny być na początku a nie po 4 miesiącach, a po drugie to w ogole nie przechodziło, mijał tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i każdy lekarz rozkłądał ręce. Leczono mnie mylnie na zapalenie jelita, przewlekła infekcje drog oddechowych, nawet mialem zalecone usuniecie migdałów, atopowe zapalenie skóry, alergie, reumatoidalne zapalenie stawów a przez kilka miesięcy podejrzewano chłoniaka złośliwego. I pewnie by tak to trwało dalej jakbym się sam nie kapnął w pewnym momencie ze przyczyną jest sertralina.
A jak mozna zlagodzic skutki uboczne w postaci totalnej depresji i natrętnych myśli,których wcześniej nie bylo....?!
A jak juz doszedles od czego to masz,to jak suw wyleczyles z tego stanu?Esci...:)?

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:28
Elmo79
Escitalopram biorę już 6 tydzień...Mój psychiatra sam dokładnie, przynajmniej takie mam wrażenie, nie wie na co mi te niby "cudowne" tabletki przepisał...Prawdopodobnie na dość spore lęki...Lęki zmniejszyły się kosztem totalnego zobojętnienia i totalnej niemocy do czegokolwiek...Te same objawy co u Ciebie i Katarzynki40...Tak biorę...Wizytę mam w ten piątek...I z pewnością na niej, moja przygoda z esci dobiegnie końca...
Wiki

przez lunatic 17 gru 2013, 00:29
zalezy jakie skutki uboczne, depresja to za ogolne stwierdzenie, wyleczyłem sie tak ze odstawiłem sertraline i po 2 tygodniach wszystkie te objawy przeszły, przeciez napisałem ze przyczyną tego wszystkiego była sertralina

przez jetodik 17 gru 2013, 00:30
ja juz biore chyba 5 tydzien esci, ale przyznaje, ze zdarzaly sie jedno/dwudniowe przerwy.

jutro dorzucam mianseryne na wieczor.

jak na razie to esci powoduje u mnie takie zobojętnienie, na lęki troszkę pomaga.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:31
Wiktoria87 napisał(a):Elmo79
Escitalopram biorę już 6 tydzień...Mój psychiatra sam dokładnie, przynajmniej takie mam wrażenie, nie wie na co mi te niby "cudowne" tabletki przepisał...Prawdopodobnie na dość spore lęki...Lęki zmniejszyły się kosztem totalnego zobojętnienia i totalnej niemocy do czegokolwiek...Te same objawy co u Ciebie i Katarzynki40...Tak biorę...Wizytę mam w ten piątek...I z pewnością na niej, moja przygoda z esci dobiegnie końca...
Ale bierzesz tez i inne leki,moze to po nich a nie po esci...?

przez Wiktoria87 17 gru 2013, 00:33
Elmopl79, wybacz mi proszę błąd w nicku...

-- 16 gru 2013, 23:35 --

Elmopl79, pozostałe leki są jedynie na sen...Czyli Kwiatiapina i Trazodon...Choć powoli już też nie działają...
Wiki

przez elmopl79 17 gru 2013, 00:37
lunatic napisał(a):zalezy jakie skutki uboczne, depresja to za ogolne stwierdzenie, wyleczyłem sie tak ze odstawiłem sertraline i po 2 tygodniach wszystkie te objawy przeszły, przeciez napisałem ze przyczyną tego wszystkiego była sertralina

Jestem tak pochlonieta twoja"przygoda",ze źle odczytalam:)Myslalam,ze jak juz odstawiles sertaline,to miales takie jazdy...I po tych dwóch tygodniach wrocil stan taki jak przed braniem lekow?

-- 16 gru 2013, 23:39 --

Wiktoria87 napisał(a):Elmopl79, wybacz mi proszę błąd w nicku...

-- 16 gru 2013, 23:35 --

Elmopl79, pozostałe leki są jedynie na sen...Czyli Kwiatiapina i Trazodon...Choć powoli już też nie działają...

Wybaczam:)Masz tez problemy ze spaniem?

przez Katarzynka40 17 gru 2013, 00:43
Wiktoria87,
Witaj Wiktorio, ja też z Poznania:)

Powiedz nam czy przed braniem escitalopramu miewałas już stany depresyjne, przygnebienia? bo piszesz, że Ciebie świeta juz od dawna nie cieszę... Mnie cieszyły jeszcze 3 tygodnie temu, zanim nie wzięłam esci:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Sortuj wg